A A A

Tu jautā

Nosūtīt

Abildes uz jautājumiem

Jautājums Jautājuma tēma Datums
Vai šoziem arī būs pieejama āra slidotava? https:www.valmiera.lvlvjaunumisporta_zinas18128_bus_atverta_publiska_slidotava_pie_valmieras_2vidusskolas
Paldies par jautājumu! Jā, āra slidotavas izveide pie Valmieras 2.vidusskolas ir ieplānota arī šogad. Tās izveide ir atkarīga no laika apstākļiem - ir nepieciešams stabils sals. Tiklīdz āra slidotava būs izveidota, Valmieras 2.vidusskola noteikti aicinās visus valmieriešus aktīvi pavadīt brīvo laiku!
Sagatavota: 27.12.2018.
Citi24.12.2018 15:05
Labdien! Gribēju Jūs lūgt uzrunāt savu municipālās policijas priekšnieku netraucēt Dievkalpojumus, pārvietojoties ar savu kameru Dievkalpojumu laikā. Lielākā daļa cilvēku uz Dievkalojumu nenāk filmēties, bet tikties un veltīt laiku Dievam. Ir ļoti traucējoši, ja sprediķa laikā vai lūgšanu laikā apkārt skraida Valmieras policijas priekšnieks ar kameru un turklāt vēl brīžiem žilbina acis ar spilgtu prožektoru. Filmēties var brīvi pirms un pēc Dievkalpojuma. Tas nav jādara Dievkalpojuma laikā.
Sagatavota:
Citi21.12.2018 14:01
Kad tiks nonests grausts, kas biedē apkārtni jau vairāk nekā 20 gadus, bijusī KUK celtne - tur vienalga durvis atplēstas, ložņā "bomži" un bērni no jaunaunuzceltajām mājām. Sen jau vajadzētu šim īpašumam pielikt treknu punktu. 
Paldies par jautājumu! Būve šobrīd ir ieguvusi jaunus īpašniekus. Tās sakārtošana ir jauno īpašnieku uzdevums. 
Sagatavota: 27.12.2018.
Vides jautājumi03.12.2018 21:27
Nedeg apgaismojums autobusu pieturā pie Ausekļa ielas, braucot virzienā uz Kocēniem.
Paldies par informēšanu! Apgaismojuma neesamība pieturā ir saistīta ar dienesta viesnīcas pārbūvi, kur atslēgta apgaismojuma līnija. Pietura ir šīs līnijas pēdējais punkts. Līdzko tiks atjaunots apgaismojums dienesta viesnīcas pagalmā, tiks pievienota arī atlikusī līnija, tajā skaitā  autobusu pietura.
Sagatavota: 04.12.2018.
Ielu apgaismojums03.12.2018 21:23
Labs vakars! Braucot no Rīgas diennakts tumšajā laikā, allaž paveras gaismas pilns skats melnajā tumsā. Viens no pirmajiem objektiem, ko redz kā pilsētas viesis, tā vietējais, ir televīzijas tornis. Vai to varētu izgaismot uz Ziemassvētkiem un Jaunā gada sagaidīšanu (piemēram, kā Eifeļa torni)? Jauku vakaru!
Paldies par interesanto ierosinājumu! Valmierā esošo televīzijas torni apsaimnieko VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs", kuras kompetencē būtu jautājums par torņa izgaismošanu svētku laikā. Tādēļ Jūsu ierosinājums tika pārsūtīts VAS "Latvijas Valsts radion un televīzijas centrs" izvērtēšanai.
Sagatavota: 04.12.2018.
Citi03.12.2018 18:29
Labdien! Kur būtu jāgriežas ar ideju ierosinājumu par vienu purva dabas takas izveidi pie Valmieras robežas, kas robežojas ar Kocēnu novadu? Zeme izskatās, ka pieder Latvijas valsts mežiem. Vieta ir skaista, garums varētu būt +- 1-3 km (vēl neesmu apgājusi īsti riņķī). Tur varētu ierīkot piknika vietas un nedaudz labiekārtot vidi. Valmierā pašlaik ir tikai Sajūtu parka taka, Ģīmes dabas taka, bet tā būtu iespēja piedāvāt vēl kādu tūrisma objektu, plus aktivitāte svaigā gaisā, kā arī piesaistot pilsētai viesus, tūristus. Kā arī tagad ļoti populāri kļūst tādi objekti kā purvi, takas, ezeri u.c dabas objekti.
