A A A

Pasākumi

 

Valmieras Kultūras centrā notiks komiķa Maksima Trivaškeviča soloizrāde „Humors pa latviski”

  24. janvārī (2019) 
24. janvārī plkst. 19:00 Valmieras Kultūras centrā notiks komiķa Maksima Trivaškeviča soloizrāde „Humors pa latviski”, kuras laikā autors pastāstīs savus svaigākos jokus.  Maksims Trivaškevičs ir viens no aktīvākajiem vietējās komēdijas scēnas pārstāvjiem, kurš...

24. janvārī plkst. 19:00 Valmieras Kultūras centrā notiks komiķa Maksima Trivaškeviča soloizrāde „Humors pa latviski”, kuras laikā autors pastāstīs savus svaigākos jokus. 

Maksims Trivaškevičs ir viens no aktīvākajiem vietējās komēdijas scēnas pārstāvjiem, kurš nemitīgi priecē skatītājus visā valstī. Pamanījies uzstāties gandrīz visās Latvijas pilsētās, lielākajos Latvijas mūzikas un mākslas festivālos, kā arī saņēmis ovācijas ārzemju auditorijās, kārtējo reizi viesojas Valmierā.  

Autora iepriekšējo stand- up komēdijas izrādi „Stand- up izrāde latviešu valodā” apmeklējuši vairāk nekā četri tūkstoši pozitīvu lādiņu guvuši skatītāji. Izrāde „Humors pa latviski” no iepriekšējās atšķiras ar to, ka tajā iekļauti citi joki.

Pasākuma sākums - plkst.19:00.

Biļetes- "Biļešu Servisā"

Skatīt vairāk
 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes pastāvīgo komiteju sēdes

  24. janvārī (2019) 
Valmieras pilsētas pašvaldības domes pastāvīgo komiteju sēdes notiks ceturtdien, 2018.gada 24.janvārī Lāčplēša ielā 2, Valmierā, 1.stāva zālē.       Darba kārtība: plkst.10.00 Izglītības, kultūras un sporta komiteja; plkst.13.00 Saimniecisko un transporta...

Valmieras pilsētas pašvaldības domes pastāvīgo komiteju sēdes notiks ceturtdien, 2018.gada 24.janvārī Lāčplēša ielā 2, Valmierā, 1.stāva zālē.

 

 

 

Darba kārtība:

 • plkst.10.00 Izglītības, kultūras un sporta komiteja;
 • plkst.13.00 Saimniecisko un transporta lietu komiteja;
 • plkst.14.00 Attīstības un uzņēmējdarbības lietu komiteja;
 • plkst.15.00 Sociālo un veselības lietu komiteja;
 • plkst.16.00 Finanšu komiteja.
Skatīt vairāk
 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes ārkārtas sēde 24.01.

  24. janvārī (2019) 
Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks domes ārkārtas sēdi sasaucis ceturtdien, 2018.gada 24.janvārī, plkst.18.00, Lāčplēša ielā 2 (1.stāva zālē).   Domes ārkārtas sēdes darba kārtība: Jautājums Ziņotājs Par...

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks domes ārkārtas sēdi sasaucis ceturtdien, 2018.gada 24.janvārī, plkst.18.00, Lāčplēša ielā 2 (1.stāva zālē).

 

Domes ārkārtas sēdes darba kārtība:

Jautājums

Ziņotājs

Par Valmieras 912.vēlēšanu iecirkņa izvietojuma maiņu Eiropas Parlamenta vēlēšanās 2019.gadā

Ilmārs Eglītis

 

 

Skatīt vairāk
 

Atklās tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes darbu izstādi

  25. janvārī (2019) 
Valmieras muzeja Izstāžu namā 25.janvārī plkst.16.00 tiks atklāta tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes darbu izstāde “Zelta laipa”. Skatītāji varēs apskatīt dažādos laikos tapušus monumentālus gobelēnus, būs arī pārsteigumi. Izstādes nosaukumam mākslinieci iedvesmojis darbs, kas...

Valmieras muzeja Izstāžu namā 25.janvārī plkst.16.00 tiks atklāta tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes darbu izstāde “Zelta laipa”.

Skatītāji varēs apskatīt dažādos laikos tapušus monumentālus gobelēnus, būs arī pārsteigumi. Izstādes nosaukumam mākslinieci iedvesmojis darbs, kas pašlaik ir Latvijas vēstniecībā Ukrainā. Trauslā, smalkā saprašanās laipa starp cilvēkiem ir aktuāla tēma mūsdienās.

Absolvējot Latvijas Mākslas akadēmiju, vecāki Ivetai uzdāvināja Valmieras meistara Krieviņa veidotas stelles. Uzstādot tās, meistars atzinis, ka šīs stelles ir labākās viņa mūžā. To apliecina 30 gadu darba pieredze – tajās austi visi mākslinieces gobelēni.

“Par savu galveno darbības virzienu mākslā uzskatu tieši gobelēnu aušanu. Man patīk radīt liela izmēra darbus. Tāpat kā lielos kokos ieskrienas lieli vēji, arī lielos darbos ienākas lielas domas. Kompozīcijas izveidojumā pielietoju lielu laukumu attiecības. Darbus būvēju uz krāsu kontrasta principa. Man patīk sulīgums dzīvē un mākslā,” stāsta Iveta Vecenāne.

Mākslas zinātniece Anita Vanaga teikusi: “Gobelēna brīvība dzimst no metu un velku struktūras, ko piepilda mākslinieka sapņu un vēlmju zieds. Tieši krāsas izjūta ir tā, kas kādā brīdī Ivetai ļauj sasniegt apbrīnojamu virtuozitātes līmeni, kad aušana sāk apsteigt iepriekšējo nodomu un atļaujas ignorēt zīmējumu. Pavedieni paši sāk rosināt formu, un tad parādās negaidītas izredzes. Ivetas darbus kāds cits meistars noaust nespētu, jo radošums ir vajadzīgs katrā posmā. Jo lielāka ticība sev un procesam, jo labāk sanāk. No bērnības Iveta jūt vienotību ar dabu, kas plešas lielumā, sazarojas veidolos un uzplaukst pilnesībā. Tās mistiskā svētdarbība uzliesmo brīžos, kad māksliniece atvasina tēlus no dabas un ieauž tos gobelēnos vai ieglezno zīdos. Debesis, ezers, kalns, koks, akmens, vējš, zieds, putns, zeme... Aiz vispārinātiem jēdzieniem Iveta paslēpj veselu rēķinu precīzu vārdu, izjūtu un zemtekstu ar daudzām nozīmēm. Maģiskajās formulās būtiska ir atkārtošana, vārdošana, rīmēšana. Līdzīgi notiek Ivetas tekstilā, kur viņa atkal un atkal atgriežas pie iemīļotiem tēliem, ikreiz pārdzīvojot tos ar iztēles spēku un radot arvien jaunu ritmu, jaunu krāsainību, jaunu pasauli. Viņa idealizē dabu, pretī liekot nevis spoguļattēla atbilstību, bet gan spēju izteikt dabas enerģētisko potenciālu cilvēciskā mērogā. Ivetas tekstilam ir raksturīgs paralēlisms, tas pats, kas latviešu tautasdziesmās dēlus saista ar ozoliem, bet meitas – ar liepām. To nosaka psiholoģija. Transformācijas tekstila kompozīcijās izraisa tas, kas risinās mākslinieces dvēselē, un dabas elementos mēs sadzirdam viņas dvēseles atbalsi. Ivetas Vecenānes mākslas tēlainība ar lielziedu, augu, ainavas motīviem, kas rodas no dabas vērojuma, un tieksme uz vizuālā teksta blīvumu formu ģeometrizācijā vai krāslaukumu brīvajā kārtojumā ierosina transcendentālas domas un intīmas noskaņas arī. Gobelēnu savienība ar reālām sienām veido dzīves telpas oderi. Šī telpa ar drošības, stabilitātes un siltuma sajūtu darbojas kā neizsīkstošas kustības un atjaunošanās avots.”

