A A A

Pasākumi

 

Iedzīvotāji tiek aicināti iesaistīties saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības politikas veidošanā

  17. februārī (2020) 
No 10. februāra Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja palīdzēt tapt Saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības pamatnostādnēm, kas pamatā noteiks, kāda saliedētības politika tiks ieviesta Latvijā turpmākajos 7 gados. Šis būs Saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības pamatnostādņu iedzīvotāju...

No 10. februāra Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja palīdzēt tapt Saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības pamatnostādnēm, kas pamatā noteiks, kāda saliedētības politika tiks ieviesta Latvijā turpmākajos 7 gados.

Šis būs Saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības pamatnostādņu iedzīvotāju apspriedes otrais cikls, nodrošinot atgriezenisko saikni diskusiju dalībniekiem pēc pirmā diskusiju cikla, kas norisinājās 2019.gada rudenī visos Latvijas reģionos, kā arī dodot iespēju ikvienam iedzīvotājam iesaistīties diskusijās politikas dokumenta projekta komentēšanā un priekšlikumu sniegšanā, lai nodrošinātu to, ka dokuments balstītos uz iedzīvotāju vēlmēm.

Iedzīvotāju diskusijās Kultūras ministrija, kā atbildīgā institūcija par saliedētu un pilsoniski aktīvas sabiedrības politiku Latvijā,  dalībniekus iepazīstinās ar pamatnostādņu projektu, kurā tikuši iestrādāti iedzīvotāju sniegtie priekšlikumi iepriekšējā diskusiju ciklā, tādējādi nodrošinot atgriezenisko saikni, pēc kā sekos projekta izvērtēšana, izvērtējot, vai tā atbilst iedzīvotāju skatījumam un iepriekš paustajiem viedokļiem, kā arī ideju un konkrētu priekšlikumu ģenerēšana komandās. Par diskusiju veiksmīgu norisi un ideju ģenerēšanu rūpēsies trīs moderatores: Inese Vaivare, Dace Akule un Iveta Kažoka. Darbs noritēs trīs paralēlās komandās.

Iedzīvotāju diskusijas norisināsies 4 Latvijas reģionos, kā arī Rīgā no 10. līdz 17. februārim: 10.februārī Aizkrauklē (Aizkraukles Interešu izglītības centrā, Spīdolas ielā 11, plkst.15.00-19.30), 11.februārī Daugavpilī (Latgales Centrālajā bibliotēkā, Rīgas ielā 22A, plkst. 10.00-14.30), 13.februārī Rīgā (Latvijas Pilsoniskās alianses birojā, Alberta ielā 13,6. stāvā, plkst. 16.00 – 20.30.), 15.februārī Liepājā (Coworking Liepaja, Vecā ostmala 24, 4. stāvā, plkst. 10.00-14.30) un 17.februārī Valmierā (Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, plkst. 15.00-19.00).

Diskusijas organizēs Latvijas Pilsoniskā alianse, sadarbībā ar reģionālajiem NVO resursu centriem: Kurzemes NVO centru, Zemgales NVO centru, Dienvidlatgales NVO atbalsta centru un Valmieras novada fondu, ar Kultūras ministrijas un British Council atbalstu.

Aicinām Latvijas iedzīvotājus nepalikt malā un iesaistīties iedzīvotāju diskusijās, lai kopīgi veidotu Latvijas nākotni! Intereses gadījumā aicinām iedzīvotājus aizpildīt pieteikuma anketu.

 

Par Latvijas Pilsonisko aliansi

Latvijas Pilsoniskā alianse ir neatkarīga, bezpeļņas nevalstiskā jumta organizācija, kuras mērķis ir stiprināt pilsonisko sabiedrību Latvijā, atbalstot Latvijas nevalstisko organizāciju kopējās intereses un veidojot labvēlīgu vidi biedrību un nodibinājumu darbībai. Latvijas Pilsoniskā alianse apvieno 131 biedru, kas kopumā ir aptuveni 70 000 privātpersonas.

 

Papildu informācija: www.nvo.lv
Anita  Urkauska
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Latvijas Pilsoniskā alianse
Tālrunis: 24245580
E-pasts: anita.urkauska@nvo.lv
https://www.facebook.com/CivicAllianceLatvia/
Skatīt vairāk
 

Aicinām uzņēmējus apmeklēt “Vidzemes biznesa dienu” Valmierā

  18. februārī (2020) 
Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, AS Swedbank aicina uzņēmējus pieteikties apmeklēt “Vidzemes biznesa dienu”, kas notiks šā gada 18.februārī viesnīcā “Wolmar”, Tērbatas ielā 16A, Valmierā. Dienas pirmajā daļā plānots...

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, AS Swedbank aicina uzņēmējus pieteikties apmeklēt “Vidzemes biznesa dienu”, kas notiks šā gada 18.februārī viesnīcā “Wolmar”, Tērbatas ielā 16A, Valmierā.

Dienas pirmajā daļā plānots seminārs “Vadītājs 21.gadsimtā – prasības un iespējas”, ko vadīs trenere Kristīne Joanna Golubeva. Savukārt pēc tam par Valmieras izvirzītajiem uzdevumiem un mērķiem 2020.gadam stāstīs domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, kā arī Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Hardijs Vents. Pēc tam klātesošajiem būs iespēja uzzināt par Nacionālo attīstības plānu un atbalstu uzņēmējdarbībai, ko prezentēs Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Pēteris Vilks.

Lai uzzinātu reģionālo uzņēmēju viedokli par nodokļu sistēmas paredzētajām izmaiņām, diskusiju ar biznesa pārstāvjiem veidos LTRK viceprezidente un nodokļu eksperte Elīna Rītiņa. Savukārt ar prezentāciju “Ko ekonomikas bremzēšanās nozīmē uzņēmējiem?” uzstāsies AS Swedbank vecākā ekonomiste Agnese Buceniece.

“Aicinām interesentus izmantot iespēju un apmeklēt pirmo Vidzemes biznesa dienu, jo plānojam noderīgas un uzņēmējdarbības attīstībai saistošas diskusijas un būs iespējams uzdot jautājumus zinošiem un pieredzējušiem ekspertiem,” saka LTRK valdes locekle Katrīna Zariņa, “šādi pasākumi turpmāk regulāri tiks rīkoti kā Vidzemē, tā visā Latvijā, lai tādējādi noskaidrotu reģionālo uzņēmēju aktualitātes un atbildētu uz viņiem interesējošajiem jautājumiem.”

Šīs būs pirmās Vidzemes biznesa dienas šajā gadā un formātā, tādēļ aicinām uzņēmējus izmantot iespēju un reģistrēties pasākuma apmeklēšanai līdz 13.februārim, izmantojot tiešsaistes linku:

https://www.chamber.lv/lv/events/2020/02/6146/event/4007

PROGRAMMA

 

LTRK Vidzemes reģionālā nodaļa
Tel. nr. 20264530

Skatīt vairāk
 

Valmierā notiks Sarunu skolas LAMPA nodarbība “Publiskā runa? Esmu gatavs!”

  19. februārī (2020) 
Vai laba publiska uzstāšanās vienmēr nozīmē ilgu gatavošanos? Izrādās, runu iespējams izveidot dažu minūšu laikā! Kā to izdarīt – atklās publiskās runas treneris Dāvis Golds Sarunu skolas LAMPA nodarbībā “Publiskā runa? Esmu gatavs!”. Tā notiks 19. februārī plkst....

Vai laba publiska uzstāšanās vienmēr nozīmē ilgu gatavošanos? Izrādās, runu iespējams izveidot dažu minūšu laikā! Kā to izdarīt – atklās publiskās runas treneris Dāvis Golds Sarunu skolas LAMPA nodarbībā “Publiskā runa? Esmu gatavs!”. Tā notiks 19. februārī plkst. 17.30–20.00 Valmieras integrētajā bibliotēkā (Cēsu ielā 4, Valmierā). Dalība nodarbībā – bez maksas.

Viens no visbiežāk dzirdētajiem attaisnojumiem, kādēļ cilvēki atsakās runāt publiski, ir: “Es neesmu sagatavojies!” Nodarbības laikā interesentiem tiek piedāvāta iespēja apgūt četrus pamatrīkus, kas palīdzēs izveidot runu dažu minūšu laikā un sagatavos uzstāties jebkādos apstākļos. Nodarbība paredzēta gan tiem, kuriem jau ir labas uzstāšanās prasmes, gan tiem, kuri vēl tikai apgūst runas pamatus.

Dāvis Golds ir publiskās runas treneris biedrībā “Toastmasters International” un 2017. gada Eiropas publiskās runas čempions. Viņš ir pasniedzis uzstāšanās prasmes vairākās valstīs un individuāli vērtējis ap 200 publisko runu. Dāvis ir dalījies ar savām zināšanām konferencēs “TEDxRiga”, “Icebreakers ‘19”, kā arī veidojis saturu projektam “Samsung digitālā skola”.

Nodarbību atbalsta British Council pārstāvniecība Latvijā un Valmieras integrētā bibliotēka.

“British Council mēģina iedrošināt cilvēkus veidot dialogu un izteikt savu viedokli, lai varētu aktīvi piedalīties savas nākotnes veidošanā. Tādēļ uz šo Sarunu skolas LAMPA nodarbību mēs aicinām ne tikai tos, kuru ikdiena saistīta ar publisku uzstāšanos, bet īpaši tos, kuri to iepriekš nav darījuši. Nodarbība palīdzēs formulēt viedokli un iedrošinās publiski izteikties brīžos, kad tas nepieciešams. Tā ir iespēja vietējo kopienu iedzīvotājiem vairot drosmi un vairāk iesaistīties sabiedriskos procesos ar savu viedokli, lai veicinātu pozitīvas pārmaiņas,” mudina British Council pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Matesoviča.

Nodarbība ir bez maksas, uzrādot biļeti (drukātā veidā vai viedtālrunī), kam var pieteikties šeit: https://festivalslampa.lv/lv/sarunu-skola. Ierašanās no plkst. 17.15.

