A A A

Lepojamies!

SAŅEMTIE APBALVOJUMI

2020.

Lauvu klubs “Valmiera” sniedz palīdzību Valmieras mediķiem COVID -19 pandēmijas laikā

20.maijā Vidzemes slimnīca saņēma dāvinājumu no Lauvu kluba “Valmiera” 4000 ķirurģiskās maskas. Šis atbalsts Latvijā ir tapis, pateicoties Starptautisko Lauvu klubu fondam (Lions Clubs International Foundation) un tā koordinatora Jēkaba Grundmaņa aktīvajam darbam. Galvenais Lauvu kluba mērķis ir palīdzēt medicīnas personālam šajā grūtajā pandēmijas laikā.

"Kilograms kultūras" pavasara balsojumā arī valmierietes Tamāras Skrīnas dzejas krājums "Mini"

11.maijā sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2020” pavasara balsojums. Kategorijā "Literatūra" arī Tamāras Skrīnas dzejas krājums "Mini". To 2020.gada aprīlī izdeva izdevniecība “Pētergailis”. Daina Sirmā, dzejas grāmatas redaktore, priekšvārdā saka: “”MINI” apjoms ir mānīgs. Ap strupiem, aprautiem dzejas vārdiem plešas blīvi pieelpota, plaša, gudra un noslēpumaina laiktelpa, kur smalki niansēti sadzīvo spridzīga dabas lirika, sociāla groteska, mūžības zibšņi un dzīves smagums ar māla mēteli mugurā.”

Valmieras Mūzikas skolai – jauns flīģelis

Pirms 100 gadiem Valmieras Mūzikas skolas atvēršanas svētkos komponists Jāzeps Vītols novēlēja skolai raženas sekmes un uzsvēra mūzikas un dziedāšanas nozīmi cilvēka dzīvē. 14.maijā

 ar Jāzepa Vītola skaņdarbu “Valmieras suvenīrs” ieskandināts jaunais flīģelis – vērtīga dāvana skolas simtgadē, kas pie audzēkņiem un pedagogiem nonākusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu, Valmieras Mūzikas skolai startējot projektu konkursā, un Valmieras pilsētas pašvaldības finansējumu.

Valmierā pirmo reizi “drive-in” kino

16.maijā Valmierā norisinājās filmas demonstrēšana brīvdabā, skatītājiem kinoteātrī iebraucot ar automašīnām. Pirmais kino seanss stāvlaukumā pie Vidzemes Olimpiskā centra (Rīgas ielā 91) plkst.22.00, iebraukšana no plkst.21.30. Tā būs filma par sapņošanu un mīlestību – skatītāju un kinokritiķu atzīts mūzikls “La La Land: Kalifornijas sapņi”.

Valmierieši sveic Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30.gadadienā

Gaidot Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30.gadadienu, 30 valmierieši pastāstīja un parādīja, kas katram ir Latvija. Paldies par iedvesmu! Paldies Zanei Sniķerei par skaisto mūziku un izpildījumu, Emīlam Zilbertam par ierakstu un Uģim Brālēnam par video! Video šeit.

Pateicamies Vidzemes slimnīcas komandai!

Ar sirsnīgu koncertu, skatītājiem ieņemot vietas pie Vidzemes slimnīcas logiem, valmierieši pateicās slimnīcas kolektīvam par nesavtīgo darbu ārkārtējās situācijas laikā.

Valmieras puika un viņa karoga stāsts

Visvalža Skrastiņa darbistabā ir sajūta, ka esi stāsta pirmsākumā – notikumi ir piedzīvoti, bet vēl nav īsti izstāstīti. Par karaļvalsti, kas bija Valmierā, par leģendāro plakātu “Kaut pastalās, bet brīvā Latvijā”, ko Visvaldis veidoja kopā ar sievu Intu. Viņš nav tikai stāstnieks, bet arī galvenais varonis vairākos notikumos. Arī par to, kā 1987.gadā Visvaldis Skrastiņš tolaik aizliegto Latvijas valsts karogu uzvilka Jāņa Daliņa stadionā (Valmieras pilsētas sporta biedrības “Daugava” stadions), par ko tika ierosināta krimināllieta Nr.13202687.

Zemessardzes 22.kājnieku bataljona karavīri valsts svētkos iepriecina valmieriešus

Lai Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30.gadadienā visā Latvijā radītu svētku sajūtu, Zemessardze un  Nacionālo bruņoto spēku vienības, ievērojot valstī noteiktos drošības noteikumus, nolēmušas iepriecināt tos, kuriem ik pa laikam nepieciešama palīdzīga roka vai atbalsts. Lai iepriecinātu valmieriešus, Zemessardzes 22.kājnieku bataljona štāba karavīri trešdien, 29.aprīlī, sakopa teritoriju Valmierā, Eduarda Lācera ielas rajonā un kopā ar Zemessardzes 2.Vidzemes štāba karavīriem ceturtdien, 30.aprīlī, iepriecina Valmieras pilsētas pansionāta "Valmiera" iemītniekus un darbiniekus.

Jauni Mākslas soliņi

24.aprīlī Valmierā uzstādīti trīs jauni Mākslas soliņi. Gleznojumus uz soliņiem šogad radīja mākslinieki Ieva Iltnere, Kristīne Kutepova un Pēteris Līdaka. Soliņi ir Cēsu ielā pirms tilta pār Gauju, pie Valmieras Mūzikas skolas un Rīgas ielā 20. 

Valmierā ar sportistu līdzdalību aizsāk veselīgas sportošanas padomu video ciklu

Valmieras pilsētas pašvaldība priecājas, ka iniciatīva #paliecvesels! par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu kļūst arvien plašāka. Rūpējoties par sabiedrības veselības uzlabošanu ārkārtējās situācijas laikā, Sporta Veselības centrs kopā ar mums uzsāk #paliecvesels! video ciklu, kura laikā ikviens saņems daudz un dažādus praktiskus padomus ar piemēriem savas veselības uzlabošanā.

Māra Štromberga BMX trasei “Valmiera” trešā vieta skatē "Gada labākā būve Latvijā"

Māra Štromberga BMX trase “Valmiera” ir saņēmusi trešo vietu skatē “Gada labākā būve Latvijā 2019” nominācijā “Publiskā jaunbūve”.  Skates “Gada labākā būve Latvijā 2019” sadarbībā ar PERI rīkotāji šodien, 17.aprīlī, paziņoja skates laureātus astoņās nominācijās un Lielās balvas ieguvēju – 2019.gada izcilāko būvi – kultūrtelpu Hanzas perons.