Šī ir mākslinieces otrā darbu izstāde Valmieras muzejā, pirmā satikšanās ar skatītājiem notika 1980.gadu vidū.

Iveta Vecenāne absolvējusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu, ieguvusi mākslas maģistra grādu. Personālizstādes bijušas Latvijā un ārvalstīs, piedalījusies arī grupu izstādēs Igaunijā, ASV, Lietuvā, Čehijā, Somijā, Krievijā, Luksemburgā, Itālijā, Austrālijā, Uzbekistānā, Ukrainā, Zviedrijā, Vācijā un Ķīnā.

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.

 

 

 

 

 

Skatīt vairāk
 

Atklās stikla mākslas izstādi “Cilvēks”

  25. janvārī (2019) 
Valmieras muzeja Izstāžu namā 25.janvārī plkst.16.00 tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un pasniedzēju laikmetīgās stikla mākslas izstāde “Cilvēks”. Mākslinieki aicina padomāt par cilvēka lomu pasaules ekosistēmā. “Cilvēks ir norobežojies no dabiskās vides, iekļaujot...

Valmieras muzeja Izstāžu namā 25.janvārī plkst.16.00 tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un pasniedzēju laikmetīgās stikla mākslas izstāde “Cilvēks”.

Mākslinieki aicina padomāt par cilvēka lomu pasaules ekosistēmā. “Cilvēks ir norobežojies no dabiskās vides, iekļaujot sevi sistēmu, tehnoloģiju, stereotipu un pieņē­mumu vidē. Tā kalpo kā orientieris ikdienas dzīvē, jo klasifikācija palīdz cilvēkiem noteikt savu nostāju un pamatot argumentāciju. Savā mūžā uzkrājam pieredzi un ierakstām atmiņā milzīgu informācijas daudzumu par noteiktām lietu pazīmēm. Mēs sevi apzināmies caur savām domām, caur tām arī veidojam savu apkārtējās vides interpretāciju. Katram cilvēkam piemīt savs realitātes redzējums un rīcības skaidrojums. Bieži vien tieši šis faktors padara apkārtējo uzvedību un viedokli mums nesaprotamu,” stāsta mākslinieki.

Izstādē būs skatāmas jaunākās tendences stikla mākslā, ļaujot novērtēt topošo mākslinieku veikumu pēdējā gada laikā. Izstādē piedalīsies Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas apakšnozares bakalaura un maģistrantūras programmu studenti, kā arī pasniedzēji I.Audere, I.Dūdiņa, A.Gedule, V.Groza, I.Ēmane, S.Utāne.

Izstāde tiek rīkota Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades jubilejas gadā, apliecinot stikla mākslas izglītības augsto līmeni un demonstrējot šīs mākslas nozares attīstības virzienus.

Šis gads ir īpašs arī Valmieras muzejam – ar izstādēm un norisēm tiks atzīmēta muzeja 60.gadskārta.

Izstāde “Cilvēks” būs apskatāma līdz 23.februārim. Laipni aicināti visi interesenti!

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Skatīt vairāk
 

Valmierā notiks Vidzemes fitnesa diena

  26. janvārī (2019) 
Sestdien, 26.janvārī no plkst.13:00 līdz 17:00 Vidzemes Olimpiskā centra kompleksā un Valmieras peldbaseina ēkā notiks fitnesa pasākums kustību entuziastiem – Vidzemes fitnesa diena 2019. Pēc viena gada pauzes pasākums atgriežas jaunā līmenī – vienlaicīgi sportiskās aktivitātes norisināsies...

Sestdien, 26.janvārī no plkst.13:00 līdz 17:00 Vidzemes Olimpiskā centra kompleksā un Valmieras peldbaseina ēkā notiks fitnesa pasākums kustību entuziastiem – Vidzemes fitnesa diena 2019. Pēc viena gada pauzes pasākums atgriežas jaunā līmenī – vienlaicīgi sportiskās aktivitātes norisināsies četrās dažādās norises vietās viena sporta kompleksa ietvaros.

Vidzemes fitnesa diena 2019 Valmierā atgriežas ar jaunu konceptu – sportošana notiks gan zālēs, gan ūdenī un uz ūdens, Valmieras peldbaseinā. Pasākumu papildinās informācija un dažādas aktivitātes saistībā ar aktīvu cilvēku veselības uzturēšanu un ķermeņa estētiku.

Vidzemes fitnesa dienas aktivitātes notiks 4 vietās.  Vidzemes Olimpiskā centra Atlētikas zālē notiks funkcionālie treniņi trenažieru zālē, kas, speciāli šim pasākumam, būs papildus aprīkota ar fitnesa būri. Pasākuma centrālās aktivitātes notiks Valmieras peldbaseina ēkas 1.stāva zālē, kur vienotā plūsmā norisināsies gan augstākas, gan zemākas intensitātes nodarbības dažādu treneru vadībā. Tikmēr pašā peldbaseinā notiks AQUA ZUMBA un SUP FIT nodarbības, bet mazajos peldbaseinos ar bērniem strādās animatori. Aktivitātes bērniem notiks arī Sporta Veselības centrā (Peldbaseina ēkas pirmajā stāvā), kur vēl bez KIDS ATHLETICS notiks lekcijas par pareizu uzturu un ikvienam pasākuma apmeklētājam būs iespēja iepazīties ar dažādām ķermeņa estētikas procedūrām.

Vidzemes Fitnesa diena notiks Valmierā, Rīgas ielā 91, kur atrodas nesen paplašinātais Vidzemes Olimpiskā centra sporta komplekss. Trīs pasākuma daļas notiks Valmieras Peldbaseina ēkā, bet Atlētikas zāle atrodas turpat blakus esošajā Vidzemes Olimpiskā centra galvenajā ēkā. Pasākuma plāns izstrādāts tā, lai apmeklētāji varētu ērti apmeklēt vairākas sev interesējošās aktivitātes.

Ieejas maksa pasākumā – 10 eiro, bērniem un skolēniem – 5 eiro.

Plašāka informācija par notikumu pieejama https://www.voc.lv/vidzemes-fitnesa-diena/

Vidzemes fitnesa dienu organizē Vidzemes Olimpiskais centrs, sadarbībā ar Valmieras peldbaseinu, VOC Atlētikas zāli un Sporta Veselības centru. Pasākumu atbalsta: Valmieras sporta klubi Tuff Stuff un Valmiera Fitness, SIA „NAUKŠĒNI”, Augļu serviss, Oriflame, Ice power un Fysioline.

Informāciju sagatavoja:
Lelde Bukovska
+371 28247515

Skatīt vairāk
 

Vidzemes Fitnesa diena 2019 – aktivitātes Fitnesa zālē

  26. janvārī (2019) 
Sestdien, 26.janvārī no plkst.13:00 līdz 17:00 Vidzemes Olimpiskā centra kompleksā un Valmieras peldbaseina ēkā notiks fitnesa pasākums kustību entuziastiem – Vidzemes fitnesa diena 2019. Pēc viena gada pauzes pasākums atgriežas jaunā līmenī – vienlaicīgi sportiskās aktivitātes norisināsies...