Sarunu skola LAMPA ir praktisku nodarbību cikls, ko Sarunu festivāls LAMPA piedāvā festivāla starplaikā – pavasara un rudens sezonā. Sarunu skolas mērķis ir izkopt demokrātiskas sarunāšanās kultūru Latvijā. Mācoties sarunāties cieņpilni, argumentēti, uzklausot vienam otru un pieņemot, ka katram viedoklim ir tiesības pastāvēt, neatkarīgi no tā, vai tas sakrīt ar mūsējo, ikviens interesents nodarbību laikā varēs gūt praktiskas iemaņas veiksmīgākai saskarsmei ar līdzcilvēkiem.

Papildu informācija:

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā notiks deju koncerts "Es dejoju, gavilēju!"

  20. februārī (2020) 
Gatavojoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, 20. februārī plkst. 18.00 Valmieras Kultūras centrā notiks tautas deju koncerts “Es dejoju, gavilēju!”. Koncertā piedalīsies: * Cēsu kultūras un tūrisma centra tautas deju kolektīvs (TDK) "Randiņš" 1.-2. klase A grupa,...

Gatavojoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, 20. februārī plkst. 18.00 Valmieras Kultūras centrā notiks tautas deju koncerts “Es dejoju, gavilēju!”.

Koncertā piedalīsies:

* Cēsu kultūras un tūrisma centra tautas deju kolektīvs (TDK) "Randiņš" 1.-2. klase A grupa, 3.-4. klase A grupa (mākslinieciskā vadītāja Sandra Bārtniece, vadītāja Paula Āboliņa)

* Limbažu kultūras nama bērnu deju kolektīvs "Saktiņa" 1.-2. klase B grupa, 3.-6. klase C grupa (vadītāja Ineta Indriksone)

* Lizuma kultūras nama jauniešu deju kolektīvs "Veiksme" un Lizuma vidusskolas deju kolektīvs "Veiksme" studija 3.-4. klase B grupa, 10.-12. klase (vadītāja Elita Dūte)

* Rūjienas vidusskolas TDK "Capatiņas" un "Jampadracis" 3.-4. klase B grupa, 5.-6. klase B grupa, 7.-9. klase (vadītāja Ilze Lippe)

* Valmieras Pārgaujas sākumskolas TDK "Sienāzītis" 3.-4. klase A grupa un Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas deju kolektīvs "Pārgaujas delveri" 7.-9. klase un 10.-12. klase (vadītāja Gunita Kļaviņa)

* Valmieras Kultūras centra TDA "Gauja" studija 5 g., 6-7 g., 5.-6. klase A grupa, 5.-6. klase B grupa, 7.-9.kl., un 10.-12.kl. (vadītāji Līga Kokorēviča, Evita Kaķīte-Brasa un Artis Mellups).

Ieeja bez maksas. Pasākumu organizē Valmieras Kultūras centrs.

 

Skatīt vairāk
 

Grupa "Sudden Lights" aicina uz koncertu Valmierā!

  21. februārī (2020) 
Grupa “Sudden Lights” izdevusi otro studijas albumu “Vislabāk ir tur, kur manis nav” un aicina uz tūres koncertiem, kuros skanēs skaņdarbi ne tikai no jaunā albuma, bet arī pirmā studijas albuma “Priekšpilsētas”. “Vislabāk ir tur, kur manis nav” albumā grupa...

Grupa “Sudden Lights” izdevusi otro studijas albumu “Vislabāk ir tur, kur manis nav” un aicina uz tūres koncertiem, kuros skanēs skaņdarbi ne tikai no jaunā albuma, bet arī pirmā studijas albuma “Priekšpilsētas”.
“Vislabāk ir tur, kur manis nav” albumā grupa turpina debijas ierakstā “Priekšpilsētas” iesākto, izkopjot savu skanējumu un rokrakstu, jaunā muzikālā kvalitātē, eksperimentējot ar dziesmu formām un noskaņu daudzveidību. Tas sarakstīts grupas radošajās nometnēs 2018. gada vasarā un ierakstīts vairākās ierakstu sesijās 2019. gada pavasarī TSP Music studijā kopā ar producentu Jāni Aišpuru.


Grupas solists Andrejs Reinis Zitmanis stāsta: ““Vislabāk ir tur, kur manis nav” - tā ir sajūta, kas cilvēku nekad nepamet, sajūta, ka dzīve notiek kaut kur citur. Albums ir aicinājums atmest lieko, izbēgt no pilsētas trokšņiem un dzīvot sev un savam priekam.”
2020. gada februārī sāksies koncertūre “Vislabāk ir tur, kur manis nav” pa Latviju, iezīmējot kartē pilsētas, kurās ir meklējamas mūziķu senču saknes. Tūre noslēgsies ar lielkoncertu Rīgā “Hanzas peronā”, kur gaidāmi dažādi muzikāli pārsteigumi.

21.02. Valmieras Kultūras centrs
28.02. Liepājas kultūras nams "Wiktorija"
07.03. Alūksnes Kultūras centrs
20.03. "Hanzas perons"
Kopš pirmā grupas albuma “Priekšpilsētas” iznākšanas ir pagājuši divi nozīmīgi gadi grupas attīstībā, kas atstājuši vēsturiskus nospiedumus Latvijas mūzikā. Grupa koncertējusi dažādās Latvijas vietās, kā arī 2018. gada februārī grupas dziesma “Just Fine” ieguva otro vietu televīzijas šovā “LTV Supernova” un kļuva par mēneša straumētāko dziesmu Latvijā. 2018. gada vasarā Sudden Lights uzstājās tūkstošu klausītāju priekšā, iesildot grupu “Prāta Vētra” viņu koncertturnejā “Skārda bungu tūre”.

Skatīt vairāk
 

Semināri "Bioloģiskās lauksaimniecības uzņēmumu sertifikācija, tehnikas vērtēšana un risku apdrošināšana"

  21. februārī (2020) 
SIA “Sertifikācijas un testēšanas centrs” sadarbībā ar kompāniju EURORISK SIA  turpina “zaļās lapiņas” semināru ciklu Latvijas pilsētās. Plānotās norises vietas RĒZEKNE     19.02. (Dārzu iela 7a) VALMIERA    21.02....

SIA “Sertifikācijas un testēšanas centrs” sadarbībā ar kompāniju EURORISK SIA  turpina “zaļās lapiņas” semināru ciklu Latvijas pilsētās.

Plānotās norises vietas

RĒZEKNE     19.02. (Dārzu iela 7a)

VALMIERA    21.02. (LLKC telpās, Mūrmuižas iela 9, 3.stāvs)

BALVI            26.02. (Brīvības iela 46a)

KULDĪGA      04.03. (“Valles”, Rumbas pag.,Kuldīgas nov.)

JĒKABPILS  17.03. (Bebru iela 108)

SEMINĀRU NORISES LAIKS: plkst. 10:00-14:00

DALĪBA SEMINĀROS BEZ MAKSAS

SEMINĀRA TĒMAS:

1. Bioloģiskās lauksaimniecības pamatprincipi, saistošie normatīvie akti, kontroles un uzraudzības kārtība.

2. Ražošanas procesa dokumentēšana (sagatavojamie un kontroles institūcijā iesniedzamie dokumenti).

3. Risku izvērtēšana un piesardzības pasākuma plāna izstrādāšana. (Bioloģiskās lauksaimniecības galv. eksperte Vija Rāka)

4. Bioloģisko produktu marķējums. Pārtikas kvalitātes shēmas. (Bioloģiskās lauksaimniecības galv. eksperte Daiga Tukiša)

5.Traktortehnikas, speciālās traktortehnikas, piekabes atbilstības novērtēšana.

6.Augu aizsardzības līdzekļu smidzināšanas iekārtas tehniskā stāvokļa novērtēšana (Laboratorijas inspicēšanas sektora vadītājs Raimonds Bušs)

7. Lauksaimniecības risku apdrošināšana (EURORISK SIA pārstāvis)

PIETEIKŠANĀS:

Piesakiet savu dalību, zvanot 28810789, 64130009 vai rakstot uz macibucentrs@stc.lv (Piesakoties norādiet norises vietu).

Skatīt vairāk
 

Rīgas projektu koris Rīgā, Piņķos un Valmierā izpildīs Norvēģijas kormūzikas programmu

  22. februārī (2020) 
Rīgas projektu koris (RPK) otro sezonu turpinās ar jaunu programmu, kurā korim pievienosies izcilā vijolniece Agnese Kanniņa un baritons Eduards Vācietis. Programma “Ceļš uz ziemeļiem” veltīta skaistajai un liriskajai Norvēģijas kormūzikai. Repertuārā iekļautas žirgtas tautasdziesmas un...

Rīgas projektu koris (RPK) otro sezonu turpinās ar jaunu programmu, kurā korim pievienosies izcilā vijolniece Agnese Kanniņa un baritons Eduards Vācietis. Programma “Ceļš uz ziemeļiem” veltīta skaistajai un liriskajai Norvēģijas kormūzikai. Repertuārā iekļautas žirgtas tautasdziesmas un nomierinošas šūpuļdziesmas, kā arī pēdējais Edvarda Grīga komponētais skaņdarbs: “Četri psalmi” (“Fire psalmer”) korim un solistam.

Ierasto divu uzstāšanos vietā RPK pirmo reizi iepriecinās klausītājus trīs koncertos Rīgā, Pierīgā un Vidzemē. Klausītāji aicināti uz koncertiem ceturtdien, 20. februārī pulksten 19.30 Piņķu Sv. Jāņa baznīcā, sestdien, 22. februārī pulksten 17.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā, un svētdien, 23. februārī pulksten 16.00 Rīgas Mārtiņa baznīcā.

Norvēģu mūzika savulaik plašāku atpazīstamību pasaulē iemantoja, tieši pateicoties Grīgam un viņa mīlestībai pret savu tautu un kultūru, tomēr mūža nogalē būtisku lomu komponista dzīvē ieņēma arī ticība. Koncerta centrālais elements būs Grīga cikls “Četri psalmi” - darbs, kurā atklātas gan komponista sarežģītās attiecības ar reliģiju, gan interese par nāvi un pēcnāves dzīvi. Līdztekus ciklam koris koncertā atskaņos arī vairākas brīnišķīgas Franka Havreja šūpuļdziesmu apdares, kā arī virkni dzirkstošu tautasdziesmu apdaru korim un vijolei.