Konkursā “Viena diena manā mūžā” uzvarējuši jaunieši no Valmieras

Labklājības ministrijas rīkotajā konkursā skolēniem “Viena diena manā mūžā” uzvarējuši jaunieši no Valmieras, kuri, veidojot darbu par nedzirdīgu puisi, spēja saskatīt viņā nevis iedzimtu diagnozi, bet gan viņa spējas, sasniegumus, sirsnību un pašu būtiskāko – cilvēku, kas slēpjas aiz sabiedrības stereotipu radītās čaulas.

Valmierā sāk brīvpusdienu piegādi 1.-6.klašu skolēniem

30.martā Valmieras pilsētas pašvaldība sāks brīvpusdienu piegādi Valmieras pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu 1.-6.klašu skolēniem, kuri saņem brīvpusdienas un kuru vecāki atsaucās pašvaldības aicinājumam par pusdienu piegādi ārkārtējās situācijas laikā, kad mācības notiek attālināti.

Iniciatīvai “piegāde mājās” liela atsaucība. #atbalstiValmieru, #atbalstivietējos, #paliecmājās

25.martā Valmieras pilsētas pašvaldība uzsāka kampaņu #atbalstiValmieru, #atbalstivietējos, #paliecmājās. Kampaņas mērķis ir atbalstīt iedzīvotājus un uzņēmējus, veicināt piegādes mājās pakalpojumu izmantošanu, kā arī mazināt Covid-19 izplatīšanos. Katru dienu iniciatīvai pievienojas arvien vairāk uzņēmumu – tās ir gan dažādu produktu ražotnes, gan bio zemnieku saimniecības. Lielisks papildinājums ir uzņēmēji un zemnieku saimniecības no Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novadiem. Aicinājumam atsaukušies arī vairāki skaistumkopšanas jomas pārstāvji.

Noslēgts līgums par siltumtrases izbūves projekta realizāciju Valmieras pilsētā

26. martā SIA “Valmieras ūdens” noslēdzis līgumu ar SIA “Woltec” par projekta “Siltumenerģijas pārvades sistēmas pārbūve Valmieras pilsētā” (Nr.4.3.1.0/18/A/019) realizāciju par kopējo summu 1 725 185.71 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Plānots, ka būvdarbi tiks pabeigti līdz 2021. gada jūlijam.

Valmierā darbu sāk reģionālais punkts COVID-19 testa veikšanai

No 19.marta Valmierā, BMX trasē pie Vidzemes Olimpiskā centra (Čempionu iela 3) ir atvērts reģionālais punkts vīrusa COVID-19 parauga paņemšanai, iepriekš piesakoties. Darba laiks katru dienu no plkst. 9.00 līdz 19.00.

Māra Štromberga BMX trasei “Valmiera” Latvijas Būvniecības gada balva!

Konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2019” nominācijā "Jauna inženierbūve" 1. vietu ieguvusi Māra Štromberga BMX trase "Valmiera". Pasūtītājs – Valmieras pilsētas pašvaldība, būvprojekts – SIA “Balta istaba”, būvnieks – SIA “SANART”, būvuzraudzība – SIA "Būvuzraugi LV".

Rozes dienā sveikta surdopedagoģe Uldze Strazdiņa

Valmierā 3.martā norisinājās Rozes diena. Šajā dienā Valmieras Zonta klubs  Atzinības rakstu un metālmākslinieka Andra Dukura darināto rozi pasniedza Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra skolotājai un surdopedagoģei Uldzei Strazdiņai.

Valmieras sieviešu frisbija komanda iegūst Latvijas čempionu titulu

Valmieras sieviešu frisbija komanda pierāda, ka ir labākās Latvijā, atkārtoti iegūstot Latvijas čempiona titulu. Meitenes spēja aizvadīt Baltijas frisbija līgu un Latvijas čempionātu, nepiekāpjoties nevienai komandai un gūstot uzvaru visās spēlēs. Čempionāta finālspēlē valmierietes dominēja visas spēles gaitā, tomēr spēlēs beigās salaspilietes spēja apturēt Valmieras meiteņu uzbrukumu un izlīdzināja rezultātu, realizējot piecus punktus pēc kārtas. Valmieras frisbija sieviešu komanda nepadevās un spēja nosargāt čempionu titulu.

Valmieras Gaujas krasta vidusskolai – attīstības centram piešķirta kvalitātes zīme

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) ir piešķīrusi kvalitātes zīmi Valmieras Gaujas krasta vidusskolai – attīstības centram, kas turpmāk tai ļaus uzņemt ārvalstu brīvprātīgos ar programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” finansiālu atbalstu.

Noslēgusies pārbūve Valmieras Viestura vidusskolā

24.janvārī Būvniecības valsts kontroles birojs pieņēma ekspluatācijā lielāko Valmieras skolu – Valmieras Viestura vidusskolas (VVV) vēsturisko ēku un pārbūvēto sporta zāli.

Atklāta koprades darbnīca "DARE"

2020.gada 28.februārī atklāta Valmieras Attīstības aģentūras kopā ar Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu un Valmieras pilsētas pašvaldību veidotā pirmā koprades darbnīca Valmierā.  Darbnīca ir pilsētas iedzīvotāju, uzņēmēju, skolēnu, pedagogu un entuziastu iemīļota pulcēšanās vieta, kur kopā darboties – realizēt radošos projektus un biznesa idejas, mācīties ko jaunu, izmantot darbnīcas iekārtas un instrumentus, lai radītu produktus un prototipus, un pilnvērtīgi kopā pavadīt brīvo laiku ar līdzīgi domājošajiem.

Valmierai kārtējais panākums Eiropas nākotnes pilsētu reitingā

2020.gada 10. februārī laikraksta “Financial Times” izdevums “fDi Intelligence” paziņoja 2020./2021. gada starptautiskā Eiropas nākotnes pilsētu un reģionu reitinga rezultātus. Valmiera sīvā konkurencē starp Eiropas mikro pilsētām ieguvusi ceturto vietu, piekāpjoties divām Īrijas pilsētām un Ventspilij. Valmierai augstos rezultātus izdevies uzrādīt, pateicoties izaugsmes rādītājiem, ko palīdzējuši sasniegt Valmieras uzņēmēji un darba devēji.