Sestdien, 26.janvārī no plkst.13:00 līdz 17:00 Vidzemes Olimpiskā centra kompleksā un Valmieras peldbaseina ēkā notiks fitnesa pasākums kustību entuziastiem – Vidzemes fitnesa diena 2019. Pēc viena gada pauzes pasākums atgriežas jaunā līmenī – vienlaicīgi sportiskās aktivitātes norisināsies četrās dažādās norises vietās viena sporta kompleksa ietvaros.

 

Pasākuma centrālās aktivitātes notiks Valmieras peldbaseina ēkas 1.stāva zālē – fitnesa zālē, kur vienotā plūsmā norisināsies gan augstākas, gan zemākas intensitātes nodarbības dažādu treneru vadībā.

13:00 – 13:20 WARM UP-MOBILITY, Daniela Kupriša

Ķermeņa iesildīšana un sagatavošanai gaidāmajai slodzei.

13:20 – 13:50 un 15:30 – 16:00 KAMIBO, Alīna Silicka

KamiBo paver jaunas iespējas grupu treniņnodarbībās, atklājot Tālo austrumu cīņas mākslas jaunā un atlētiskā dimensijā! KamiBo ietver četru posmu attīstību, kas tevī atmodinās dažādus emocionālos impulsus! Sākot no ķermeņa un gara mobilizēšanas pirmajā, "Qi posmā", atraktīvā un eksplozīvā "Cīnītāja posma", patīkamā "Showdown" jeb atslodzes posma līdz noslēdzošajam refleksijas posmam, kas ļaus tev atgūt iekšēju mieru un smelties papildu enerģiju. Šis unikālais treniņš ļaus tev pilnīgi citādāk uztvert savu ķermeni un garu, ievērojot Āzijas cīņas mākslas principus.

13:50 – 14:20 un 16:00 – 16:30 CAPO FIT Kristaps Šeļegovskis             

Izmantojot brazīļu cīņas mākslas Capoeira pamatelementus un apvienojot to ar fitnesu, ir radusies vēl nebijuša, aizraujoša un visu ķermeni attīstoša nodarbība. CapoFit nodarbības laikā tiek nodarbināti visa ķermeņa muskuļi, uzsvaru liekot uz izturību, spēku, lokanību, reakciju un līdzsvaru! Nodarbību motivējošāku padara fonā skanošie brazīļu ritmi.

14:20 – 14:50 ATHLETIC FLOW, Alīna Silicka

Kombinēts HIIT un Yoga Flow treniņš. Augstas intensitātes intervāla treniņa daļa trenē izturību, ceļot sirdsritma frekvenci augšā un treniņa otrā daļa Flow, caur kontrolētu spēku un elpošanu attīsta mobilitāti un stabilitāti. Veiksmīgi kombinēts kardiovaskulārais treniņš, vispārējā ķermeņa tonizēšana un fokusēšanās uz mobilitāti, līdzsvaru un lokanību ļauj uzlabot izturību un iekšējo spēku.

14:50 – 15:10 un 16:30 – 17:00 STRETCH RELAX, Ginta Kalniņa

Patīkama atslābināšanās un laba garastāvokļa garants pēc garas darba dienas. Vingrojumi sasprindzinātiem muskuļiem un nogurušam prātam.

Vidzemes Fitnesa diena notiks Valmierā, Rīgas ielā 91, kur atrodas nesen paplašinātais Vidzemes Olimpiskā centra sporta komplekss. Trīs pasākuma daļas notiks Valmieras Peldbaseina ēkā, bet Atlētikas zāle atrodas turpat blakus esošajā Vidzemes Olimpiskā centra galvenajā ēkā. Pasākuma plāns būs izstrādāts tā, lai apmeklētāji varētu ērti apmeklēt vairākas sev interesējošās aktivitātes.

Ieejas maksa pasākumā – 10 eiro, bērniem un skolēniem – 5 eiro.

Plašāka informācija par notikumu pieejama https://www.voc.lv/vidzemes-fitnesa-diena/

Vidzemes fitnesa dienu organizē Vidzemes Olimpiskais centrs, sadarbībā ar Valmieras peldbaseinu, VOC Atlētikas zāli un Sporta Veselības centru. Pasākumu atbalsta: Valmieras sporta klubi Tuff Stuff un Valmiera Fitness, SIA „NAUKŠĒNI”, Augļu serviss, Oriflame, Ice power un Fysioline.

Informāciju sagatavoja:
Lelde Bukovska
+371 28247515

Skatīt vairāk
 

Valmierā notiks XXI Jaunrades deju konkursa fināls

  26. janvārī (2019) 
Sestdien, 26.janvārī, plkst.15.00 Valmieras Kultūras centrā notiks XXI Jaunrades deju konkursa fināls. Finālā skatītāju un žūrijas vērtējumam tiks nodotas 38 dejas. Latvijas Nacionālā kultūras centra latviešu skatuviskās dejas eksperte Maruta Alpa stāsta: "Šīs nedēļas beigās ir vērts...

Sestdien, 26.janvārī, plkst.15.00 Valmieras Kultūras centrā notiks XXI Jaunrades deju konkursa fināls. Finālā skatītāju un žūrijas vērtējumam tiks nodotas 38 dejas.

Latvijas Nacionālā kultūras centra latviešu skatuviskās dejas eksperte Maruta Alpa stāsta: "Šīs nedēļas beigās ir vērts doties uz Valmieru, kur 21.reizi norisināsies Jaunrades deju konkursa fināls. Tā ir vieta, kur pulcējas jaunie un pieredzējušie horeogrāfi, tā ir sacensība, labs dejotāju mākslinieciskais sniegums un zinoša, atsaucīga publika. Konkurss ir nozīmīgs notikums Latvijas kultūras dzīvē, par to liecina lielais dalībnieku skaits ik gadu. To gaida ne tikai horeogrāfi, bet arī dejotāji un kolektīvu vadītāji. Viņiem ir iespēja iegūt jaunas, kolektīviem piemērotas dejas un diskutēt. Konkurss būs spraigs, interesants, radītās dejas parādīs gan nostabilizējušās tendences skatuves dejā, gan pavisam jaunas vēsmas. Kuras no horeogrāfijām gūs žūrijas atzinību un kuras no tām tiks iekļautas nākamajos kultūrvēsturisko novadu Deju svētkos, to uzzināsim pavisam drīz. Uz tikšanos Valmierā - jaunrades deju galvaspilsētā!”

Konkursa I kārta norisinājās 2018.gada decembrī Slampē un Ogrē, no 69 dejām žūrija dalībai finālā izvirzīja 38 dejas. Tās iesnieguši 22 horeogrāfi: Skaidrīte Andževa, Zane Babre, Gints Baumanis, Dagmāra Bārbale, Agris Daņiļevičs, Alise Līna Daugaviete, Ilmārs Dreļs, Diāna Gavare, Liene Gailāne, Jānis Ērglis, Dāvis Ērglis, Rūta Lauce, Agneses Lepse, Lilija Lipora, Andis Lagzdiņš, Baiba Miķelsone, Gundega Prancāne, Artis Puriņš, Jānis Purviņš, Reinis Rešetins, Gunta Skuja, Guna Trukšāne.

XXI Jaunrades konkursa finālu vērtēs: horeogrāfe, profesore, Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku Goda virsvadītāja Rita Spalva, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore Gunta Bāliņa, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore, horeogrāfijas katedras vadītāja un pedagoģe Zita Erss, Jelgavas deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūra” Tautas deju ansambļa "Diždancis” mākslinieciskā vadītāja Ieva Karele, teātra horeogrāfs Alberts Kivlenieks, horeogrāfe, Deju svētku virsvadītāja, Tukuma deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja, Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamenta Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Zanda Mūrniece un Dobeles deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja, VEF Kultūras pils Tautas deju ansambļa "Gatve” mākslinieciskā vadītāja Gunta Raipala.

