A A A

Tu jautā

Nosūtīt

Abildes uz jautājumiem

Jautājums Jautājuma tēma Datums
Vai Valmieras pašvaldība un Valmieras pašvaldības policija var kaut ko darīt, lai uzlabotu vidi Valmierā un samazinātu trokšņus no bojātiem mopēdiem un skūteriem? Sākoties pavasarim, jaunieši sev vēlas pievērst uzmanību, pārvietojoties pa ielām Valmierā ar ļoti skaļiem mopēdiem un skūteriem. Ņemot vērā, ka skaņa vairākkārt pārsniedz troksni no automašīnām un motocikliem un pat caur aizvērtiem logiem var dzirdēt šos mopēdu un skūteru braucējus vairāku kvartālu attālumā, esmu pārliecināts, ka šiem transporta līdzekļiem ir bojāti vai speciāli modificēti trokšņu slāpētāji, lai troksnis būtu skaļāks un viņiem vairāk pievērstu apkārtējo uzmanību. Lūdzu veikt kontroles un skaidrojošo darbu ar šiem jauniešiem. Savukārt, ja viņi turpina šos pārkāpumus, lūdzu piemērot arī sodus.
Paldies iesūtīto informāciju un ierosinājumiem! Problēma ar jauniešiem, kas Valmieras teritorijā pārvietojas ar skaļu troksni radošiem mopēdiem periodiski Valmierā tiek konstatēta katru gadu. Latvijā spēkā esošā likumdošana mopēdiem neparedz ikgadējo tehnisko apskati, kā arī nav tādu normatīvu, uz kā pamata pārbaudīt un kontrolēt šo pārvietošanās līdzekļu radītā trokšņa līmeni. Taču pārmērīgi skaļa braukšana vēlās vakara stundās ir sabiedriskā miera traucēšana un Latvijas Republikas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167.pantā noteiktais pārkāpums. Lai vainīgās personas sauktu pie atbildības, nepieciešama operatīva rīcība, vainīgo personu noķerot pārkāpuma izdarīšanas brīdī. Tādēļ brīžos, kas pilsētas ielās brauc šādi pārmērīgi skaļi motobraucēji, nepieciešams operatīvi ziņot pa tālruni 8484 vai 112. Ziņojumā minēto pilsētas mikrorajonu tiks izsūtīta policijas patruļa, kas veiks teritorijas apsekošanu un pārrunas ar mopēdu vadītājiem. Pārkāpumu konstatējot atkārtoti, vainīgie tiks saukti pie administratīvās atbildības.
Sagatavota: 14.05.2020.
Vides jautājumi13.05.2020 08:58
Labdien, vai šogad piedāvāsiet skolēniem vasaras darbus?
Labdien! Saistībā ar vīrusa Covid-19 izplatību visā pasaulē un pagaidām neskaidro situāciju ar pulcēšanās un citiem ierobežojumiem valstī Valmieras pilsētas pašvaldība vēl apzina iespējas bērniem un jauniešiem nodrošināt darba iespējas iestādēs un uzņēmumos vasaras periodā. Tiklīdz būs zināms par šīs iespējas nodrošināšanu, informēsim Valmieras mājaslapā un sociālajos tīklos. Lūdzu, sekojiet līdz informācijai!
Sagatavota: 07.05.2020.
Citi07.05.2020 07:50
Labdien,pie ēkas ir uzstādīts stabiņš un plāksne ar cipariem.Kādiem nolūkiem tas kalpo?
Labdien! Valmieras pilsētā izvietotie stabiņi ar numuriem apzīmē Valmieras izglītības iestāžu 1.-6.klašu skolēnu brīvpusdienu piegādes maršrutus un teju 300 punktus. Ārkārtējās situācijas laikā siltas pusdienas tiek nogādātas 865 skolēniem. https://www.valmiera.lv/lv/jaunumi/pasvaldibas_zinas/22885_30marta_valmiera_saks_brivpusdienu_piegadi_16klasu_skoleniem/
Sagatavota: 03.04.2020.
Citi03.04.2020 07:57
Labdien,ilgstoši Valmierā, pagalmā, netālu no Rīgas un Diakonāta ielas krustojuma,bezpajumtnieki savākuši atkritumus un ierīkojuši apmetni,vai to tiešām neviens neredz un nedomā likvidēt?
Labdien! 18.martā Valmieras pilsētas pašvaldības policija veikusi apsekojumu, konstatējot norādītās situācijas aprakstu Rīgas ielas 9 un 11 garāžu teritorijā. Pašvaldības policija veiks pārrunas ar īpašniekiem par teritorijas sakopšanas darbiem. Informējam, ja pilsētā nepieciešams kāds saimniecisks risinājums vai operatīva reaģēšana lūgums zvanīt vienotajam bezmaksas atbalsta tālrunim 8484.