Valmieras Attīstības aģentūra ieguvusi godalgu par atvērto datu politikas ieviešanu Valmieras pilsētas pašvaldībā

Latvijas Universitātes Zinātņu mājā 2020.gada 30. janvārī konferencē “Datu virzīta nācija”, ko jau trīspadsmito gadu organizē Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija. Konferences noslēgumā pasniedza LATA gada balvas 2019 ieguvējus – atvērto tehnoloģiju un datu kultūras sekmētājus. Pirmo vietu publiskajā sektorā ieguva Valmieras Attīstības aģentūra par nozīmīgu atvērto datu politikas ieviešanu Valmieras pilsētas pašvaldībā, kur ir uzsākts nozīmīgs darbs pie atvērto datu pieejamības analīzes, izvērtējot, kādus datus Valmieras pilsēta varētu atvērt, kā arī ievietot Latvijas atvērto datu portālā. Turklāt Valmieras attīstības aģentūra aktīvi piedalījās Pirmā Atvērto datu hakatona organizēšanā pašvaldībām.

Prezidents Egils Levits pateicas Jurku ģimenei

"Man šodien ir īpašs gods pasniegt šo balvu cilvēkam, kurš ir morāli un garīgi nobriedis, kurš ir uzņēmies atbildību, kas, no ārpuses raugoties, ir salīdzināma ar varonību – ar ikdienas varonību. Es pieņemu, ka jūs to uzskatāt kā normālu jebkura mīloša tēta rīcību, un tā tam arī ir jābūt. Man ļoti svarīgi šķiet tas, kas bija teikts šajā video, ka jūs to uzskatāt par misiju savā dzīvē, un es domāju, ka arī Roberts uzskata, ka viņam ir misija šajā dzīvē. Tāpēc es apbrīnoju Robertu, apbrīnoju šo pašdisciplīnu, šo gribasspēku sasniegt rezultātu – pabeigt vidusskolu un mērķtiecīgi tiekties tālāk, kļūstot par sporta žurnālistu. Es vēlu visu to labāko šajā ceļā. Es apbrīnoju arī Jurkas kunga dzīvesbiedri – Roberta māti, brāli un māsu, kuri visi kopā un solidāri cits ar citu palīdz Robertam iet šo grūto ceļu. Mēs, visa sabiedrība, uzskatām, ka tā ir ārkārtīgi liela varonība, un mēs uzskatām, ka Jurkas kungs šo jauno kategoriju “Tētis”, kas tiek pasniegta pirmo reizi, ir nopelnījis godam vislielākajā mērā. Paldies jums, Jurkas kungs, paldies Robertam un paldies visai ģimenei! Es domāju, ka tas vienlaikus ir arī apbalvojums visiem tētiem, kuri pilda savu misiju un pret šo uzdevumu attiecas nopietni," sveica Valsts prezidents Egils Levits.

2019.

Noteikti Valmieras teātra aizvadītās sezonas labākie mākslinieki un izrāde

Valmieras teātra iekšējā balsojumā, nenodalot pirmā un otrā plāna lomas, par pagājušās sezonas labākajām aktrisēm atzītas Ieva Puķe un atkārtoti arī Elīna Hanzena, bet labāko aktieru balvu saņēma Mārtiņš Meiers un Tālivaldis Lasmanis. Gada tehniskā darbinieka balva šogad piešķirta frizierei Lotei Betijai Kalniņai un galdniekam Uģim Liepiņam. Laureātu apbalvošanu atbalstīja Valmieras pilsētas pašvaldība. Skatītāju simpātiju balvu saņēma aktrise Ieva Puķe un otro gadu pēc kārtas tika sumināta arī Elīna Vāne, savukārt kungu konkurencē skatītāju atzinību guvis aktieris Mārtiņš Meiers un trešo gadu pēc kārtas  aktieris Imants Strads. Par “Gada izrādi” skatītāju vērtējumā tika atzīta izrāde “Hamlets” Indras Rogas režijā. Nominācijā "Gada aktieris I plāna lomā” otro gadu pēc kārtas balvu saņēma Imants Strads, savukārt nominācijā “Gada aktieris II plāna lomā” laurus plūca Ivo Martinsons.  Par "Gada izradi" kļuva iestudējums “Lūcis” Elīnas Cērpas režijā.

Latvijas gada notikums sportā - Eiropas BMX čempionāts Valmierā

19.decembrī tika pasniegtas Latvijas gada balvas sportā 2019. Par gada sporta notikumu Latvijā atzina šī gada vasarā Valmierā aizvadīto Eiropas BMX čempionātu.

Valmierā atgriežas Latvijas spēcīgākās pilsētas tituls

Valmieras pilsētas svētku laikā, 27.jūlijā, valmierieši un pilsētas viesi tika aicināti piedalīties svaru stieņa spiešanas guļus sacensībās, tādējādi palīdzot Valmierai atgūt spēcīgākās Latvijas pilsētas titulu. Kopumā tika pacelti 223800 kg.

Sveikti 2019.gada Zelta pāri

Par 2019.gada Zelta pāri pasludināti: Anatolijs un Alīda Jermacāni, Jānis un Ingrīda Sīmaņi, Juris un Valentīna Lismaņi, Andrejs un Maiga Salnāji, Genadijs un Daina Kupcovi, Guntis un Mārīte Pētermaņi, Alfrēds un Inese Štibes, Guntis un Ērika Bandenoviči, Elmārs un Marija Gaišie, Anatolijs un Asija Ločmeļi, Aleksandrs un Marija Pahomovi, Jānis un Aina Sprinči, Juris un Larisa Palkavnieki, Aivars un Inta Jansoni, Ivans un Anna Marčuki, Dmitrijs un Lilita Blaui, Aleksejs un Velga Vorobjovi, Ārijs un Rūta Riņķi, Andrejs un Zigrīda Jurjāni.

