A A A

Sports

Tikpat strauja un enerģijas pilna kā Gauja ir arī valmierieši. Pilsētas svaigais gaiss, dabas teritorijas, piemērotie treniņu apstākļi, mērķtiecīgie un talantīgie sportisti, kā arī treneru pacietība ir veiksmes atslēgas, kas valmieriešu sportiskos sasniegumus paceļ arvien augstākā līmenī. Sporta tradīcijas, sportistu neatlaidība un treneru profesionalitāte liek Valmieras vārdam izskanēt Latvijā un tālu ārpus tās robežām.

2019.gads sportā Valmierā

2019.gads Valmierā aizritējis BMX zīmē – 2019.gadā tika atklāta jaunā Māra Štromberga BMX trase “Valmiera” un uzņemti labākie  BMX riteņbraucēji Eiropas čempionātā. Šis bija arī lielākais un nozīmīgākais notikums Latvijas sportā 2019.gadā! To apliecināja gan sportisti un federācijas, gan līdzjutēji un, protams, valmierieši, ar savu viesmīlību. Čempionāta augstais organizatoriskais un sportiskā snieguma līmenis novērtēts ar apbalvojumu “Gada notikums sportā 2019” Latvijā.

BMX riteņbraukšanā 2019.gadā 10 posmos Edvards Glāzers izcīnījis uzvaru Eiropas kausu kopvērtējumā, Edvards Emīls Liberts kļuvis par Eiropas čempionu un pasaules vicečempionu B16 vecuma grupā.

2019.gadā Valmieras peldbaseinā tika uzņemts Latvijas čempionāts peldēšanā 25m baseinā. Valmieras peldbaseins ir Latvijā pirmais, šobrīd vienīgais 25m jaunuzceltais peldbaseins kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, kas atbilst Starptautiskās Peldēšanas federācijas (FINA) augstajiem standartiem.

Peldētāju sasniegumu galvgalī ir mūsu sportistu – Vitauta Jāņa Siliņa, Dāga Kristofera Breģa, Uvja Kalniņa un Kalvja Lakuča izcīnītā pirmā vieta Latvijas čempionātā brīvā stila stafetē, kur mūsu sportisti uzstādīja jaunu Latvijas rekordu 7:35.92! Jaunais talants Kristaps Miķelsons 2019.gada Latvijas VIII Jaunatnes Olimpiādē izcīnīja 3 zelta medaļas - 100m un 200m peldēšanā uz muguras, kā arī 400m brīvā stila distancē.

Mūsu vieglatlēti turpināja pierādīt sevi, kā vienus no Latvijas izcilākajiem sportistiem. 2019.gadā Kristīne Siksaliete un Pēteris Krauja kļuva par Latvijas čempioniem daudzcīņā. Kristīne ir čempione pieccīņā un septiņcīņā, Pēteris  - čempions desmitcīņā. Mūsu vieglatlētiem izcili sasniegumi jauniešu un veterānu konkurencē, kā arī elites līmenī, pārstāvot mūsu valsti starptautiskās sacensībās.

Futbola komanda “Valmiera Glass ViA” 2018. un 2019.gadā, pēc vairāk nekā desmit gadu pārtraukuma, spēlē Latvijas futbola virslīgā. 2019.gadā tika izcīnīta 4.vieta Latvijas čempionāta, kas nodrošināja iespēju 2020.gadā cīnīties starp Eiropas labākajām futbola komandām Eirokausos.

2019.gadā Valmierai ir zelta medaļu īpašnieki: Pasaules treka  čempionātos, Baltijas čempionātā airēšanas slalomā, Latvijas čempionātos orientēšanās sportā visās distancēs, Jaunatnes basketbola līgā, Latvijas čempionātā spēka trīscīņā un svaru stieņa spiešanā guļus u.c.. Ik gadu valmierieši piedalās Latvijas Sporta veterānu gadskārtējās sporta spēlēs. 2019.gadā mūsu sportisti piedalījās slēpošanas, vieglatlētikas, smagatlētikas, peldēšanas un volejbola sacensībās, izcīnot 3.vietu pilsētu konkurencē.

Katru gadu Valmieras pilsētas pašvaldība pasniedz apbalvojumus “Gada balva sportā”. 2019.gada balva nominācijā “Mūža ieguldījums sportā” tika pasniegta sporta entuziastam, pedagogam un sportistam Uldim Ābeltiņam. Apbalvojumu “Gada sportists” saņēma Jānis Kaufmanis, kurš 2018./2019.gada sezonā apvienotajā Igaunijas-Latvijas basketbola līgā bija 2.rezulatīvākais spēlētājs visa turnīra ietvaros, kopā iegūstot 554 punktus Valmierai. Plašāka informācija par “Valmieras sporta laureāts 2019” ŠEIT.

Mūsu olimpieši

Lielākie sporta pasākumi

Augsta līmeņa sasniegumi

Sporta pārvaldība Valmierā

Sporta infrastruktūra