A A A

Pasākumi

 

Valmieras muzejā notiks Latviešu folkloras krātuves izbraukuma seminārs

  15. novembrī (2016) 
Valmieras muzejā 15.novembrī plkst.11 notiks Latvijas Universitātes aģentūras "Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts" (LU LFMI) Latviešu folkloras krātuves (LFK) seminārs “Vidzemes folkloras materiālu digitalizācija”. Aicināti folkloras un kultūrvēstures interesenti!  ...

Valmieras muzejā 15.novembrī plkst.11 notiks Latvijas Universitātes aģentūras "Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts" (LU LFMI) Latviešu folkloras krātuves (LFK) seminārs “Vidzemes folkloras materiālu digitalizācija”. Aicināti folkloras un kultūrvēstures interesenti! 

Seminārā LFK arhīvu glabātāja Māra Vīksna iepazīstinās ar izcilākajām Vidzemes folkloras kolekcijām, ko glabā LFK, savukārt LFK digitālā arhīva vadītāja Sanita Reinsone atklās Garamantas.lv piedāvātās iespējas folkloras materiālu izzināšanā.

Latviešu folkloras krātuve ir Latvijā lielākais folkloras vākšanas, izpētes un uzglabāšanas centrs, kurā atrodams ap 3 miljoniem folkloras vienību – rokraksti, zīmējumi, fotogrāfijas, skaņu un video ieraksti. Tie dokumentē mūsu tautas dzīvesveidu, vēsturi un valodu vairāku gadsimtu garumā, ļauj iepazīt dažādu sociālo slāņu un novadu folkloru, ko pierakstījuši, apkopojuši un LFK iesūtījuši gan entuziastiski novadpētnieki, gan citas Latvijas kultūrvēsturē nozīmīgas personas, kā arī Latvijas skolu, augstskolu un citu organizāciju pārstāvji. Bez latviešu folkloras vākumiem LFK atrodamas arī citu Latvijā dzīvojošo tautu (lībiešu, krievu, vācu, ebreju, igauņu, čigānu un baltkrievu) folkloras kolekcijas.

Latviešu folkloras krātuves digitālais arhīvs Garamantas.lv ir atvērts ikvienam tradicionālās kultūras interesentam kopš 2014.gada nogales un ir pieejams bez maksas. Šobrīd jau digitalizēti ap 390 000 manuskriptu lappušu, ap 15 000 fotogrāfiju un zīmējumu, kā arī ap 5000 vēsturisku audio ierakstu – tautasdziesmas, ziņģes, nostāsti u.c.

Latviešu folkloras krātuve piedāvā iespēju iepazīties ar bagāto tradicionālās kultūras materiālu krājumu digitālajā arhīvā, kā arī piedalīties tā satura pilnveidošanā – rokrakstu un audio ierakstu atšifrēšanā, teicēju un pierakstītāju atpazīšanā, informācijas precizēšanā, fotogrāfijās redzamo personu un vietu noskaidrošanā.

Seminārs tiek organizēts ar Vidzemes plānošanas reģiona atbalstu.

Informāciju sagatavoja:

Sanita Reinsone,

LFK digitālā arhīva vadītāja

Skatīt vairāk
 

Aicinām uz diskusiju “Vai attīstība var būt ilgtspējīga? Kā Tu to redzi?”

  15. novembrī (2016) 
15. novembrī plkst. 11.30, Vidzemes augstskolā, telpā C-229, Cēsu ielā 4, Valmierā notiks diskusija “Vai attīstība var būt ilgtspējīga? Kā Tu to redzi?”. Pasākuma pirmajā daļā spriedīsim par ilgtspējīgas attīstības mērķu ieviešanas iespējām un labās prakses piemēriem, savukārt...