Arī Valmieras uzņēmums starp labākajiem eksportējošajiem uzņēmumiem

2019. gada 5. decembrī Melngalvju namā tika noskaidroti konkursa “Eksporta un inovācijas balva 2019” laureāti – uzņēmumi, kas ir parādījuši labākos sasniegumus eksportā, inovējuši, radījuši kvalitatīvus produktus pašmāju tirgum vai izstrādājuši lieliskus rūpnieciskā dizaina paraugus. Kategorijā “Inovatīvākais produkts” otrajā vietā ierindojās “Valpro” ar alumīnija sakausējuma spiedtrauku čaulu amonjaka uzglabāšanas un piegādes sistēmai “ASDSTM”.

Labākie sportisti – Edvards Glāzers un Edvards Emīls Liberts, paraugs sportā – Raitis Ravinskis

4.decembrī Jūrmalā notika biedrības LSIIDP (Latvijas Sporta izglitibas iestazu direktoru padome) “Jaunatnes Sporta Fonda” organizētā konkursa “Jaunatnes sporta laureāts 2019” svinīgā apbalvošanas ceremonija. Nominācijā “Labākais sportists” apbalvojumus saņēma Valmieras Bērnu sporta skolas Augstas klases sportistu sagatavošanas centra audzēkņi Edvards Glāzers un Edvards Emīls Liberts, sportistu treneri Olafs Lakučs un Miks Puķītis. Nominācijā “Paraugs sportā” apbalvojumu saņēma Valmieras Bērnu sporta skolas vieglatlētikas nodaļas treneris Raitis Ravinskis.

SIA “VTU Valmiera” – sudrabs konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks 2019”

AAS “Balta” rīkotajā konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks 2019” SIA “VTU Valmiera” kategorijā “Pasažieru pārvadātāji” saņēma sudraba novērtējumu. Žūrija vērtēja autoparku un tehnisko nodrošinājumu, negadījumu novēršanu un pārvaldību, spēju izvērtēt un paredzēt iespējamos riskus, ieguldījumu mācību organizēšanā darbiniekiem, viņu atbildīgas rīcības rosināšanu, tostarp braukšanas ātruma kontrolēšanu.

Ar vērtīgām atziņām noslēdzies Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums

Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu (PLEIF) rīko Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA) sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību. “Šo abu foruma dienu laikā mēs aizskārām ļoti būtiskus jautājumus, un es patiešām ticu, ka pēc šīm diskusijām, sarunām un prezentācijām mēs varēsim spert nākamo soli un sākt virzīt procesus valstiskā līmenī, lai veicinātu Latvijas tēla un mūsu ekonomikas attīstību,” norāda PBLA valdes priekšsēde Kristīne Saulītis.

VALPRO paraksta līgumu ar NATO Atbalsta un iepirkumu aģentūru

Uzņēmums SIA VALPRO ņēma dalību NATO Atbalsta un iepirkumu aģentūras izsludinātajā iepirkumā par tiesībām apgādāt NATO militāros spēkus ar militārajām prasībām atbilstošu produkciju, augstas kvalitātes, militārā izpildījuma metāla degvielas kannām. Starp vairāku pretendentu, no dažādām valstīm, iesniegtajiem komercpiedāvājumiem SIA VALPRO iesniegtais piedāvājums tika atzīts par atbilstošu visās atlases kārtās un šā gada 1. septembrī uzņēmums ieguva tiesības parakstīt pamatlīgumu par iespēju  3 līdz 5 gadu periodā apgādāt NATO dalībvalstu un partnervalstu militāros spēkos ar militārās specifikācijas degvielas kannām. 

Valmierietis, tēlnieks Andris Vārpa rada Brīvības cīņu monētas dizainu

Latvijas Banka izlaidusi sudraba kolekcijas monētu "Brīvības cīņas (1918-1920), kas veltīta Latvijas Neatkarības karam un visiem, kas palīdzēja izcīnīt neatkarību un turēt godā brīvību. Kolekcijas monētas grafiskā dizaina un plastiskā veidojuma autors ir valmierietis, mākslinieks, tēlnieks Andris Vārpa. Monētas priekšpusē kubisma manierē stilizēti atveidots cīnītāju gājiens un karavīra atvadas no līgavas. Monētas aizmugurē redzams sarkanbaltsarkanais Latvijas karogs, tam abās pusēs – pārrauti ierakumu nožogojumi.

Sveikti Goda un Gada valmierieši 2019

16.novembrī tika sveikti apbalvojumu “Goda valmierietis 2019” un “Gada valmierietis 2019” saņēmēji. Par viņiem līdzcilvēki saka, ka viņu darbiem ir sirds siltums, viņi redz turpinājumu un nesavtīgi dalās, viņi iedvesmo, palīdz augt, līdzdarboties, dod spēku, aicina mesties dzīvespriekā, nebaidās pieņemt izaicinājumus. Mēs lepojamies ar viņiem, jo viņu paveiktais kādam ir kas ļoti īpašs, arī Valmierai, ierakstot šos stāstus pilsētas atmiņu lappusēs. Goda valmierieši: Irēna Zelča, Aivars Sirmais, Juris Tārs, Rita Viļumsone, Pārsla Sippo. Gada valmierieši: Agita Zariņa, Edgars Dupats, Mārtiņš Meiers.

Valmierā pateicas aizbildņiem, adoptētājiem un audžuģimenēm

13.novembrī Valmieras muzejā Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Valmieras bāriņtiesas priekšsēdētāja Ilze Polka godināja Valmieras bāriņtiesas dibinātās un izveidotās audžuģimenes, aizbildņus un adoptētājus, kuri izrādījuši sirds siltumu, uzņemoties rūpes par bez vecāku gādības palikušiem bērniem. Bērnu ārpusģimenes aprūpes veicēju godināšanas mērķis ir pateikties adoptētājiem, aizbildņiem, audžuģimenēm Valmierā par atbildības uzņemšanos, rūpējoties par bez vecāku gādības palikušiem bērniem, veicināt bērnu ārpusģimenes aprūpes veikšanas reputāciju, kā arī stiprināt ģimenes kā vērtības lomu sabiedrībā. Valmieras bāriņtiesa aicina ikvienu, kurš apsver iespēju kļūt par bērnu ārpusģimenes aprūpes veicēju, sazināties ar Valmieras bāriņtiesas darbiniekiem, rakstot e-pastu barintiesa@valmiera.lv vai zvanot pa tālruni 64207179, 64207159. Plašāka informācija un informatīvie materiāli pieejami mājaslapā www.valmiera.lv, sadaļā “Pārvaldes struktūra un kontakti” – “Bāriņtiesa”.