RPK mākslinieciskais vadītājs Kristofers Volšs-Sinka: “Latvijā labi pazīst Baltijas valstu kormūzikas tradīcijas, taču retāk tiek pievērsta uzmanība aizjūras kaimiņiem Eiropas ziemeļos. Lai paplašinātu zināšanas par Norvēģijas brīnišķīgo kormūzikas kanonu, mēs ar Rīgas projektu kori izpildīsim šajā ziemeļvalstī radītu skaņdarbu izlasi. Daļa no tās Latvijā izskanēs pirmoreiz.”

Diriģents uzsver, ka korim vienmēr ir prieks uzstāties kopā ar spilgtiem Latvijas solistiem. “Šoreiz mums ir patiess gods muzicēt kopā ar Agnesi Kanniņu, Valsts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" otro vijoļu grupas koncertmeistari, kas fantastiski interpretē jebkura stila mūziku. Otrs mākslinieks - Eduards Vācietis - pieaicināts ne tikai kā solists E. Grīga ciklam, bet arī pareizas norvēģu valodas izrunas apmācībai, jo viņš to padziļināti apguvis studiju laikā Norvēģijā,” stāsta Volšs-Sinka.

Pirms nosledzošā koncerta Rīgā RPK pirmo reizi uzstāsies Piņķos un Valmierā - Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā un Sv. Sīmaņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Kora misija ir izpildīt jaunu un reti atskaņotu kormūzikas repertuāru Latvijas klausītājiem, tāpēc katrā projektā tas viesojas novadā vai pilsētā, kur iepriekš nav sniedzis koncertus.

Koncertu Valmierā atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība.

Rīgas projektu koris (RPK) ir amatieru koris, ko 2018. gadā nodibināja tā mākslinieciskais vadītājs, amerikāņu kordiriģents Kristofers Volšs-Sinka, kurš pirms četriem gadiem, iedvesmojoties no Latvijas koru tradīcijas un augstā līmeņa, pārcēlās uz dzīvi šeit. RPK pamatā ir Kristofera un koristu aicinājums iepazīstināt dziedātājus un klausītājus ar Latvijā mazāk zināmu repertuāru, katru gadu piedāvājot trīs saturiski dažādas un muzikāli izaicinošas koncertprogrammas. Kora dalībnieki ir Latvijas labāko profesionālo un amatierkoru bijušie dziedātāji, kas tiekas trīs reizes gadā pa sešām nedēļām, katrā periodā sagatavojot jaunu programmu. Tieši šis īpašais formāts ļauj korim piesaistīt augsta līmeņa pieredzējušus dziedātājus, kuru pamatdarbs šobrīd tomēr ir saistīts ar citām nozarēm.

 

Papildu informācija:

Ilga Sokolova

Rīgas projektu kora dziedatāja un komunikācijas pārstāve

Tālr. nr.: 28294484

Skatīt vairāk
 

Jauniešu deju kolektīvs "Sadancis" aicina uz tautas deju koncertu "Būt. Sajust. Izdejot"

  22. februārī (2020) 
"No zelta lāsēm saules krāšu, ar sauli pilnas kabatas vākšu, lai pietiek gaismas visam ceļam, lai saule līdzi visur, kur ejam." / V.Belševica / Burtnieku novada jauniešu deju kolektīvs "Sadancis" aicina smelties gaišumu un dzīves prieku tautas deju koncertā "Būt....

"No zelta lāsēm saules krāšu,

ar sauli pilnas kabatas vākšu,

lai pietiek gaismas visam ceļam,

lai saule līdzi visur, kur ejam." / V.Belševica /

Burtnieku novada jauniešu deju kolektīvs "Sadancis" aicina smelties gaišumu un dzīves prieku tautas deju koncertā "Būt. Sajust. Izdejot".


Koncerts norisināsies 22. februārī plkst. 17.00 Valmieras Kultūras centrā, kur skatītājus gaida emocijām bagāti skatieni, starojoši dejotāju smaidi un enerģijas bagāti deju soļi, piepildot skatuvi gan ar klasiskām zelta fonda dejām, gan pavisam svaigām un jau ļoti iemīļotām jaunradēm. Koncertu veidos A grupas jauniešu deju kolektīvi un ansambļi, kas apliecinājuši savu nerimstošo mīlestību pret deju un vairākkārt pierādījuši sevi deju saimes vidū - TDA "Lielupe", TDA "Ačkups", JDK "Vizbulīte", TDK "Zalktis" un JDK "Sadancis".

 

Gaidīsim gan pastāvīgos deju koncertu mīļotājus, gan arī tos, kuri vēlas apstāties no ikdienas skrējiena, aizmirstot par visiem niekiem un problēmām - koncertā varēsi rast mirkli atelpas un saņemt gaisā virmojošo pozitīvās uzlādes devu. Tiekamies!

Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzē".

Skatīt vairāk
 

Stāstu vakars, sagaidot Valmieras Valsts ģimnāzijas 100.gadadienu

  22. februārī (2020) 
Šogad Valmieras Valsts ģimnāzija atzīmē 100.jubileju. Kādi notikumi pieredzēti šajā gadsimtā un kādus noslēpumus glabā E burta formā būvētā ēka, godinot evaņģēliju, jo arhitekts Aleksejs Kizelbašs, pirmo reizi atbraucot uz šo vietu, saskatīja te Dieva stūrīti zemes virsū,...

Šogad Valmieras Valsts ģimnāzija atzīmē 100.jubileju. Kādi notikumi pieredzēti šajā gadsimtā un kādus noslēpumus glabā E burta formā būvētā ēka, godinot evaņģēliju, jo arhitekts Aleksejs Kizelbašs, pirmo reizi atbraucot uz šo vietu, saskatīja te Dieva stūrīti zemes virsū, aicinām uzzināt 22. februārī plkst.16.00 Valmieras Valsts ģimnāzijas galerijā “Ledus pagrabs”. Noskaņu un stāstu vakaru vadīs Valmieras Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja un gide Ineta Amoliņa.

Skaistais skolas nams celts 1902. gadā, jo valdības pārstāvji lēma par skolotāju semināra nepieciešamību arī Vidzemē.

Pārdzīvotas divas revolūcijas un divi pasaules kari, uzņemti ievainotie lazaretē, taču cerība vienmēr palikusi dzīva. Neskatoties uz notikušo, dzīvesprieks ēkā ir atgriezies, un tā pilda mērķi, kura dēļ tika celta, – izglītot. Pēc Brīvības cīņām, 1920.gada 15.septembrī, skolas ēkā atskanēja vidusskolēnu balsis.

Sākotnēji mācības notika kabinetos, kas atradās centrālajā ēkas daļā, bet spārnos bija dzīvojamās telpas audzēkņiem, dzīvokļi skolotājiem, direktoram. Viena no galvenajām prasībām audzēkņiem bija apgūt kādu mūzikas instrumentu. Dziedāšanu un orķestri vadīja komponists Emilis Melngailis.

Skolas gaiteņos, sienās, bēniņos un pagrabos – stāsti mīt ik uz soļa. Pasākumā tiks atklātas dažādas unikālas liecības par skolas laikiem un stāsti par personībām, kuras mācījušās un strādājušas Valmieras vecākajā skolā. 

Dalība pasākumā ir bez maksas. Aicinām interesentus pieteikties savlaicīgi, rakstot e-pastu tic@valmiera.lv, ierodoties Valmieras Tūrisma informācijas centrā vai zvanot pa tālruni 26332213, 64207177.

Pasākumu rīko Valmieras Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar Valmieras Valsts ģimnāziju.

Valmieras Valsts ģimnāzijas simtgadei par godu 9. maijā salidojumā pulcēsies skolas audzēkņi, darbinieki, absolventi un viesi. Savukārt jau šobrīd ar skolēniem tiekas absolventi, atklājot savus īpašos stāstus.

Skatīt vairāk
 

Laikmetīgās mākslas izzināšanas ģimeņu pēcpusdienā

  23. februārī (2020) 
Radoša gaisotne Valmieras teātra kafejnīcā virmos laikmetīgās mākslas izzināšanas ģimeņu pēcpusdienā 23.februārī plkst.15.00.  Bērniem būs iespēja radoši izpausties un rosīties gleznotājas Envijas Mednes vadībā. Savukārt mākslas zinātniece un kuratore Auguste Petre sniegs...

Radoša gaisotne Valmieras teātra kafejnīcā virmos laikmetīgās mākslas izzināšanas ģimeņu pēcpusdienā 23.februārī plkst.15.00. 

Bērniem būs iespēja radoši izpausties un rosīties gleznotājas Envijas Mednes vadībā. Savukārt mākslas zinātniece un kuratore Auguste Petre sniegs ieskatu Latvijas mūsdienu un 20. gs. otrās puses mākslā. Pasākums piemērots 1.-7. klases skolēniem.

Ieeja bez maksas. Vietu skaits ierobežots, pieteikšanās, rakstot uz kultura@valmiermuiza.lv. Notikums top kopā ar fondu "Mākslai vajag telpu”, ko atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība.

Informāciju sagatavoja:

Sabīne Vandāna, Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja

Skatīt vairāk
 

Vidzemes inovāciju nedēļa 2020: no 24. līdz 28. februārim

  24. februārī (2020) 
No 24. februāra līdz 28. februārim Vidzemē jau otro gadu norisināsies Vidzemes Inovāciju nedēļa. Tās ietvaros visā Vidzemē notiks pasākumi, lai iepazīstinātu vidzemniekus ar inovācijas potenciālu un resursu ilgtspējīgu izmantošanu. Pasākumi, kuros stiprināt savu inovāciju garu, ir dažāda formāta...