Labdien! Paldies par ļoti interesanto ierosinājumu! Tā kā ierosinājumā minētais zemes gabals pieder Latvijas valsts mežiem, šādas takas izveidi teritorijā var veidot tās īpašnieks - Latvijas valsts meži. Tādēļ arī ierosinājums par dabas takas izveidi būtu adresējams Latvijas valsts mežiem. Arī Valmieras pilsētas pašvaldība informēja Latvijas valsts mežus par šādu Jūsu ierosinājumu.
Sagatavota: 23.11.2018.
Citi22.11.2018 14:18
Sakiet, lūdzu, cik bieži greiderim vajadzetu braukt pa seminara ielu, lai tā butu kaut nedaudz braucama. Vai kadreiz es sagaidīšu asfaltu uz šīs ielas. Kāpec citur var ieklat segumu, bet šinī ielā es to neredzu visus 55 gadus, kamēr šeit dzīvoju. Ļoti vēlētos saņemt konkrētu atbildi, nevis tās vispārīgās, tukšās frāzes. Es nedomāju, ka asfalts te izmaksātu milzu naudu, salīdzinot ar citām ielām. Paldies jau iepriekš par atbildi!
Paldies par jautājumu! Šobrīd ir izsludināts iepirkums, lai varētu veikt grantētā Semināra ielas posma pārbūvi un asfaltēšanu. Taču, vai darbi tiks veikti 2019.gadā, būs zināms pēc budžeta pieņemšanas.
Sagatavota: 23.11.2018.
Ceļu uzturēšana16.11.2018 07:26
Nav apgaismojuma jau otro mēnesi Ausekļa ielas pietura virzienā uz pilsētu.
Paldies par sniegto informāciju! Ziņa nodota apgaismojuma uzturētājam, meklēs vainu, bet iespējams, ka tas saistīts ar kopmītņu būvi un minētajā līnijā šobrīd ir atslēgta strāva. ja būs iespējams, tad labos, ja ne, tad jāgaida, kad līnijā pados spriegumu.
Sagatavota: 23.11.2018.
Ielu apgaismojums14.11.2018 20:36
Mākslas skolas audzēkņi no Imantas, Ausekļa, Nauču ielu rajoniem uz mācībām dodas pa iestaigātu taciņu no Nauču un Mālu ielu krustojuma,  garām sociālai mājai un Purva ielas autobusu pieturai. Taciņa aizaugusi kārklu krūmiem. Skolas nodarbības beidzas ap astoņiem vakarā. Lai padarītu drošāku gājēju pārvietošanos, vajadzētu izcirst tur esošos krūmus. Viens strādnieks ar krūmgriezi to varētu paveikt pāris dienās, pat projekts nebūtu vajadzīgs.
Paldies par jautājumu! Valmieras pilsētas pašvaldība nevar garantēt regulāru šādas patvaļīgi izveidojušās gājēju taciņas kvalitatīvu uzturēšanu. Tādēļ arī nekādi taciņas ierīkošanas atbalsta darbi līdz šim nav tikuši veikti. Ja tā ir taciņa, kas ved cauri krūmiem, drošības apsvērumu dēļ ieteikums ir bērniem pēc mākslas nodarbību beigām izvēlēties iet pa pa Senču, Pučurgas un Mālu ielām. 
Sagatavota: 23.11.2018.
Sociālie jautājumi13.11.2018 08:09
Labdien! Dzirdēju tādu lietu, ka vecākiem īsti nepatīkot, kā pirmklasniekiem un vecākiem skolniekiem esot jātiek uz Viesturskolu un no skolas pa Valkas ielu. Ejot mājās no Viesturskolas, skolniekam esot jāšķērso pie Viesturskolas "Topa" veikala krustojums, jo tur esot gan luksofors, gan gājēju pāreja> Protams, ka var iet pa Valkas ielas gājēju ietvi, pa labo pusi ejot uz Superneto veikala pusi, bet, nonākot tajā krustojumā, skolniekam ir jāšķērso krustojums pa gājēju pāreju no Valkas ielas puses labās ceļā daļas uz Valkas ielas kreiso pusi. Tad jāšķērso Raiņa ielas gājēju pāreja un tad jāšķērso Rubenes iela pa gājēju pāreju, lai nokļūtu uz Rubenes ielas labo pusi, ja mājas ir Rubenes ielā Āžkalna ielā vai privātmāju rajonā utt. Vai nebūtu iespējams ierīkot gājēju pāreju uz Raiņa ielas - Latvenergo pusē, tur tāpat automašīnām ir jāapstājas pie STOP zīmes? Paldies par uzklausīšanu.