''Valmiera Glass ViA'' sasniedz Eirokausus

9. novembrī Vidzemes Olimpiskā centra stadionā Valmierā tika aizvadīta Optibet Virslīgas 36. kārtas noslēdzošā un itriģējošākā spēle, kurā ''Valmiera Glass ViA'' cīnījās par vēsturisku panākumu - Eirokausiem un medaļām! Lai arī medaļas palika nesasniegtas, vieta Eirokausu zonā tika nosargāta. Spēle pret ''Mettu'' noslēdzās neizšķirti 3:3.

Skatu terase saņem balvu starptautiskā konkursā

Objekts "Gājēju ceļš un skatu terase Atpūtas parkā Valmierā" saņēmuši “Leonardo 2019” apbalvojumu VIII Minskas starptautiskajā jauno arhitektu biennālē Baltkrievijā, kategorijā “Ainavu arhitektūra, Urbānais dizains, Māksla un skulptūra arhitektūrā”.

Sveikti skaistāko dārzu īpašnieki

16.oktobrī Valmieras muzejā tika sveikti akcijā “Uzslavē skaistāko” nominēto krāšņāko, ziedošāko un sakoptāko Valmieras  dārzu, balkonu un pagalmu īpašnieki. “Uzslavē skaistāko” bija Valmieras pilsētas svētku laikā izsludinātā vasaras akcija, lai ziedošo Valmieru atklātu visā tās daudzveidībā un izteiktu pateicību valmieriešiem, kas iegulda darbu skaistuma radīšanā.  Akcijas laikā iedzīvotāji bija aicināti pastāstīt par īpaši skaistajiem dārziem, pagalmiem un balkoniem.

Eiropas BMX čempionāts Latvijas un Vidzemes reģiona ekonomikai piesaistījis vairāk nekā 800 000 eiro

2019. gada Eiropas BMX čempionāts, kas no 11. līdz 14. jūlijam notika Valmierā, Latvijas valsts ekonomikai piesaistīja 815 000 eiro, tajā skaitā 501 000 eiro ārvalstu naudas līdzekļu. To apliecina veiktais pētījums par šī sporta notikuma ietekmi uz valsts un Valmieras ekonomiku, ko pēc Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) iniciatīvas sagatavoja SIA “KEKonsultācijas”.

"Food Union” iegulda 800 tūkstošus eiro piena produktu zīmola "Valmiera” pilnveidošanā

Attīstot Latvijas piensaimniecības tradīcijas, Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmumu grupa “Food Union” ir investējusi vairāk nekā 800 tūkstošu eiro plaši pazīstamā piena produktu zīmola “Valmiera” pilnveidošanā. Rezultātā zīmola portfelis ir papildināts ar deviņiem jauniem jogurtiem, radīta mūsdienīga vizuālā identitāte visam produktu klāstam un tiek modernizēts biezpiena ražošanas process.

Skatu terasei Valmierā Latvijas Ainavu arhitektūras balva

Starptautiska žūrija atzinīgi novērtējusi objektu “Gājēju ceļš un skatu terase Atpūtas parkā Valmierā” nominācijā “Ārtelpa”, kategorijā “Vides dizains”, tai piešķirot Latvijas Ainavu arhitektūras balvu 2019. Objekta autors ir SIA “DJA”, arhitekts Didzis Jaunzems.

Ekoskolu programmas apbalvojumus saņem astoņas mācību iestādes Valmierā

178 izglītības iestādes saņēma Ekoskolu programmas apbalvojumus par sasniegumiem vides izglītībā. Ekoskolas uzrunā vietējās kopienas un veido vides izglītības tīklu 75 pašvaldībās visā Latvijā. No Valmieras starptautisko Zaļo karogu saņēma bērnudārzs "Vālodzīte", Valmieras 2.vidusskola, Valmieras sākumskola un ZAĻĀ SKOLA. Savukārt Latvijas Ekoskolu Sertifikātu 2019./2020.gadam saņēma bērnudārzs "Krācītes" un Valmieras Viestura vidusskola. Pateicību par dalību Ekoskolu programmā saņēma Valmieras Jaunatnes centrs "Vinda" un Vidzemes Augstskola. 

“SolLaRe” – Eiropas čempioni

No 3. līdz 11.augustam Gēteborgā (Zviedrija) norisinājās 4.Eiropas koru olimpiāde, kurā Valmieras Mūzikas skolas koris "SolLaRe" startēja bērnu grupā un izcīnīja čempionu titulu.

airBaltic sveic Valmieru kā vienu no Latvijas mīlētākajām pilsētām

airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) 22. augustā apmeklēja Valmieru, lai apsveiktu tās iedzīvotājus un domes priekšsēdētāju Jāni Baiku ar Valmieras iekļūšanu Latvijas mīlētāko pilsētu topā. Jau kopš 2018. gada novembra viena no airBaltic Airbus A220-300 lidmašīnām nosaukta Valmieras vārdā.

Atklāta pārbūvētā Rehabilitācijas nodaļa

Turpinot realizēt Vidzemes slimnīcas infrastruktūras sakārtošanas projektu, klātesot Valmieras pašvaldības vadītājam, būvniekiem, Veselības ministrijas pārstāvjiem, Centrālās finanšu līguma aģentūras pārstāvjiem, kolēģiem pēc pārbūves notika Rehabilitācijas nodaļas atklāšana slimnīcas A korpusa 1. stāvā. Lai uzlabotu medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu pieejamību un attīstītu šo pakalpojumu klāstu, kā arī paaugstinātu komforta līmeni pacientiem un labiekārtotu darba vidi personālam, Rehabilitācijas nodaļas stacionāra daļas atrašanās plānota  blakus Rehabilitācijas centra telpām. Nodaļā iekārtotas ērtas palātas  pacientiem un darba telpas speciālistiem – fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstam, fizioterapeitiem, ergoterapeitiem, audiologopēdam.