Jaundarbus izdejos kolektīvi: "Baltābele”, "Bandava”, "Dancis”, "Dziga”, "Ieviņa”, "Kalve”, "Katvari”, "Lēdmane”, "Līgo”, "Luste”, "Ogrēnietis”, "Raksti”, "Ritenītis”, "Rotaļa”, "Rotaļa XO”, "Sadancis, Skabardzēni”, "Sen Līgo”, "Sunta”, "Teiksma”, "Vektors”, "Zalktis”, "Ziemeļblāzma”.

Ieejas maksa: 3 un 4 EUR. Ar Valmieras kultūras karti 15% atlaide. Biļetes iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv.

XXI Jaunrades deju konkursa finālu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību.

Informāciju sagatavoja:

Linda Ertmane,

Latvijas Nacionālais kultūras centra  sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Skatīt vairāk
 

VALMIERA GLASS ViA nedēļas laikā savās mājās aizvadīs divas revanša spēles

  27. janvārī (2019) 
“Olybet” Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā divas spēles savā laukumā aizvadīs “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti. Trešdien, 23.janvārī, pulksten 19:00 valmierieši tiksies ar turnīra tabulā līdzās esošo “Latvijas Universitāti”,...

“Olybet” Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā divas spēles savā laukumā aizvadīs “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti. Trešdien, 23.janvārī, pulksten 19:00 valmierieši tiksies ar turnīra tabulā līdzās esošo “Latvijas Universitāti”, bet svētdien, 27.janvārī, pulksten 17:00 valmierieši Vidzemes Olimpiskajā centrā uzņems Igaunijas komandu Tallinas “Kalev/TLU”.

 

Roberta Zeiles trenētā “VALMIERA GLASS ViA” ar pieciem panākumiem ieņem 11.pozīciju turnīra tabulā. Šobrīd komandai pienācis pamatturnīra izšķirošais posms, kurā vidzemnieki centīsies uzlabot savas cerības pavasarī spēlēt izslēgšanas spēļu turnīrā. Nākamās sešas spēles valmieriešiem ir pret komandām, pret kurām objektīvi ir izcīnāmi panākumi. Sērija sāksies ar divām spēlēm Vidzemes Olimpiskajā centrā.

Trešdien valmierieši otro reizi sezonā tiksies ar “Latvijas Universitāti”, kura turnīra tabulā atrodas blakus Vidzemes komandai. Studentu komandas spēli veido divi izteikti līderi – saspēles vadītājs Renārs Birkāns un spēka uzbrucējs Linards Jaunzems. LU studenti allaž izceļas ar nepiekāpīgu spēles stilu, nekad nedodot vieglus panākumus arī nomināli spēcīgākiem pretiniekiem. To uz savas ādas sajuta arī valmierieši, kuri apdedzinājās abu komandu pirmajā tikšanās reizē Rīgā, kut “Latvijas Universitāte” guva panākumu ar 80:71. Toreiz neapturams bija Jaunzems, kurš sakrāja 24 punktus, 14 atlēkušās bumbas, piecas rezultatīvas piespēles un četras pārtvertas bumbas. Vēl 17 punktus pievienoja Kārlis Žunda. Decembrī no neveiksmes valmieriešiem neļāva izvairīties arī Edmunda Elkšņa 21 gūtais punkts un Jāņa Kaufmaņa 17 punkti. Savā laukumā “VALMIERA GLASS ViA” basketbolistiem būs svarīgi revanšēties, jo spēles iznākumam var būt milzīga nozīme cīņā par iekļūšanu Latvijas čempionāta izslēgšanas spēlēs, kur iekļūs sešas no astoņām Latvijas komandām, kas regulāro sezonu aizvada Latvijas – Igaunijas līgā.

Nedēļas nogalē “VALMIERA GLASS ViA” cīnīsies ar Igaunijas vienību Tallinas “Kalev/TLU”. Igauņi ieņem drošu pozīciju izslēgšanas spēļu zonā. Par spīti visai labajiem rezultātiem komandā notikusi treneru maiņa. No amata aizgājis pazīstamais igauņu speciālists Gerts Kullamē, kura vietu ieņēmis līdz šim vienīgais NBA spēlējušais igaunis Martins Mīrseps. Valmierieši ar talliniešiem spēkus samēroja sezonas sākumā, kad Igaunijas galvaspilsētā bija nepieciešami trīs pagarinājumi, lai noskaidrotu mača uzvarētāju. Komandas uzstādīja visas līgas rezultativitātes rekordu ar 120:109, kas saspringtā cīņā panākumu deva igauņiem. Ar 36 punktiem šajā mačā izcēlās Tallinas komandas saspēles vadītājs Teilors Stefords, bet 25 punktus pievienoja cits amerikāņu basketbolists Demarkus Harisons. Valmieriešu rindās neapturams bija Jānis Kaufmanis ar 35 punktiem, bet Oto Grīnbergs izcēlās ar 17 punktiem.

Pirms šīm divām mājas spēlēm valmieriešu līderis Kaufmanis ar 20,5 punktiem vidēji spēlē ieņem ceturto vietu līgas labāko punktu guvēju sarakstā. Ārējā līnijā Kaufmaņa kolēģis Edmunds Elksnis vidēji guvis 12,8 punktus un izdarījis 4,2 rezultatīvas piespēles. Savukārt komandas centrs Māris Ziediņš izcēlies ar 9,8 punktiem un 5,6 izcīnītām bumbām zem groziem.

Valmieras basketbola līdzjutēji aicināti atbalstīt komandu klātienē trešdien pulksten 19:00 pret “Latvijas Universitāti” un svētdien pulksten 17:00 pret Tallinas “Kalev/TLU”.

Skatīt vairāk
 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēde 31.01.

  31. janvārī (2019) 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks domes sēdi sasaucis ceturtdien, 2018.gada 31.janvārī, plkst.14.00, Lāčplēša ielā 2 (1.stāva zālē).

 

 

Stāsti par piedzīvojumiem eksotiskajā Āfrikas valstī Ganā

  31. janvārī (2019) 
Ceturtdien, 31.janvārī, plkst. 18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina uz 2019. gada pirmo Ceļotāju stāstu vakaru. Savā divu nedēļu ceļojumu pieredzē un spilgtajos piedzīvojumos savdabīgajā Āfrikas valstī Ganā dalīsies portāla “Delfi” žurnāliste un aizrautīga ceļotāja Andra...

Ceturtdien, 31.janvārī, plkst. 18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina uz 2019. gada pirmo Ceļotāju stāstu vakaru. Savā divu nedēļu ceļojumu pieredzē un spilgtajos piedzīvojumos savdabīgajā Āfrikas valstī Ganā dalīsies portāla “Delfi” žurnāliste un aizrautīga ceļotāja Andra Briekmane.

Stāstu vakarā uzzināsiet, kādas emocijas un iespaidi ceļotājai radās, apmeklējot tik dažādas vietas, piemēram, “marihuānas mežu”, piedaloties ballītē kopā ar Āfrikas reperiem vai viesojoties tehnoloģiju un inovāciju centrā. Uzzināsiet, kas jāņem vērā saziņā ar vietējiem iedzīvotājiem, ciema virsaišiem un kādas ir vietējo savdabīgās kultūras īpatnības latvieša acīm.