No 24. februāra līdz 28. februārim Vidzemē jau otro gadu norisināsies Vidzemes Inovāciju nedēļa. Tās ietvaros visā Vidzemē notiks pasākumi, lai iepazīstinātu vidzemniekus ar inovācijas potenciālu un resursu ilgtspējīgu izmantošanu. Pasākumi, kuros stiprināt savu inovāciju garu, ir dažāda formāta un adresēti plašai auditorijai.

Aicinām iepazīties ar visiem pasākumiem Vidzemes Inovāciju nedēļas 2020 mājaslapā innovation.vidzeme.lv, kurā pieejami detalizēti pasākumu apraksti un iespējams reģistrēties to apmeklējumam. Ieteicams mājaslapu apmeklēt regulāri, jo informācija arvien tiek vēl papildināta.

Šobrīd jau zināms, ka Vidzemes Inovāciju nedēļas 2020 laikā uzņēmējiem tiks organizēti pieredzes apmaiņas braucieni uz zinātniskajiem un pētniecības institūtiem Rīgā, kā arī durvis vērs reģiona izglītības iestāžu pētnieciskās laboratorijas, lai izstāstītu par iespējām, kuras var izmantot esošie un topošie uzņēmēji savu produktu un pakalpojumu attīstībai un uzlabošanai.

Valmierā sagaidāmi divi atklāšanas pasākumi vietās, kas būtiski papildinās Vidzemes reģiona biznesa vides piedāvātās attīstības iespējas - tiks atklāta Koprades darbnīca jeb makerspace, kā arī durvis vērs multifunkcionāla metālapstrādes laboratorija.

Tāpat Inovāciju nedēļas ietvaros vairākās pašvaldībās starts tiks dots grantu konkursiem finansējuma saņemšanai uzņēmējdarbības ideju īstenošanai.

Cēsīs IT profesionāļi un entuziasti tiksies radošā vidē, lai pārrunātu aktualitātes, iegūtu iedvesmu un jaunus kontaktus, bet visu nedēļu pilsētā būs aplūkojama iedvesmojoša izstāde - bioekonomikas pop-up stends, ko organizē Latvijas Valsts mežzinātnes institūts Silava.

Pasākumu klāstā arī konferences, semināri, lekcijas, darbnīcas.

Jāatzīmē, ka Inovāciju nedēļas 2020 ietvaros tiks organizētas divas konferences.

25. februārī Valmierā uz konferenci “Inovatīvi sociālie pakalpojumi” aicināti tie interesenti, kuri vēlētos diskutēt par sociālajiem pakalpojumiem to tapšanas posmā  - kā tie veidojas, kas tos iniciē, kāpēc daži pakalpojumi ir ilgmūžīgi, kamēr citi “mirst” un vai esam gatavi vairāk izmantot tehnoloģijas, lai tos attīstītu?

Savukārt 27. februārī Cēsīs norisināsies inovāciju konference “ Atbildīga inovācija”, kurā tuvāk tiks aplūkotas trīs centrālās tēmas, aicinot izzināt  un diskutēt par bioekonomikas inovācijām pārtikas ražošanā un gastronomijā, aprites ekonomiku, dizaina principiem un inovatīviem pakalpojumiem publiskajā pārvaldē.

Ņemot vērā, ka pagājušā gadā veiksmīgi tika realizēts Latvijā vēl neierasts biznesa konsultāciju formāts jeb t.s. speed-consulting, kad uz vietas, iepriekš pierakstoties, iespējams saņemt 20 minūšu garu profesionālu eksperta konsultāciju, arī šogad esošie un topošie uzņēmēji tiks aicināti uzdot jautājumus un saņemt atbildes sava biznesa attīstībai.

Atgādinot, cik būtiski ir attīstīt uzņēmējdarbību, nekaitējot dabai un līdzcilvēkiem, un ka tam blakusstāvoša ir inovācija, šogad sevišķa uzmanība pievērsta arī Apvienotās Nāciju organizācijas (ANO) 17 ilgtspējīgas attīstības mērķiem. Īpaši izcelti trīs būtiskākie, kurus aktualizē Vidzemes Inovāciju nedēļas 2020 organizatori: Mērķis #8 runā par inovāciju nozīmi ekonomiskās izaugsmes veicināšanai, Mērķis #9 norāda uz sadarbību, t.sk. daloties ar infrastruktūru pāri robežām un Mērķis #12 aicina apdomīgi izmantot mums pieejamos resursus.

Vidzemes Inovāciju nedēļu 2020 organizē Vidzemes plānošanas reģions un Vidzemes Uzņēmējdarbības cents sadarbībā ar Vidzemes pašvaldībām, kā arī virkni pašmāju un ārvalstu organizāciju un uzņēmumu.

Jautājumiem:
Laila Gercāne, Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības un projektu nodaļas vadītāja, laila.gercane@vidzeme.lv, +371 29120536 (koncepts)
Laima Engere, Vidzemes Uzņēmējdarbības centra vadītāja, laima.engere@vidzeme.lv, +371 28376912  (pasākumi)

Informāciju sagatavojusi:
Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv, +371 29454752 (komunikācija)

Skatīt vairāk
 

Būs Vidzemes Inovāciju nedēļa

  24. februārī (2020) 
Vidzemes Inovāciju nedēļas laikā, no 24. līdz 28. februārim, visā Vidzemē interesenti aicināti apmeklēt 26 dažāda rakstura pasākumus. Pievienojoties Vidzemes plānošanas reģiona ierosinājumam iedzīvināt inovācijas vidzemnieku ikdienā, pasākumus pieteikušas gan pašvaldības,...

Vidzemes Inovāciju nedēļas laikā, no 24. līdz 28. februārim, visā Vidzemē interesenti aicināti apmeklēt 26 dažāda rakstura pasākumus. Pievienojoties Vidzemes plānošanas reģiona ierosinājumam iedzīvināt inovācijas vidzemnieku ikdienā, pasākumus pieteikušas gan pašvaldības, gan dažādas organizācijas, iestādes un vietējās kopienas . Apmeklētāji gaidīti Alūksnē, Cēsīs, Gulbenē, Valmierā, Smiltenē, Beverīnas novadā, Burtnieku novadā, Pārgaujas novadā, Limbažos.

Tematiski aplūkotas dažādu nozaru aktualitātes, taču tās visas caurvij spēcīga vēlme mainīt domāšanas veidu – kļūt inovatīviem gan valsts pārvaldē, gan attīstot savu uzņēmējdarbību.

Kustība valsts#196 Vidzemes inovāciju nedēļaslaikā Cēsīs aicinās izzināt mākslīgā intelekta aizkulises – kas tas ir, kur to izmanto un kas notiek mākslīgā intelekta aizkulisēs Latvijā. Tikmēr Alūksnē kustības pārstāvji piedāvās aplūkot pēdējā laikā vienu no aktuālākajām tēmām – dati un datu analītika. Semināra dalībniekiem tiks skaidrots, kāda ir datu nozīme uzņēmējdarbībā, ar ko sākt, kā ikdienā sekot līdzi sava uzņēmuma datiem. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar dizaina uzņēmumu Design Elevator organizēs praktisku darbnīcu uzņēmējiem par dizaina domāšanu – kas tas ir un kā to pielietot uzņēmējdarbībā. Darbnīcas laikā būs iespēja uzzināt, kā dizaina domāšana veicina inovācijas, procesu efektivitāti un padziļinātu izpratni par lietotāju vajadzībām. Cēsīs neformālā gaisotnē pulcēsies IT jomas profesionāļi un interesenti, lai pārrunātu IT jomas aktualitātes un iegūtu jaunus kontaktus un iedvesmu.

Vidzemes Augstskola rosinās pievērst uzmanību digitalizācijai – tās iespējām un izaicinājumiem, organizējot diskusiju par digitalizāciju izglītībā, kuras laikā būs gan uzņēmēju pieredzes stāsti, gan inovāciju “tirdziņš”, kurā praktiski varēs iepazīt virtuālās un papildinātās realitātes pielietojumu dažādās sfērās.

Rīgas Tehniskās universitātes Cēsu filiāle aicinās iepazīties ar 3D printēšanu – kādās nozarēs to izmanto, ko sola nākotne un ko uzņēmēji paši var paveikt dizaina laboratorijā “the LAB Cēsis”.

Burtnieku novada Matīšos topošajiem un jau pieredzējušiem uzņēmējiem būs iespēja iegūt vērtīgu informāciju par Latvijas investīciju un attīstības aģentūras pieejamo atbalstu tehnoloģiju izstrādē un eksportā, kā arī rast atbildi uz jautājumu, kā izveidot spēcīgu un veiksmīgu personīgo zīmolu.

Šogad pasākumi notiks arī ārpus Vidzemes plānošanas reģiona robežām. Limbažos notiks seminārs par inovatīvām metodēm koksnes apstrādē, lai paaugstinātu kokmateriālu ilgmūžību, kā arī seminārs par inovatīvām metodēm ēku un būvju siltināšanā.

Detalizēta informācija par pasākumiem meklējama mājaslapā http://innovation.vidzeme.lv, sadaļā "Pasākumi".

Ju šobrīd Vidzemes Inovāciju nedēļas pasākumu klāsts ir plašs, taču joprojām ikviens interesents aicināts pievienoties, piesakot savu pasākumu.

Informāciju sagatavoja:

Anita Āboliņa, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību vadītāja

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā notiks Liepājas Leļļu teātra izrāde “Rūķīši un Mežavecis”

  26. februārī (2020) 
26. februārī plkst. 10.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Liepājas Leļļu teātra izrāde bērniem "Rūķīši un Mežavecis". Kāda neparasta meža malā, kādā parastā lauku sētā dzīvo kaķēns Minka. Ne jau viens. Ar saviem draugiem – prātīgo suni Duksi un neprātīgo pīļtēviņu Ansi. Minkam...

26. februārī plkst. 10.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Liepājas Leļļu teātra izrāde bērniem "Rūķīši un Mežavecis".

Kāda neparasta meža malā, kādā parastā lauku sētā dzīvo kaķēns Minka. Ne jau viens. Ar saviem draugiem – prātīgo suni Duksi un neprātīgo pīļtēviņu Ansi. Minkam teikts – "Mežā ieeja stingri aizliegta!" Tur notiekot noslēpumainas lietas, ko labāk nezināt! Dzirdamas dīvainas balsis un esot redzēti mazi mazītiņi vīriņi ar garām bārdām… Bet, jo lielāks noslēpums, jo lielāka vēlēšanās to atklāt. Atklāsim kopā?