Paldies par jautājumu! Šobrīd ir izsludināts iepirkums apļa izbūvei minētajā krustojumā pie AS Sadales tīkls. Izbūvējot rotācijas apli, ielu škērsošana šajā krustojumā mainīsies - būs jāšķērso tikai viena josla kā jebkurā aplī. Taču par rotācijas apļa izbūvi būs zināms pēc 2019.gada budžeta pieņemšanas. Šobrīd gājēju pāreju izvietojumu mainīt nav ieteicams. Uz vienas ielas gājēju pārejas nerekomendē ierīkot tuvāk kā 200m vienu no otras. Tādēļ otrpus krustojumam gājēju pārejas ierīkošana radītu papildu risku satiksmes drošībai. Savukārt krustojuma šķērsošana pie veikala "TOP" Valkas un Tērbatas ielu krustojumā un divu gājēju pāreju šķērsošana uz Raiņa un Rubenes ielām ir neliels līkums gājējam, kas nodrošina papildu drošību.
Sagatavota: 23.11.2018.
Satiksme09.11.2018 09:30
Labdien! Vai Valmieras pašvaldība nepiedalās Projekta Simtgades bērni mērķis - lai katrs 2018. gadā dzimušais bērniņš saņem īpašu dāvanu komplektu - Sudraba vērdiņu ozolkoka kastītē ar apsveikuma vēstuli jaundzimušajam un viņa ģimenei. Jo katrs ir svarīgs. Jo katrs ir vajadzīgs. Jo dzīvība ir lielākā vērtība. Vēlos zināt vai būs no pašvaldības vai pašai jāiegādājas?
Paldies par jautājumu! Valmieras pilsētas pašvaldība par katru jaundzimušo priecājas un sveic viņu ar īpaši Valmieras personalizētu dāvanu. Pašvaldība ikkatra mazuļa - valmierieša piedzimšanai par godu dāvina veltes 218.24 EUR vērtībā. Tas ir pašvaldības nodrošinātais pabalsts jaundzimušajam, grāmata "Mūsu bērns", vāki dzimšanas apliecībai ar Latvijas Republikas ģerboi, kā arī cepurīti Valmieras karoga krāsās un ar Valmieras uzrakstu. Cepurīte ir roku darbs. 2018.gadā, atzīmējot Latvijas Republikas simtgadi, tiek nodrošināta īpaša cepurīte ar LV100 piederības zīmi. Šī iemesla dēļ projektā "Simtgades bērni" papildus jau esošajam apsveikumam iesaistījušies neesam.
Sagatavota: 12.11.2018.
Citi31.10.2018 12:34
Valmieras pirts ir loti laba vieta ne tikai mazgaties bet ari pavadit labi laiku ar gimeni. pec iespejas kaut kada veida izteikt pateicibu pirts personalam par la u darbu.Pirts administratorejj, apkopejam par sirsnigu darbu. vienigais kad tur bus apkart iebrugets a to invalidi kopa ar pensionariem var kajas salauzt
Labdien! Paldies par jautājumu un par labiem vārdiem! Labie vārdi tika nodoti Valmieras pirts personālam. Lai atvieglotu pārvietošanos, pirts apkārtnē ir ieklāts frēzētais asfalts. Taču pirts teritorijas labiekārtojuma projekta izstrāde šobrīd nav plānota. 
Sagatavota: 276.11.2018.
Citi30.10.2018 19:19
Vai strādājot kādā no izglītības iestādēm bērnam ir priekšroka dārziņā?
Paldies par jautājumu! Saskanā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr.293, ja vecāks ir pedagogs (pamatdarbā) pirmsskolas izglītības iestādē, tad uz šo konkrēto pirmsskolas izglītības iestādi bērnam rindā ir prioritāte.
Sagatavota: 31.10.2018.
Izglītība24.10.2018 12:49
Labrītiņ no ne RĪTIŅA!!! Tā nu izskatās un arī acīs rādās jau krietni labu laika sprīdi,ka Georga Apiņa ielas privātmājas netiek apdzīvotas ( visi to māju iemītnieki ir,manuprāt ir nomiruši,vai arī izsūtīti ) .....jo zīles,žagariņi u.c.veidīgie gruži joprojām čuč uz ietves un arī uz braucamās daļas. Atnāks lielie lietus periōdi un mīļotās kanalizācijas gofrētās nesen ieraktās jaunās caurules būs aizsērējušas....Radīsies lielākie NOASA laika Bībeles plūdi.....Šādiem slaistiem OBLIGĀTI vajadzīgs naudisks sods par pieguļošās teritorijas nesakopšanu vismaz 500 eiriku izteiksmē VALMIERA ( TAČ' ) DOMĀ …!!!!