Pateicība par pašvaldības policijas darbinieku pašaizliedzīgo rīcību

31.jūlijā Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks izteica pateicību Valmieras pašvaldības policijas inspektoriem Agrim Drandem un Mārtiņam Zurģim par nesavtīgu, profesionālu un drosmīgu rīcību, glābjot cilvēka dzīvību. Jūlija sākumā Valmieras pilsētas pašvaldības policijas Operatīvās informācijas centrā tika saņemts izsaukums. Pašvaldības policijas inspektori, ierodoties notikuma vietā, no noslīkšanas Gaujā izglābuši bezsamaņā esošu sievieti. Nekavējoties uzsākot pirmās palīdzības sniegšanu, izdevās sievieti reanimēt.  

Valmiermuižas alus darītava radījusi vēstēju Valmierai

Valmiermuižas alus darītava investējusi 15 tūkstošus eiro Valmieras pilsētai veltītās BIO liepziedu vēstējas garšas radīšanā, kas savu pirmizrādi piedzīvoja Valmieras 736. dzimšanas dienā. Valmieras liepziedu vēstēja tapusi ar "Gardu muti” zīmolu, kas izceļ tīras Latvijas garšas.

Atklāta “Māra Štromberga BMX trase “Valmiera””

6.jūlijā Valmierā tika atklāta jaunuzceltā BMX riteņbraukšanas trase, kas nosaukta par godu valmierietim, divkārtējam olimpiskajam čempionam BMX Mārim Štrombergam. Trasei dots nosaukums “Māra Štromberga BMX trase “Valmiera””.

Jauns Latvijas rekords Valmieras BSS peldētājiem

No 20. līdz 22.jūnijam Valmieras peldbaseinā norisinājās Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā 25 metru baseinā. Valmieras Bērnu sporta skolu sacensībās pārstāvēja 21 sportists, arī Augstas klases sportistu sagatavošanas centra audzēkņi un bijušie Valmieras BSS peldētāji, izcilnieki Uvis Kalniņš un Kalvis Lakučs. Sacensību otrās dienas uzmanību izpelnījās Valmieras BSS komanda (Siliņš, Lakučs, Breģis, Kalniņš) 4x200 metru stafetē vīriešiem, kur ar rezultātu 7:35.92 plūca uzvaras laurus un pārspējot 2000.gadā uzrādīto rezultātu tika uzstādīts jauns Latvijas rekords.

Skrējiensoļojums Rīga-Valmiera atzīmē 30 gadu jubileju

Vēsturiskais 107 km skrējiensoļojums Rīga-Valmiera šogad atzīmē 30 gadu jubileju kopš pirmā Rīga-Valmiera 1989.gada, kas risinājās trīs dienas pēc leģendārajā Baltijas ceļā, kas 600 kilometru garumā stiepās cauri visām galvaspilsētām un vienoja divus miljonus iedzīvotāju. 

Valmieras daudzdzīvokļu īres nami ir laureāti konkursā "Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2019"

Konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2019” 1. vieta nominācijā “Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2019. Jaunbūve” ieguva daudzdzīvokļu māja Valmierā, Mālu ielā 1 un Ķieģeļu ielā 8.

Valmieras teātrim 12 “Spēlmaņu nakts” nominācijas

18. jūnijā tika paziņoti pretendenti "Spēlmaņu nakts 2018/ 2019” gada sezonas balvām 18 kategorijās. Valmieras teātris šogad saņēmis 12 nominācijas – sešās nominācijas izrādei “Hamlets” un sešas iestudējumam “Mārtins Īdens”!

ZAAO trešo gadu Ilgtspējas indeksā saņem zeltu

Jau trešo gadu pēc kārtas SIA “ZAAO” (ZAAO) Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta rīkotajā Ilgtspējas indeksā novērtēts ar Zelta kategorijas godalgu. Zelta kategorijas iegūšana nozīmē, ka uzņēmums demonstrē atklātību un caurskatāmību, tiecas paplašināt un pielāgot savus riska vadības procesus, kā arī korporatīvās atbildības stratēģijā iekļauj skaidrus un izmērāmus mērķus.

Ģimenēm draudzīgo uznēmumu vidū arī "Vidzemes slimnīca", "Wunder Latvia", "ZAAO"

11. jūnijā Labklājības ministrija sveica 38 uzņēmumus, kuri savā ikdienas darbā īsteno ģimenei draudzīgus uzņēmējdarbības principus un šogad saņem statusu "Ģimenei draudzīgi”. Šo uzņēmumu vidū arī "Vidzemes slimnīca", "Wunder Latvia", "ZAAO". Viens no kritērijiem statusa piešķiršanai ir uzņēmuma orientācija uz efektīvu darba un ģimenes dzīves saskaņošanu, piemēram, nodrošinot attālinātā darba iespējas, elastīgu darba laiku. Tāpat vērtē arī nodarbināto veselības aizsardzību darbavietā, uz klientu orientētu pakalpojumu sniegšanu, atbalsta nodrošināšanu bērniem un ģimenēm veltītiem pasākumiem, iesaistīšanos labdarībā. Tiek ņemta vērā arī uzņēmuma telpu un aprīkojuma atbilstību bērna vajadzībām. Ne mazāk būtiskas ir rūpes par klientiem, jo tās veicina uzņēmuma lojalitāti, kā arī sekmē tā reputāciju, tostarp arī starptautiskajos tirgos.

Uzstādīti atjaunotie Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas zvani

4.jūnijā Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas tornī uzstādīti atjaunotie zvani. Apmēram 480kg un 350kg smagie bronzas zvani no torņa tika nocelti 2018.gada 29.novembrī, lai tos transportētu uz Nīderlandi atjaunošanas darbu veikšanai. Saplaisājušo zvanu restaurēšanai tika izmantota īpaša tehnoloģija, lai piešķirtu zvaniem to kādreizējo izskatu, tostarp gravējumus. Atjaunots ir arī zvanu skanējums, turklāt mazākais zvans bija klusējis jau vairākus gadus.

Valmierā tapusi izrāde "Brīvprātīgais”

26.maijā Valmieras sākumskolā Latvijas simtgades programmas ietvaros notika izrādes "Brīvprātīgais” pirmizrāde. Izrāde pievērš īpašu uzmanību Cēsu pulka Skolnieku rotai un Cēsu kauju simtgadei, kas atzīmēta 22.jūnijā. Izrādi izspēlē jaunieši, kuri vēsturiskos notikumus apskata no cita skatupunkta. Tiks vilktas paralēles ar tā laika skolēniem – brīvprātīgajiem un viņu personiskajām izvēlēm, sniedzot pienesumu brīvas Latvijas izveidē. Izrādes epizodēs diskutēts par neatkarības cīņu dažādiem aspektiem – vēsturisko kontekstu un pretrunīgo norisi, individuālo izvēli, sadzīviskām un praktiskām detaļām, ideāliem un briedumu.