Vecums | 2+
Izrādes ilgums | 35 min 
Lomās | VIJA MEŽALE, DENISA BRAŠA, INGA DZINTARE vai SIGNE APSE
Režisore | LAILA KIRMUŠKA
Komponists | ARVĪDS ŽILINSKIS
Mūzikas aranžētājs | EDGARS LIPORS
Scenogrāfe un leļļu māksliniece | ANITA ZNUTIŅA-ŠĒVE
Tekstu autori | DZIDRA RINKULE – ZEMZARE, VILIS PLŪDONIS, BRUNO SAULĪTIS, RAINIS

Biļetes cena: EUR 3,-. Biļete nepieciešama katram pasākuma apmeklētājam, neatkarīgi no vecuma. Pedagogiem, kuri pavada bērnu grupu, ieeja bez maksas. Biļešu rezervācija, zvanot pa tālruni 64207207. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzē”.

Pasākumu organizē Valmieras Kultūras centrs.

Skatīt vairāk
 

Ceļotāju stāstu vakarā – skaistā un pārsteidzošā Austrālija

  26. februārī (2020) 
26.februārī pulksten 18.30 Valmieras Tūrisma informācijas centra Ceļotāju stāstu vakarā aicinām uzzināt aizrautīgās ceļotājas Sandas Serafinovičas pieredzes stāstu par trīs nedēļas ilgo ceļojumu eksotiskajā pasaules kontinentā Austrālijā. Ceļš tika veikts, pārvietojoties gan ar auto (pa...

26.februārī pulksten 18.30 Valmieras Tūrisma informācijas centra Ceļotāju stāstu vakarā aicinām uzzināt aizrautīgās ceļotājas Sandas Serafinovičas pieredzes stāstu par trīs nedēļas ilgo ceļojumu eksotiskajā pasaules kontinentā Austrālijā. Ceļš tika veikts, pārvietojoties gan ar auto (pa ceļa kreiso pusi), gan sabiedrisko transportu un velosipēdu, kā arī izbaudot okeāna vēju matos, braucot ar motociklu gar tā piekrasti.    

Stāstu vakarā uzzināsiet, kā piedzīvot rudeni pavasarī, cik krāsās izgaismots pasaulslavenais Sidnejas Operas nams, ko tik bieži apbrīnojam fotogrāfijās, kā ceļojuma plānu ietekmē globālā sasilšana, vai būtu jābaidās no zīmes “Bīstami! Pludmalē krokodili!”, kādi ir iespaidi, apmeklējot 12 apustuļus, un vai tiešām tie ir 12. Šos un vēl citus stāstus atklās Sanda stāstu vakarā.

Lielpilsētu šarms, sajūsma par eiropietim neierastiem dabas skatiem, tūristu vietas un aizmirsti nostūri, okeāna varenība un lietusmežu bagātība – interesentiem būs iespēja ne tikai gūt ieskatu iespaidiem bagātajā ceļojumā, bet arī dzirdēt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Sanda ir aizrautīga ceļotāja, kurai ir svarīgi sev sagādāt jaunatklāsmes prieku par līdz šim neiepazītām vietām, lietām un cilvēkiem. Lielākoties tie ir pašas organizēti braucieni ļoti izmeklētā kompānijā – ar sevi, ģimeni vai tuviem draugiem. Plānot, bet nepārplānot, gatavoties, bet nepārgatavoties. Pārsteigumi, ļaušanās, pieņemšana – tie ir atslēgas vārdi un Sandas ceļamaize, gatavojoties nākamajiem piedzīvojumiem.

Dalība stāstu vakarā ir bez maksas. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus pieteikties savlaicīgi, rakstot e-pastu uz tic@valmiera.lv, ierodoties Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10) vai zvanot pa tālruni 26332213.

Nākamais stāstu vakars notiks 2020.gada 25. martā. Par to plašāku informāciju atradīsiet www.visit.valmiera.lv.

Skatīt vairāk
 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēde (27.02.)

  27. februārī (2020) 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks domes sēdi sasaucis ceturtdien, 2020.gada 27.februārī, plkst.14.00, Lāčplēša ielā 2 (1.stāva zālē).

 

 

 

Valmieras koprades darbnīcas “DARE” atklāšana

  28. februārī (2020) 
Aicinām ikvienu pievienoties Valmieras koprades darbnīcas “DARE” atklāšanā 28. februārī no plkst. 11.00 - 13.00. Būs nedaudz svinīgu uzrunu un atklāšanas lentes griešana, koprades darbnīcas iepazīšana, radošās darbnīcas un jaukas sarunas. Atklāšana notiks...

Aicinām ikvienu pievienoties Valmieras koprades darbnīcas “DARE” atklāšanā 28. februārī no plkst. 11.00 - 13.00.

Būs nedaudz svinīgu uzrunu un atklāšanas lentes griešana, koprades darbnīcas iepazīšana, radošās darbnīcas un jaukas sarunas.
Atklāšana notiks Valmieras koprades darbnīcā “DARE” Purva ielā 12, 1.stāvā (Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas telpās).

Lūdzu, apstiprini savu ierašanos, reģistrējoties: http://developvalmiera.lv/event/valmieras-koprades-darbnicas-atklasana/
Vairāk par koprades darbnīcu uzzini: http://developvalmiera.lv/koprades-darbnica-dare/

P.S. Ja esi iecerējis nākt ar ziediem, lūdzu, izvēlies kādu zaļu, enerģisku telpaugu!

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā skanēs franču mūzikas koncerts "Playtime"

  1. martā (2020) 
1.martā plkst. 16.00 aicinām uz franču mūzikas koncertu "Playtime" Valmieras Kultūras centrā! Koncertā piedalīsies Jérémie Piazza (bungas) un pūšaminstrumentu trio "Journal Intime" no Francijas. Priecīgi, melodiski, dziļi saknēs, bet vienlaikus - augstu mākoņos: jauns, uzmundrinošs...

1.martā plkst. 16.00 aicinām uz franču mūzikas koncertu "Playtime" Valmieras Kultūras centrā! Koncertā piedalīsies Jérémie Piazza (bungas) un pūšaminstrumentu trio "Journal Intime" no Francijas. Priecīgi, melodiski, dziļi saknēs, bet vienlaikus - augstu mākoņos: jauns, uzmundrinošs džeza mūzikas piedāvājums no Francijas!

Koncertā piedalīsies džeza mūzikas grupa:

Jérémie Piazza, bungas

Frédéric Gastard, basa saksafons

Matthias Mahler, trombons

Sylvain Bardiau, trompete

 

Biļetes: EUR 5. Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzē"

Atlaides:

Valmieras kultūras karte: 15% atlaide
Lietotne "Mana Valmiera": 15% atlaide

Koncertu organizē Valmieras Kultūras centrs sadarbībā ar Francijas Institūtu.

Skatīt vairāk
 

Notiks seminārs par kvalitatīvu mājokļu atjaunošanu un ēkas uzturēšanu pēc atjaunošanas

  5. martā (2020) 
Ekonomikas ministrija šā gada pavasarī organizēs astoņus tematiskus seminārus četrās Latvijas pilsētās par pamatnosacījumiem ēkas uzturēšanai pēc tās atjaunošanas, padomiem energoefektivitātes tālākai paaugstināšanai un biežāk pieļautajām kļūdām ēku atjaunošanas...

Ekonomikas ministrija šā gada pavasarī organizēs astoņus tematiskus seminārus četrās Latvijas pilsētās par pamatnosacījumiem ēkas uzturēšanai pēc tās atjaunošanas, padomiem energoefektivitātes tālākai paaugstināšanai un biežāk pieļautajām kļūdām ēku atjaunošanas procesā.

“Desmit gadu laikā Latvijā, piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzekļus, atjaunotas gandrīz 900 daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas, valsts un pašvaldības iestādes atjaunojušas virkni sabiedrisko ēku, tādējādi nodrošinot būtisku energoresursu un līdz ar to arī finanšu resursu ietaupījumu,” uzsver Edmunds Valantis, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks. “Vienlaikus svarīgi ir nodrošināt ēku ilgtspēju un turpmāku energoefektivitātes kāpināšanu arī pēc tās atjaunošanas, tāpēc ar labākajiem ieteikumiem dalīsimies ar ēku īpašniekiem. Savukārt būvniekiem vēlamies akcentēt, ka jebkurā būvniecības un ēku atjaunošanas projektā svarīga ir gan tehniskā projekta un iepirkuma dokumentācijas sagatavošana, gan būvniecības process,” turpina E.Valantis.

Semināri notiks šā gada 6. februārī Jelgavā, 7. februārī Liepājā, 5. martā Valmierā un 6. martā Rēzeknē.

Katrā pilsētā paralēli notiks divi semināri - daudzdzīvokļu ēku dzīvokļu īpašniekus un namu pārvaldniekus aicinām uz semināru “Ēkas dzīve pēc atjaunošanas”, savukārt būvniecības nozares pārstāvjus aicinām uz semināru “Būtiskākās kļūdas un ieteikumi ēku atjaunošanā”.

Semināru “Ēkas dzīve pēc atjaunošanas” daudzdzīvokļu ēku dzīvokļu īpašniekiem un namu pārvaldniekiem organizējam ar mērķi sniegt ieteikumus kvalitatīvai ēkas uzturēšanai pēc tās atjaunošanas, lai tajā būtu iedzīvotājiem labvēlīga un ērta vide un tā kalpotu pēc iespējas ilgāk.

Semināra laikā informēsim par fasāžu (apmesto un ventilējamo) un logu kopšanu, par ventilāciju un mikroklimatu ēkā, atgādināsim par dzīvokļu īpašnieku un namu pārvaldnieku pienākumiem un tiesībām, kā arī nepieciešamo sadarbību ēkas uzturēšanā, pastāstīsim par siltumenerģijas maksas sadalītājiem un to piedāvātajām iespējām, kā arī sniegsim padomus, kā ēkai kļūt vēl energoefektīvākai un kā pareizi piemērot Ugunsdrošības noteikumus daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamajās ēkās.

