A A A

Pasākumi

 

Rakstniece Marina Kosteņecka viesosies Valmierā

  30. septembrī (2020) 
30.septembrī plkst.14.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība un Valmieras integrētā bibliotēka ielūdz uz tikšanos ar publicisti un rakstnieci Marinu Kosteņecku. Tikšanās notiks Valmieras integrētajā bibliotēkā Cēsu ielā. Ar rakstnieci sarunāsies LNB Atbalsta biedrības...

30.septembrī plkst.14.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība un Valmieras integrētā bibliotēka ielūdz uz tikšanos ar publicisti un rakstnieci Marinu Kosteņecku. Tikšanās notiks Valmieras integrētajā bibliotēkā Cēsu ielā. Ar rakstnieci sarunāsies LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone. Aicināts ikviens interesents! Pasākums norisinās Marinas Kosteņeckas jubilejas gadā - šogad rakstniece svin 75.dzimšanas dienu. Gaidīts ikviens interesents!

Saruna būs par pirms gada iznākušo atmiņu krājumu “Mans XX gadsimts“, rakstnieces dzīvesstāstu, radošo darbību un lomu nesenajos Latvijas vēstures notikumos.

Atmiņu krājumu veido divas grāmatas: ”Mans XX gadsimts” un “Vēstules no XX gadsimta” latviešu un krievu valodā. Rakstniece to sauc par mūža darbu un grāmatās dalās ar savu dzīvesstāstu, atmiņām par Latvijai izšķirošiem nesenās vēstures notikumiem un unikālu laikmeta liecību – Atmodas laikā no lasītājiem un atbalstītājiem saņemtām vēstulēm. “Mans XX gadsimts” līdzautors ir Georgs Stražnovs, grāmatu priekšvārdus rakstījuši Dainis Īvāns un Knuts Skujenieks.

Marina Kosteņecka ir populāra rakstniece un publiciste, viena no Tautas frontes dibinātājām un aktīva cīnītāja par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Viņas biogrāfija ļoti cieši savijusies ar Latvijai izšķirošu laika periodu - neatkarības atjaunošanu. Vēsturiskie notikumi ietekmējuši rakstnieces radošo un personīgo dzīvi un otrādi – Marina Kosteņecka bijusi aktīva līdzdalībniece valsts vēsturē. Tieši tādēļ rakstnieces atmiņām un dzīves stāstam ir īpaša vērtība.

Rīkojot tikšanos ar rakstnieci, Valmieras integrētā bibliotēka un LNB Atbalsta biedrība vēlas dot iespēju ikvienam interesentam dzirdēt dokumentālus stāstus no mūsu laikmeta lieciniekiem – cilvēkiem, kam bijusi nozīmīga loma valsts liktenī. Pasākuma laikā LNB Atbalsta biedrība atmiņu krājumu "Mans XX gadsimts“ dāvās Valmieras reģiona bibliotēkām.

Atmiņu krājumu “Mans XX gadsimts” var iegādāties LNB veikalā “Draugu telpa”, bibliotēkas 1.stāvā.

Grāmatu izdošanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds, Baltic International Bank, “Kalēju biedrība”, Latvijas Gāze, Rīgas dome, Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Informāciju sagatavoja:

Sanita Kitajeva,

LNB Atbalsta biedrība

Skatīt vairāk
 

Rihards Čerkovskis aicina uz stāvizrādi "Manas bijušās"

  2. oktobrī (2020) 
2. oktobrī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centra kamerzālē notiks Riharda Čerkovska stāvizrāde "Manas bijušās". “Manas bijušās jeb Tinder Surprise” ir humoristisks stāsts par attiecībām starp vīriešiem un sievietēm. Par šķiršanos, nesaderību, krāpšanu,...

2. oktobrī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centra kamerzālē notiks Riharda Čerkovska stāvizrāde "Manas bijušās".

“Manas bijušās jeb Tinder Surprise” ir humoristisks stāsts par attiecībām starp vīriešiem un sievietēm. Par šķiršanos, nesaderību, krāpšanu, laimi un laimes ilūziju. Par meliem, par iepazīšanos internetā, un par to, kā vīrieši redz šo pasauli, un kā - sievietes.

Stāsta mērķis ir norādīt uz to, cik radikāli atšķirīgi mēs domājam, bet cik vienādās situācijās “iekuļamies”. Kā veiksmīgāk pārdzīvot intrigas, ķildas un visādas “attiecību nebūšanas”.
Dzīve kļūst par ļoti skaistu, kad saprotam, ka visa apkārtējā PASAULE ir mūsu domu atspulgs. Tas ir tik vienkārši, cik vienkārši tas izklausās.
Starp citu, stāstā būs arī dzirdami “laimīgu attiecību likumi”, ar kuriem attiecības ir iespējams padarīt skaistas, harmoniskas, mīlestības bagātas.
www.rihardscerkovskis.lv

Biļetes var iegādāties www.bezrindas.lv

Skatīt vairāk
 

Svecīšu vakari oktobrī Valmieras un apkārtnes kapos

  3. oktobrī (2020) 
...

Oktobrī Valmieras un apkārtnes kapos notiks svecīšu vakari.

