A A A

Pasākumi

 

VJC "Vinda" aicina uz ziemas koncertu

  28. janvārī (2020) 

28.janvārī plkst.18.00 Valmieras Kultūras centrā Valmieras Jaunatnes centrs "Vinda" aicina uz ziemas koncertu "Nāc, uzvelc slidas".

 

Ceļotāju stāstu vakarā – piedzīvojumi Kiprā

  29. janvārī (2020) 
29.janvārī pulksten 18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centra Ceļotāju stāstu vakarā aicinām uzzināt entuziastiskās ceļotājas un ceļojumu grupu vadītājas Agneses Kalniņas stāstus par 545 km garo pārgājienu Kiprā. Pārgājienu sērijā “No viena gala līdz otram” būs stāsti par izturību,...

29.janvārī pulksten 18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centra Ceļotāju stāstu vakarā aicinām uzzināt entuziastiskās ceļotājas un ceļojumu grupu vadītājas Agneses Kalniņas stāstus par 545 km garo pārgājienu Kiprā. Pārgājienu sērijā “No viena gala līdz otram” būs stāsti par izturību, pacietību, emocijām, sevis izzināšanu, pasaules atklāšanu, veicot neticami garus pārgājienus, kas aizrāvuši ne vienu vien klausītāju.

Kipra ir Eiropas trešā lielākā sala, un tas bija arī Agneses trešais pārgājiens, ar kājām šķērsojot kādu valsti. Piedzīvojumu spara iedvesmota, viņa devās ceļā 2019.gada februārī, lai 22 dienās noietu 545 km garo pārgājiena maršrutu, kas šķērso visu valsti – no Larnakas lidostas līdz Greko ragam, tālāk cauri salas vidienē esošajam Trodosa (Troodos) kalnu masīvam līdz Akamas ragam un gar Vidusjūras piekrasti līdz Pafosas lidostai.

Krasi laikapstākļu kontrasti, spēcīgām lietusgāzēm mijoties ar sauli, sagādāja ne mazums papildu rūpju, bet arī ļāva piedzīvot elpu aizraujošus dabas skatus. Izbīlis, kad pēkšņi agrā rīta stundā dzirdami šāvieni telts tuvumā, sirreālās izjūtas, pārnakšņojot klosterī, skaidrošanās ar kareivjiem, kā arī vēl daudz citu piedzīvojumu stāstu, kurus uzzināsiet Ceļotāju stāstu vakarā.

Dalība stāstu vakarā ir bez maksas. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus pieteikties savlaicīgi, rakstot e-pastu uz tic@valmiera.lv, ierodoties Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10) vai zvanot pa tālruni 26332213.

Nākamais stāstu vakars notiks 2020.gada 26. februārī. Par to plašāku informāciju atradīsiet www.visit.valmiera.lv.

Skatīt vairāk
 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēde 30.01.

  30. janvārī (2020) 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks domes sēdi sasaucis ceturtdien, 2020.gada 30.janvārī, plkst.14.00, Lāčplēša ielā 2 (1.stāva zālē).

 

VVĢ absolventu zibensturnīrs basketbolā

  1. februārī (2020) 

1.februārī plkst.10.00 Valmieras Valsts ģimnāzijas (VVĢ) sporta angārā  notiks 35.absolventu zibensturnīrs basketbolā.

 

Improvizācijas teātris "Spiediens“ februārī smīdinās skatītājus

  7. februārī (2020) 
7.februārī plkst.19.00 koncertzālē "Valmiera" notiks improvizācijas teātra "Spiediens" šovs. Improvizēs: Sanda Dejus, Jānis Kozlovskis un Krišjānis Caune. Šis šovs būs nedaudz citādāks, jo šoreiz aktieriem pievienosies arī kāds ciemiņš, īpaša personība no...

7.februārī plkst.19.00 koncertzālē "Valmiera" notiks improvizācijas teātra "Spiediens" šovs. Improvizēs: Sanda Dejus, Jānis Kozlovskis un Krišjānis Caune. Šis šovs būs nedaudz citādāks, jo šoreiz aktieriem pievienosies arī kāds ciemiņš, īpaša personība no Valmieras, bet pagaidām tas vēl ir noslēpums.

Radošā apvienība "Spiediens" ir izklaide tās vislabākajās tradīcijās. 2009.gadā sācies kā neliels improvizācijas teātris, tas izaudzis līdz vienam no lielākajiem improvizācijas šoviem un zīmoliem Latvijā. "Spiediens" ir improvizācijas izrāde ar šova elementiem, ko veido īsas, iepriekš nesagatavotas etīdes un kuru galvenās vadlīnijas nosaka skatītāji. Brīdinām – bez cenzūras!