Tāpat būs iespējams uzzināt gan praktiskas lietas par ceļošanu Ganā, gan interesantus iespaidus, kas piedzīvoti, tiekoties ar īru misionāriem, kuri teju nekurienes vidū izveidojuši privātu krodziņu, klausīties stāstījumā par viesošanos pie grozu pinēju kooperatīva sievietēm, kuras atbalsta igauņi, un arī par zārkiem, ko amatnieki darina gan alus pudeļu, gan auto vai fotoaparāta formā.

Dalība Ceļotāju stāstu vakarā ir bez maksas. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus pieteikties savlaicīgi, rakstot e-pastu tic@valmiera.lv, ierodoties Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10) vai zvanot pa tālruni 26332213.

Nākamais stāstu vakars notiks 27. februārī. Par to plašāku informāciju atradīsiet www.visit.valmiera.lv.

Skatīt vairāk
 

Biedrības “Zaļā brīvība” seminārs “Pārtika nav atkritumi”

  31. janvārī (2019) 
Vai zināji, ka trešdaļa no pasaulē saražotās pārtikas tiek izmesta? Pēc Zemkopības ministrijas un Latvijas Atkritumu saimniecības asociācijas aprēķiniem, gada laikā viens Latvijas iedzīvotājs atkritumos izmet vairāk nekā 100 kg pārtikas. Ja izmesto pārtiku...

Vai zināji, ka trešdaļa no pasaulē saražotās pārtikas tiek izmesta? Pēc Zemkopības ministrijas un Latvijas Atkritumu saimniecības asociācijas aprēķiniem, gada laikā viens Latvijas iedzīvotājs atkritumos izmet vairāk nekā 100 kg pārtikas. Ja izmesto pārtiku sarēķinātu naudas izteiksmē, tad viena gada laikā izšķērdētā summa būtu apmēram EUR 500.

Pārtikas izmešana atkritumos nozīmē arī to, ka citi resursi, piemēram, ūdens, auglīga zeme, enerģija un darbaspēks, kas tika izmantoti pārtikas ražošanā, tiek nevajadzīgi izniekoti. Bagāto valstu, tai skaitā arī Latvijas patērētāji katru gadu izmet atkritumos tik daudz pārtikas, cik saražo visā Subsahāras Āfrikas reģionā. Eiropas Savienībā vien katru gadu tiek izšķērdēti 90 miljoni tonnu pārtikas jeb 180 kg pārtikas produktu uz vienu iedzīvotāju. Taču pasaules nabadzīgākajos reģionos pārtikas atkritumu daudzums ir tikai aptuveni 10 kg uz vienu iedzīvotāju. 

Liela daļa šo pārtikas produktu joprojām būtu bijuši derīgi lietošanai uzturā. Tas ir īpaši satraucoši, jo 2017.gadā aptuveni 821 miljonam cilvēku jeb katram devītajam pasaules iedzīvotājam nebija pieejams pietiekams pārtikas daudzums. Lai paēdinātu visus pasaules iedzīvotājus, līdz 2050.gadam saražotās pārtikas apjoms būtu jāpalielina par 60%. Šis daudzums būtu liels slogs planētai, jo dabas resursi, ieskaitot ūdeni, lauksaimniecībā apstrādājamo zemi un augšanai nepieciešamos minerālus, ir limitēti un atjaunojas daudz lēnāk, nekā tiek patērēti. Tāpēc risinājums bada novēršanai būtu jāmeklē nevis palielinot pārtikas ražošanu, bet gan samazinot pārtikas atkritumu daudzumu.

Zaļās brīvība aicina uz semināru “Pārtika nav atkritumi”, kas notiks 31.janvārī Valmieras integrētajā bibliotēkā Cēsu ielā 4, plkst. 17:30, ko organizējam projekta Ar cieņu par pārtiku ietvaros.

Ceļš uz atbildīgu pārtikas patēriņu un pārtikas atkritumu mazināšanu sākas jau šodien, nāc diskutēt par pārtikas atkritumu mazināšanu un dalīties ar pieredzi!

Seko projekta aktualitātēm biedrības Zaļā brīvība sociālajos medijos izmantojot tēmturus: #ArCieņuParPārtiku #DomāPlašiĒdGudri #PārtikaNavAtkritumi 

Vairāk informācijas projekta mājaslapā http://www.zalabriviba.lv/par-zalo-brivibu/zb-projekti/ar-cienu-par-partiku/

 

Jautā un ierosini: inga@zalabriviba.lv, valters@zalabriviba.lv

Skatīt vairāk
 

Valmierā norisināsies Latvijas čempionāts sporta dejās

  9. februārī (2019) 
Valmierā sporta deju cienītājiem un interesentiem būs iespēja redzēt augstus rezultātus pasaulē uzrādījušo Latvijas sporta deju pāru meistarību, cīnoties par uzvaru Latvijas čempionātā desmit dejās. SDK “Saltāre” un Latvijas Sporta deju federācijas rīkotais čempionāts šī...

Valmierā sporta deju cienītājiem un interesentiem būs iespēja redzēt augstus rezultātus pasaulē uzrādījušo Latvijas sporta deju pāru meistarību, cīnoties par uzvaru Latvijas čempionātā desmit dejās. SDK “Saltāre” un Latvijas Sporta deju federācijas rīkotais čempionāts šī gada 9. februārī norisināsies Vidzemes Olimpiskajā centrā.

Skatītāji varēs baudīt dejotāju sniegumu Standartdejās, gan Latīņamerikas dejās. Visas dienas garumā pāri sacentīsies dažāda vecuma un līmeņa grupās, savukārt čempionāta kulminācijā (plkst. 19.00) savu sniegumu rādīs čempionāta finālisti. Vakara daļā ar šovu uzstāsies arī pieckārtējie Latvijas čempioni 10 deju programmā, Eiropas čempionāta, Eiropas kausa un Pasaules kausa finālisti 10 deju programmā Marts Puniņš un Dana Jākobsone.

Latvijas čempionātus sporta dejās SDK “Saltāre” Valmierā organizē regulāri kopš 2012.gada, un tie radījuši lielu interesi skatītāju vidū, dodot iespēju krāšņā un patīkamā atmosfērā klātienē redzēt valsts labāko deju pāru sniegumu. Latvijas deju pāri ir sasnieguši augstvērtīgus rezultātus starptautiskajā arēnā, iekļūstot ne tikai pasaules un Eiropas čempionātu pusfinālos un finālos, bet arī izcīnot medaļas. Tādēļ arī šajā čempionātā Valmierā būs iespēja redzēt profesionālu sniegumu. Čempionāts norisinās ar Valmieras Pilsētas pašvaldības atbalstu.

Biļetes uz Latvijas čempionātu desmit dejās iespējams iegādāties „Biļešu paradīze” kasēs un čempionāta norises dienā Vidzemes Olimpiskajā centrā. Ir iespēja rezervēt vietas pie galdiņiem ar uzkodām un atspirdzinājumiem čempionāta vakara daļā. Papildu informācija un galdiņu rezervācija pa tālruni 26647052.

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā notiks Čučumuižas koncertizrāde bērniem „Vislielākais brīnums”

  12. februārī (2019) 
12.februārī  plkst.18.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Čučumuižas koncertizrāde bērniem „Vislielākais brīnums". Kas auksto spēj padarīt siltu? Kas tumšo spēj padarīt gaišu? Kas slikto spēj vērst labāku? Tas ir vislielākais brīnums! Par mīlestības un draudzības spēku koncertizrādē...

12.februārī  plkst.18.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Čučumuižas koncertizrāde bērniem „Vislielākais brīnums". Kas auksto spēj padarīt siltu? Kas tumšo spēj padarīt gaišu? Kas slikto spēj vērst labāku? Tas ir vislielākais brīnums! Par mīlestības un draudzības spēku koncertizrādē „Vislielākais brīnums" stāstīs rūķu Krustmāte Kristīne Dina Bitēna un Atvars Sirmais.