Datums Laiks Vieta
3.oktobrī 18.00 Centra kapos
10.oktobrī 18.00 Dīvala kapos
17.oktobrī 18.00 Kocēnu kapos
24.oktobrī 16.00 Kauguru kapos

 

Skatīt vairāk
 

Senioru dienas koncerts ar grupu "Rumbas kvartets"

  4. oktobrī (2020) 
4. oktobrī plkst. 16.00 aicinām Valmieras pilsētas seniorus uz Senioru dienas koncertu Valmieras Kultūras centrā. Koncertā muzicēs grupa "Rumbas kvartets". Pasākuma apmeklējums ir bez maksas, iepriekš saņemot ieejas karti Valmieras Kultūras centra kasē. Vietu skaits ierobežots! Tālrunis informācijai:...

4. oktobrī plkst. 16.00 aicinām Valmieras pilsētas seniorus uz Senioru dienas koncertu Valmieras Kultūras centrā. Koncertā muzicēs grupa "Rumbas kvartets". Pasākuma apmeklējums ir bez maksas, iepriekš saņemot ieejas karti Valmieras Kultūras centra kasē. Vietu skaits ierobežots!

Tālrunis informācijai: 64207207.

Skatīt vairāk
 

Digitālā atbalsta dienas

  5. oktobrī (2020) 
Valmieras integrētā bibliotēka piedāvā iedzīvotājiem atbalstu digitālo rīku un e-iespēju izmantošanā katra mēneša pirmajā pirmdienā no plkst. 10.00 līdz plkst. 15.00 (pēc vienošanās iespējamas konsultācijas ārpus norādītā laika). Iespēju robežās tiks sniegts atbalsts un padomi...

Valmieras integrētā bibliotēka piedāvā iedzīvotājiem atbalstu digitālo rīku un e-iespēju izmantošanā katra mēneša pirmajā pirmdienā no plkst. 10.00 līdz plkst. 15.00 (pēc vienošanās iespējamas konsultācijas ārpus norādītā laika).

Iespēju robežās tiks sniegts atbalsts un padomi dažādu jautājumu risināšanā, piemēram:

kā rīkoties ar jaunu viedierīci: pirmā konsultācija, uzsākot viedtālruņa, planšetdatora un datora lietošanu;
atbalsts Microsoft Office izmantošanā (CV, iesniegumu un citu dokumentu noformēšanai);
interneta lietošana;
e-pakalpojumi (e-pasts, e-rēķini, latvija.lv izmantošana, e-iesniegums, e-paraksts, preses abonēšana, internetveikali);
elektroniskās deklarēšanās sistēma;
e-grāmatas;
aplikāciju izmantošana (Skype, Whatsapp un citas pēc vajadzības).

Sarežģītāku jautājumu gadījumā meklēsim padziļinātu risinājumu. Nāc bez pieteikšanās vai rezervē sev ērtāko laiku, zvanot pa tālruni 64222464 vai rakstot e-pastā biblioteka.info@vcb.valmiera.lv.

Atbalsta dienas 2020.gadā: 5.oktobris, 2.novembris, 7.decembris.

Informāciju sagatavoja:
Alīna Pūce,
Valmieras bibliotēka
 
Skatīt vairāk
 

Ekoloģiskās mūzikas orķestris "Ducele" aicina uz koncertuzvedumu "Monika"

  9. oktobrī (2020) 
Ekoloģiskās mūzikas orķestris “Ducele” sadarbībā ar rakstnieci Noru Ikstenu piedāvā uz grupas “Trīs no Pārdaugavas” dziesmām, pieredzi un piedzīvojumiem balstītu koncertuzvedumu “Monika”. Uzvedumā skanēs slavenākās trimdas dziesminieka Viļņa Baumaņa 60.-70.-80. gados...

Ekoloģiskās mūzikas orķestris “Ducele” sadarbībā ar rakstnieci Noru Ikstenu piedāvā uz grupas “Trīs no Pārdaugavas” dziesmām, pieredzi un piedzīvojumiem balstītu koncertuzvedumu “Monika”. Uzvedumā skanēs slavenākās trimdas dziesminieka Viļņa Baumaņa 60.-70.-80. gados ASV radītās, Latvijas PSR nelegāli toreiz izplatītās, Trešo Atmodu tuvinošās dziesmas jaunās, mūsdienīgās skaņās. “Duceles” aranžējumā un atskaņojumā dzirdēsiet “Trīs no Pārdaugavas” repertuāru, kura saturs joprojām izklausās aktuāls kā Latvijā, tā ārzemēs dzīvojošiem latviešiem.

Uzveduma laikā varēs iegādāties “Duceles” jaunāko ierakstu ar Viļņa Baumaņa dziesmām, kā arī Noras Ikstenas grāmatu par grupu “Trīs no Pārdaugavas”.

Koncertuzvedumā “Monika” piedalās grupas “Ducele” mūziķi Arnis Veibārdis (balss, ģitāra), Andris Alviķis (balss, kontrabass, perkusijas), Artūrs Uškāns (balss, akordeons, kokle, stabules, mutes ermoņikas) un Mārcis Kalniņš (bandžo, buzuki, ģitāra). Scenārijs un režija – Viktors Runtulis.

Koncertuzvedums "Monika" Valmieras Kultūras centrā skanēs 9. oktobrī plkst. 19.00.

Iegādāties biļetes

Skatīt vairāk
 

Zvirgzdukalna domrade

  10. oktobrī (2020) 
Aicinām Valmieras iedzīvotājus uz mikrorajonu – Burkānciema, Jāņparka, Pārgaujas, Zvirgzdukalna un centra – domradēm! Kļūt par savu apkārtnes entuziastu, saredzēt iespējas un vajadzības un piedalīties savas apkārtnes domradē. Valmieras novada fonds kopā ar Valmieras pilsētas pašvaldību...