"Esam mainījušies paši, un ir mainījies šovs, taču dažas lietas paliek nemainīgas, un, tāpat kā iepriekšējos gadus, arī šogad mūsu galvenais mērķis ir izSPIEST smaidu un smieklus no jums – mūsu mīļajiem, vismīļākajiem skatītājiem. Mēs zinām, ka esam smieklīgi, un mēs zinām, ka jums patīkam,"  tā vēstī "Spiediens" pārstāvji.

Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu Paradīze“ kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Informāciju sagatavoja:

Nora Urbāne,

Koncertzāle "Valmiera“ projektu vadītāja

Skatīt vairāk
 

Uzņēmēji aicināti uz kārtējo tikšanos “Pēcpusdiena ar mēru”

  7. februārī (2020) 
Piektdien, 7. februārī, no plkst. 14.00 līdz plkst. 17.00, koncertzālē “Valmiera”, uzņēmēji aicināti uz tikšanos ar Valmieras pilsēta mēru Jāni Baiku.   Īpašie viesi: Jānis Olmanis, Kocēnu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edvīns Straume,...

Piektdien, 7. februārī, no plkst. 14.00 līdz plkst. 17.00, koncertzālē “Valmiera”, uzņēmēji aicināti uz tikšanos ar Valmieras pilsēta mēru Jāni Baiku.

 

Īpašie viesi:

  • Jānis Olmanis, Kocēnu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs
  • Edvīns Straume, Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs
  • Jānis Fūrmanis, Beverīnas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs

Diskusiju temati:

  • Paveiktais pašvaldībās 2019. gadā
  • Lielākie investīciju projekti, pasākumi un iepirkumi
  • Pašvaldību jaunumi un idejas

Pasākuma ietvaros uzņēmēji aicināti aktīvi iesaistīties diskusijā, paust savu viedokli, idejas un ierosinājumus, kā arī jautāt visus interesējošos jautājumus. Pasākumu noslēgs tīklošanās neformālā gaisotnē.

Pasākumu “Pēcpusdiena ar mēru” mērķis ir veicināt uzņēmēju iesaisti un informētību par aktivitātēm Valmieras un apkārtējo novadu pašvaldībās, kā arī aicināt uzņēmējus aktīvi iesaistīties un diskutēt par aktuāliem un problēmjautājumiem. “Pēcpusdiena ar mēru” ir lieliska vieta, kur sastapt pašvaldību vadītājus, klātienē uzdot savus jautājumus un saņemt atbildes.

Dalība pasākumā ir bez maksas. Aicinām reģistrēt savu dalību pasākumam. Saite uz reģistrācijas veidlapu: ej.uz/pam-2020-1

Pasākumu organizē Valmieras Attīstības aģentūra sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību.

Pasākums tiks fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras Attīstības aģentūras publicitātes vajadzībām.

Informāciju sagatavoja:
Anete Antone
Valmieras Attīstības aģentūra
Purva iela 12a, Valmiera, LV-4201
Mobilais tālrunis: +371 26394380
E-pasts: anete.antone@valmiera.lv
www.developvalmiera.lv

Skatīt vairāk
 

Valmierā notiks brieduma komēdija stand-up stilā "Sieviete kā konfekte"

  12. februārī (2020) 
Jaunajā gadā "Pannas Teātris" piedāvā skatītājiem jaunu izrādi – brieduma komēdiju autores Aivas Birbeles stilā “Sieviete kā konfekte”. Jaunā komēdija ir likumsakarīgs turpinājums izrādei “Tāda es esmu”, kas kopā ar aktrisi Zani Daudziņu un režisoru Juri Rijnieku dzīvo...

Jaunajā gadā "Pannas Teātris" piedāvā skatītājiem jaunu izrādi – brieduma komēdiju autores Aivas Birbeles stilā “Sieviete kā konfekte”. Jaunā komēdija ir likumsakarīgs turpinājums izrādei “Tāda es esmu”, kas kopā ar aktrisi Zani Daudziņu un režisoru Juri Rijnieku dzīvo uz Latvijas skatuvēm jau 10 gadus un apstiprina to, ko par sevi jāsaka katrai Latvijas sievietei: tāda es esmu – sieviete kā konfekte! Valmieras Kultūras centrā izrāde notiks 12. februārī plkst.19.00.

Ko darīt, ja cienījamā vecumā esat nonākusi ne visai cienīgā situācijā? Ko darīt, ja gribas šokolādi, bet viss, ko dzīve piedāvā, ir izlauzt zobus pret ledenēm?

"Pannas Teātra" jaunā izrāde “Sieviete kā konfekte” ir stāsts par sievieti, kura prot izgludināt saburzīto konfekšu papīrīti un padarīt sevi par gardumu, kuram nekad nebeidzas derīguma termiņš. 

Tas bija ne tik sen, kad mūsu padomju sievietes, lai kur vadītu savas darba gaitas – skolās, slimnīcās vai aiz veikalu letēm –, savos 55 gados bija pelnījušas apsiet lakatiņus un apsēsties ar Daiļradē ražotajām segām pārklātajos klubkrēslos, lai adītu zeķes un dotu viedus padomus jaunajiem, kuriem vēl tik daudz dzīvē jāpaveic. 

