A A A

Tu jautā

Nosūtīt

Abildes uz jautājumiem

Jautājums Jautājuma tēma Datums
Šobrīd ir lielas runas par VTU zaudējumu konkursā jo esot vislielākā cena. Un kā lai nebūtu, ja jāapmaksā viss. Šodien atkal autobuss KC448 no vismaz 08.40 līdz 09.20 stāv pie privātmājas Ezera ielā, kas ir ļooti tālu no visām oficiālajām stāvvietām. Šeit autobusi stāv ļoooti bieži. Tur tā naudiņa aiziet, šoferu braucienos no mājām. Šeit var atrast daudz tādu ziņu. Kad Dome kā īpašnieks vienreiz ieviesīs kārtību un, izbeidzot šos braucienus, samazinās cenu oficiālajiem braucieniem?
SIA "VTU Valmiera" skaidro, ka reisu starplaikos Valmieras autoostā visiem autobusiem gaidīt savu reisu nav iespējams vietu nepietiekamības dēļ. Tas nav iespējams arī stāvlaukumā pilsētas centrā. Pieejamās stāvvietas ir Audēju iela, stacijas laukums un Mazā Stacijas iela, kur ir noteikts stāvvietu skaits. Attālums līdz stacijas laukumam ir tāds pats kā līdz Ezera ielai, līdz ar to ir pieļaujams, ka autobusa vadītājs var atpūsties mājās.
Sagatavota: 30.07.2020.
Satiksme30.07.2020 10:55
Labdien! Mūsu pilsēta - Valmiera ir dzīvīga, sakopta un jūtamas rūpes par pilsētu un iedzīvotājiem. Katram mums ir savas gaitas un ceļi ikdienā pa kuriem pārvietojamies. Katru dienu braucot garām Vienības laukumam gribētos, ka tas vairāk iepriecinātu garāmgājējus un pārsteigtu ar pilsētas dārznieku izdomu (tam jau domāti pilsētas apstādījumi). Katru pavasari un rudeni privātmāju dārzu saimnieki dalās ar ziemcietēm, sīpolpuķēm un citiem augiem, jo pa vasaru saauguši, bet pavasarī gribas savus dārzus papildināt ar ko jaunu. Redzot, ka pilsētā ir skaistas puķu dobes un zinu, ka dārznieki spēj izcili savienot un izcelt augus. Gribēju ierosināt - aicināt pilsētas iedzīvotājus dalīties ar saviem augiem, lai veidotu pilsētas "Vienības" laukumu. Valmieras iedzīvotāji varētu dot pilsētai savu iegūldījumu, lai kopā veidojam ko skaistu.
Paldies par labajiem vārdiem un ierosinājumu! Līdzīgas iniciatīvas Valmierā ir tikušas īstenotas jau iepriekš, piemēram, puķu dobe pie memoriāla. Arī šobrīd tiek apsvērta iespēja izmantot šādas iniciatīvas pilsētvides veidošanā. Jūsu ierosinājums nodots izvērtēšanai pašvaldības atbildīgajiem speciālistiem.
Sagatavota: 30.07.2020.
Vides jautājumi30.07.2020 10:54
Vai Valmieras maratons 20.septembrī šogad notiks? RV107 pasākuma laikā Valmieras maratona organizators uz skatuves apgalvoja, ka būs, bet neteica neko sīkāk. Ja notiek, tad kā un kur var pieteikties? P.S. Nevar taču maratonam sagatavoties viena mēneša laikā, šīs distances skrējējiem būtu jāzin vai var rēķināties ar šo pasākumu vai plānot dalību citur!
Paldies par jautājumu un interesi! Arī šogad Valmierā 20.septembrī notiks skriešanas aktivitāšu pasākums. Šobrīd vēl notiek darbs pie maršruta izveides un organizatorisko jautājumu plānošanas. Tādēļ aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai.
Sagatavota: 24.07.2020.