Aicinām Valmieras iedzīvotājus uz mikrorajonu – Burkānciema, Jāņparka, Pārgaujas, Zvirgzdukalna un centra – domradēm! Kļūt par savu apkārtnes entuziastu, saredzēt iespējas un vajadzības un piedalīties savas apkārtnes domradē. Valmieras novada fonds kopā ar Valmieras pilsētas pašvaldību organizē Valmieras apkaimju domrades, aicinot izvēlēties savai piederības sajūtai visatbilstošāko. 10.oktobrī bijušajā pakalpojumu centrā Georga Apiņa ielā 12 plksat.13.00-16.00 valmierieši aicināti uz Zvirgzdukalna domradi.

Domrades notiks piecās dažādās Valmieras pilsētas vietās:

  • 5.septembrī plkst.13.00-16.00 – Burkānciema domrade (Sajūtu parka Administrācijas ēkā, Jāņa Daliņa 2);
  • 12.septembrī plkst.13.00-16.00 – Pārgaujas domrade (Vidzemes Augstskolā, Cēsu 4);
  • 26.septembrī plkst.13.00-16.00 – Jāņparka domrade (Vidzemes Olimpiskajā centrā, Rīgas 91);
  • 10.oktobrī plkst.13.00-16.00 – Zvirgzdukalna domrade (bijušā pakalpojumu centra ēkā, Georga Apiņa 12);
  • 24.oktobrī – Valmieras centra domrade (Valmieras Kultūras centrā, Rīgas 10).

Domrade, kas citiem zināma arī kā iedzīvotāju forums - tā ir valmieriešu kopābūšana, lai justos piederīgi, sadzirdēti, iesaistīti un noderīgi. Tā ir satikšanās, lai iepazītos, iedvesmotos, plānotu un īstenotu kopīgas idejas.

Katrā domradē būs divas daļas. Pirmajā daļā kopīgi noteiksim vietējās apkaimes iedzīvotāju vajadzības, gūsim domubiedrus to risināšanā. Domrades otrajā daļā uzņemsimies iniciatīvu, apjautīsim iespējamos atbalsta veidus un nonāksim līdz risinājumam sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem, pašvaldību un Valmieras novada fondu. Atbalstu iecerēm no VNF būs iespējams gūt arī fonda ikgadējā konkursā “Sev, tev, novadam”, kur domradēs paustajām idejām tiks piešķirta prioritāte.

Lai valmieriešu aktualizētās vajadzības un idejas secīgi virzītos pretī risinājumiem, domrades vadīs Āris Ādlers, apkaimju attīstības eksperts, kurš visā Latvijā palīdzējis īstenoties dažādiem apkaimju uzlabošanas projektiem - no soliņiem un skvēriem, līdz rotaļu laukumiem un pulcēšanās vietām. Savukārt fonds ir rīkojis Iedzīvotāju forumus 2015., 2011. un 2006. gadā.

Ņemot vērā, ka Covid-19 radītie izaicinājumi ir atbildība par mūsu visu veselību, pasākumu dalībnieku skaits ir ierobežots. Garantējot sanitārā protokola ievērošanu, lūdzam iepriekš reģistrēties dalībai domradēs elektroniski ŠEIT vai pa tālruni 20 258 200.

Pasākumu laikā var tikt fotografēts un filmēts. Foto un video materiāli var tikt izmantoti Valmieras novada fonda un Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Skatīt vairāk
 

Valmierā notiks uzvedums par Maestro Raimonda Paula daiļrades sākumu "Leģendas dzimšana"

  11. oktobrī (2020) 
11. oktobrī plkst. 17.00 Valmieras Kultūras centrā notiks uzvedums - muzikāla vīzija par Maestro Raimonda Paula daiļrades sākumu. "Leģendas dzimšana" ir ļoti emocionāls un krāšņs uzvedums, kas aptver laika posmu no pirmās Maestro radītās dziesmas līdz pat pirmajiem lielajiem panākumiem...

11. oktobrī plkst. 17.00 Valmieras Kultūras centrā notiks uzvedums - muzikāla vīzija par Maestro Raimonda Paula daiļrades sākumu. "Leģendas dzimšana" ir ļoti emocionāls un krāšņs uzvedums, kas aptver laika posmu no pirmās Maestro radītās dziesmas līdz pat pirmajiem lielajiem panākumiem ar dziesmu "Mežrozīte". Izrāde stāsta par Maestro jaunību, viņa muzicēšanu klubos un restrorānos, par to, kā veidojās viņa muzikālā gaume un meistarība.

Skatītājus priecēs arī Raimondam Paulam raksturīgais humors, ironija un pasaules redzējums.

Raimonda Paula dziesmas izrādē skan pamīšus ar pasaules hitiem, kurus Maestro savulaik atskaņoja, krogos un restorānos. Tieši restorāni un krogi padomju laikos bija vienīgās skatuves no kurām varēja atskaņot pasaules muzikālās pērles – Elingtona, Geršvina, Šīringa darbus, kurus šodien savos repertuāros iekļauj pasaules slavenākie orķestri un mūziķi.