Valmiera - pirmā vieta Latvijā, kur iespējams apgūt tekvondo kā daļu no vispārizglītojošās mācību programmas

21.maijā Valmieras 5. vidusskolā norisinājās projekta “Tekvondo Valmierā” atklāšanas pasākums, kurā piedalījās Korejas Republikas vēstniecības Latvijas Republikā vadītājs Songdžins Hans, Valmieras 5. vidusskolas direktore Rudīte Markus, Valmieras pilsētas pašvaldības amatpersonas, kā arī Latvijas Tekvondo federācijas pārstāvji. Vēstniecībā skaidro, ka projekta “Tekvondo Valmierā” mērķis ir veicināt tekvondo attīstību un pieejamību Latvijā, turklāt, meklējot sadarbības partneri, prioritāri bija izraudzīties vietu, kur bērniem un jauniešiem šobrīd nav iespējams nodarboties ar šo korejiešu cīņas sporta veidu. “Valmierā sports tiek īpaši godāts, šeit ir lieliskas sporta tradīcijas un ne velti Valmieru dēvē par olimpiešu kalvi. Taču diemžēl nedz Valmierā, nedz citviet reģionā nav iespējams apgūt un nodarboties ar tekvondo,” skaidro Songdžins Hans, pamatojot, kāpēc tieši ar Valmieru tika uzsāktas sarunas par projekta realizāciju.

Valmierā pasniegta “Balva uzņēmējdarbībā 2019”

17.maijā Valmierā izstādes – gadatirgus “Vidzemes Uzņēmēju dienas 2019” laikā notiekošajā Biznesa forumā jau piekto gadu tika pasniegta “Balva uzņēmējdarbībā”. Valmieras pilsētas pašvaldības un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras apbalvojumu šogad saņēma pieci uzņēmēji  un uzņēmējdarbības nozares pārstāvji. Nominācijā “Gada uzņēmējs” balvu saņēma SIA “Dižozols” par ilgtspējīgu attīstību un izaugsmi, nodrošinot sociāli atbildīgu un veiksmīgu komercdarbību. Par izaugsmi, attīstot eksportspējīgas produkcijas ražošanu un veicinot Valmieras atpazīstamību, apbalvojumu “Gada eksportētājs” saņēma SIA “VALTANKS”. “Balvu uzņēmējdarbībā 2019” nominācijā “Gada investīcija” saņēma SIA “KOOL LATVIJA”, attīstot Latvijā radīta jauna koncepta degvielas uzpildes stacijas būvniecību Valmierā. Apbalvojumu “Gada jaunais uzņēmējs” saņēma sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Adaptive Media” par sekmīgu komercdarbības sākšanu, darbības paplašināšanu un jaunu darbavietu radīšanu. Savukārt Ruslans Sosinovičs (SIA “VALPRO”) par spēju rast racionālākos risinājumus ražošanas efektivitātes paaugstināšanai, pielāgojoties mainīgajai biznesa videi, mērķtiecīgi plānojot, organizējot un vadot komandas darbu, “Balvu uzņēmējdarbībā 2019” saņēma nominācijā “Gada speciālists”.

Valsts prezidents četriem valmieriešiem pasniedz valsts augstākos apbalvojumus

Valsts prezidents Raimonds Vējonis 3.maijā svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pasniedza augstākos Latvijas valsts apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu. Valsts augstākos apbalvojumus saņēma arī valmierieši Elmārs Gulbis, Daina Liepiņa, Pāvils Mežals un Aivars Kārlis Ustups. Augstākie valsts apbalvojumi tiks pasniegti personām gan par atsevišķu izcilu darbu profesijā, gan mūža ieguldījumu un panākumiem bagātu darbību.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks piedalījies konferencē “Spotlight Latvia” un Amerikas Latviešu apvienības kongresā ASV

No 2019.gada 1. līdz 5.maijam Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks Denverā, ASV piedalījās konferencē “Spotlight Latvia” un Amerikas Latviešu apvienības (ALA) 68. kongresā. Biznesa konference “Spotlight Latvia” norisinājās jau otro reizi, un tas ir lielākais šāda veida pasākums, kura mērķis ir ekonomiskās sadarbības veicināšana starp ASV un Latviju. 

Apbalvoti 2018. gada lielākie nodokļu maksātāji

18.aprīlī svinīgā Valsts ieņēmumu dienesta Lielo nodokļu maksātāju apbalvošanas pasākuma laikā finanšu ministrs Jānis Reirs un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme pasniedza īpaši šim pasākumam darinātas balvas un atzinības rakstus 2018.gada lielākajiem nodokļu maksātājiem divdesmit divās dažādās nominācijās. Balvu saņēma arī AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA - lielākais nodokļu maksātājs Vidzemes plānošanas reģionā lielo nodokļu maksātāju grupā 2018.gadā un lielākais darba devējs Vidzemes plānošanas reģionā 2018.gadā.

Valmieras integrētā bibliotēka – “Gada bibliotēka 2018”

16.aprīlī Latvijas Bibliotēku biedrības Gada balvas ceremonijā titulu “Gada bibliotēka 2018” saņēma Valmieras integrētā bibliotēka. Augsti novērtēts bibliotēkas darbs sadarbības veicināšanā, kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanā un tradīciju turpināšanā, kā arī kvalitatīvā un radošā darbība, veidojot bibliotēku par nozīmīgu zināšanu un sabiedrības tikšanās centru.

Topošie ārsti mācīsies Vidzemes slimnīcā

Lai veicinātu sadarbību zinātnes, izglītības un cilvēkresursu attīstībā, 12. aprīlī parakstīts sadarbības līgums starp Rīgas Stradiņa universitāti, SIA “Vidzemes slimnīca”, Valmieras pilsētas pašvaldību un Vidzemes Augstskolu. Līguma ietvaros paredzēts RSU Medicīnas fakultātes 6. kursa studentu praktisko apmācību ķirurģijā un anestezioloģijā-reanimācijā attīstīt Vidzemes slimnīcā, iedrošinot jaunos ārstus izvēlēties darbu Valmierā, labvēlīgi ietekmējot mediķu paaudžu nomaiņu un nodrošinot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti. 