15. novembrī plkst. 11.30, Vidzemes augstskolā, telpā C-229, Cēsu ielā 4, Valmierā notiks diskusija “Vai attīstība var būt ilgtspējīga? Kā Tu to redzi?”. Pasākuma pirmajā daļā spriedīsim par ilgtspējīgas attīstības mērķu ieviešanas iespējām un labās prakses piemēriem, savukārt otrajā daļā kopā ar žurnālistu un attīstības jautājumu zinātāju Sandiju Semjonovu līdzdarbosimies sociālajā vingrinājumā “Neveiklā sabiedrība. #nupagabet”.  Diskusijā aicināti piedalīties valsts un pašvaldību darbinieki, nevalstiskās organizācijas, vietējo kopienu pārstāvji, uzņēmēji, aktīvisti un jebkurš interesents, kam rūp ilgtspējīga Latvijas un planētas nākotne. Pasākumu organizē biedrība “Latvijas platforma attīstības sadarbībai” un Latvijas Pašvaldību savienība.

Diskusiju atklās Vidzemes augstskolas rektors Gatis Krūmiņš. Diskusijā piedalīsies Inese Vaivare, Latvijas Platformas attīstības sadarbībai direktore; Madara Siliņa, LR Ārlietu ministrijas Attīstības sadarbības politikas nodaļas trešā sekretāre; Mudīte Priede, Latvijas Pašvaldību Savienības ģenerālsekretāre; Dace Elbrete, Valmieras pilsētas teritorijas plānotāja – ainavu arhitekte; Kaspars Osis, Vidzemes augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centra direktors; Ansis Bērziņš, Valmieras novada fonda valdes priekšsēdētājs. Dalībnieki dalīsies viedokļos par to, ko ilgtspējīga attīstība nozīmē katram no mums - studentam, uzņēmējam, pašvaldības darbiniekam, nevalstiskās organizācijas aktīvistam, cilvēkam. Runāsim par to,  kādas ir konkrētā novada ilgtspējīgas attīstības prioritātes, iepazīsim veiksmīgākos vietējos piemērus ilgtspējīgai attīstībai.

Savukārt sociālais vingrinājums “Neveiklā sabiedrība. #nupagabet” ir neordināra un inovatīva satīriska video performance, kas iekustinās pasākuma dalībnieku prātus, piedāvājot interesantu skatījumu uz vienu no svarīgām attīstības tēmām, kura tieši skar arī ilgtspējīgas attīstības mērķu ieviešanas procesus visā pasaulē – godīgu starptautisko nodokļu politiku. Vingrinājumu vadīs Sandijs Semjonovs.

Iepriekšēja pieteikšanās: līdz 13.novembrim lapasinfo@gmail.com. Vietu un kūciņu skaits ierobežots!

Pasākums tiek īstenots ar LR Ārlietu ministrijas un Eiropas Savienības finansiālu atbalstu Latvijas Platformas attīstības sadarbībai īstenota projekta “Eiropas pilsoņu mobilizēšana nevienlīdzības mazināšanai un godīgas nodokļu politikas izvirzīšanai Eiropas attīstības politikas centrā Eiropas gada attīstībai 2015 ietvaros un pēc tā” ietvaros.

DIENASKĀRTĪBA

Vairāk informācijas:
Sandra Rubene, LAPAS projektu vadītāja, mob. 26337320
Twitter: LAPAS_LV
Facebook: LAPAS_LV

 

Biedrība “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” (LAPAS) dibināta 2004. gadā un apvieno 31 organizāciju, kas darbojas attīstības sadarbības un attīstības izglītības jomā. LAPAS mērķis ir nodrošināt Latvijas nevalstiskajām organizācijām labvēlīgu vidi un iespējas attīstības sadarbībai nacionālajā un starptautiskajā līmenī. Vairāk par LAPAS: www.lapas.lv

 

Skatīt vairāk
 

Valmieras muzejā koncertēs saksofonu kvartets “Atomos”

  15. novembrī (2016) 
Valmieras muzeja Izstāžu namā 15.novembrī plkst.19.00 ar īpaši Latvijas valsts svētkiem veidotu koncertprogrammu ”Latvieši un viņu draugi” uzstāsies saksofonu kvartets “Atomos”. Jaundibinātā apvienība atskaņos skaņdarbus, kuru autori ir gan klausītāju iemīļoti latviešu...

Valmieras muzeja Izstāžu namā 15.novembrī plkst.19.00 ar īpaši Latvijas valsts svētkiem veidotu koncertprogrammu ”Latvieši un viņu draugi” uzstāsies saksofonu kvartets “Atomos”.