Pasākumā piedalīsies Ekonomikas ministrijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas, Būvmateriālu ražotāju asociācijas, kā arī Latvijas Logu un durvju ražotāju asociācijas eksperti.

Semināru “Būtiskākās kļūdas un ieteikumi ēku atjaunošanā” būvkomersantiem organizējam, lai akcentētu, ka jebkurā būvniecības un ēku atjaunošanas projektā  svarīga ir gan tehniskā projekta un iepirkuma dokumentācijas sagatavošana, gan būvniecības process.

Semināra informēsim par biežāk pieļautajām kļūdām apmesto un ventilējamo fasāžu montāžā, prasībām reglamentētās sfēras būvmateriāliem, būvdarbu veikšanu un kvalitātes kontroli un ēkas pieņemšanu ekspluatācijā, atgādināsim par projektu vadības nozīmi būvniecības līguma izpildē un iepirkuma līguma būtiskākajiem aspektiem, sniegsim ieteikumus kvalitatīvai logu montāžai ieprojektētās (plānotās) ēkas energoefektivitātes nodrošināšanai. Papildus pastāstīsim, kādas ir aktuālās problēmas ēku elektroinstalāciju būvniecībā un ekspluatācijā – kā sakārtot vēsturisko mantojumu un nodrošināt ilgtspējīgu ēku elektrotīklu ekspluatāciju nākotnē.

Pasākumā piedalīsies Ekonomikas ministrijas, Attīstības finanšu institūcijas Altum, Iepirkumu uzraudzības biroja, Būvniecības valsts kontroles biroja, Patērētāju Tiesību aizsardzības centra, Būvmateriālu ražotāju asociācijas, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociācijas un Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas eksperti.

Detalizētāka informācija par visu semināru norises vietām, dienas kārtību un reģistrēšanos dalībai tajos pieejama Ekonomikas ministrijas mājaslapā. Papildu informāciju var saņemt Ekonomikas ministrijā (dzivosiltak@em.gov.lv, 67 013 240). Jaunumiem par ēku energoefektivitāti aicinām sekot līdzi arī twitter.com/siltinam un facebook.com/dzivosiltak.

 

Foto: SIA "Valmieras Namsaimnieks"

 

 

Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa
prese@em.gov.lv
67013193
Skatīt vairāk
 

Ance Krauze un Raimonds Pauls ar koncertu “Sasala jūrīna” 6. martā viesosies Valmieras Kultūras centrā

  6. martā (2020) 
6. martā plkst. 19.00 skatītājiem tiks piedāvāts Ances Krauzes un Maestro Raimonda Paula jaunās koncertprogrammas “Sasala jūrīna” Mūzikas nama Daile rīkots vieskoncerts Valmieras Kultūras centrā. Programmā dzirdēsim Raimonda Paula tautas dziesmu apdares, melodijas no izrādēm “Kabīrijas...

6. martā plkst. 19.00 skatītājiem tiks piedāvāts Ances Krauzes un Maestro Raimonda Paula jaunās koncertprogrammas “Sasala jūrīna” Mūzikas nama Daile rīkots vieskoncerts Valmieras Kultūras centrā.

Programmā dzirdēsim Raimonda Paula tautas dziesmu apdares, melodijas no izrādēm “Kabīrijas naktis” un “Marlēna”, kā arī zelta fonda dziesmas no Maestro un Ances Krauzes sadarbības pirmsākumiem.

                Koncertā piedalīsies Ance Krauze - balss, Raimonds Pauls - klavieres, Elza Siliņa - vijole, Raimonds Macats - taustiņinstrumenti, Oskars Sproģis - bass, Artis Orubs - sitaminstrumenti.

Koncertprogramma II daļās, 2 stundu ilgs.

                Tuvākie koncerti “Sasala jūrīna” Mūzikas namā Daile jaunajā,  2020. gadā, izskanēs 30. 31. janvārī un 1., 2. februārī.

                Pasākuma producents - Mūzikas nams Daile, Anda Zadovska.

Informācija: anda@dailesnams.lv. www.dailesnams.lv

 

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Skatīt vairāk
 

Hiphop mākslinieki aicina uz Republikas Tūri 2020!

  7. martā (2020) 
Vieni no aktualākajiem Latvijas hiphop māksliniekiem - ansis, Singapūras Satīns, Edavārdi un Prusax aicina uz lielkoncertu sēriju lielajās Latvijas pilsētās - Republikas Tūre 2020. 2020. gada martā un aprīlī aktuālie Latvijas repa izpildītāji dosies pie saviem klausītājiem uz piecām republikas pilsētām...

Vieni no aktualākajiem Latvijas hiphop māksliniekiem - ansis, Singapūras Satīns, Edavārdi un Prusax aicina uz lielkoncertu sēriju lielajās Latvijas pilsētās - Republikas Tūre 2020.

2020. gada martā un aprīlī aktuālie Latvijas repa izpildītāji dosies pie saviem klausītājiem uz piecām republikas pilsētām - Valmierā, Ventspilī, Liepājā, Madonā un Jelgavā notiks četri koncerti katra pasākuma ietvaros. Aizvadītājos gados vienas no straumētākajām Latvijas dziesmām un izpildītājiem digitālajās platformās kā “Spotify”, “Youtube” un citās bija ansis - "Zemes Stunda" (piedaloties Kristīne Pāže) un albums “Balzams”, Singapūras Satīns - "Piedzedzini Mann", "Pārāk jauna" un daudzi citi ieraksti, Edavārdi - "Viss Ir Sarežģīti" (piedaloties Kristīne Prauliņa), "Pa Apli" un "Labirints" (kopā ar Very Cool People, ansi un Kristīni Prauliņu) un Prusax - "Pirmais Līgā" un "Repa Spēles Terorists". Pateicoties klausītāju interesei jau otro gadu četri pašmāju repa izpildītāji satiksies vēl plāšākā hiphopa mūzikas turnejā “Rep-publikas” jeb Republikas Tūrē 2020.

ansis, Singapūras Satīns, Edavārdi un Prusax viesosies Valmieras Kultūras centrā 7. martā, Ventspils TN Jūras Vārti 14. martā, Liepājas Latviešu biedrības namā 20. martā, Madonas Kultūras namā 4. aprīlī un Jelgavas koncertzālē Mītava 25. aprīlī. Koncerta programmā ir gan repa izpildītāju aktuālākās dziesmas, gan populārākie hiti. Biļetes uz koncertiem iegādājamas visās Biļešu Paradīze tirdzniecības vietās Latvijā, digitāli www.bilesuparadize.lv un koncertu norises vietās.

VISI JAUNUMI

Skatīt vairāk
 

7.martā Valmierā notiks Vidzemes fitnesa diena

  7. martā (2020) 
Sestdien, 7.martā no plkst.11:00 līdz 15:00 Valmieras peldbaseina ēkā notiks fitnesa pasākums kustību entuziastiem – Vidzemes fitnesa diena 2020! Apmeklētājiem tiks piedāvātas 11 dažādas nodarbības, tajā skaitā arī divu veidu jogas un nodarbības ūdenī. Pasākums paredzēts visai ģimenei, jo īpašas...

Sestdien, 7.martā no plkst.11:00 līdz 15:00 Valmieras peldbaseina ēkā notiks fitnesa pasākums kustību entuziastiem – Vidzemes fitnesa diena 2020! Apmeklētājiem tiks piedāvātas 11 dažādas nodarbības, tajā skaitā arī divu veidu jogas un nodarbības ūdenī. Pasākums paredzēts visai ģimenei, jo īpašas aktivitātes gan zālē, gan ūdenī notiks arī bērniem.

Vidzemes fitnesa diena Valmierā pieturas pie pērn ieviestā koncepta – sportošana notiks gan zālē, gan ūdenī un uz ūdens, Valmieras peldbaseinā. Pasākumu papildinās sarunas ar sporta psiholoģijas speciālistu par dažādām tēmām, kā arī īpašas aktivitātes bērniem. 

Vidzemes fitnesa dienas aktivitātes notiks Valmieras peldbaseina ēkā.  Pasākuma centrālās aktivitātes notiks ēkas 1.stāva zālē, kur vienotā plūsmā norisināsies gan augstākas, gan zemākas intensitātes nodarbības dažādu treneru vadībā. Peldbaseinā notiks vingrošana ūdenī un SUP FIT nodarbības, bet mazajos peldbaseinos ar bērniem rotaļāsies animators. Aktivitātes bērniem notiks arī Sporta Veselības centrā (Peldbaseina ēkas pirmajā stāvā). Šeit norisināsies arī pasākuma izglītojošā daļa jeb sarunas par personīgas izaugsmi, iekļaujot tēmas par uzturu un motivāciju sportot.

Vidzemes Fitnesa diena notiks Valmieras Peldbaseinā, Rīgas ielā 91, Valmierā, kā arī tajā pašā ēkā esošajā Sporta Veselības centrā.  Pasākuma plāns būs izstrādāts tā, lai apmeklētāji varētu ērti apmeklēt vairākas sev interesējošās aktivitātes.

Ieejas maksa pasākumā – 10 eiro, bērniem līdz 18 gadu vecumam – 5 eiro.

Biļetes iepriekšpārdošanā: https://www.bezrindas.lv/lv/vidzemes-fitnesa-diena/7865/

Pasākuma dienā biļešu iegāde Valmieras peldbaseina kasē.

Informāciju sagatavoja:
Lelde Bukovska
+371 28247515

Skatīt vairāk
 

Ilona Bagele. Samsons Izjumovs. Krievu romanču vakars.

  8. martā (2020) 
8. martā plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks koncerts "Ilona Bagele. Samsons Izjumovs. Krievu romances". Šajā koncertprogrammā Ilonas Bageles un Samsona Izjumova izpildījumā skan populāras un klausītāju iemīļotas 19. un 20. gadsimta krievu komponistu romances un dziesmas. Romances...