Sagatavota:
Citi16.03.2020 11:04
Labdien! Autobusu satiksmes saraksts ,,Rūnīšos,, un ,,Līčos,, vēsturiski ir krietni atpalicis. --Mūsu ,, VTU,, kompānija,manuprāt,par to neliekas ne zinis,jo ,,Rūnīšos,,saraksts ir datēts ar 28.04.2017.g. --Varbūt manis iepriekš minētie sarakstiņi ir nepilnīgi? Bet varbūt ,,VTU Valmiera,, pasažieru autobusi vairs neveic reisus uz Cēsīm un tāpēc arī saraksti nav vairs atjaunoti. --,,Līčos,, ir vēl datējums no 16.05.2016.g. -- Kāds ir domāšanas veids pasažieru pārvadājumu daļas vadībai par sarakstiņu atjaunošanu pieturās---ļoti slikts.Ka tik saņemt algu... --Cēsu kompānija ,,CATA,, gan ir bijusi spējīga piestiprināt svaigu druku ar 09.12.2019.g.,jo viņējie autobusi gan kursē.
Paldies par vērīgumu! Laika tāfelītes tiks nomainītas. Lūgums ņemt vērā, ka datums neattiecas uz laiku, kad mainīta tāfelīte, bet uz laiku, kad bijušas pēdējās izmaiņas sarakstā, tādējādi tas paliks nemainīts.Lai labi braucieni!
Sagatavota: 26.03.2020.
Satiksme14.03.2020 01:09
Vai notiks plānotā ūdensvada skalošana? Sakarā ar COVID būtu ieteicams nodrošināt tekošu ūdeni, lai iedzīvotāji varētu veikt roku mazgāšanu.
Paldies par jautājumu! Ūdensvada skalošanas un dezinfekcijas laikā iespējamas ūdens spiediena svārstības un ūdens duļķainības palielināšanās, taču netiek pārtraukta dzeramā ūdens padeve. Tādējādi roku mazgāšana un telpu mitrā uzkopšana arī ūdensvada skalošanas laikā ir iespējama nepārtraukti, visu diennakti. Jāpiebilst, ka ūdensvada skalošana un dezinfekcija nepieciešama dzeramā ūdens kvalitātes nodrošināšanai pilsētas ūdensvados. Tā tiek veikta divas reizes gadā, pirmo reizi šogad to veicot 16.-26.martā.
Sagatavota: 26.02.2020.
Citi13.03.2020 19:37
Sveiki! Pašvaldības īpašums Pučurgas iela 2 tik tiešām ir briesmīga izskata un necienīgs. Īpašuma esošais izmantošanas mērķis (dažādu pilsētvides apsaimniekošanā radušos materiālu uzglabāšana) nav pieņemams konkrētā adresē, jo bojā blakus dzīvojošo iedzīvotāju ikdienas vidi un ir apkaunojošs. Ikreizējie solījumi "papildus teritorijas sakopšana un sakārtošana" nerisina problēmu pēc būtības un ir problēmas risinājuma imitācija. Lūgums mainīt esošo izmantošanas mērķi Pučurgas ielā 2 un atrast citu vietu kur bērt dažādus pilsētvides apsaimniekošanā radušos krāvumus. Cerībā uz sadzirdēšanu, sapratni un cieņu pret apkārtnes iedzīvotājiem.
Paldies par jautājumu! Ņemot vērā iedzīvotāju vēlmi pašvaldības krautuves pārvietošanai, Valmieras pilsētas pašvaldība ir atradusi piemērotu citu teritoriju krautuves izvietošanai Mūrmuižas ielā. SIA "Valmieras Namsaimnieks" pakāpeniski veiks esošās krautuves Pučurgas ielā 2 pārvietošanu uz jauno, veicot teritorijas Pučurgas ielā 2 sakopšanu. Darbi tiks veikti pakāpeniski, šī gada laikā. Pirms tiem uzsākta Pučurgas ielā 2 šobrīd izvietoto materiālu pārvešana, vēl nepieciešama jaunā laukuma iekārtošana, tā pamatnes sagatavošana.
Sagatavota: 27.03.2020.