 

Ai, brīnumu, brīnumu pasaulē daudz!
Es zinu, kā lielāko brīnumu sauc,
Kas dvēseli veldzē kā sidraba strauts -
Par Mīlestību šo brīnumu sauc!
 

Biļetes: EUR 4-5. Biļete jāiegādājas katram pasākuma apmeklētājam, neatkarīgi no vecuma. Ar Valmieras kultūras karti 15% atlaide. Ar lietotni "Mana Valmiera" - 10% atlaide.

Skatīt vairāk
 

Valmierā koncertēs Liepājas Simfoniskais orķestris

  13. februārī (2019) 
2019.gada 13.februārī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts. Tajā uzstāsies Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Gintara Rinkēviča vadībā un Ēriks Kiršfelds (čells). Liepājas Simfoniskais orķestris koncertā piedāvās noklausīties Ludviga van...

2019.gada 13.februārī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts. Tajā uzstāsies Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Gintara Rinkēviča vadībā un Ēriks Kiršfelds (čells). Liepājas Simfoniskais orķestris koncertā piedāvās noklausīties Ludviga van Bēthovena 5.simfoniju, kas pirmatskaņojumu piedzīvoja tālajā 1808.gadā Vīnē, kā arī skanēs komponista Kristapa Pētersona „Otrais Liepājas koncerts čellam un simfoniskajam orķestrim”.

Liepājas Simfoniskais orķestris ir Baltijas valstīs vecākais un Latvijā vienīgais profesionālais orķestris, kas darbojas ārpus galvaspilsētas. Tā galvenais mērķis ir Latvijas komponistu mūzikas un Latvijas skaņražu daiļrades atpazīstamības veicināšana. Orķestris sešas reizes kļuvis par Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas ieguvēju. Kopš 2017./2018.gada sezonas Liepājas Simfoniskā orķestra diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir talantīgais un starptautisku atzinību guvušais lietuviešu diriģents Gintars Rinkēvičs. Viņš ir bijis Lietuvas mūzikas un teātra akadēmijas profesors, Lietuvas Valsts simfoniskā orķestra dibinātājs un Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents.

 

Ēriks Kiršfelds ir Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistars. Čellists koncertē gan kā solists, gan dažādos kameransambļos. 2009. gadā ieguvis Latvijas Lielo mūzikas balvu par izcilu darbu ansamblī.

 

Biļetes: EUR 10-20. Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzē". Ar Valmieras kultūras karti EUR 1,- atlaide no biļetes cenas; lietotnes "Mana Valmiera" lietotājiem - 10% atlaide, pērkot biļetes "Biļešu paradīze" kasē Valmieras Kultūras centrā. Koncertu organizē Valmieras Kultūras centrs.

Liepājas Simfoniskais orķestris ir Baltijas valstīs vecākais un Latvijā vienīgais profesionālais orķestris, kas darbojas ārpus galvaspilsētas. Tā galvenais mērķis ir Latvijas komponistu mūzikas un Latvijas skaņražu daiļrades atpazīstamības veicināšana. Orķestris sešas reizes kļuvis par Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas ieguvēju. Kopš 2017./2018.gada sezonas Liepājas Simfoniskā orķestra diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir talantīgais un starptautisku atzinību guvušais lietuviešu diriģents Gintars Rinkēvičs. Viņš ir bijis Lietuvas mūzikas un teātra akadēmijas profesors, Lietuvas Valsts simfoniskā orķestra dibinātājs un Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents.

 

Ēriks Kiršfelds ir Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistars. Čellists koncertē gan kā solists, gan dažādos kameransambļos. 2009. gadā ieguvis Latvijas Lielo mūzikas balvu par izcilu darbu ansamblī.

 

Biļetes: EUR 10-20. Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzē". Ar Valmieras kultūras karti EUR 1,- atlaide no biļetes cenas; lietotnes "Mana Valmiera" lietotājiem - 10% atlaide, pērkot biļetes "Biļešu paradīze" kasē Valmieras Kultūras centrā. Koncertu organizē Valmieras Kultūras centrs.


Iegādāties biļetes

Skatīt vairāk
 

Pirmais izklaidējošais šovs Valmierā - ''Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti''

  13. februārī (2019) 
2019. gada 13. februārī, plkst.19.00 Valmieras koncertzālē notiks pirmais izklaidējošs vakara šovs -  ''Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti''. Tam sekos šovi 13. martā un 10. aprīlī. Tas būs Valmierā jauns izklaidējošs atpūtas pasākums ar vakara viesiem, stāstiem,...

2019. gada 13. februārī, plkst.19.00 Valmieras koncertzālē notiks pirmais izklaidējošs vakara šovs -  ''Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti''. Tam sekos šovi 13. martā un 10. aprīlī.

Tas būs Valmierā jauns izklaidējošs atpūtas pasākums ar vakara viesiem, stāstiem, izaicinājumiem, viktorīnu, skanīgiem priekšnesumiem un iespēju laimēt balvas. Ciemos nāks valmierieši, vidzemnieki un ne tikai, lai parunātos un arī paši iesaistītos kādos izaicinājumos. 

Vakara vadītājs un organizators Jānis Rozītis stāsta: “Pie mums Valmierā, Vidzemē notiek tik daudz interesantas lietas, mums apkārt ir ļoti daudz talantīgu, uzņēmīgu un aizrautīgu cilvēku, ar kuriem gribas satikties, parunāties un par tiem pastāstīt arī pārējiem. Šis būs vakars, lai brīvā atmosfērā iepazītos ar jaunām personībām, uzzinātu interesantas lietas par jau zināmiem cilvēkiem un, protams, pavadītu laiku ar draugiem.’’

Vakara gaitā būs iespējams ne tikai iepazīties ar spilgtām personībām, bet baudīt arī muzikālus priekšnesumus un pašiem piedalīties dažādās izklaidēs.

Pirmā šova laikā uzzināsim vai Ziemassvētku vecītis var būt arī politiķis un kas jādara, lai nokļūtu Olimpiskajās spēlēs?

Biļetes uz pasākumu iespējams iegādāties www.bezrindas.lv . Biļešu cenas 10; 13 un 15 EUR.

Vairāk par pasākumu iespējams uzzināt sekojot https://www.facebook.com/nobriedisvakars/

Informāciju sagatavoja:
Vidzemes mārketinga aģentūra “Zāle”,
Baiba Rezakova,
tālr. 25960595, e-pasts: zala@zale.lv

Skatīt vairāk
 

Aicinām uz mūsdienu deju kolektīvu un jauniešu vokāli instrumentālo grupu koncertu

  14. februārī (2019) 
14.februārī plkst.18.00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies mūsdienu deju kolektīvu un jauniešu vokāli instrumentālo grupu koncerts "@mošanās”. Koncertā piedalīsies: Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas mūsdienu deju grupa “Flash” (vadītāja Linda Mīļā); Valmieras...

14.februārī plkst.18.00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies mūsdienu deju kolektīvu un jauniešu vokāli instrumentālo grupu koncerts "@mošanās”.