Citi24.07.2020 14:26
Labdien! Šodien devāmies izbraucienā ar "Gaujas tramvaju". Brauciens bija brīnišķīgs, tikai vilšanos radīj nesakoptā piestātnes teritorija un piegulošā teritorija! Tuvojas Valmieras pilsētas svētki, būtu jāparūpējas par šīs vietas elementāru sakopšanu. Bez tam, šodien bija ļoti daudz viesi, kuri devās izbraucienā par Gauju! Tā taču ir mūsu pilsētas vizītkarte!
Paldies par ierosinājumu un labajiem vārdiem par braucienu ar Gaujas tramvaju! Pirms Valmieras dzimšanas dienas svinībām tiek organizēta arī pilsētas sakopšana svētkiem, tai skaitā zālāju un zālienu pļaušana. Šīs nedēļas sākumā ir plānota zāles pļaušana arī teritorijā pie Gaujas tramvaja piestātnes. Informējam arī, ka pilsētas zālāju pļaušana tiek veikta saskaņā ar pašvaldības deleģēšanas līgumu par pilsētas teritorijas labiekārtošanu un sanitāro tīrību ar SIA "Valmieras Namsaimnieks". Teritorijas pļaušanas reizes un apjomi tiek saskaņoti ar Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldi.
Sagatavota: 20.07.2020.
Vides jautājumi17.07.2020 16:27
Valmieras pilsētas teritorijā, Rātes upītes krastos daudzviet aug invazīvā augu suga - Sosnovska latvānis (turpmāk tekstā - augs). Šobrīd jau daudziem augiem ir izveidojušās ziedkopas ar sēklām un augs turpinās izplatīties. Saskaņā ar 2008.gada 14.jūlija MK noteikumiem Nr.559, zemes īpašnieka pienākums ir nepieļaut auga sēklu izplatīšanos (attīstītās ziedkopas ar sēklām jānovāc, neļaujot sēklām izbirt, un jāsadedzina). Auga ierobežošanas pasākumi jāveic līdz pilnīgai audzes iznīcināšanai. Vai Valmierā ir plānots veikt pasākumus Sosnovska latvāņa izplatības ierobežošanai? Kāpēc pasākumi netiek veikti savlaicīgi?
Darbus, kas saistīti ar pilsētas teritorijā augošo latvāņu iznīcināšanu, Valmieras pilsētas pašvaldība ir pasūtījusi veikt SIA "Valmieras Namsaimnieks". Konkrētos darbu izpildes laikus atkarībā no noslodzes plāno SIA "Valmieras Namsaimnieks".
Sagatavota: 01.07.2020.
Vides jautājumi29.06.2020 17:13
Sveiki. Šodien pļāva zāli bērnu rotaļu laukumā gar Meža ielu. Jautājums- vai to nopļauto zaļi arī savāks un no koka notīrīs to drausmīgo sēni?
Paldies par jautājumu! Nopļautā zāle tiks savākta. Parastā sērpiepe šogad Valmierā veidojas uz ļoti daudziem kokiem. Tas ir dabisks process, šo sēņu novākšana no Valmieras kokiem netiek plānota. Parastā sērpiepe ir viengadīga piepe, kas aug uz dzīviem vai mirušiem lapukoku stumbriem maijā un jūnijā. Sērpiepes nav indīgas.
Sagatavota: 10.06.2020
Vides jautājumi09.06.2020 16:08
Labdien. Vai ir plānots sajartot ceļa posmu no Limbažu ielas apļa lidz Depo. Ja nemaldos tā ir Mālu iela. Loti noderētu gājēju ietve vienā ceļa pusē. Paldies.
Mālu ielas posmam no Limbažu un Beātes ielas automašīnu rotācijas apļa līdz Matīšu šosejai pie veikala “Depo” ir izstrādāts pārbūves būvprojekts. Visā ielas posma garumā, ielas labajā pusē virzienā uz Matīšu šoseju, paredzēts izbūvēt kopīgu gājēju un velosipēdistu celiņu. Šobrīd tiek meklēts pārbūvei nepieciešamais finansējums.