Labdien! Paldies par jautājumu! Māju iedzīvotāji ir atbildīgi par īpašumiem piegulošo teritoriju sakopšanu. Gadījumos, ka tas netiek darīts, iesaistās Valmieras pilsētas pašvaldības policija, veicot galvenokārt preventīvo darbu - informējot, izglītojot, izsakot brīdinājumus. Tādēļ saskaroties ar gadījumiem, kad netiek pildītas pašvaldības saistošo noteikumu prasības, operatīvākai reaģēšanai iespējams ziņot zvanot par bezmaksas atbalsta tālruni 8484. Taču, lai pilsēta rudenī tiktu sakopta, tai skaitā arī Georga Apiņa iela, pilsētas ielu slaucīšana tika nodrošināta arī pirms Latvijas Republikas jubilejas, savācot arī brauktuvju malās sabirušās rudens lapas un atkritumus.
Sagatavota: 26.11.2018.
Vides jautājumi16.10.2018 10:05
Ausekļa ielā nedeg jaunā LED laterna (iepretī Meldru ielas krustojumam)
Paldies par sniegto informāciju! Ņemot vērā tikko veikto ielas pārbūvi, edegošā laterna Ausekļa ielā tika nomainīta kā ielas garantijas remonts.
Sagatavota: 11.10.2018.
Ielu apgaismojums08.10.2018 09:32
Labdien! Saistībā ar studiju uzdevumiem, centos mājaslapā atrast Valmieras pašvaldības Civilās aizsardzības plānu, taču atradu tikai tā pieminēšanu Valmieras pilsētas pašvaldības nolikuma 3.25. punkta 9. apakšpunktā un Valmieras sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas nolikumā, kas ir pielikums 2018.gada 22.marta lēmumam "Par Valmieras sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas sastāva un nolikuma apstiprināšanu". Un kā secinu no Ministru kabineta noteikumiem Nr.658 "Noteikumi par civilās aizsardzības plāna struktūru un tajos iekļaujamo informāciju", gadījumā, kad ir sadarbības teritorijas, viņām ir jābūt kopīgam sadarbības teritorijas civilās aizsardzības plānam. Pašu civilās aizsardzības plānu neatradu, kaut arī citām pilsētām, piemēram, Rīgai, Liepājai, Salaspilij, Jelgavai, Dobeles novadam utt. tādi plāni ir brīvi pieejami internetā. Ļoti novērtēšu atbildi par to, vai tāds plāns ir un gadījumā, ja ir, kur to var atrast. Paldies!
Paldies par jautājumu! Šobrīd notiek darbs pie jauna Civilās aizsardzības plāna izstrādes jaunajā sadarbības teritorijā. Lai iepazītos ar esošo Civilās aizsardzības plānu, aicinām sazināties ar Valmieras pilsētas pašvaldību, zvanot pa tālruni 64207138 vai apmeklējot pašvaldību klātienē Valmierā, Lāčplēša ielā 2, 109.kabinetā.
Sagatavota: 11.10.2018.
Citi02.10.2018 20:28
Sveicināti! Vai ir iespējams izveidot velo celiņu no Cēsu un Rūpniecības ielas krustojuma, līdz rotācijas aplim Mūrmuiža Cēsis, vai vismaz līdz Vairoga ielai? Kā arī sakārtot gājēju celiņu (paplašināt un atjaunināt tā segumu) no Cēsu ielas 42, līdz Cēsu ielas 54, kur atrodas arī autobusa pietura. Šos abus pasākumus varētu apvienot.
Labdien! Paldies par jautājumu. Minētajam gājēju celiņam patiešām šobrīd ir nepieciešama atjaunošana. Taču, ņemot vērā daudzās pilsētas ielu infrastruktūras atjaunošanas vajadzības un tam pieejamo finansējumu, šīs ietves atjaunošana un veloceliņa izbūve pagaidām nav plānota.
Sagatavota: 11.10.2018.