Šodien sievietei 58 gadu vecumā saņemts maģistra diploms biznesa vadībā. Bērni viņai sagādājuši jauno MacBook Pro, lai viņai ērtāk veikt nepieciešamos darbus kafejnīcas vadībā. Nav laika apstāties, saka mūsdienu sieviete un iekāpj savā BMW markas automašīnā, aiztraucot pilsētas rosīgajās ielās, lai palielinātu apgrozījumu un sasniegtu uzstādītos augstos mērķus. 

Tikai 50 gadi šķir šos notikumus. Tas ir daudz vai maz? Esam šķērsojuši gadsimtu robežas, nosvinējuši valsts simtgadi, un daudzas sievietes, kārtējo dzīves desmitgadi nosvinot, atskatās uz noieto ceļu un jautā: kas tālāk? Kas tālāk, ja tev ir 30, 40, 50 un vairāk? Vai ir kas tālāk? 

Ir!

Visi esam redzējuši apsveikuma kartītes, kur pie puķēm blakus tie cipari – 30, 40, 50 un vairāk. Mēs vēl nezinām, kā ir saņemt kartīti ar savu vārdu un 100, bet mēs varam pastāstīt par sievieti, kura nesen saņēmusi kartīti ar 50. 

Sieviete joprojām ir labākais, kas Latvijā ir! To  izrādē atgādinās aktrise Zane Daudziņa, režisors Juris Rijnieks, dramaturģe Aiva Birbele, scenogrāfs Ivars Noviks, kostīmu māksliniece Una Bērziņa un izrāžu apvienības „Panna” komanda.

Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu Paradīze" sistēmā.

Informācija:

www.pannasteatris.lv

www.draugiem.lv/panna

www.facebook.com/PANNASTEATRIS

 

Skatīt vairāk
 

Aicinām skolēnus pieteikties “Ēnu dienai” Valmieras pilsētas pašvaldībā

  12. februārī (2020) 
12.februārī Valmieras pilsētas pašvaldība iesaistīsies “Ēnu dienā”, aicinot Valmieras un apkārtējo novadu skolēnus  uzzināt vairāk par pašvaldības un tās speciālistu darbu un pienākumiem. Skolēniem Valmieras pilsētas pašvaldībā būs iespēja sekot līdzi, piemēram,...

12.februārī Valmieras pilsētas pašvaldība iesaistīsies “Ēnu dienā”, aicinot Valmieras un apkārtējo novadu skolēnus  uzzināt vairāk par pašvaldības un tās speciālistu darbu un pienākumiem.

Skolēniem Valmieras pilsētas pašvaldībā būs iespēja sekot līdzi, piemēram, domes priekšsēdētāja, viņa vietnieka, jurista, ārējo sakaru organizatora, galvenā arhitekta, sabiedrisko attiecību speciālista, tūrisma projektu vadītāja, sociālā darbinieka un citu profesiju pārstāvju ikdienai, tādējādi pārliecinoties vai šī ir joma, ar ko jaunieši gribētu saistīt savu nākotni.

Skolēniem pieteikties piedāvātajām vakancēm iespējams līdz 7.februārim portālā www.enudiena.lv.

“Ēnu diena” ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Tās mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, “Ēnu diena” sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Skatīt vairāk
 

Notiks Vidzemes stāstnieku festivāls “Stāsti krēslā. Nāburgu būšana”

  13. februārī (2020) 
No 13. līdz 15. februārim norisināsies jau piektais Vidzemes stāstnieku festivāls “Stāsti krēslā”, pulcējot stāstniekus no visas Latvijas, tostarp Valmieras.  Šogad festivāla uzmanības centrā būs kaimiņu jeb nāburgu attiecību daudzveidīgie aspekti. Tas ietver sadzīvošanu...

No 13. līdz 15. februārim norisināsies jau piektais Vidzemes stāstnieku festivāls “Stāsti krēslā”, pulcējot stāstniekus no visas Latvijas, tostarp Valmieras. 

Šogad festivāla uzmanības centrā būs kaimiņu jeb nāburgu attiecību daudzveidīgie aspekti. Tas ietver sadzīvošanu un savstarpējo atbalstu, kā arī grūtumu, ko rada nesaticība kaimiņu starpā. Te iederēsies arī stāsti par atšķirīgu kultūru līdzāspastāvēšanas pieredzi Vidzemē, īpaši Igaunijas pierobežā. Ar kaimiņattiecībām saistīto stāstu izstāstīšana publiskā telpā padara tos par kopienas kolektīvo atmiņu, sekmē labu kaimiņattiecību pieredzes pārmantošanu nākamajās paaudzēs kā dzīvesziņu un dzīves pamatvērtību. Festivāla norisēs īpaša vērība tiks pievērsta Rūjienas izloksnē stāstītiem stāstiem, kas tiks dokumentēti stāstīšanas situācijās un popularizēti publiskajā telpā.