Sagatavota: 09.06.2020
Ceļu uzturēšana27.05.2020 15:50
Vai Valmieras pašvaldība un Valmieras pašvaldības policija var kaut ko darīt, lai uzlabotu vidi Valmierā un samazinātu trokšņus no bojātiem mopēdiem un skūteriem? Sākoties pavasarim, jaunieši sev vēlas pievērst uzmanību, pārvietojoties pa ielām Valmierā ar ļoti skaļiem mopēdiem un skūteriem. Ņemot vērā, ka skaņa vairākkārt pārsniedz troksni no automašīnām un motocikliem un pat caur aizvērtiem logiem var dzirdēt šos mopēdu un skūteru braucējus vairāku kvartālu attālumā, esmu pārliecināts, ka šiem transporta līdzekļiem ir bojāti vai speciāli modificēti trokšņu slāpētāji, lai troksnis būtu skaļāks un viņiem vairāk pievērstu apkārtējo uzmanību. Lūdzu veikt kontroles un skaidrojošo darbu ar šiem jauniešiem. Savukārt, ja viņi turpina šos pārkāpumus, lūdzu piemērot arī sodus.
Paldies iesūtīto informāciju un ierosinājumiem! Problēma ar jauniešiem, kas Valmieras teritorijā pārvietojas ar skaļu troksni radošiem mopēdiem periodiski Valmierā tiek konstatēta katru gadu. Latvijā spēkā esošā likumdošana mopēdiem neparedz ikgadējo tehnisko apskati, kā arī nav tādu normatīvu, uz kā pamata pārbaudīt un kontrolēt šo pārvietošanās līdzekļu radītā trokšņa līmeni. Taču pārmērīgi skaļa braukšana vēlās vakara stundās ir sabiedriskā miera traucēšana un Latvijas Republikas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167.pantā noteiktais pārkāpums. Lai vainīgās personas sauktu pie atbildības, nepieciešama operatīva rīcība, vainīgo personu noķerot pārkāpuma izdarīšanas brīdī. Tādēļ brīžos, kas pilsētas ielās brauc šādi pārmērīgi skaļi motobraucēji, nepieciešams operatīvi ziņot pa tālruni 8484 vai 112. Ziņojumā minēto pilsētas mikrorajonu tiks izsūtīta policijas patruļa, kas veiks teritorijas apsekošanu un pārrunas ar mopēdu vadītājiem. Pārkāpumu konstatējot atkārtoti, vainīgie tiks saukti pie administratīvās atbildības.
Sagatavota: 14.05.2020.
Vides jautājumi13.05.2020 08:58
Labdien, vai šogad piedāvāsiet skolēniem vasaras darbus?
Labdien! Saistībā ar vīrusa Covid-19 izplatību visā pasaulē un pagaidām neskaidro situāciju ar pulcēšanās un citiem ierobežojumiem valstī Valmieras pilsētas pašvaldība vēl apzina iespējas bērniem un jauniešiem nodrošināt darba iespējas iestādēs un uzņēmumos vasaras periodā. Tiklīdz būs zināms par šīs iespējas nodrošināšanu, informēsim Valmieras mājaslapā un sociālajos tīklos. Lūdzu, sekojiet līdz informācijai!
Sagatavota: 07.05.2020.
Citi07.05.2020 07:50
Labdien,pie ēkas ir uzstādīts stabiņš un plāksne ar cipariem.Kādiem nolūkiem tas kalpo?
Labdien! Valmieras pilsētā izvietotie stabiņi ar numuriem apzīmē Valmieras izglītības iestāžu 1.-6.klašu skolēnu brīvpusdienu piegādes maršrutus un teju 300 punktus. Ārkārtējās situācijas laikā siltas pusdienas tiek nogādātas 865 skolēniem. https://www.valmiera.lv/lv/jaunumi/pasvaldibas_zinas/22885_30marta_valmiera_saks_brivpusdienu_piegadi_16klasu_skoleniem/
Sagatavota: 03.04.2020.