Izrāde uzbur skatītājiem piecdesmito un sešdesmito gadu atmosfēru ar padomju dzīves kurioziem un paradoksiem, reizē atklājot tā laika muzikālo burvību. Skatītājiem atmiņā tiks atsaukta Oktobra tilta celtniecība, zvejas traleri Atlantijas viļņos, pa radio skanošā un apslāpētā “Amerikas Balss” un daudzi citi notikumi.

Īpašu noskaņu rada divi maestro tēli, kas uz skatuves atrodas vienlaikus: viens visu laiku pie klavierēm (Anatolijs Livča), otrs – Dailes teātra aktieris Gints Andžāns, kurš vada izrādi. Skatītāji izrādē atpazīs pirmos Raimonda Paula dziesmu izpildītājus - Margaritu Vilcāni, Edgaru Zveju, Ojāru Grīnbergu, Valentīnu Butāni ...

Taču tas vēl nav viss - izrādei ir izveidota mūzikliem raksturīga horeogrāfija, kuru vērot ir ārkārtīgi interesanti, jo visi dalībnieki vienlaikus piedalās izrāde, kļūstot gan par dziedātājiem, gan par sarīkojuma, restorāna, koncerta viesiem! Horeogrāfija katrai dziesmai pieškir jaunu, plašāk interpretējamu un pārdomātu saturu.

Izrādes komanda saka lielu paldies skatītājiem, kuri  ar stāvovācijām un bravo saucieniem jau novērtēja izrādes Rīgā, Liepājā un Jelgavā! Jāpiemin, ka izrādes veidotāji piedāvāja skatītājiem arī plašu atzinību guvušo uzvedumu par “Čikāgas piecīšiem”.

Izrādes skatuves noformējumā izmantota slavenā Gustava Klimta glezna dzīvības koks, kas simboliski rāda mūzikas mūžīgo attīstību improvizācijā. 

Piedalās : Gints Andžāns vai Mārtinš Egliens, Juris Jope, Ieva Sutugova, Aija Vītoliņa, Līga Kupča, Jēkabs Ludvigs Kalmanis, Kristaps Kiršteins, Artūrs Biķernieks. Piedalās izcili mūziķi - Anatolijs Livča (klavieres) , Indriķis Veitners (klarnete, saksofons) , Viktors Veļičko (kontrabass), Mareks Logins (sitamie instrumenti). 

Hoerogrāfs un mākslinieciskais vadītājs – Jānis Putniņš. Tērpu māksliniece - Ilze Kaša, Izrādes idejas un tekstu autore – Elizabete Trumpe, izrādes dizaina autore - Māra Ulme

Producente - Laila Ilze Purmaliete  

Iegādāties biļetes

Skatīt vairāk
 

Koncertu ciklā “Mūzika Vidzemes dievnamos” varēs baudīt pūšaminstrumentus kopā ar ērģelēm

  11. oktobrī (2020) 
Metālpūšaminstrumentu kvintets BRASS.EDU un ērģelniece Līga Ivāne aicina uz bezmaksas koncertu ciklu “Mūzika Vidzemes dievnamos”, kuros klausītājiem būs iespēja izbaudīt pūšaminstrumentu spēcīgo un ērģeļu vareno skanējumu, klausoties īpaši šiem koncertiem aranžētus...

Metālpūšaminstrumentu kvintets BRASS.EDU un ērģelniece Līga Ivāne aicina uz bezmaksas koncertu ciklu “Mūzika Vidzemes dievnamos”, kuros klausītājiem būs iespēja izbaudīt pūšaminstrumentu spēcīgo un ērģeļu vareno skanējumu, klausoties īpaši šiem koncertiem aranžētus skaņdarbus. Apmeklētāji dzirdēs dažādu laiku akadēmisko mūziku profesionālā izpildījumā - baroka, renesanses, romantisma un 20.gadsimta mūziku metālpūšmainstrumentu kvintetam, kā arī oriģinālskaņdarbus ērģelēm. Koncerti dievnamos tiks papildināti ar izglītojošiem vēstures stāstiem par senajām ērģeļmūzikas un metālpūšamintstrumentu spēles tradīcijām, kā arī Vidzemes reģiona ērģelēm. 11. oktobrī plkst.14.00 koncerts notiks Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā.

”Koncertu cikls dažādos kultūras norises Vidzemē, un tā ideja ir iedzīvināt metālpušaminstrumentu un ērģeļu mūzikas koncertus Vidzemes dievnamos, akcentējot ērģelēm raksturīgo skanējumu un sniedzot klausītājiem ne tikai muzikālu baudījumu, bet arī vēsturisku ieskatu par Vidzemes novadu ērģeļu izcelsmi, attīstību un būvi, kas ir ļoti nozīmīgi Vidzemes kultūrvides daudzveidības saglabāšanā un attīstībā,” atklāj viens no koncertu organizatoriem, kvinteta mūziķis Jānis Retenais. “Esam pārliecināti, ka šie priekšnesumi sagādās neaizmirstamas sajūtas gan klausītājiem, gan izpildītājiem.”

Ērģelniece Līga Ivāne absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot bakalaura un maģistra grādu ērģeļu spēlē. Regulāri sniedz ērģeļu solo koncertus Rīgas Domā, Sv. Jāņa baznīcā Rīgā, kā arī citās Latvijas un Igaunijas baznīcās.

Koncertu cikls “Mūzika Vidzemes dievnamos” tiek rīkots ar Latvijas Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Valsts mežu atbalstu.