Laikam ejot, arī festivāls pārtopot un mainās. Ar šo gadu festivāls kļūst par ziemas festivālu, kas norisināsies februārī reizi divos gados, tā iezīmējot Latvijas stāstnieku lielo pasākumu kalendārā iztrūkstošo gadalaiku. 

Festivāla pirmo dienu, 13.februāri, Valmierā iezīmēs jautro un kuriozo stāstu vakars “Ar smaidu par kaimiņu būšanu” Valmieras integrētajā bibliotēkā plkst.17.30. Kopā ar valmieriešiem stāstus stāstīs Vidzemes stāstniece Agita Lapsa. Pasākums notiek UNESCO LNK tīkla “Stāstu bibliotēkas” ietvaros. Šis būs atklātais pasākums, un tajā gaidīts ikviens interesents.

Otrās dienas pasākumi norisināsies Naukšēnos, Rūjienā, Mazsalacā un Oleru mužā. No rīta stāstniekus Rūjienas novada Tautskolā sagaidīs vadītāja Gita Zariņa. Pēc tam stāstnieki dosies uz Rūjienas un Naukšēnu novadu skolām. Festivālu atklāsim Naukšēnu Cilvēkmuzejā kopā ar Naukšēnu novada vidusskolas stāstnieku pulciņa dalībniekiem un viņu skolotāju Vidzemes stāstnieci Agritu Gruzdiņu. Ar Cilvēkmuzeja ekspozīciju un cilvēkstāstiem mūs iepazīstinās vadītāja Diāna Glušonoka. Tālāk dosimies uz  Ipiķu pag. “Eglītēm”, kur igauņu tulkotāja un mitologa Reiņa Seppa mājā mūs uzņems šī nama kurators Mairis Čukurs. Te pieredzēsim šī nama īpašo noskaņu un dzirdēsim stāstus par R. Seppa radošo darbību, latviešu un igauņu entuziastu paveikto, šī nama saglabāšanā mūsu kopīgajai kultūrvidei. Mazsalacā tiksimies ar Mazsalacas stāstnieku kopas dalībniekiem un to vadītāju Lieni Apsīti. Šī stāstnieku kopiena mājvietu atradusi Mazsalacas pilsētas bibliotēkā, kur jau ceturto gadu pulcējas reizi mēnesī, lai pilnveidotu savas stāstnieku prasmes un izzinātu novada vēsturi. Mazsalacas novada kultūras centrā kopīgi piedalīsimies stāstu pasākumā “Ko tie mani kamiņ' dar'?". Tas būs atklātais pasākums, un tajā gaidīts ikviens interesents.

Festivāla trešās dienas aktivitātes risināsies Rūjienā. Rūjienas novada Tautskolā tiksimies ar igauņu draugiem no Meizakilas (Mõisaküla), kuri pilsētas bibliotēkā kopīgi apgūst latviešu valodu, un klausīsimies gan rūveniešu, gan igauņu stāstus par dzīvi pierobežā. Festivāla īpašie viesi šogad būs igauņu stāstnieki Jaak un Hannele Känd no Pērnavas. Stāstniekiem un interesentiem būs iespēja piedalīties viņu vadītajā meistarklasē. Abpusējai sapratnei tiks nodrošināts arī tulkojums: mums palīdzēs lieliskā igauņu valodas tulce Rūta Karma. Rūjienas novada Tautskolā būs iespējams iegādāties brīnišķīgus Rūjienas amatnieku un mājražotāju darinājumus, ko mājiniekiem aizvest bāžiņā (ciemakukulis). Kopīgi ar igauņu draugiem apmeklēsim Rūjienas muzeju-izstāžu zāli, kur muzeja vadītāja Līga Siliņa tīrā rūveniešu mēlē atklās, ar ko lepojas rūjienieši.

Festivāla kulminācija būs Lielais stāstu vakars “Ai, kaimiņ, nāburdziņ, kā mēs mīļi dzīvojam!", kas norisināsies Rūjienas kultūras namā. Pasākumā piedalīsies stāstnieki no dažādiem Latvijas novadiem, kā arī igauņu stāstnieki Jaak un Hannele Känd no Pērnavas. Pasākumu muzikāli kuplinās kapela “Rūvenes aure”.

Festivālu rīko Vidzemes stāstnieki sadarbībā ar Latvijas Stāstnieku Asociāciju, Valmieras integrēto bibliotēku, Rūjienas novada Tautskolu, Naukšēnu Cilvēkmuzeju, Mazsalacas pilsētas bibliotēku, Mazsalacas novada kultūras centru, Oleru muižu, Ķoņu pagasta bibliotēku.