Vides jautājumi09.03.2020 15:40
Labdien. Vairākus gadus netiek ņemtas vērā apkārtējo iedzīvotāju intereses attiecībā uz nesakopto pašvaldības teritoriju Pučurgas ielā 2 (haotiski koku bērumi un krautuves, tiek izbērtas no ielām savāktas smiltis putekļi, haotiski novietoti būvmateriālu atlikumi, utt.). Šis pašvaldības īpašums rada nesakoptas teritorijas iespaidu, degradē apkārtējos privātos īpašumus un pilsētas vidi kopumā. Lūgums nenovietot pie dzīvojamo māju logiem šo bardaku un iepriekš minētās krautuves pārvietot uz neitrālu teritorju, lai nedegradē apkārtnes iedzīvotāju ikdienas vidi. Atbildē lūdzu norādīt, kad konkrēti tiks aizvesti (novākti) apkārtējās vides degradējošie krāvumi.
Paldies par jautājumu! Laukums Pučurgas ielā 2 ir pašvaldības īpašumā esoša teritorija, kuras izmantošanas mērķis ir dažādu pilsētvides apsaimniekošanā radušos materiālu uzglabāšanai. Taču ņemot vērā Jūsu sūdzību, pašvaldības kapitālsabiedrība SIA "Valmieras Namsaimnieks" veiks papildu teritorijas sakopšanu un sakārtošanu.
Sagatavota: 28.02.2020.
Vides jautājumi21.02.2020 13:32
Kādu laiku iepriekš norādīju par akmeņiem ielas malā,kas apdraud ceļu izmantotāju drošību un apgrūtina auto parkošanos,BET nekas nav mainījies,Pauku ielā netālu no Topiņa akmeņi joprojām stāv kur stāvējuši.
Paldies par jautājuma aktualizēšanu! Pašvaldības policijas patruļdarbinieki veica minētās teritorijas apsekošanu, panākot vienošanos par akmeņu aizvākšanu tuvākajā laikā.
Sagatavota: 14.02.2020.
Satiksme10.02.2020 18:35
Labdien! Vēlos uzdot jautājumu par satiksmes plūsmas organizāciju Valmieras centra rotācijas aplī. Vai tomēr nebūtu iespēja sakārtot plūsmu tā lai visi laimīgi un nervi veseli? Ir divas iebrauktuves aplī no trīs virzieniem.Pareizi uzstādot ceļa zīmes 514. un 517. ,kā arī pareizi un redzami uzklāt brauktuves horizontālos apzīmējumus uz seguma mēs iegūstam laika ekonomiju,sastrēgumu minimumu,kā arī manis minētos veselos nervus.Uz šo maldinošo apļa izbraukšanu arī ir norādījis Pauls Timrots "Valmieras Ziņas" 24.08.2017 sniegtajā intervijā.Uz papīra man,un ne tikai man viss sanāk korekti un pareizi.Iedziļinieties lūdzu!!! Paldies un lai diena jauka!
2017.gadā, kad pilsētas centra rotācijas aplim tika mainīta brauktuves virskārta, pašvaldība aktualizēja jautājumu par apļa izbraukšanas kārtību. Valmieras pilsētas pašvaldība jau 2017.gadā ik pa laikam saņēma iedzīvotāju ierosinājumus un jautājumus saistībā ar centra apļa izbraukšanu. Tādēļ tika izstrādāta jauna centra apļa izbraukšanas shēma. Ieklājot atbilstošus horizontālos apzīmējumus un uzstādot ceļazīmes, tā paredzēja pa ārējo joslu braucošajam transportlīdzeklim no apļa izbraukt pirmajā izbrauktuvē. Vienlaikus no 14.08.2017. līdz 08.09.2017. iedzīvotāji bija aicināti par shēmu izteikt viedokli. Ņemot vērā iedzīvotāju - satiksmes dalībnieku - vairākuma viedokli, Satiksmes drošības komisija lēma Valmieras centra rotācijas aplī tomēr saglabāt līdzšinējo satiksmes organizēšanas kārtību. Kā galveno traucējošo faktoru jaunas satiksmes organizēšanas kārtības ieviešanai aplī satiksmes dalībnieki bija minējuši, ka aplim nav divas izbrauktuves. Tādējādi, dodoties Rīgas virzienā, būtu grūtības nomainīt joslu no kreisās uz labo, jo labā josla bieži būtu aizņemta.Atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumiem centra rotācijas aplī jāievēro šādi nosacījumi: iebraucot aplī, priekšroka ir tajā jau braucošajām automašīnām; aplī drīkst iebraukt pa visām joslām, kas tam pieslēdzas; braucot apļveida kustībā, ja vadītājs vēlas pārkārtoties, viņam jādod ceļš citās joslās braucošajiem transportlīdzekļiem; izbraucot no apļa, vadītājam jāieņem labais malējais stāvoklis un obligāti jārāda labā pagrieziena signāls.