Koncertā piedalīsies:

 • Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas mūsdienu deju grupa “Flash” (vadītāja Linda Mīļā);
 • Valmieras Kultūras centra mūsdienu deju grupa “Baltā” (vadītāja Linda Mīļā);
 • Valmieras 2.vidusskolas mūsdienu deju grupa “Justify” (vadītāja Olita Šarlāne);
 • Valmieras sākumskolas mūsdienu deju grupa "Undefined" (5.-6.klase) (vadītāja Evita Vāpa);
 • Valmieras Valsts ģimnāzijas mūsdienu deju grupa "Undefined" (vadītāja Evita Vāpa);
 • Valmieras Viestura vidusskolas mūsdienu deju grupa “Minerva” (vadītāja Arta Stikāne);
 • Valmieras deju studija “JV Clubs Valmiera” (vadītāja Anita Lielmane);
 • Jura Neikena Dikļu pamatskolas mūsdienu deju kolektīvs un Kocēnu novada Dikļu pagasta mūsdienu deju kolektīvs “ESTRELAS” (vadītāja Evija Kokorite);
 • Cēsu Bērnu un jauniešu centra “Spārni” deju grupa "Diverse Styles Crew" (vadītāji Evita Vāpa un Eduards Ruicis);
 • Ziemeļvidzemes internātpamatskolas deju grupa (vadītājs Miķelis Jānis Benužs);
 • Studija JOY (Valga) (vadītāja Marina Jerjomina);
 • Valmieras Viestura vidusskolas un Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” vokāli instrumentālie ansambļi (vadītāji Guntars Aizupietis un Kaspars Berklāvs).

Koncertu organizē Valmieras Jaunatnes centrs „Vinda” un Valmieras Kultūras centrs.

Ieeja bez maksas.

Skatīt vairāk
 

Starptautisks projekts - mūzikls “Baltican CARMEN”

  16. februārī (2019) 
16.februārī plkst. 17.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Starptautiska projekta-mūzikla „Baltijas Karmena” pirmizrāde. Šis krāšņais mūzikls izveidots mūsdienīgā stilā, balstoties uz legendārā Žorža Bizē skaņdarba motīviem un populāriem pasaules hītiem, kurus jaunā skanējumā...

16.februārī plkst. 17.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Starptautiska projekta-mūzikla „Baltijas Karmena” pirmizrāde. Šis krāšņais mūzikls izveidots mūsdienīgā stilā, balstoties uz legendārā Žorža Bizē skaņdarba motīviem un populāriem pasaules hītiem, kurus jaunā skanējumā novērtēja publika visā Eiropā, un kuri iekaroja viņu sirdis.

Šī projekta organizators – pazīstamais producents no Lietuvas - Viktoras Prapras vienā intervijā atzīmēja, ka jau sen gribēja parādīt šī legendārā skaņdarba mūsdienīgo versiju Latvijas publikai. Projekts „Baltijas Karmena” ar lieliem panākumiem tika parādīts Lietuvas un Igaunijas publikai, jo to var apmeklēt gan jaunie skatītāji, gan cilvēki gados. Izrādē piedalās izpildītāji no dažādām valstīm. Fatālas Karmenas lomā uzstāsies apburošā dziedātāja un flamenko dejotāja Anna Dribas (Latvija), pazīstama kā Mūzikla „Gipsy Princess” galvenās lomas izpildītāja. Starptautisko konkursu „Romansiāda” un Konkursa Bethovena vārda laureāti, solisti - Edgars Davidovičs (Ukraina), Laimonas Bendaravičus (Lietuva). Šo šovu „izrotās” Starptautisku deju konkursu laureāti, augstākās profesionalitātes dejotāji - Deividas Meškauskas (Lietuva), Katerina Voropaj (Ukraina), Justas Girdvainis (Lietuva) un Irina Nazarenko (Baltkrievija) kā arī mūziķi-virtuozi - talantīgā vījolniece Gabriela Aniola (Izrāela) un ģitārists Artūrs Sabilo (Lietuva). Mūziklā tiek izmantotas greznas dekorācijas, 40 kostīmu komplekti un krāšņi specefekti. Labu noskaņojumu mēs jums garantējam! Iesakām apmeklēt šo skaisto pasākumu!

Informācija un biļešu iegāde : www.bilesuparadize.lv un kultūras namu kasēs.

Skatīt vairāk
 

izSTĀSTI – iedvesmas stāsti jauniešiem

  20. februārī (2019) 
Turpinot iedvesmas stāstu ciklu, aicinām ikvienu jaunieti 20. februārī apmeklēt iedvesmas stāstu vakaru “izSTĀSTI”. Šajā tikšanās reizē pieredzē dalīsies interesanti, iedvesmojoši un zinoši nozares eksperti – bērnu apģērbu dizainere, interneta veikala īpašniece,...

Turpinot iedvesmas stāstu ciklu, aicinām ikvienu jaunieti 20. februārī apmeklēt iedvesmas stāstu vakaru “izSTĀSTI”. Šajā tikšanās reizē pieredzē dalīsies interesanti, iedvesmojoši un zinoši nozares eksperti – bērnu apģērbu dizainere, interneta veikala īpašniece, multimediju speciālists un šūnu transplantācijas centra vadītājs. Jauniešiem būs iespēja uzzināt kā eksperti izvēlējušies savu karjeras ceļu, kādi izaicinājumi bijuši jāpārvar, kā arī ikvienam būs iespēja uzdod jautājumus un piedalīties diskusijā.

Pieredzē dalīsies:
• Dace Leimane- bērnu apģērbu dizainere un e-veikala TruDeStore īpašniece;
• Diāna Dzindule – sociālā uzņēmuma un e-veikala svaigi.lv īpašniece, veido tiešo saikni starp Latvijas saimnieku ražotiem produktiem un pircējiem;
• Jānis Līdums – multimediju un dizaina specialists, foto brīvmākslinieks;
• Ēriks Jakobsons – Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Šūnu transplantācijas centra vadītājs, strādā pie jaunu medicīnas tehnoloģiju izveidošanas, kas balstās uz šūnu un audu pielietošanu.

Dalība pasākumā ir bez maksas, bet aicinām jauniešus reģistrēties te: https://ej.uz/izstasti

Norises laiks: 20. februāris | 16.30-20.00

Norises vieta: kafejnīca Jauna Saule (Rīgas iela 10)

P.S. Par gardām uzkodām un svaigu atspirdzinājumu parūpēsies pasākuma organizatori

Aktivitātes tiek veiktas projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros

Informāciju sagatavoja
Anete Antone
Valmieras Attīstības aģentūra

Skatīt vairāk
 

Jefima Šifrina humora programma "Bez trompetes un bungām

  24. februārī (2019) 
24.februārī plkst.17.00 Valmieras Kultūras centrā viens no populārākajiem Krievijas estrādes māksliniekiem Jefims Šifrins prezentēs savu jauno programmu, kurā iekļauti spilgtākie un smieklīgākie pagājušās sezonas numuri. Satīriskajiem priekšnesumiem ir īss mūžs, jo tie ir saistīti...

24.februārī plkst.17.00 Valmieras Kultūras centrā viens no populārākajiem Krievijas estrādes māksliniekiem Jefims Šifrins prezentēs savu jauno programmu, kurā iekļauti spilgtākie un smieklīgākie pagājušās sezonas numuri. Satīriskajiem priekšnesumiem ir īss mūžs, jo tie ir saistīti ar šodienas realitāti un valsti, kurā mākslinieks dzīvo. Bet ar šo programmu var uzstāties jebkurā valstī, kurā saprot un runā krievu valodā. Un šīs programmas nelaimīgie varoņi ir atpazīstami visplašākajos mērogos.