Vidzemes stāstnieki kā domu biedru grupa izveidojās 2016.gadā. Grupas kodols ir pieci stāstnieki, kuri ikdienā rīko stāstīšanas notikumus savās kopienās dažādām vecuma grupām, organizē jauno stāstnieku konkursa “Teci, teci, Valodiņa!” Valmieras pusfinālu un realizē dažādus projektus Valmierā un novados. Grupas dalībnieki mērķtiecīgi pilnveido savas stāstnieka prasmes meistarklasēs un stāstnieku pasākumos, tai skaitā visos četros Latvijas stāstnieku festivālos. Vairāk šeit.

Festivāla mērķis ir veicināt stāstniecības tradīcijas, kā nozīmīgas nemateriālā kultūras mantojuma daļas, saglabāšanu, attīstīšanu un tālāknodošanu Vidzemes kultūrtelpā, kā arī Vidzemei raksturīgo izlokšņu popularizēšana un lietojuma veicināšana publiskajā telpā.

Informāciju sagatavoja:
Agita Lapsa,
festivāla koordinatore
 

 

Skatīt vairāk
 

"Dzelzs vilks". Jura Kaukuļa jubilejas koncerts

  15. februārī (2020) 
15.februārī plkst.19.00 leģendārā latviešu rokgrupa “Dzelzs vilks” aicina uz koncertu Valmieras Kultūras centrā, kas notiks grupas solista un dziesmu autora Jura Kaukuļa pusgadsimta dzimšanas dienas zīmē.  Koncertā skanēs sulīgākās dziesmas no dažādiem “Dzelzs vilka”...

15.februārī plkst.19.00 leģendārā latviešu rokgrupa “Dzelzs vilks” aicina uz koncertu Valmieras Kultūras centrā, kas notiks grupas solista un dziesmu autora Jura Kaukuļa pusgadsimta dzimšanas dienas zīmē. 

Koncertā skanēs sulīgākās dziesmas no dažādiem “Dzelzs vilka” daiļrades posmiem, tāpat arī fanus priecēs populārākās kompozīcijas un pavisam jaunas dziesmas. Koncertā nedzirdētās versijās izskanēs arī Jura Kaukuļa kompozīcijas, tapušas radošās sadarbībās kopā ar dažādiem māksliniekiem.

 

Februārī leģendārā latviešu rokgrupa “Dzelzs vilks” aicina uz koncertiem, kas notiks grupas solista un dziesmu autora Jura Kaukuļa pusgadsimta dzimšanas dienas zīmē.

Koncertos skanēs sulīgākās dziesmas no dažādiem “Dzelzs vilka” daiļrades posmiem, tāpat arī fanus priecēs populārākās kompozīcijas un pavisam jaunas dziesmas. Koncertos nedzirdētās versijās izskanēs arī Jura Kaukuļa kompozīcijas, tapušas radošās sadarbībās kopā ar dažādiem māksliniekiem.

Juris Kaukulis, kurš 2020. gada februārī svin pusgadsimta dzimšanas dienu, ir latviešu mūziķis, rokgrupas “Dzelzs Vilks” vadošais solists un ģitārists, kura balss tembrs, harizmātiskā uzstāšanās maniere un nebeidzamā enerģija ārpus standartiem nav sajaucama ne ar vienu citu - ne velti 90. gados viņš alternatīvajā metālmūzikas skatuvē dēvēts par Panku.

Jura dibinātā grupa “Dzelzs vilks”, kas, gadiem ejot, kļuvusi arī par paša mūziķa alter ego, ir viena no populārākajām Latvijas rokgrupām, kas saņēmusi ievērojamu skaitu apbalvojumu gan par labākajiem roka un folka albumiem, gan dziesmām. Grupu 1991. gadā Juris Kaukulis, tolaik garmatains metālmūzikas fans, dibina dzimtajā Mālpilī kā metālmūzikas apvienību, kas gūst atzinību 90. gadu Latvijas alternatīvās mūzikas scēnā. Šobrīd tolaik izdotajiem albumiem “Mirušās kaijas” un “Palodze” ir Latvijas metālmūzikas kulta ierakstu statuss.

Uz plašāka popularitātes viļņa “Dzelzs vilks” Jura vadībā nokļūst pēc tūkstošgades mijas, līdz ar albumiem “Lai arī tu būtu ar mani” (2001) un “Ļauj man tevi” (2003), kam seko “Manās mājās sieviešu nav” (2004), “Sārtā rītausma” (2007) un Dailes teātra izrādei “Tas trakais, trakais Harijs” rakstītais albums “Dzelzs vilka teātris” (2009). Top arī kopā ar “Dzelzs vilku” tapušie un latviešu folkloras iedvesmotie albumi “Vakara zvaigzne” (2005) un “Uijā, uijā nikni vilki” (2008), arī rokmūzikas albumus “Dzīvnieks pilsētā” (2011) un “Perfekta rītdiena” (2014), kā arī labāko dziesmu izlase dubultalbumā “Dziesmas pilnmēness naktī” (2016).