Jaundibinātā apvienība atskaņos skaņdarbus, kuru autori ir gan klausītāju iemīļoti latviešu komponisti, gan arī ārzemju autori, kuriem ir cieša saikne ar mūsu valsti un latviešu mūzikas kultūru. Klausītāji dzirdēs divu izcilu Baltijas garīgās mūzikas meistaru – Riharda Dubras un Arvo Perta – kompozīcijas, savukārt eklektisks žanru sajaukums ar džeza “piesitienu” būs klausāms britu izcelsmes komponistu Gabriela Džeksona un Nika Gothama mūzikā.

”Patīkams izaicinājums mums būs izdziedāt izcilo melodiķu Jāņa Ivanova, Emīla Dārziņa un Alfrēda Kalniņa vokālos un vokāli instrumentālos skaņdarbus,” stāsta mākslinieki. Koncertprogrammas skaņdarbi ir gan speciāli radīti saksofonu kvarteta sastāvam, gan arī ”pārdzimuši” aranžējumos, kuru autori ir saksofonu kvarteta “Atomos” dalībnieki.

Ieeja – bez maksas.

Par saksofonu kvartetu Atomos

Viens no profesionālākajiem un radoši ziņkārīgākajiem Latvijas saksofonistiem Arvīds Kazlausks ir sapulcinājis uz saspēli dažus daudzsološus jaunās paaudzes saksofonistus: Aigaru Raumani, Edgaru Trapanu un Eduardu Lāci. Visi jaundibinātā kvarteta dalībnieki ir vairāku profesionālās izpildītājmākslas konkursu laureāti, kā arī aktīvi koncertējoši mūziķi.

“Saksofonu kvarteta nosaukumu izraudzījāmies no sengrieķu valodas krājuma. Tajā ar vārdu atomos (άτομος) apzīmēja tādas kvalitātes kā individualitāte un nedalāmība. Tās vēlamies iedzīvināt arī sava ansambļa idejiskajā būtībā,” stāsta Arvīds Kazlausks.

“Atomos” piedāvā svaigu un kvalitatīvu saksofonmūzikas skanējumu, kā arī ir atvērts radošiem izaicinājumiem mūzikā un starpžanros. Šajā un arī turpmākajās koncertprogrammās tiks atskaņoti ne vien speciāli saksofonu kvartetam radīti skaņdarbi, bet arī pašu mūziķu veidotas aranžijas. Jāņa Ivanova Vokalīzes jauktajam korim ir tikai viens no šādiem paraugiem, kas līdz šim saksofonu izpildījumā nebija klausāms.

Dalībnieki

Arvīds Kazlausks (soprāna saksofons) - vairāku starptautisko konkursu laureāts, piedalījies pasaules vadošo klasisko saksofonistu meistarklasēs. Aktīvi koncertē ar dažādiem akadēmiskās un alternatīvās mūzikas sastāviem (Urban Trio, Endless Roar, Sinfonietta Rīga pušaminstrumentu kvintetu u.c.), muzicē orķestrī Rīga, kā arī pasniedz saksofona spēli J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Vairāk mājaslapā.

Plašāka publika jauno mūziķi Aigaru Raumani (alta saksofons) iepazina kā LTV1 šova “Radīti mūzikai” dalībnieku. Pērn Aigars ieguva pirmo vietu divos konkursos: “Ineses Galantes talanti” un Valsts konkursā saksofonspēlē. Kā solists ir uzstājies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Lietuvas Nacionālo filharmonijas kamerorķestri “Musica Humana Juventus”, Nacionālo bruņoto spēku orķestri un koklētāju ansambli “Cantata”. Aigars ir regulāri koncertējošs mūziķis, arvien biežāk sevi apliecina arī kā komponists. Nākamgad absolvēs J.Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu.

Edgars Trapans (tenora saksofons) pašlaik studē J.Vītola Latvija Mūzikas akadēmijas 4.kursā pie A.Kazlauska. Ar panākumiem piedalījies Teodora Reitera konkursā (3.vieta, 2011), konkursā “Saxophonia” (1.vieta, 2011.) un pilnveidojis saksofona spēles prasmes vairāku pasaules vadošo saksofonistu meistarklasēs. “Erasmus“ programmas ietvaros studējis pie diviem izciliem Eiropas saksofonistiem - Larsa Mlekuša un Pekas Savijoki. Edgars pasniedz saksofona spēli Valmieras Mūzikas skolā un muzicē Zemessardzes orķestrī.