Citi03.04.2020 07:57
Labdien,ilgstoši Valmierā, pagalmā, netālu no Rīgas un Diakonāta ielas krustojuma,bezpajumtnieki savākuši atkritumus un ierīkojuši apmetni,vai to tiešām neviens neredz un nedomā likvidēt?
Labdien! 18.martā Valmieras pilsētas pašvaldības policija veikusi apsekojumu, konstatējot norādītās situācijas aprakstu Rīgas ielas 9 un 11 garāžu teritorijā. Pašvaldības policija veiks pārrunas ar īpašniekiem par teritorijas sakopšanas darbiem. Informējam, ja pilsētā nepieciešams kāds saimniecisks risinājums vai operatīva reaģēšana lūgums zvanīt vienotajam bezmaksas atbalsta tālrunim 8484.
Sagatavota:
Citi16.03.2020 11:04
Labdien! Autobusu satiksmes saraksts ,,Rūnīšos,, un ,,Līčos,, vēsturiski ir krietni atpalicis. --Mūsu ,, VTU,, kompānija,manuprāt,par to neliekas ne zinis,jo ,,Rūnīšos,,saraksts ir datēts ar 28.04.2017.g. --Varbūt manis iepriekš minētie sarakstiņi ir nepilnīgi? Bet varbūt ,,VTU Valmiera,, pasažieru autobusi vairs neveic reisus uz Cēsīm un tāpēc arī saraksti nav vairs atjaunoti. --,,Līčos,, ir vēl datējums no 16.05.2016.g. -- Kāds ir domāšanas veids pasažieru pārvadājumu daļas vadībai par sarakstiņu atjaunošanu pieturās---ļoti slikts.Ka tik saņemt algu... --Cēsu kompānija ,,CATA,, gan ir bijusi spējīga piestiprināt svaigu druku ar 09.12.2019.g.,jo viņējie autobusi gan kursē.
Paldies par vērīgumu! Laika tāfelītes tiks nomainītas. Lūgums ņemt vērā, ka datums neattiecas uz laiku, kad mainīta tāfelīte, bet uz laiku, kad bijušas pēdējās izmaiņas sarakstā, tādējādi tas paliks nemainīts.Lai labi braucieni!
Sagatavota: 26.03.2020.
Satiksme14.03.2020 01:09
Vai notiks plānotā ūdensvada skalošana? Sakarā ar COVID būtu ieteicams nodrošināt tekošu ūdeni, lai iedzīvotāji varētu veikt roku mazgāšanu.
Paldies par jautājumu! Ūdensvada skalošanas un dezinfekcijas laikā iespējamas ūdens spiediena svārstības un ūdens duļķainības palielināšanās, taču netiek pārtraukta dzeramā ūdens padeve. Tādējādi roku mazgāšana un telpu mitrā uzkopšana arī ūdensvada skalošanas laikā ir iespējama nepārtraukti, visu diennakti. Jāpiebilst, ka ūdensvada skalošana un dezinfekcija nepieciešama dzeramā ūdens kvalitātes nodrošināšanai pilsētas ūdensvados. Tā tiek veikta divas reizes gadā, pirmo reizi šogad to veicot 16.-26.martā.
Sagatavota: 26.02.2020.
Citi13.03.2020 19:37
Sveiki! Pašvaldības īpašums Pučurgas iela 2 tik tiešām ir briesmīga izskata un necienīgs. Īpašuma esošais izmantošanas mērķis (dažādu pilsētvides apsaimniekošanā radušos materiālu uzglabāšana) nav pieņemams konkrētā adresē, jo bojā blakus dzīvojošo iedzīvotāju ikdienas vidi un ir apkaunojošs. Ikreizējie solījumi "papildus teritorijas sakopšana un sakārtošana" nerisina problēmu pēc būtības un ir problēmas risinājuma imitācija. Lūgums mainīt esošo izmantošanas mērķi Pučurgas ielā 2 un atrast citu vietu kur bērt dažādus pilsētvides apsaimniekošanā radušos krāvumus. Cerībā uz sadzirdēšanu, sapratni un cieņu pret apkārtnes iedzīvotājiem.