Metālpūšaminstrumentu kvintets BRASS.EDU ir piecu profesionālu mūziķu ansamblis, kas izveidots 2017.gadā, aktīvi koncertē un vada meistarklases Latvijas mūzikas skolās un mūzikas vidusskolās.

Pasākumu norise tiks organizēta, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības. Ieeja – bez maksas.

Informāciju sagatavoja:

Jānis Retenais,

koncertu galvenais organizators

Skatīt vairāk
 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes pastāvīgo komiteju kopīgā sēde 15.10.

  15. oktobrī (2020) 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes pastāvīgo komiteju kopīgā sēde notiks ceturtdien, 2020.gada 15.oktobrī plkst.14:00 Lāčplēša ielā 2, Valmierā, 1.stāva zālē.

 

Valmieras tehnikumā notiks izglītības darbinieku konference “Izrāviens 2020”

  16. oktobrī (2020) 
Valmieras tehnikums, 16.oktobrī, aicina uz konferenci “Izrāviens 2020” – kā izglītības iestādes darbiniekam sasniegt labāko rezultātu un panākt veiksmīgu sadarbību ikdienas darbā. Šī gada konferences tēma “Komunikācijas izaicinājumi izglītības iestādē: Runājam? Nerunājam?...

Valmieras tehnikums, 16.oktobrī, aicina uz konferenci “Izrāviens 2020” – kā izglītības iestādes darbiniekam sasniegt labāko rezultātu un panākt veiksmīgu sadarbību ikdienas darbā. Šī gada konferences tēma “Komunikācijas izaicinājumi izglītības iestādē: Runājam? Nerunājam? Sarunājam? Parunājam? vai Izrunājam?".

Konferenci rīko Valmieras tehnikums sadarbībā ar Valmieras Attīstības aģentūru. Tās mērķis ir sniegt iespēju skolas darbiniekiem papildināt zināšanas, iepazīstināt ar dažādām, praktiskām, ikdienā pielietojamiem metodēm, lai komunikācija ar kolēģiem, skolēniem, vecākiem un sadarbības partneriem noritētu veiksmīgi un rezultatīvi.

Konference norisināsies divās daļās: lekcijās un praktiskajās nodarbībās. Dienas pirmajā pusē notik ievadlekcijas, kur Jolanta Priede runās par tematu “Pedagogs – iedvesmotājs”. Skolas darbinieku un pedagogu ikdienas darbs ir ļoti dinamisks un mainīgs, mainās metodes, pieejas, paaudzes un izglītības sistēma kopumā, tādēļ par “Skolotāja superspējas ikdienas darbā” runās  Mārtiņš Daugulis.

Dienas otrajā daļā izglītības iestāžu darbinieki aicināti izvēlēties vienu praktisko semināru, kurus vadīs:

  • Kārlis Apkalns  – “Pārmaiņu vēstnieks vai barjera pārmaiņām?” Viens no pieprasītākajiem biznesa treneriem Latvijā ar 10+ gadu pieredzi. Strādā ar studentiem Rīgas Juridiskajā augstskolā un Rīgas Ekonomikas augstskolā. Pārliecinošs akadēmisko un praktisko zināšanu apvienojums.
  • Mārtiņš Daugulis  – “Noderīgi rīki saskarsmes spēju izkopšanai” RSU Politikas zinātnes katedras lektors un studiju programma "Politika un politiskā komunikācija” vadītājs. Paralēli darbam augstskolā plašākai publikai zināms kā raidījumu vadītājs un TVNET žurnālists.
  • Jolanta Priede – “Projektīvās metodes – labs līdzeklis dziļas, atvērtas sarunas veidošanai” Diplomēta karjeras un biznesa uzsākšanas konsultante, iedvesmojoša lektore, pieredzējusi, motivējoša vadītāja.
  • Artūrs Mednis – "Millennials. Kā uzrunāt “tūkstošgades paaudzi?”" Jauno mediju un digitālā mārketinga eksperts, radošās digitālās satura mārketinga aģentūras NewBlack dibinātājs un vadītājs.

Reģistrēšanās konferencei iespējama līdz 2020.gada 12.oktobrim. Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, aicinām pedagogus pieteikties savlaicīgi. Reģistrēties konferencei un pieteikties konferences praktisko semināru nodarbībām iespējams ŠEIT

Sīkāka informācija: Valmieras tehnikuma projektu vadītāja Linda Riba, Tel.20083787, E-pasts: linda.riba@valmierastehnikums.lv. Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas "Pilsētu inovatīvās darbības" ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas "Pilsētu inovatīvās darbības" iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā notiks koncertuzvedums bērniem "Krāsainā pasaule"

  18. oktobrī (2020) 
18. oktobrī plkst. 10.00 un plkst. 12.00 aicinām uz koncertuzvedumu bērniem "Krāsainā pasaule" Valmieras Kultūras centrā. Koncertuzveduma “Krāsainā pasaule” saturisko pamatu veidos lielās pasaules mazās lietas, kas atrodas mums tepat apkārt – mājās, aiz loga, dabā, pilsētā – jaunās...