8. martā plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks koncerts "Ilona Bagele. Samsons Izjumovs. Krievu romances". Šajā koncertprogrammā Ilonas Bageles un Samsona Izjumova izpildījumā skan populāras un klausītāju iemīļotas 19. un 20. gadsimta krievu komponistu romances un dziesmas.

Romances aptver ļoti plašu emociju spektru - no sentimenta līdz pat dramatiskām kaislībām. Tās ļauj gremdēties melanholiskās atmiņās, reizēm uzplēš sen aizmirstas rētas un ļauj tām no jauna izsāpēt, un atkal sadzīt... Romanču melodijas savā būtībā ir ļoti vienkāršas un dziedamas ne tikai uz skatuves, bet arī draugu lokā. Droši vien tamdēļ romanču mūzikas un dzejas valdzinājums allaž rod atbalsi gan klausītājos, gan to atskaņotājos.

Īpašu atmosfēru palīdzēs uzburt komponista Kārļa Lāča un Andreja Puškareva oriģinālās aranžijas un Elitas Bukovskas režija.

Koncertā piedalīsies LNO mūziķu apvienība - Ilze Ozoliņa (klavieres), Svetlana Okuņa (vijole), Inga Sunepa (čells), Inita Āboliņa (akordeons), Mareks Auziņš (kontrabass) un Vladimirs Kudrins (ģitāra).

Biļetes:  EUR 8-12. Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzē".

Atlaides:
Valmieras kultūras karte: EUR 1,-
Lietotne "Mana Valmiera": 10%

Koncertu organizē Valmieras Kultūras centrs sadarbībā ar VSIA "Latvijas Koncerti".

Skatīt vairāk
 

Valmierā koncertēs "Melo-M" un Dināra Rudāne

  13. martā (2020) 
Čellu trio “Melo-M” sadarbībā ar pazīstamo dziedātāju Dināru Rudāni izveidojis jaunu un muzikāli daudzveidīgu koncertprogrammu “Pieci elementi”, piedāvājot dažādu žanru un noskaņu skaņdarbus trīs čellu un solistes izpildījumā. Koncerts Valmieras Kultūras centrā skanēs 13.martā...

Čellu trio “Melo-M” sadarbībā ar pazīstamo dziedātāju Dināru Rudāni izveidojis jaunu un muzikāli daudzveidīgu koncertprogrammu “Pieci elementi”, piedāvājot dažādu žanru un noskaņu skaņdarbus trīs čellu un solistes izpildījumā. Koncerts Valmieras Kultūras centrā skanēs 13.martā plkst.19.00. Koncertprogrammas nosaukums “Pieci elementi” nav nejaušība, jo tajā valda piecas dažādas mūzikas noskaņas – gan akadēmiskā mūzika, gan roks un popmūzika, gan latviešu autoru dziesmas un jūtamas arī atsauces uz tautas jeb pasaules mūziku. Tāpat koncertos kā pieci elementi uz skatuves darbojas pieci mūziķi – “Melo-M” čellisti Kārlis Auzāns, Miķelis Vīte un Jānis Pauls, soliste Dināra Rudāne un sitaminstrumentālists Miķelis Vīte.

Koncertprogrammas nosaukums nevilšus saistīts arī ar kādu īpašu muzikālu pārsteigumu – solistes un “Melo-M” sadarbībā iestudēts skaņdarbs “Dīvas deja”, kas plašāk pazīstams no filmas “Piektais elements” un izceļas ar īpašu vokālo sarežģītību. 

Citu programmas skaņdarbu klāstā ir gan grupas “Queen” dziesma “Who Wants To Live Forever”, gan roka himna “Smoke On The Water”, Enijas Lenoksas savulaik dziedātā “Sweet Dreams”, kā arī Volfganga Amadeja Mocarta Nakts karalienes ārija no operas “Burvju flauta” un daudzi citi skaņdarbi.

 

Biļetes: EUR 12-18. Ar Valmieras kultūras karti EUR 1,- atlaide; ar lietotni "Mana Valmiera"-10% atlaide.

Pasākumu organizē Valmieras Kultūras centrs.

Iegādāties biļetes

Skatīt vairāk
 

Valmierā norisināsies Latvijas čempionāts standartdejās

  14. martā (2020) 
Sporta deju cienītāji 14.martā no plkst.9.00 aicināti Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā apmeklēt Latvijas čempionātu standartdejās, lai klātienē redzētu Latvijas sporta deju pārus, kuri augstus rezultātus uzrādījuši arī starptautiskā arēnā. Lēnais valsis, tango, Vīnes valsis, lēnais...

Sporta deju cienītāji 14.martā no plkst.9.00 aicināti Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā apmeklēt Latvijas čempionātu standartdejās, lai klātienē redzētu Latvijas sporta deju pārus, kuri augstus rezultātus uzrādījuši arī starptautiskā arēnā.

Lēnais valsis, tango, Vīnes valsis, lēnais fokstrots un kviksteps – visas dienas garumā pāri sacentīsies dažāda vecuma un līmeņa grupās, bet čempionāta kulminācija gaidāma plkst.18.30, kad savu sniegumu rādīs finālisti. Vakara daļā klātesošos priecēs dziedātāja Diāna Pīrāgs.

Latvijas čempionātu standartdejās SDK “Saltāre” un Latvijas Sporta deju federācija Valmierā organizē kopš 2012.gada, radot lielu skatītāju interesi krāšņā un patīkamā atmosfērā vērot valsts labāko pāru sniegumu. Arī šogad būs iespēja redzēt pasaules līmeņa dejotājus, kuri ne tikai iekļuvuši pasaules un Eiropas čempionātu pusfinālos un finālos, bet arī izcīnījuši medaļas.

Biļetes uz Latvijas čempionātu standartdejās iespējams iegādāties “Biļešu paradīze” kasēs un čempionāta norises dienā Vidzemes Olimpiskajā centrā. Ir iespēja rezervēt vietas pie galdiņiem ar uzkodām un atspirdzinājumiem čempionāta vakara daļā. Papildu informācija un galdiņa rezervācija, zvanot pa tālruni 26647052.

Čempionāts norisinās ar Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu.

Foto: SDK “Saltāre”

Skatīt vairāk
 

Sakopsim savu Latviju – Lielā talka šogad norisināsies 25. aprīlī

  25. aprīlī (2020) 
Šī gada 25. aprīlī jau divpadsmito gadu pēc kārtas norisināsies “Lielā talka”, kuras ietvaros tiks vērsta uzmanība uz apkārtējās vides sakopšanu un labiekārtošanu, tajā pašā laikā domājot arī par Latvijas ilgtspēju un virzību iepretim zaļākās valsts pasaulē...

Šī gada 25. aprīlī jau divpadsmito gadu pēc kārtas norisināsies “Lielā talka”, kuras ietvaros tiks vērsta uzmanība uz apkārtējās vides sakopšanu un labiekārtošanu, tajā pašā laikā domājot arī par Latvijas ilgtspēju un virzību iepretim zaļākās valsts pasaulē statusam. Viens no 2020. gada “Lielās talkas” vadmotīviem - “Sakop savu sētu, Tava sēta - Latvija". Šogad talkas ietvaros aicinām papildus atkritumu vākšanai un šķirošanai, veikt arī dažādus labiekārtošanas darbus, lai kopīgiem spēkiem padarītu Latviju tīrāku un skaistāku.

"Lielās Talkas" vadmotīva "Sakop savu sēta, Tava sēta - Latvija" mērķis ir veicināt izpratni, ka mums ir jātur rūpe ne tikai par savu sētu, pagalmu, bet par mūsu valsti kopumā. Tieši tā iemesla dēļ, jau otro gadu pēc kārtas līdz ar “Lielās talkas” kustību, norisinās arī “Ideju talka”, kuras ietvaros ikviens ir aicināts nākt klajā ar idejām, kas ilgtermiņā var nodrošināt Latvijas ilgtspēju, domājot ne tikai par to, kā atkritumus samazināt, bet kā tos neradīt.

“Ja pirms aptuveni desmit gadiem lielākoties cīnījāmies ar “atkritumu kalniem” gandrīz katrā pašvaldībā, tad tagad arvien vairāk pašvaldību kļuvušas teju brīvas no tiem. Tādēļ arvien populārākas kļūst labiekārtošanas talkas, kopīgiem spēkiem sakopjot publiskas vietas. Mēs negrasāmies pie tā apstāties - būtiski skatīties nākotnē un fokusēties uz kopējo sabiedrības izglītošanu, lai mūsu jaunieši šīs zināšanas nodotu nākamajām paaudzēm. Jau pērnā gada “Pasaules talka” pierādīja, ka Latvija uz kopējā valstu fona ir videi draudzīga nācija, tomēr, lai kļūtu par zaļāko valsti pasaulē, nepieciešama ikviena mūsu valsts iedzīvotāja iesaiste.” Aicina projekta “Lielā Talka” vadītāja Vita Jaunzeme.

Ņemot vērā pašvaldību aktīvo iesaisti talkā, arī šogad “Lielās talkas” ietvaros turpinās pērn aizsāktā atkritumu šķirošana, kurā talcinieki tiks aicināti atdalīt plastmasu, izmantojot zilas krāsas maisus, bet citiem atkritumiem būs paredzēti balti maisi.