Paldies par jautājumu! Ņemot vērā iedzīvotāju vēlmi pašvaldības krautuves pārvietošanai, Valmieras pilsētas pašvaldība ir atradusi piemērotu citu teritoriju krautuves izvietošanai Mūrmuižas ielā. SIA "Valmieras Namsaimnieks" pakāpeniski veiks esošās krautuves Pučurgas ielā 2 pārvietošanu uz jauno, veicot teritorijas Pučurgas ielā 2 sakopšanu. Darbi tiks veikti pakāpeniski, šī gada laikā. Pirms tiem uzsākta Pučurgas ielā 2 šobrīd izvietoto materiālu pārvešana, vēl nepieciešama jaunā laukuma iekārtošana, tā pamatnes sagatavošana.
Sagatavota: 27.03.2020.
Vides jautājumi09.03.2020 15:40
Labdien. Vairākus gadus netiek ņemtas vērā apkārtējo iedzīvotāju intereses attiecībā uz nesakopto pašvaldības teritoriju Pučurgas ielā 2 (haotiski koku bērumi un krautuves, tiek izbērtas no ielām savāktas smiltis putekļi, haotiski novietoti būvmateriālu atlikumi, utt.). Šis pašvaldības īpašums rada nesakoptas teritorijas iespaidu, degradē apkārtējos privātos īpašumus un pilsētas vidi kopumā. Lūgums nenovietot pie dzīvojamo māju logiem šo bardaku un iepriekš minētās krautuves pārvietot uz neitrālu teritorju, lai nedegradē apkārtnes iedzīvotāju ikdienas vidi. Atbildē lūdzu norādīt, kad konkrēti tiks aizvesti (novākti) apkārtējās vides degradējošie krāvumi.
Paldies par jautājumu! Laukums Pučurgas ielā 2 ir pašvaldības īpašumā esoša teritorija, kuras izmantošanas mērķis ir dažādu pilsētvides apsaimniekošanā radušos materiālu uzglabāšanai. Taču ņemot vērā Jūsu sūdzību, pašvaldības kapitālsabiedrība SIA "Valmieras Namsaimnieks" veiks papildu teritorijas sakopšanu un sakārtošanu.
Sagatavota: 28.02.2020.
Vides jautājumi21.02.2020 13:32
Kādu laiku iepriekš norādīju par akmeņiem ielas malā,kas apdraud ceļu izmantotāju drošību un apgrūtina auto parkošanos,BET nekas nav mainījies,Pauku ielā netālu no Topiņa akmeņi joprojām stāv kur stāvējuši.
Paldies par jautājuma aktualizēšanu! Pašvaldības policijas patruļdarbinieki veica minētās teritorijas apsekošanu, panākot vienošanos par akmeņu aizvākšanu tuvākajā laikā.
Sagatavota: 14.02.2020.
Satiksme10.02.2020 18:35
Labdien! Vēlos uzdot jautājumu par satiksmes plūsmas organizāciju Valmieras centra rotācijas aplī. Vai tomēr nebūtu iespēja sakārtot plūsmu tā lai visi laimīgi un nervi veseli? Ir divas iebrauktuves aplī no trīs virzieniem.Pareizi uzstādot ceļa zīmes 514. un 517. ,kā arī pareizi un redzami uzklāt brauktuves horizontālos apzīmējumus uz seguma mēs iegūstam laika ekonomiju,sastrēgumu minimumu,kā arī manis minētos veselos nervus.Uz šo maldinošo apļa izbraukšanu arī ir norādījis Pauls Timrots "Valmieras Ziņas" 24.08.2017 sniegtajā intervijā.Uz papīra man,un ne tikai man viss sanāk korekti un pareizi.Iedziļinieties lūdzu!!! Paldies un lai diena jauka!