18. oktobrī plkst. 10.00 un plkst. 12.00 aicinām uz koncertuzvedumu bērniem "Krāsainā pasaule" Valmieras Kultūras centrā. Koncertuzveduma “Krāsainā pasaule” saturisko pamatu veidos lielās pasaules mazās lietas, kas atrodas mums tepat apkārt – mājās, aiz loga, dabā, pilsētā – jaunās krāsās parādītas un jaunās skaņās izspēlētas. Ieraudzīt, saklausīt, sajust, līdzdzīvot – tāds ir koncertuzveduma aicinājums. Kopīga izziņa un prieks.

Pasākuma veidošanā iesaistīti savas jomas profesionāļi – režisore Santa Tanenberga, mākslinieciskais vadītājs Rūdolfs Bērtiņš, kā arī profesionāli mūziķi – Līga Paegle (klavieres), Māris Skrodis (sitaminstrumenti), Sabīne Petruseviča (vokāls), Valmieras Mūzikas skolas audzēkne Alīna Paula Ķirse (flauta), kā arī stāstniece – Evija Dzvinko. Koncertuzveduma laikā mazie skatītāji varēs gan vērot notiekošo, gan arī paši iesaistīties un līdzdarboties.

Pasākums paredzēts bērniem vecumā no 4 līdz 7 gadiem. Koncertuzveduma ilgums: 40 minūtes.

Koncertuzvedums notiek Valmieras Kultūras centra īstenotā projekta "Krāsainā pasaule" ietvaros. Kopumā tiks izveidotas četras koncertprogrammas. Projektu finansiāli atbalsta Vidzemes plānošanas reģions un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Biļetes: EUR 3,-. Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīze" kasēs un www.bilesuparadize.lv .

Skatīt vairāk
 

Valmieras centra domrade

  24. oktobrī (2020) 
Aicinām Valmieras iedzīvotājusuz Valmieras centra domradi un kļūt par savu apkārtnes entuziastu, saredzēt iespējas un vajadzības un piedalīties savas dzīves vides uzlabošanā. Valmieras novada fonds kopā ar Valmieras pilsētas pašvaldību organizē Valmieras apkaimju domrades, aicinot izvēlēties...

Aicinām Valmieras iedzīvotājusuz Valmieras centra domradi un kļūt par savu apkārtnes entuziastu, saredzēt iespējas un vajadzības un piedalīties savas dzīves vides uzlabošanā. Valmieras novada fonds kopā ar Valmieras pilsētas pašvaldību organizē Valmieras apkaimju domrades, aicinot izvēlēties savai piederības sajūtai visatbilstošāko. Valmieras centra domrade ir noslēdzošā domrade, kurā tiks apkopotas arī citās apkaimju domradēs radītās idejas, runāts par to īstenošanas atbalsta iespējām. Valmieras centra domrade notiks Valmieras Kultūras centrā, Rīgas ielā 10, 24.oktobrī.

Domrade, kas citiem zināma arī kā iedzīvotāju forums - tā ir valmieriešu kopābūšana, lai justos piederīgi, sadzirdēti, iesaistīti un noderīgi. Tā ir satikšanās, lai iepazītos, iedvesmotos, plānotu un īstenotu kopīgas idejas.

Lai valmieriešu aktualizētās vajadzības un idejas secīgi virzītos pretī risinājumiem, domrades vadīs Āris Ādlers, apkaimju attīstības eksperts, kurš visā Latvijā palīdzējis īstenoties dažādiem apkaimju uzlabošanas projektiem - no soliņiem un skvēriem, līdz rotaļu laukumiem un pulcēšanās vietām. Savukārt fonds ir rīkojis Iedzīvotāju forumus 2015., 2011. un 2006. gadā.

Ņemot vērā, ka Covid-19 radītie izaicinājumi ir atbildība par mūsu visu veselību, pasākumu dalībnieku skaits ir ierobežots. Garantējot sanitārā protokola ievērošanu, lūdzam iepriekš reģistrēties dalībai domradēs elektroniski ŠEIT vai pa tālruni 20 258 200.

Pasākumu laikā var tikt fotografēts un filmēts. Foto un video materiāli var tikt izmantoti Valmieras novada fonda un Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.

 

Skatīt vairāk
 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēde 29.10.

  29. oktobrī (2020) 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks domes kārtējo sēdi sasaucis ceturtdien, 2020.gada 29.oktobrī plkst.14:00, Lāčplēša ielā 2, Valmierā, 1.stāva zālē. Darba kārtība tiks izsludināta 2020.gada 26.oktobrī.

 

Aija Andrejeva un "Very Cool People" koncertprogrammā "Vudstokas renesanse"

  6. novembrī (2020) 
6. novembrī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā ar koncertprogrammu "Vudstokas renesanse" viesosies Aija Andrejeva un grupa "Very Cool People". Koncertprogramma “Vudstokas renesanse” ir veltījums leģendām – Dženisai Džoplinai, Džimijam Hendriksam un Džimam Morisonam. Mūziķiem, kuri atstājuši...

6. novembrī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā ar koncertprogrammu "Vudstokas renesanse" viesosies Aija Andrejeva un grupa "Very Cool People".

Koncertprogramma “Vudstokas renesanse” ir veltījums leģendām – Dženisai Džoplinai, Džimijam Hendriksam un Džimam Morisonam. Mūziķiem, kuri atstājuši neizdzēšamu iespaidu uz 20. un 21. gadsimta mūziku – gan roku un džezu, gan arī akadēmisko mūziku. Līdz ar to, koncertprogramma ir ne vien izklaidējoša, bet arī izglītojoša. Gados jaunāki klausītāji ar tās palīdzību iepazīs leģendārus skaņdarbus, bet vecāki klausītāji atcerēsies jaunību un seksuālo revolūciju!