Paralēli Juris Kaukulis rakstījis mūziku teātra izrādēm Dailes un Leļļu teātros (“Man arī būtu bail”, “Tas trakais, trakais Harijs”, “Riķa un niķa stiķi”, “Makss un Morics”, “Puscilvēki”), kā arī mūziku dejas izrādēm, kinofilmām un televīzijas seriāliem (“Šķiršanās formula”, “16+”), kā arī pats nokļuvis aktiera lomā, atveidojot vienu no galvenajām lomām Andreja Ēķa filmā “Klases salidojums”.

Jauni radoši meklējumi likuši izveidot arī jaunfolka mūzikas projektu “Jauno Jāņu orķestris”, izdodot albumus “Kālabad” un “Ieviņa”, kā arī radīt un ieskaņot skaņu celiņu Rozes Stiebras Latvijas simtgades animācijas filmai “Saule brauca debesīs”.

Jura dziesmas – “Balerīna”, “Oranži mati”, “Uijā, uijā nikni vilki”, “Ļauj man tevi”, kā arī jaunākās: “Tu vilki nakti”, “Bīstami vārdi”, “Ieviņa” un “Tās vēl nav beigas” kļuvušas par latviešu roka un postfolka klasiku, un arvien pulcē visu vecumu klausītājus mūziķa koncertos.

 Biļetes: EUR 10-18. Ar Valmieras kultūras karti: EUR 1,- atlaide; ar lietotni "Mana Valmiera": 10% atlaide.

Pasākumu organizē Valmieras Kultūras centrs.

Iegādāties biļetes

 

 

Skatīt vairāk
 

Grupa "Sudden Lights" aicina uz koncertu Valmierā!

  21. februārī (2020) 
Grupa “Sudden Lights” izdevusi otro studijas albumu “Vislabāk ir tur, kur manis nav” un aicina uz tūres koncertiem, kuros skanēs skaņdarbi ne tikai no jaunā albuma, bet arī pirmā studijas albuma “Priekšpilsētas”. “Vislabāk ir tur, kur manis nav” albumā grupa...

Grupa “Sudden Lights” izdevusi otro studijas albumu “Vislabāk ir tur, kur manis nav” un aicina uz tūres koncertiem, kuros skanēs skaņdarbi ne tikai no jaunā albuma, bet arī pirmā studijas albuma “Priekšpilsētas”.
“Vislabāk ir tur, kur manis nav” albumā grupa turpina debijas ierakstā “Priekšpilsētas” iesākto, izkopjot savu skanējumu un rokrakstu, jaunā muzikālā kvalitātē, eksperimentējot ar dziesmu formām un noskaņu daudzveidību. Tas sarakstīts grupas radošajās nometnēs 2018. gada vasarā un ierakstīts vairākās ierakstu sesijās 2019. gada pavasarī TSP Music studijā kopā ar producentu Jāni Aišpuru.


Grupas solists Andrejs Reinis Zitmanis stāsta: ““Vislabāk ir tur, kur manis nav” - tā ir sajūta, kas cilvēku nekad nepamet, sajūta, ka dzīve notiek kaut kur citur. Albums ir aicinājums atmest lieko, izbēgt no pilsētas trokšņiem un dzīvot sev un savam priekam.”
2020. gada februārī sāksies koncertūre “Vislabāk ir tur, kur manis nav” pa Latviju, iezīmējot kartē pilsētas, kurās ir meklējamas mūziķu senču saknes. Tūre noslēgsies ar lielkoncertu Rīgā “Hanzas peronā”, kur gaidāmi dažādi muzikāli pārsteigumi.

21.02. Valmieras Kultūras centrs
28.02. Liepājas kultūras nams "Wiktorija"
07.03. Alūksnes Kultūras centrs
20.03. "Hanzas perons"
Kopš pirmā grupas albuma “Priekšpilsētas” iznākšanas ir pagājuši divi nozīmīgi gadi grupas attīstībā, kas atstājuši vēsturiskus nospiedumus Latvijas mūzikā. Grupa koncertējusi dažādās Latvijas vietās, kā arī 2018. gada februārī grupas dziesma “Just Fine” ieguva otro vietu televīzijas šovā “LTV Supernova” un kļuva par mēneša straumētāko dziesmu Latvijā. 2018. gada vasarā Sudden Lights uzstājās tūkstošu klausītāju priekšā, iesildot grupu “Prāta Vētra” viņu koncertturnejā “Skārda bungu tūre”.

Skatīt vairāk
 

Vidzemes inovāciju nedēļa 2020: no 24. līdz 28. februārim

  24. februārī (2020) 
No 24. februāra līdz 28. februārim Vidzemē jau otro gadu norisināsies Vidzemes Inovāciju nedēļa. Tās ietvaros visā Vidzemē notiks pasākumi, lai iepazīstinātu vidzemniekus ar inovācijas potenciālu un resursu ilgtspējīgu izmantošanu. Pasākumi, kuros stiprināt savu inovāciju garu, ir dažāda formāta...