Eduards Lācis (baritona saksofons) ir viens no aizrautīgākajiem aranžējumu veidotājiem kvartetā. Interesējas arī par džeza mūziku, kā arī labprāt to atskaņo. Eduards ir vairāku konkursu laureāts (3.vieta 10.starptautiskajā koka un metāla pūšaminstrumentu konkursā Polijā, 2014.; 1.vieta Valsts konkursa saksofonspēlē vecākajā grupā, 2015.; 3.vieta konkursā “Ineses Galantes talanti”, 2015.). Ir apmeklējis vairāku izcilu ārzemju profesoru meistarklases. Šobrīd ir J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas students.

Skatīt vairāk
 

Otrdien "Valmiera/ORDO" pirmā tikšanās ar Baltkrievijas komandu "Borisfen"

  15. novembrī (2016) 
Otrdien, 15. novembrī, plkst.18:30 Vidzemes Olimpiskajā centrā "Valmiera/ORDO" basketbolisti aizvadīs spēli ar "Triobet" Baltijas Basketbola līgas debitanti - "Borisfen" komandu no Baltkrievijas. "Valmiera/ORDO" basketbolisti ar divām uzvarām četrās spēlēs ieņem Baltijas līgas B apakšgrupas ceturto...

Otrdien, 15. novembrī, plkst.18:30 Vidzemes Olimpiskajā centrā "Valmiera/ORDO" basketbolisti aizvadīs spēli ar "Triobet" Baltijas Basketbola līgas debitanti - "Borisfen" komandu no Baltkrievijas.

"Valmiera/ORDO" basketbolisti ar divām uzvarām četrās spēlēs ieņem Baltijas līgas B apakšgrupas ceturto pozīciju. Aizvadītajā nedēļā valmieriešiem pietrūka viens precīzs metiens, lai sagādātu pirmo zaudējumu turnīra līdervienībai "Pieno Zvaigzdes". Šonedēļ Latvijas čempioniem ir laba iespēja atgriezties uz Baltijas līgas uzvaras takas pret turnīra "melno zirdziņu" - Baltkrievijas komandu "Borisfen". Valmierieši šajā mačā būs izteiktu favorītu lomā.

Aizvadītajās četrās "Triobet" BBL turnīra spēlēs aizsargs Jānis Kaufmanis guvis 11,8 punktus, savukārt centra spēlētājs Lauris Blaus izcēlies ar vidēji 10 punktiem. Spēlē pret lietuviešiem nozīmīgu ieguldījumu deva Artūrs Bērziņš, gūstot 11 punktus.

Baltkrievijas komanda "Borisfen" Latvijas basketbola līdzjutējiem ir samērā sveša, tādēļ grūti prognozēt komandas spējas. Tomēr, kā parādījis sezonas sākums, iespējams Baltkrievijas čempionāta līdervienība (Baltkrievijas līgā "Borisfen" bilance ir 6-0) ar debiju "Triobet" BBL iepeldējusi "pārāk dziļos ūdeņos". Baltkrievi bez īpaši lielas pretestības piekāpušies visās trīs aizvadītajās "Triobet" BBL spēlēs pret lietuviešiem, ogrēniešiem un jēkabpiliešiem.

"Borisfen" komandas rezultatīvākais spēlētājs ir ukraiņu spēka uzbrucējs Maksims Kozlovets ar vidēji 14 gūtiem punktiem un 5,7 atlēkušajām bumbām. Baltkrievu spēli diriģē lietuviešu saspēles vadītājs Vitauts Kamarūns, kura rēķinā 13,3 punkti un 3,7 rezultatīvas piespēles. Baltkrievijas komandai nesen pievienojies trešais leģionārs - ukraiņu centrs Andrijs Mališs, kurš Valmierā aizvadīs savu pirmo Baltijas līgas spēli.

Foto: Edgars Vaivads

Informāciju sagatavoja:

Lelde Bukovska,

"Basketbola kluba Valmiera"

Sabiedrisko attiecību vadītāja

Skatīt vairāk