2017.gadā, kad pilsētas centra rotācijas aplim tika mainīta brauktuves virskārta, pašvaldība aktualizēja jautājumu par apļa izbraukšanas kārtību. Valmieras pilsētas pašvaldība jau 2017.gadā ik pa laikam saņēma iedzīvotāju ierosinājumus un jautājumus saistībā ar centra apļa izbraukšanu. Tādēļ tika izstrādāta jauna centra apļa izbraukšanas shēma. Ieklājot atbilstošus horizontālos apzīmējumus un uzstādot ceļazīmes, tā paredzēja pa ārējo joslu braucošajam transportlīdzeklim no apļa izbraukt pirmajā izbrauktuvē. Vienlaikus no 14.08.2017. līdz 08.09.2017. iedzīvotāji bija aicināti par shēmu izteikt viedokli. Ņemot vērā iedzīvotāju - satiksmes dalībnieku - vairākuma viedokli, Satiksmes drošības komisija lēma Valmieras centra rotācijas aplī tomēr saglabāt līdzšinējo satiksmes organizēšanas kārtību. Kā galveno traucējošo faktoru jaunas satiksmes organizēšanas kārtības ieviešanai aplī satiksmes dalībnieki bija minējuši, ka aplim nav divas izbrauktuves. Tādējādi, dodoties Rīgas virzienā, būtu grūtības nomainīt joslu no kreisās uz labo, jo labā josla bieži būtu aizņemta.Atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumiem centra rotācijas aplī jāievēro šādi nosacījumi: iebraucot aplī, priekšroka ir tajā jau braucošajām automašīnām; aplī drīkst iebraukt pa visām joslām, kas tam pieslēdzas; braucot apļveida kustībā, ja vadītājs vēlas pārkārtoties, viņam jādod ceļš citās joslās braucošajiem transportlīdzekļiem; izbraucot no apļa, vadītājam jāieņem labais malējais stāvoklis un obligāti jārāda labā pagrieziena signāls.
Sagatavota: 05.02.2020.
Satiksme04.02.2020 15:32
Pie pilsētas pirts, virziens uz centru, zem tilta nu jau kādu 1 gadu nekas netiek darīts - sagazti sapuvuši bērzi, vajag sazāģēt un pārstrādāt šķeldā
Pašvaldības policija šo īpašumu apsekoja un sazinājās ar zemes gabala īpašnieku šī gada janvāra sākumā, saņemot īpašnieka apstiprinājumu, ka tiks nodrošināta zemes gabala sakopšana. Policija īpašumu apsekos vēlreiz, nepieciešamības gadījumā sazinoties ar zemes gabala īpašnieku vēlreiz.
Sagatavota: 05.02.2020.
Vides jautājumi31.01.2020 22:57
Izveidojusies bedre,izskalojums, apkart kanlaizacijas lukai, kas ir bistami satiksmes drošībai un gājējiem Straupes un Kaimiņu ielas krustojumā.Cilveki ir iesprqudusi tur kaut kādu mietu, ar atstarojošo vesti.
Paldies par sniegto informāciju! Ziņojums ir nodots tālāk SIA "Valmieras ūdens", kas risinās radušos situāciju.
Sagatavota: 05.02.2020.
Ceļu uzturēšana20.01.2020 21:16
Pie pilsētas pirts, labajā pusē, virzienā uz centru, grāvis - tur jau kādu pusgadu mētājas salauzti bērzi, haoss apkart. Zemes gabals uz pārdošanu.
Paldies par sniegto informāciju! Valmieras pilsētas pašvaldības policija sazinājās ar zemes gabala īpašnieku. Īpašnieks nodrošinās zemes gabala sakopšanu.
Sagatavota: 06.01.2020.
Vides jautājumi03.01.2020 22:49