No 24. februāra līdz 28. februārim Vidzemē jau otro gadu norisināsies Vidzemes Inovāciju nedēļa. Tās ietvaros visā Vidzemē notiks pasākumi, lai iepazīstinātu vidzemniekus ar inovācijas potenciālu un resursu ilgtspējīgu izmantošanu. Pasākumi, kuros stiprināt savu inovāciju garu, ir dažāda formāta un adresēti plašai auditorijai.

Aicinām iepazīties ar visiem pasākumiem Vidzemes Inovāciju nedēļas 2020 mājaslapā innovation.vidzeme.lv, kurā pieejami detalizēti pasākumu apraksti un iespējams reģistrēties to apmeklējumam. Ieteicams mājaslapu apmeklēt regulāri, jo informācija arvien tiek vēl papildināta.

Šobrīd jau zināms, ka Vidzemes Inovāciju nedēļas 2020 laikā uzņēmējiem tiks organizēti pieredzes apmaiņas braucieni uz zinātniskajiem un pētniecības institūtiem Rīgā, kā arī durvis vērs reģiona izglītības iestāžu pētnieciskās laboratorijas, lai izstāstītu par iespējām, kuras var izmantot esošie un topošie uzņēmēji savu produktu un pakalpojumu attīstībai un uzlabošanai.

Valmierā sagaidāmi divi atklāšanas pasākumi vietās, kas būtiski papildinās Vidzemes reģiona biznesa vides piedāvātās attīstības iespējas - tiks atklāta Koprades darbnīca jeb makerspace, kā arī durvis vērs multifunkcionāla metālapstrādes laboratorija.

Tāpat Inovāciju nedēļas ietvaros vairākās pašvaldībās starts tiks dots grantu konkursiem finansējuma saņemšanai uzņēmējdarbības ideju īstenošanai.

Cēsīs IT profesionāļi un entuziasti tiksies radošā vidē, lai pārrunātu aktualitātes, iegūtu iedvesmu un jaunus kontaktus, bet visu nedēļu pilsētā būs aplūkojama iedvesmojoša izstāde - bioekonomikas pop-up stends, ko organizē Latvijas Valsts mežzinātnes institūts Silava.

Pasākumu klāstā arī konferences, semināri, lekcijas, darbnīcas.

Jāatzīmē, ka Inovāciju nedēļas 2020 ietvaros tiks organizētas divas konferences.

25. februārī Valmierā uz konferenci “Inovatīvi sociālie pakalpojumi” aicināti tie interesenti, kuri vēlētos diskutēt par sociālajiem pakalpojumiem to tapšanas posmā  - kā tie veidojas, kas tos iniciē, kāpēc daži pakalpojumi ir ilgmūžīgi, kamēr citi “mirst” un vai esam gatavi vairāk izmantot tehnoloģijas, lai tos attīstītu?

Savukārt 27. februārī Cēsīs norisināsies inovāciju konference “ Atbildīga inovācija”, kurā tuvāk tiks aplūkotas trīs centrālās tēmas, aicinot izzināt  un diskutēt par bioekonomikas inovācijām pārtikas ražošanā un gastronomijā, aprites ekonomiku, dizaina principiem un inovatīviem pakalpojumiem publiskajā pārvaldē.

Ņemot vērā, ka pagājušā gadā veiksmīgi tika realizēts Latvijā vēl neierasts biznesa konsultāciju formāts jeb t.s. speed-consulting, kad uz vietas, iepriekš pierakstoties, iespējams saņemt 20 minūšu garu profesionālu eksperta konsultāciju, arī šogad esošie un topošie uzņēmēji tiks aicināti uzdot jautājumus un saņemt atbildes sava biznesa attīstībai.

Atgādinot, cik būtiski ir attīstīt uzņēmējdarbību, nekaitējot dabai un līdzcilvēkiem, un ka tam blakusstāvoša ir inovācija, šogad sevišķa uzmanība pievērsta arī Apvienotās Nāciju organizācijas (ANO) 17 ilgtspējīgas attīstības mērķiem. Īpaši izcelti trīs būtiskākie, kurus aktualizē Vidzemes Inovāciju nedēļas 2020 organizatori: Mērķis #8 runā par inovāciju nozīmi ekonomiskās izaugsmes veicināšanai, Mērķis #9 norāda uz sadarbību, t.sk. daloties ar infrastruktūru pāri robežām un Mērķis #12 aicina apdomīgi izmantot mums pieejamos resursus.

Vidzemes Inovāciju nedēļu 2020 organizē Vidzemes plānošanas reģions un Vidzemes Uzņēmējdarbības cents sadarbībā ar Vidzemes pašvaldībām, kā arī virkni pašmāju un ārvalstu organizāciju un uzņēmumu.