Sagatavota: 05.02.2020.
Satiksme04.02.2020 15:32
Pie pilsētas pirts, virziens uz centru, zem tilta nu jau kādu 1 gadu nekas netiek darīts - sagazti sapuvuši bērzi, vajag sazāģēt un pārstrādāt šķeldā
Pašvaldības policija šo īpašumu apsekoja un sazinājās ar zemes gabala īpašnieku šī gada janvāra sākumā, saņemot īpašnieka apstiprinājumu, ka tiks nodrošināta zemes gabala sakopšana. Policija īpašumu apsekos vēlreiz, nepieciešamības gadījumā sazinoties ar zemes gabala īpašnieku vēlreiz.
Sagatavota: 05.02.2020.
Vides jautājumi31.01.2020 22:57
Izveidojusies bedre,izskalojums, apkart kanlaizacijas lukai, kas ir bistami satiksmes drošībai un gājējiem Straupes un Kaimiņu ielas krustojumā.Cilveki ir iesprqudusi tur kaut kādu mietu, ar atstarojošo vesti.
Paldies par sniegto informāciju! Ziņojums ir nodots tālāk SIA "Valmieras ūdens", kas risinās radušos situāciju.
Sagatavota: 05.02.2020.
Ceļu uzturēšana20.01.2020 21:16
Pie pilsētas pirts, labajā pusē, virzienā uz centru, grāvis - tur jau kādu pusgadu mētājas salauzti bērzi, haoss apkart. Zemes gabals uz pārdošanu.
Paldies par sniegto informāciju! Valmieras pilsētas pašvaldības policija sazinājās ar zemes gabala īpašnieku. Īpašnieks nodrošinās zemes gabala sakopšanu.
Sagatavota: 06.01.2020.
Vides jautājumi03.01.2020 22:49
Labdien! Lūdzu piesaistīt speciālistus satiksmes organizācijas plānošanā Valmieras pilsētā. Līdz šim novērotais ceļa zīmju un ceļu apzīmējumu pretrunīgums un neatbilstība ceļu satiksmes noteikumiem rada iespaidu, ka satiksmes organizāciju Valmierā plāno un realizē cilvēki, kuriem nav par likumīgi iegūtas vadītāja apliecības. Vairākās vietās ceļa apzīmējumi un ceļa zīmes spiež autovadītājus pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus. Piemēram pie Valsts policijas ēkas Lilijas ielā, braucot virzienā no Garās ielas, ir atļauta apstāšanās vietā kur turpina savu darbību nepārtrauktā ceļa apzīmējumu līnija, kas aizliedz apdzīšanas manevru. Pēc Latvijā spēkā esošiem Ceļu satiksmes noteikumiem, vadītājiem būtu aizliegts veikt ceļa malā stāvošo automašīnu apbraukšanu, šķērsojot nepārtraukto ceļa apzīmējumu līniju. Autovadītāji iekļūst tupikā, jo uz priekšu braukt aizliegts, apgriezties braukšanai pretējā virzienā tur ir aizliegts un iebraukt krustojumā atpakaļgaitā tur ir aizliegts. Piespiedu kārtā nākas pārkāpt noteikumu prasības.
Paldies par ierosinājumu! Garā iela šajā vietā ir pašaura, taču satiksme uz tās nav ļoti intensīva, kā arī vieta automašīnu novietošanai ir nepieciešama. Pavasarī, kad būs atbilstoši laikapstākļi darbam ar ielu braukšanas joslu horizontālo marķējumu, nepārtrauktā ielas viduslīnija tiks saīsināta.
Sagatavota: 09.01.2020.
Satiksme23.12.2019 08:48
Labdien! Vēršamies pie Jums ar jautājumu,Mednieku,Imantas,Beites,Sūnu un Salnu ielas iedzīvotāji.Vai būtu iespējams Mednieku un Sloku ielas krustojumā uzstādīt ielu apgaismojumu? Bērni un pieaugušie vakara stundās,nākdami mājās no Olimpiskā centra treniņiem,jūtas ļoti neomulīgi,jo šī vieta ir pinīgi tumša.Blakus mežs,krūmi.Bieži neredz,kur vispār ir iela.Būsim ļoti pateicīgi par pozitīvu risinājumu!Paldies.