Satiksme23.09.2018 20:14
Sveicināti. Valmieras domes mērs solīja Sila ielas asfaltēšanu un, ka būs gājēju ietve. Iela ir uzlabota,bet ietve izpalika.Pa Sila ielu ir liela mašīnu kustība, un vecāki ar mazuļiem iet uz bērnu dārziņu un arī uz skolu. Ietve bija nepieciešama arī drošības dēļ. Kāpēc netika izdarīts, ko solīja. Blakus ielai ir skola un bērnu rotaļu laukums. Rodas nepieciešamība arī ātrumu ierobežošanai. Ārpus pilsētai ietves ir izveidotas, bet pilsētā, kur ir liela kustība, tās nav.
Lai uzlabotu brauktuves stāvokli, kā arī atvieglotu gājēju pārvietošanos pa Sila ielu, Valmieras pilsētas pašvaldība 2018.gada budžetā paredzēja grantētās Sila ielas virsmas divkārtu apstrādi. Tas tika veikts 2018.gada rudenī. Gājēju ietves izveide uz Sila ielas plānota netika. Ātruma vaļņu uzstādīšana uz Sila ielas tehnisku iemeslu dēļ nav iespējama. Saskaroties ar agresīvu braukšanu, aicinām fiksēt automašīnas numuru un zvanīt Valmieras pilsētas pašvaldības policijai pa tālruni 8484, kas veiks preventīvo darbu. 
Sagatavota: 11.10.2018.
Citi17.09.2018 10:59
Sveicināti! Vai ir iespējams veikt gājēju celiņa seguma atjaunošanu sākot no Cēsu ielas 40 (virzienā uz Cēsu rotācijas apli) līdz Kauguru ielai un papildus šajā posmā ierīkot velo celiņu? Velo celiņu varētu izbūvēt vismaz līdz Vairoga ielai.
Labdien! Paldies par jautājumu. Minētajam gājēju celiņam patiešām šobrīd ir nepieciešama atjaunošana. Taču, ņemot vērā daudzās pilsētas ielu infrastruktūras atjaunošanas vajadzības un tam pieejamo finansējumu, šīs ietves atjaunošana un veloceliņa izbūve pagaidām nav plānota.
Sagatavota: 11.10.2018.
Satiksme15.09.2018 17:08
Labdien! 1) Paldies par jauno ielas segumu Sila ielā. Bet jaunais ielas segums gājējus ir pakļāvis nedrošībai. Rīta pusē un pēcpusdienā gājēji (vecāki ar mazuļielm uz bērnudārzu un mazie ķipari uz skolu) un automašīnas dodas abos virzienos. Iela nav plata, lai vienlaicīgi DROŠI blakus pārvietotos gan gājēji un gan auto abos virzienos. Automašīnas vairs nebrauc lēnām. Ielas galā ir arī jaukais spēļu laukums, tā bērnu apmeklētiba šajā Sila ielas kvartālā ir liela. No ātriem braucējiem arī izvairīšanās nav iespējama, jo vienā ceļa pusē ir dziļš grāvis, bet otrā sēta. 2) Biju novērojusi, ka pie bērnudārza "Kārliena" autobusa pieturā, gaidot autobusu, parasti sēž tikai bērns, bet pieaugušais stāv blakus soliņam. Mazliet radīja izbrīnu, bet ne man par to spriest. Pienāca reize, kad man pašai bija jāpagaida autobuss, un nolēmu piesēst. ............... to nemaz tik vienkārši nevarēju izdarīt:). Pieturvieta glīti nobruģēta, bet soliņa augstums palicis kā senāk pirms pieturvietas uzlabošanas. Pārvietojoties ikdienā ar auto, to pat iedomāties nevarēju. Izmēģiniet, sapratīsiet. :) Ar cieņu, par sapratni.
Paldies par iesūtītajiem jautājumiem! Lai uzlabotu drošību Sila ielā, aicinām atcerēties agresīvi/ pārāk ātri braucošo automašīnu valsts numura zīmju numurus un informēt Valmieras pilsētas pašvaldības policiju, zvanot pa tālruni 8484. Sila ielas apstrāde tika veikta, lai uzlabotu gan gājēju, gan automašīnu pārvietošanās apstākļus. Taču ielas pārbūve, paredzot gājēju ietves, šobrīd netiek plānota. Patiecamies, ka ziņojāt par neērto soliņu autobusu pieturā. Šī problēma tika novērsta.
Sagatavota: 11.10.2018.
Citi12.09.2018 13:11