Grupa “Very Cool People” radījusi jaunus, mūsdienīgus un aizraujošus Dženisas Džoplinas, Džimija Hendriksa un Džima Morisona dziesmu aranžējumus savam astoņu cilvēku sastāvam kopā ar lielisko dziedātāju Aiju Andrejevu, kurai ar izpildāmajām dziesmām ir arī spēcīga emocionālā sasaiste. 

“Dženisa Džoplina bija tīrradnis, absolūts sajūtu cilvēks, nepareiza it visā, ko darīja, jo darīja ar sirdi un pret sistēmu,” saka Aija. “Kad es biju maza meitene, teicu tētim, ka gribu dziedāt, un viņš man atbildēja: “Kad varēsi nodziedāt kaut vienu dziesmu kā Dženisa Džoplina, mēs parunāsim par tavu dziedāšanu.” Tā nu es, tēta ietekmēta, sāku klausīties Dženisu un iemīlēju viņu. Viņas balsi, viņas personību. Pateicoties Dženisai, sapratu, cik patiesībā mazsvarīga ir ārējā fasāde, jo mūzika un stāsts runā pāri visam. Manī vienmēr dzīvojusi doma, ka jāuztaisa programma ar mīļākajām Džoplinas dziesmām. Tagad jūtu, ka ir īstais laiks un varēšana to tik tiešām realizēt. Izstāstīt šīs meitenes stāstu no sevis un ar viņas dziesmām.”

Koncertprogramma ar Dženisas Džoplinas dziesmām tika atskaņota prestižajā, starptautiskajā improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivālā “Rīgas Ritmi 2020”, kur to ļoti atzinīgi novērtēja gan klausītāji, gan arī mūzikas industrijas pārstāvji no Latvijas, Lietuvas un Vācijas, ieskaitot Vāczemes lielākā džeza žurnāla “Jazzthetik” apskatnieku Kristofu Gīzi, kurš bija sajūsmināts par tik piesātinātu un dzīvesspara pilnu Džoplinas dziesmu interpretējumu.

“Ņemot vērā, ka programmai bija jābūt citādākai, es domāju, ka festivāla vasaras koncerti bija ļoti veiksmīgi,” atsaucoties uz pandēmijas ietekmi mūzikas industrijā teica Gīze. “Cilvēkiem tie patika, tie bija izklaidējoši, tie bija jautri un es dzirdēju lietas, kuras negaidīju izdzirdēt. Piemēram, grupu “Very Cool People” kopā ar Aiju Andrejevu veltījuma programmā Dženisai Džoplinai. Tā bija lieliska uzstāšanās ar funky džekiem fonā un spēcīga vokāla dziedātāju priekšplānā.”

“Aijiņa ir mana skolniece un jaunības dienās biju absolūts Dženisas Džoplinas fans,” teica koncertu apmeklējušais diriģents, dziedātājs un pedagogs Ivars Cinkuss. “Zinu katru viņas dziesmu no galvas, tādēļ man ļoti interesēja, kā Aija tiks ar šo repertuāru galā. Viena lieta ir kaut ko nokopēt, bet otra lieta ir dabūt savu elpu cita mutē. Es domāju, ka Aijai tas šajā vakarā tiešām izdevās.”

Atlaides:

Ar Valmieras kultūras karti EUR 1,- atlaide. Mobilās lietotnes "Valmiera" lietotājiem 10% atlaide no biļetes cenas, pērkot biļetes "Biļešu paradīze" kasē Valmieras Kultūras centrā.

Skatīt vairāk
 

Jauna tautasdziesmu programma Latvijai - "DIEVA DĒLI. SAULES MEITAS”

  13. novembrī (2020) 
Ar jaunu enerģiju šoruden Producentu grupa 7 gatavo ikgadējo Latvijas dzimšanas dienai veltīto koncertu – tautasdziesmu programmu „DIEVA DĒLI. SAULES MEITAS”. Koncertcikls "ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā" pastāv nu jau divpadsmit gadus, un allaž...

Ar jaunu enerģiju šoruden Producentu grupa 7 gatavo ikgadējo Latvijas dzimšanas dienai veltīto koncertu – tautasdziesmu programmu „DIEVA DĒLI. SAULES MEITAS”. Koncertcikls "ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā" pastāv nu jau divpadsmit gadus, un allaž bijis muzikāli krāsains un skatītāju iemīļots.

„Izvēlētā tēma šogad nav nejauša”, atzīst koncerta “DIEVA DĒLI. SAULES MEITAS” producents Aigars Dinsbergs. „Mūsu tautas neapzinātā spēka avots atrodams tieši tautas dziesmās, un šajā laikā spēks un ticība ir patiesi nepieciešami. Tautas tradīcijās Saules meitas un Dieva dēli ir gan iedvesmotāji, gan cilvēka neredzamie palīgi. Tāpēc šodien Saules meitas ienāk mūsu pasaules dzīvē un sadzīvē, lai kopā ar Dieva dēliem ļautu katram latvietim apzināties to aizlaiku spēku, kas mīt mūsos, tautasdziesmu dvēselei atdzimt skatuves mūziķu sirdīs, lai kopā ar klausītāju sirdīm rezonētu lepnumā un pateicībā par mūsu tautu un valsti”.