Jautājumiem:
Laila Gercāne, Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības un projektu nodaļas vadītāja, laila.gercane@vidzeme.lv, +371 29120536 (koncepts)
Laima Engere, Vidzemes Uzņēmējdarbības centra vadītāja, laima.engere@vidzeme.lv, +371 28376912  (pasākumi)

Informāciju sagatavojusi:
Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv, +371 29454752 (komunikācija)

Skatīt vairāk
 

Ilona Bagele. Samsons Izjumovs. Krievu romanču vakars.

  8. martā (2020) 
8. martā plkst. 16.00 Valmieras Kultūras centrā notiks koncerts "Ilona Bagele. Samsons Izjumovs. Krievu romances". Šajā koncertprogrammā Ilonas Bageles un Samsona Izjumova izpildījumā skan populāras un klausītāju iemīļotas 19. un 20. gadsimta krievu komponistu romances un dziesmas. Romances aptver ļoti...

8. martā plkst. 16.00 Valmieras Kultūras centrā notiks koncerts "Ilona Bagele. Samsons Izjumovs. Krievu romances". Šajā koncertprogrammā Ilonas Bageles un Samsona Izjumova izpildījumā skan populāras un klausītāju iemīļotas 19. un 20. gadsimta krievu komponistu romances un dziesmas.

Romances aptver ļoti plašu emociju spektru - no sentimenta līdz pat dramatiskām kaislībām. Tās ļauj gremdēties melanholiskās atmiņās, reizēm uzplēš sen aizmirstas rētas un ļauj tām no jauna izsāpēt, un atkal sadzīt... Romanču melodijas savā būtībā ir ļoti vienkāršas un dziedamas ne tikai uz skatuves, bet arī draugu lokā. Droši vien tamdēļ romanču mūzikas un dzejas valdzinājums allaž rod atbalsi gan klausītājos, gan to atskaņotājos.

Īpašu atmosfēru palīdzēs uzburt komponista Kārļa Lāča un Andreja Puškareva oriģinālās aranžijas un Elitas Bukovskas režija.

Koncertā piedalīsies LNO mūziķu apvienība - Ilze Ozoliņa (klavieres), Svetlana Okuņa (vijole), Inga Sunepa (čells), Inita Āboliņa (akordeons), Mareks Auziņš (kontrabass) un Vladimirs Kudrins (ģitāra).

Biļetes:  EUR 8-12.

Atlaides:
Valmieras kultūras karte: EUR 1,-
Lietotne "Mana Valmiera": 10%

Koncertu organizē Valmieras Kultūras centrs sadarbībā ar VSIA "Latvijas Koncerti".

Skatīt vairāk
 

Valmierā koncertēs "Melo-M" un Dināra Rudāne

  13. martā (2020) 
Čellu trio “Melo-M” sadarbībā ar pazīstamo dziedātāju Dināru Rudāni izveidojis jaunu un muzikāli daudzveidīgu koncertprogrammu “Pieci elementi”, piedāvājot dažādu žanru un noskaņu skaņdarbus trīs čellu un solistes izpildījumā. Koncerts Valmieras Kultūras centrā skanēs 13.martā...

Čellu trio “Melo-M” sadarbībā ar pazīstamo dziedātāju Dināru Rudāni izveidojis jaunu un muzikāli daudzveidīgu koncertprogrammu “Pieci elementi”, piedāvājot dažādu žanru un noskaņu skaņdarbus trīs čellu un solistes izpildījumā. Koncerts Valmieras Kultūras centrā skanēs 13.martā plkst.19.00. Koncertprogrammas nosaukums “Pieci elementi” nav nejaušība, jo tajā valda piecas dažādas mūzikas noskaņas – gan akadēmiskā mūzika, gan roks un popmūzika, gan latviešu autoru dziesmas un jūtamas arī atsauces uz tautas jeb pasaules mūziku. Tāpat koncertos kā pieci elementi uz skatuves darbojas pieci mūziķi – “Melo-M” čellisti Kārlis Auzāns, Miķelis Vīte un Jānis Pauls, soliste Dināra Rudāne un sitaminstrumentālists Miķelis Vīte.

Koncertprogrammas nosaukums nevilšus saistīts arī ar kādu īpašu muzikālu pārsteigumu – solistes un “Melo-M” sadarbībā iestudēts skaņdarbs “Dīvas deja”, kas plašāk pazīstams no filmas “Piektais elements” un izceļas ar īpašu vokālo sarežģītību. 

Citu programmas skaņdarbu klāstā ir gan grupas “Queen” dziesma “Who Wants To Live Forever”, gan roka himna “Smoke On The Water”, Enijas Lenoksas savulaik dziedātā “Sweet Dreams”, kā arī Volfganga Amadeja Mocarta Nakts karalienes ārija no operas “Burvju flauta” un daudzi citi skaņdarbi.

 

Biļetes: EUR 12-18. Ar Valmieras kultūras karti EUR 1,- atlaide; ar lietotni "Mana Valmiera"-10% atlaide.

Pasākumu organizē Valmieras Kultūras centrs.

Iegādāties biļetes

Skatīt vairāk