Noslēgusies ēkas Ūdens ielā 2C pārbūve

2019.gada 7.februārī ekspluatācijā pieņemta ēka Ūdens ielā 2C.  Ēkas otrajā stāvā deinstitucionalizācijas projekta “Vidzeme iekļauj” ietvaros ir izveidoti 16 grupu dzīvokļi pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, savukārt pirmajā stāvā izveidoti divi dzīvokļi personām ar kustību traucējumiem. Lai nodrošinātu grupu dzīvokļu pakalpojumu tiks piesaistīts sociālā darba speciālists. Ir noticis iepirkuma process par mēbeļu izgatavošanu, piegādi un uzstādīšanu grupu dzīvokļiem.

Pūtēju orķestrim “Signāls” 2. vieta X Latvijas pūtēju orķestru konkursā

30.martā Valmieras Kultūras centra pūtēju orķestris “Signāls” Mārtiņa Birņa vadībā  piedalījās X Latvijas pūtēju orķestru konkursā Siguldā. Konkursā kopumā piedalījās  38 pūtēju orķestri – kopā ap 1400 mūziķu četrās grūtības pakāpju grupās. “Signāls” savā grupā 18 pūtēju orķestru konkurencē izcīnīja augsto 2. vietu.

Norisinās jaunās Valmieras tehnikuma mācību laboratorijas būvniecības darbi

Pilnā sparā turpinās Valmieras tehnikuma Multifunkcionālās metālapstrādes mācību laboratorijas būvdarbi, kurus veic SIA “AIMASA”. Būvdarbi notiek atbilstoši SIA “BM projekts” izstrādātajam būvprojektam, un plānotajam laika grafikam. Tehnikuma direktore Vineta Melngārša ir apmierināta ar darbu gaitu: “Līgumu par būvdarbu veikšanu noslēdzām pērn rudenī. Labi apzinājāmies, ka ziema var likt apturēt darbus un paildzināt celtniecību. Taču, par laimi, laika apstākļi mums ir bijuši labvēlīgi un darbi rit atbilstoši plānotajam”.

Noslēgusies Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas pārbūve

22.martā Būvniecības valsts kontroles birojs pieņēma ekspluatācijā Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas (VPĢ) galveno mācību korpusu pēc tā pārbūves. Pārbūvējot VPĢ, ir uzlabota drošība un telpu izkārtojums. Skolas ēkā nomainīta elektroinstalācija un gaismekļi, apkures sistēma, pārbūvēta ūdens apgādes sistēma, izbūvēta pieplūdes – nosūces ventilācijas sistēma ar rekuperāciju, kā arī izbūvēta jauna ugunsdrošības sistēma. Uzstādītas ugunsdrošās durvis un atjaunota iekšējā apdare visā ēkā. Skolēnu grupu darbam izveidota atsevišķa tam paredzēta telpa. Ēkā ierīkoti moderni dabaszinību kabineti, multimediju telpa un robotikas laboratorija.

Valmieras peldbaseinam pirmā vieta skatē “Gada labākā būve Latvijā 2018”

28.martā notika skates “Gada labākā būve Latvijā 2018” laureātu apbalvošanas ceremonija. Valmieras peldbaseinam piešķirta pirmā vieta nominācijā “Publiskā jaunbūve”. Savukārt Valmieras daudzdzīvokļu īres namiem Ķieģeļu ielā 8 un Mālu ielā 1 piešķirta atzinība nominācijā “Dzīvojamā jaunbūve”.

“Valmiermuižas alus” iegulda 160 000 eiro un atver kultūras kafejnīcu Valmieras Drāmas teātrī

Godinot senos amatus un meklējot jaunus laikmetīgā latviskuma attīstības ceļus, zīmols “Valmiermuiža” vērš plašumā piedāvājumu viesmīlības nozarē. Nupat Valmierā atklāta jauna laikmetīga kultūras vieta – Valmiermuižas teātra kafejnīca. Tās izveidē un interjera tapšanā ieguldīti 160 000 eiro. Arhitekts Austris Mailītis jaunās kultūrtelpas interjerā apvienojis laikmetīgu latviskumu un tradīciju spēku. Galvenais telpas elements ir garais saimes galds, kas darināts no vecajiem Mežaparka Dziesmu svētku estrādes dēļiem, bet spoguļu vietā sienas klāj ilgmūžīgas pulētas nerūsējošā tērauda plāksnes. Valmiermuižas teātra kafejnīcas mēbeles un dizaina elementus izgatavojuši Latvijas galdnieki un metālmākslinieki. 

Aktrise Elīna Vāne saņēmusi Lilitas Bērziņas izcilības balvu

Starptautiskajā Teātra dienā, 27. martā, Eduarda Smiļģa Teātra muzejā norisinājās Teātra dienas izcilības balvu pasniegšanas ceremonija, ko ik gadu rīko Latvijas Teātra darbinieku savienība sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeju. Šogad Lilitas Bērziņas balvu par spilgtu aktierdarbu iepriekšējo sezonu laikā saņēma Valmieras teātra aktrise Elīna Vāne.

Akcija "Uzslavē čaklāko!"

27.martā Valmieras muzeja Izstāžu zālē notika Valmieras pilsētas pašvaldības organizētās akcijas iedzīvotājiem "Uzslavē čaklāko" nominēto valmieriešu sveikšana. Šoziem Valmierā notika akcija “Uzslavē čaklāko”, kuras laikā valmierieši tika aicināti uzslavēt sētniekus un privātmāju īpašniekus, kuri īpaši čakli veic savus pienākumus, rūpējoties par gājēju drošību un ērtībām. Pateicības saņēma 36 valmieriešu ieteiktie sētnieki un saimnieki.

Valmierietes pēc gada pārtraukuma atkal čempiones

9. un 10. martā Salaspils Sporta namā norisinājās Latvijas frisbija čempionāts telpās sieviešu un vīriešu grupās. Valmieru čempionātā pārstāvēja sieviešu komanda un divas vīriešu komandas. Valmierietēm pēc gada pārtraukuma izdevās atgūt čempionu titulu, pārspējot “Salaspils FK A”. Puišiem šogad mazāk veiksmīgs starts – 7. un 10. vieta.