Ar šo gadu “Lielā talka” uzsāk sadarbību ar biedrību “1836”, akcentējot Latvijas 1836 kilometru garās pierobežas sakopšanu un labiekārtošanu, lai Latvijā veicinātu vides tūrismu. Projekta “1836” vadītājs Enriko Podnieks stāsta: “Latvijas dabā mums apkārt ir skaistas upju ielejas, pludmales, priežu meži… Pirms pieciem gadiem tika uzsākts darbs pie projekta “1836” ar mērķi atdzīvināt 1836 km garo Latvijas robežu, izveidojot tūrisma ceļu. Šogad “Lielās talkas” ietvaros pilnveidosim iesākto ceļu, uzlabojot infrastruktūru, ierokot 100 ceļa stabus apkārt Latvijas robežai.” Iedzīvotājiem uzņēmumiem, kopienām, skolā un ģimenēm ir iespēja rezervēt savu stabiņu līdz 25. martam mājaslapā – www.1836.lv/celotaja-karte/

11 gadu garumā “Lielajā talkā” kopumā ir piedalījušies aptuveni 500 000 dalībnieku, latvieši talkojuši arī citās pasaules valstīs. Atkritumu daudzums ir vairāk nekā par pusi samazinājies, salīdzinot ar 2008. gadu. Daudzviet pašvaldību teritorijās vairs nav atrodami atkritumi, tāpēc talkas vietās tiek organizētas apkārtnes labiekārtošanas un koku stādīšanas talkas. “Šie fakti ir apliecinājums tam, ka “Lielā talka” ir konsekventi virzījusies izvēlētā mērķa – tīras un zaļas valsts virzienā. Talka kā lielākais izglītojošais un vides sakopšanas ikgadējais notikums nesis auglīgus rezultātus, arī uz priekšu tam būs nozīmīga loma vides sakopšanā, bet būtiskākais - cilvēku attieksmes un paradumu maiņā. “Lielā talka” ir unikāla kustība, jo spēj pastāvēt tik ilgus gadus un cilvēki katru gadu talkas dienā ir gatavi iet un darīt kaut ko savas valsts, līdzcilvēku labā. Tā ir talkas lielākā vērtība, tāpēc gribētu pateikties visiem, kuri ik gadu talko un gatavojas to darīt arī šogad” uzsver Vita Jaunzeme.

Tiekamies 25.aprīlī!

 

Papildu informācija:
Gita Sauka
Lielā talka 2020
Sabiedrisko attiecību konsultante
Mob. 28326828
E-pasts: gita.sauka@onecom-latvia.com
Skatīt vairāk
 

Valmierā būs lielkoncerts “Lielais blieziens Valmierā 2020”

  23. maijā (2020) 
23.maijā Valmierā, Dīvaliņu pļavās norisināsies viens no šī pavasara grandiozākajiem pasākumiem – lielkoncerts “Lielais blieziens Valmierā 2020”, kurā piedalīsies septiņas populāras latviešu grupas: “Pērkons”, “Credo”, “Astro’n’out”,...

23.maijā Valmierā, Dīvaliņu pļavās norisināsies viens no šī pavasara grandiozākajiem pasākumiem – lielkoncerts “Lielais blieziens Valmierā 2020”, kurā piedalīsies septiņas populāras latviešu grupas: “Pērkons”, “Credo”, “Astro’n’out”, “Z-Scars”, “Singapūras satīns”, “Transleiteris”, kā arī repa mākslinieki VIŅA un Ozols. Mūziķu priekšnesumu starplaikos par izklaidi gādās pazīstamais, enerģiskais un atraktīvais DJ Roberts Lejasmeijers.

Lai gan šo mākslinieku vārdi komentārus neprasa, tomēr atgādināsim, ka nākamgad leģendārā grupa “Pērkons”, kuras lielākos hītus (”Zaļā dziesma”, “Gulbis”, “Gandrīz tautasdziesma” u.c.), šķiet, zina ikviens, nākamgad ar vērienu svinēs 40 gadu jubileju. Savukārt grupa “Credo” pērn vērienīgā koncerttūrē nosvinēja savu 45 gadu jubileju, un tās repertuārā aizvien ir gan vecās, labās dziesmas (“Disnejlenda”, “Meitene ar kallu ziediem” u.c.), gan jauni un nesen tapuši skaņdarbi. Arī grupas “Astro’n’out” un “Z-Scars” gandrīz varētu dēvēt par klasiķiem: astronauti sevi pierādījuši uz Latvijas skatuves jau 15 gadu garumā un dzīvo mūzikā ar Raiņa citāta “Pastāvēs, kas mainīsies” pieeju, bet “Z-Scars” nākamgad varēs svinēt 20 gadu jubileju. Beidzamās aktivitātes no grupas puses bija pirms diviem gadiem, kad, atsaucoties Mārtiņa Freimaņa fonda aicinājumam, viņi ierakstīja savu versiju dziesmai “Kad Ēģiptē sniegs”.

“Singapūras Satīns” ir latviešu repa grupa, kuras jaunākais albums “Ne jau atkal” ir nominēts “Zelta mikrofonam” kategorijā “Labākais Hiphop albums”, savukārt skaņdarbs “Piededzini mann” ir viena no “Origo” zelta dziesmām. Šo mūzikas žanru koncertā pārstāvēs arī VIŅA (jeb Zelma Jēgere), kura savu karjeru uzsāka 2014.gadā, bet dažus gadus vēlāk laida klajā pirmo mini albumu "Elpo EP", kurā ietilpst septiņas dziesmas, tajā skaitā jau publikai zināmā dziesma “Uguns” un vairāki pavisam svaigi skaņdarbi.

Runājot par grupu “Transleiteris”, jāpiemin, ka Laura Mihailova un Edžus Ķaukuļa dibinātā grupa joprojām burtiski vārdu pa vārdam pārtulko Eiropā populārākos hītus. Duets regulāri uzstājas Latvijas lielākajos festivālos un saviesīgos pasākumos lielākajās Latvijas pilsētās.

Arī hiphopa mūziķis Ozola (īstajā vārdā Ģirts Rozentāls) ir gana labi pazīstams. Savu karjeru viņš uzsāka 1996.gadā grupā “Fact” kā basģitārists, bet kopš 2000.gada darbojas kā solo mākslinieks. Ozols trīs reizes ir saņēmis Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu. Pēc ilgāka pārtraukuma 2008.gadā kopā ar Nātri izdeva Streetshop Mixtape Vol. 1 un pēc gada arī savu ceturto studijas albumu “Neatkarība”. 2018.gadā viņš izdeva albumu “Neona pilsēta”.

Tieši pusnaktī pasākuma norises vietā paredzēts grandiozs salūts un, kā norāda koncerta rīkotāji, šovasar Vidzemes pusē šis varētu būt viens no jaudīgākajiem pasākumiem, tāpēc pasākuma sauklis ir “Tev tur ir jābūt!”.

Atgādināsim, ka Dīvaliņu pļavas atrodas netālu no Valmieras centra, un 2018.gada vasarā ar savu koncertu “Skārda bungu” tūres ietvaros šeit viesojās grupa “Prāta vētra”, pulcinot tūkstošiem klausītāju.

Ieeja pasākumā no plkst.16.00; pasākums plānots līdz 24.maija plkst.5.00 no rīta.

Pasākuma vietā būs pieejami atspirdzinoši dzērieni, ēdieni un dažādas uzkodas.

Pasākumā (gan, iegādājoties biļetes, gan bufetes zonā) norēķināties varēs tikai skaidrā naudā.

Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā: biļetes cena – 9 EUR (pasākuma dienā, pērkot uz vietas, biļetes maksās 13 EUR). 1. un 2.grupas invalīdiem, bērniem līdz 10 gadu vecumam un visiem, kuriem pasākuma dienā ir dzimšanas vai vārda diena, uzrādot dokumentus, ieeja – bez maksas.

Pasākums top ar Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu.

Informāciju sagatavoja:

Raivis Viduskalns,

koncertu rīkotājs/reklāmas projektu vadītājs

Skatīt vairāk
 

Jaudīgas sajūtas virmos etnofestivālā SVIESTS 2020

  13. jūnijā (2020) 
Ar Meteņiem iesācies latviešu jaunais gads, tādēļ ar prieku ziņojam, ka 2020. gada 13. jūnijā Valmiermuiža jau atkal kļūs par pasaules centru, kur, diženas uguns skulptūras izgaismoti, mēs kulsim sviestu un kalsim dzelzi! Ikgadējais etnofestivāls SVIESTS aicinās uz gadskārtu svinībām...

Ar Meteņiem iesācies latviešu jaunais gads, tādēļ ar prieku ziņojam, ka 2020. gada 13. jūnijā Valmiermuiža jau atkal kļūs par pasaules centru, kur, diženas uguns skulptūras izgaismoti, mēs kulsim sviestu un kalsim dzelzi! Ikgadējais etnofestivāls SVIESTS aicinās uz gadskārtu svinībām ar deju un mūziķu koncertiem, tirdziņu "Gardu muti”, meistarnīcām un citām lustēm visas dienas un nakts garumā.

Dienas cēlienā Valmiermuižas parkā pulcēsies mājražotāji, amatnieki un sava darba entuziasti. Sanākušajiem tiks piedāvātas dažādas amatnieku un kulinārās meistarnīcas, kurās ne tikai gūt zināšanas par izsenām tradīcijām sviesta kulšanā un dzelzs kalšanā, bet arī iesaistīties un atrast sev tīkamāko nodarbi. Starp tirgotāju čalām par lustīgu noskaņu parūpēsies folkmūzikas zinātāji, tautas deju kolektīvs "Sadancis” un viņu draugi.

Vakara cēlienā par bagātīgām un jaudīgām skaņām parūpēsies kā ārvalstu, tā arī pašmāju etnomūzikas milži – "Skyforger” folkmūzikas skanējumā! Savukārt maģiskas sajūtas uzplaiksnīs, kad kopā izjutīsim un šoreiz arī izdzirdēsim uguns skulptūru un tās iedegšanu. Aizrautīgākie festivāla apmeklētāji saulgriežu sajūtu iegriezīs dančos līdz pat rīta gaismai.

Pasākuma dienas daļa ir bez maksas. Ieejas maksa vakara cēlienam, biļetes iegādājoties jau tagad, ir 10,00 EUR, bet pasākuma dienā 15,00 EUR (bērniem līdz 13 g.v. bez maksas). Biļetes iegādājamas Bezrindas.lv.

Vairāk informācijas par pasākuma programmu etnosviests.lv, kā arī pievienojoties pasākumam Facebook.

Etnofestivālu SVIESTS rīko Valmiermuižas kultūras biedrība un Kultūras menedžmenta centrs "Lauska”. Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, Burtnieku novada pašvaldība, Valmieras pilsētas pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds, garškopju kustība "Gardu muti”.

Informāciju sagatavoja:

Valmiermuižas kultūras biedrība

Skatīt vairāk