Skatīt vairāk
 

Mūzikas un dejas izrāde "Māsa Kerija"

  1. martā (2019) 
Šogad apritēs tieši 40 gadi, kopš dienas gaismu uz skatuves, skaņu platē un videofilmā piedzīvoja Raimonda Paula un Jāņa Petera skaistākais kopdarbs MĀSA KERIJA - pēc Teodora Dreizera romāna motīviem veidotais stāsts par jaunu meiteni, kas dodas uz lielpilsētu ar sapni kļūt par aktrisi. ...
Šogad apritēs tieši 40 gadi, kopš dienas gaismu uz skatuves, skaņu platē un videofilmā piedzīvoja Raimonda Paula un Jāņa Petera skaistākais kopdarbs MĀSA KERIJA - pēc Teodora Dreizera romāna motīviem veidotais stāsts par jaunu meiteni, kas dodas uz lielpilsētu ar sapni kļūt par aktrisi.

Atzīmējot mūzikla „MĀSA KERIJA” jubileju, režisora Valda Lūriņa un horeogrāfa Alberta Kivlenieka tandēmā top šī stāsta jauna versija ar Kristīnu Zaharovu, Rihardu Leperu un Normundu Rutuli galvenajās lomās, kur noteicošā būs mūzikas un dejas valodas sintēze..

MĀSA KERIJA aizvadīto gadu laikā piedzīvojusi vairākus jauniestudējumus. Stāsts par mākslinieka skaudro likteni savu aktualitāti nav zaudējis arī šodien un Maestro radītā izcili skaistā mūzika joprojām aizkustina ikviena klausītāja sirdi.

Pats Pauls kautrīgi atzīst, ka tas ir viens no viņa skaistākajiem mūža darbiem, bet Jānis Peters, atceroties gatavošanos 1979.gada pirmizrādei Operetes teātrī,  sacījis - "Pauls toreiz dzīvoja tikai šai jaunajai mīlestībai - nabaga amerikāņu meitenei, kurai būs vēlāk lemts kļūt par zvaigzni. Varbūt viņš ar šo darbu aizrāvās tādēļ, ka juta kādas paralēles savai dzīvei?...”

“Šī vienmēr ir aktuāla tēma. Vienmēr nāks jauni mākslinieki, kuri piedzīvos skaudro dzīves realitāti. Kerija ir skatuves cilvēks, un šī problēma skar katru radošu cilvēku - ko darīt ar dzīvi un kā iemīlēt tos, kas Tevi nomētā ar akmeņiem, ” par iecerēto stāsta režisors Valdis Lūriņš. “Atšķirībā no iepriekšējiem iestudējumiem, šoreiz lielākā nozīme būs Jāņa Petera piedāvātajam dzīves karnevālam. Un šo karnevālu kopā ar solistiem izspēlēs desmit dejotāji Kivlenieka skatuviskajā zīmējumā un brīnišķīgajā Paula mūzikā - tik tīrā, dramatiskā un emocionālā”.

„MĀSA KERIJA” Valmieras Kultūras centrā viesosies 1.martā 19:00. Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

 

Mūzikas un dejas izrādi „MĀSA KERIJA” iestudē „Producentu Grupa 7”. Scenogrāfs – Egils Kupčs, tērpu māksliniece – Ilze Kaša, muzikālais aranžētājs – Kristaps Krievkalns.

 

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā skanēs „Raxtu Raxti” koncerts „Vēstījums rakstos”

  16. martā (2019) 
16. martā plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks muzikālās apvienības „Raxtu Raxti" koncerts „Vēstījums rakstos". Koncertā skanēs gan labi pazīstamas dziesmas, gan arī dziesmas no grupas jaunā albuma „Vēstījums rakstos". „Raxtu Raxti” ir Latvijā un arī daudzviet pasaulē...

16. martā plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks muzikālās apvienības „Raxtu Raxti" koncerts „Vēstījums rakstos". Koncertā skanēs gan labi pazīstamas dziesmas, gan arī dziesmas no grupas jaunā albuma „Vēstījums rakstos".

„Raxtu Raxti” ir Latvijā un arī daudzviet pasaulē labi pazīstama latviešu mūsdienu tautas mūzikas apvienība, kuras daiļradē sadzīvo tradīciju spēks ar mūsdienīgiem muzikāliem eksperimentiem, profesionālu un enerģijas pilnu skatuves sniegumu. Grupā muzicē pieredzes bagāti mūziķi: Kristīne Kārkle-Kalniņa, Marts Kristiāns Kalniņš, Kārlis Auzāns, Edgars Kārklis, Armands Treilihs un Artis Orubs.

 

Biļetes: 10-18 EUR. Ar Valmieras kultūras karti EUR 1,- atlaide; lietotnes "Mana Valmiera" lietotājiem - 10% atlaide. Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīzē”. Koncertu organizē Valmieras Kultūras centrs.

Skatīt vairāk
 

“The Sound Poets” izziņo albuma “Trīs” pavasara koncertu sēriju

  13. aprīlī (2019) 
Grupa “The Sound Poets” svētku priekšvakarā izziņo sava jaunākā albuma “Trīs” koncertu sēriju, kas pavasarī notiks piecās Latvijas pilsētās, sekojot vērienīgajam grupas koncertam “Arēnā Rīga”.  Gaidot pavasara koncertus un atskatoties uz koncertu “Arēnā...

Grupa “The Sound Poets” svētku priekšvakarā izziņo sava jaunākā albuma “Trīs” koncertu sēriju, kas pavasarī notiks piecās Latvijas pilsētās, sekojot vērienīgajam grupas koncertam “Arēnā Rīga”.

 Gaidot pavasara koncertus un atskatoties uz koncertu “Arēnā Rīga”, stāsta Undīne Balode: “Mums tas bija liels iekšējs izaicinājums, kā arī satraucošs notikums, jo gribējām ar visiem mūsu klausītājiem nosvinēt albuma iznākšanas svētkus. Zinām, ka ne visi varēja ierasties ciemos pie mums, tādēļ sapratām, ka vēlamies paši doties pie klausītājiem arī citās Latvijas pilsētās. Albuma izdošana arī ir tikai nepilns solis līdz tam, kā mēs gribētu dalīties ar mūsu mūziku. Īsta aci pret aci satikšanās ar saviem klausītājiem un strādāšana uz skatuves pilnā jaudā ir tas, kā mēs gribam pavadīt nākamo pavasari. Sapakosim Arēnas koncertu kastēs un vedīsim pie jums!”

 

Ar septembrī klajā nākušā albuma “Trīs” koncertiem grupa “The Sound Poets” priecēs klausītājus Ventspilī (Jūras Vārti, 6. aprīlis), Valmierā (Kultūras centrs, 13 aprīlis), Jelgavā (Kultūras nams, 28. aprīlis), Rēzeknē (Latgales vēstniecība GORS, 3. maijs), un Liepājā (Rožu Zāle, Liepājas olimpiskais centrs, 11. maijs). Koncerta programmā ir ne vien jau publikas iemīļotās dziesmas no “Trīs”, bet arī visi grupas lielākie hīti. Biļetes uz koncertiem iegādājamas www.thesoundpoets.lv, kā arī Biļešu Serviss tirdzniecības vietās visā Latvijā un koncertu norises vietās.

           

Līdz ar koncertu sērijas izziņošanu “The Sound Poets” piedāvā arī “Noklusētā dziesma” video, kas ir daļa no “Arēnā Rīga” oktobra beigās notikušā koncerta video ieraksta. Pilns koncerta ieraksts, kura režisors  ir Gints Fārenhorsts, noskatāms platformā “LMT Straume”.

 

"The Sound Poets" albums "Trīs" noklausāms "Spotify", "iTunes", "Deezer" un citās digitālajās mūzikas platformās, kā arī CD formātā iegādājams Latvijas mūzikas ierakstu veikalos, kā arī “Rimi” un “Circle-K” tīklos.

 

 

Sagatavoja:

Līva Pētersone-Kļaviņa

Skatīt vairāk