Paldies par sniegto informāciju un problēmas aktualizēšanu! Minētajās ielās šobrīd nav izveidotas atsevišķas ielu apgaismojuma līnijas, un apgaismojuma laternas, kur tas ir iespējams, ir izvietotas uz AS Sadales tīkli elektrības gaisvadu balstiem.  Problēma par nepietiekamu apgaismojumu ir pieņemta zināšanai, plānojot turpmākos nepieciešamos ielu apgaismojuma uzlabojumus. 
Sagatavota: 27.12.2019.
Ielu apgaismojums20.12.2019 19:33
Labdien. Vai pašvaldības policija nevarētu pasekot, kā tiek novietots autotransports pie slimnīcas stāvlaukuma kā ir norādīts ceļa zīmē? Kāpēc gājējiem ejot pa gājēju ietvi, ir jāelpo no izpūtējiem tos dūmus.
Paldies par sniegto informāciju un uzdoto jautājumu. Informācija par problēmu tika nodota Valmieras pilsētas pašvaldības policijai. Lai līdzīgu situāciju gadījumā policija varētu operatīvi reaģēt un iesaistīties problēmas novēršanā, lūgums šādos gadījumos zvanīt pašvaldības Operatīvās informācijas centram pa bezmaksas atbalsta tālruni 8484.
Sagatavota: 20.12.2019.
Ielu apgaismojums19.12.2019 14:20
Labdien. Lūdzu sakārtot pašvaldības teritoriju Pučurgas ielā 2 (haotiskas malkas krautuves, tiek izbērtas no ielām savāktas smiltisputekļi, haotiski novietoti būvmateriālu atlikumi, nepļauta zāle, utt.). Šis pašvaldības īpašums rada nesakoptas teritorijas iespaidu, degradē apkārtējos privātos īpašumus un vidi kopumā. Lūdzu sakopt minēto teritoriju un turpmāk iepriekš minētās lietas novietot neitrālā teritorjā, lai nedegradē apkārtnes iedzīvotāju ikdienas vidi.
Paldies par ierosinājumu! Tas pārsūtīts atbildīgajiem dienestiem, kas izmanto un nodrošina šīs teritorijas uzturēšanu.
Sagatavota: 25.11.2019.
Vides jautājumi23.11.2019 13:02
mani interesē, kur Valmierā ir iespējams vegāniski paēst?
Valmierā ēdināšanas pakalpojumus nodrošina dažādi uzņēmumi. Taču Valmieras pilsētas pašvaldībai nav šādas apkopotas informācijas par katra uzņēmuma specifisko piedāvājumu.
Sagatavota: 20.11.2019.
Citi15.11.2019 01:51
Labdien. Kādi darbi notiek pie Vanšu tilta? Kas tur plānots?
Pārgaujas pusē esošie zemes gabali pie Vanšu tilta ir privātu īpašnieku zeme, kur tika veikti zemes organizācijas darbi. Pagaidām ēku vai jebkādi citi būvniecības darbi saskaņā ar Valmieras pilsētas Būvvaldes informāciju šajos zemes gabalos nav plānoti.
Sagatavota: 04.11.2019.
Vides jautājumi29.10.2019 13:38
Vai iebrauktuvē pie Annas iela 6, kadastra nr.9601 007 0215, 9601 007 0216, tiks veikta ceļa uzlabošana? No mājas naudas to nevarot.
Paldies par jautājumu! Pašvaldība veic bedrīšu remontu ielām, kas ir pašvaldības īpašums. Minētās iebrauktuves nav pašvaldības īpašumā. Tādēļ jautājums risināms iedzīvotājiem kopā ar apsaimniekotāju. Atbilstoši Valmieras pilsētas pašvaldības 27.09.2012. saistošajiem noteikumiem Nr.130 "Par Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai, piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai un dzīvojamo māju atjaunošanai" daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem iespējams saņemt pašvaldības līdzfinansējumu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai, tai skaitā piebraucamo ceļu, stāvlaukumu un gājēju celiņu atjaunošana un/vai būvniecība (ieskaitot nepieciešamās inženierkomunikācijas un aprīkojuma elementus), ja tiek nodrošināta operatīvā transporta piekļuve. Pieejamais līdzfinansējuma apjoms šādiem darbiem ir 50 % no projekta kopējām atbalstāmajām izmaksām, bet ne vairāk kā EUR 20 000. Ar saistošajiem noteikumiem iespējams iepazīties Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā "Pašvaldība" - "Dokumenti" - "Saistošie noteikumi" - "Nekustamais īpašums". Plašāka informācija Valmieras pilsētas pašvaldības Lāčpleša ielā 2 109.kabinetā vai zvanot pa tālruni 64207145.
Sagatavota: 01.11.2019.
Ceļu uzturēšana29.10.2019 09:47