Programmā izvēlētās dziesmas raksturo dzīvesprieks un vitalitāte, kas mīsies ar mitoloģiski pārlaicīgo un bezgala skaisto tautas dziesmu poētisko valodu. Koncertā atkal satiksies publikas iemīļotie dziedātāji Kristīne Kārkle-Kalniņa,  Andris Ērglis,  Anmary,  Dainis Skutelis, Antra Stafecka un aktieris Rihards Lepers.  Līdzīgi kā pirms vairākiem gadiem tapušajā programmā „Manas tautas dziesmas”, arī šoreiz tautas melodijas jaunos, etnopopa manierē veidotos aranžējumos radīs sava aroda lietpratēji - Jānis Strazds  un Kristīne Kārkle-Kalniņa. Pavadošā instrumentālistu sastāvā –  Jānis Strazds  (taustiņinstrumenti),  Kristīne Kārkle-Kalniņa (vijole), Edgars Kārklis (dūdas, stabules, akordeons), Jānis Kalniņš (ģitāra), Valters Sprūdžs (bass), Miķelis Vīte (sitaminstrumenti)  un Ansis Jansons (kokle).

Svētku koncerts „DIEVA DĒLI. SAULES MEITAS” Valmieras Kultūras centrā notiks 13. novembrī plkst.19.00. Biļetes - „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

Iepriekšējos gados šī cikla ietvaros tapušas programmas "Mana dziesma Latvijai", "Latviešu kino un teātra zelta dziesmas", "Brīvās Latvijas dziesmas", "Manas tautas dziesmas", „Manai Dzimtenei”, „Es savai Tēvzemei”, „Manas Tautas Likteņdziesmas”, „Dod, Dieviņi” , „Pūt, vējiņi” un “Sirdspuksti”.

Skatīt vairāk
 

Spāņu un latino grupa “LOS NENS” - muzikāls ceļojums “PASIÓN ESPAÑOLA”

  27. novembrī (2020) 
27. novembrī plkst. 19.00 aicinām uz spāņu un latino grupas "Los Nens" muzikālu ceļojumu Valmieras Kultūras centrā! Grupa “Los Nens” ir unikāla spāņu un latino mūzikālā apvienība, kuras solists Havjers Fernandess Kruss (Javier Fernández Cruz) ir cēlies no Madrides, bet Latviju uzskata...

27. novembrī plkst. 19.00 aicinām uz spāņu un latino grupas "Los Nens" muzikālu ceļojumu Valmieras Kultūras centrā! Grupa “Los Nens” ir unikāla spāņu un latino mūzikālā apvienība, kuras solists Havjers Fernandess Kruss (Javier Fernández Cruz) ir cēlies no Madrides, bet Latviju uzskata par savu otro dzimteni un jau vairāk kā 10 gadus iepazīstina ar Spānijas un citu spāniski runājošo zemju kultūrām. Savā koncertprogrammā “Pasión española” grupa ir iekļāvusi dziesmas spāņu valodā, kas aizvedīs klausītāju muzikālā ceļojumā uz Spāniju un Latīņameriku. Būs iespēja baudīt autentisku latino skanējumu, ko veidos akustiskā spāņu ģitāra, basģitāra, bungas, dažādas afro un latino perkusijas, kā arī trompete un trombons.

Pirmajā daļā grupa dosies uz Spāniju un iepazīstinās ar pašu spāņu iecienītākajām dziesmām, kas raksturīgas dažādiem šīs valsts reģioniem un kuras mēdz dziedāt gandrīz katra spāņu ģimene. Šajā koncertprogrammas daļā varēs dzirdēt mūzikas stilu dažādību – gan basku folkmūzikas skanējumu, gan soul, kā arī katalāņu rumba-flamenco, kurai īpašu dzirksteli piešķirs flamenko deju kluba “DUENDE” dejotājas.

 

Koncerta otrā daļa būs veltīta latino ritmiem - kubiešu salsa, meksikāņu bolero, čačača un latīņamerikāņu folks. Izskanēs pasaulslavenās dziesmas no kubiešu grupas “Buena Vista Social Club” repertuāra, kā arī citas pazīstamas un iemīļotas latīņamerikāņu melodijas. Kaislīgo latino enerģiju palīdzēs uzburt dejotājas Macue Kasteljano (Matsue Castellano) no Kubas un Vanesa Rufino no Brazīlijas.

 

Koncerta īpašie viesi: perkusionists un andu flautu meistars Migels Ernandess Hiraldi (Miguel Hernandez Giraldi) no Čīles, pazīstamais latviešu džeza trombonists Lauris Amantovs un trompetists Normunds Piesis.

 

Grupas sastāvā:

Solo vokāls, stabule: Havjers Fernandess Kruss

Spāņu ģitāra: Aleksandrs Kuzmins

Bass: Ivars Daukšts

Bungas, kahons: Tonny Gella

Perkusijas, andu flautas:  Migels Ernandess Hiraldi

Perkusijas: Aleksandrs Losevs

Trombons, akordeons: Lauris Amantovs

Trompete: Normunds Piesis

 

Dejotājas:

Flamenko deju klubs “DUENDE”

Macue Kasteljano (Matsue Castellano) /Kuba/

Vanesa Rufino /Brazīlija/

 

Biletes no 5-15 EUR var iegādāties "Biļešu paradīzē".

Skatīt vairāk