A A A

Pasākumi

 

Seminārs “Sabiedrības virzīta apkaimes attīstība” – jau 30. novembrī!

  30. novembrī (2020) 
Rudens sākumā Valmieras novada fonds kopā ar Valmieras pilsētas un novadu pašvaldībām rīkoja apkaimju domrades, kur iedzīvotāji konstatēja aktuālās problēmas, izaicinājumus un meklēja tiem risinājumus. Lai motivētu iedzīvotājus domradēs un citās sabiedriskās apspriešanās paustās idejas...

Rudens sākumā Valmieras novada fonds kopā ar Valmieras pilsētas un novadu pašvaldībām rīkoja apkaimju domrades, kur iedzīvotāji konstatēja aktuālās problēmas, izaicinājumus un meklēja tiem risinājumus. Lai motivētu iedzīvotājus domradēs un citās sabiedriskās apspriešanās paustās idejas īstenot, aicinām piedalīties tiešsaistes seminārā “Sabiedrības virzīta apkaimes attīstība”, kas notiks jau nākamnedēļ pirmdien, 30. novembrī plkst.14:00-16:00 Zoom platformā.

Semināru vadīs Āris Ādlers, apkaimju attīstības eksperts, kurš visā Latvijā palīdzējis īstenoties dažādiem apkaimju uzlabošanas projektiem - no soliņiem un skvēriem, līdz rotaļu laukumiem un pulcēšanās vietām. Daļa domradēs paustās idejas tika iesniegtas VNF projektu konkursā “Sev, tev, novadam”, vēl citas – noziņotas pilsētas un novadu pašvaldībām, tomēr liela daļa domradēs izskanējušo ideju šobrīd vēl gaida savu īstenošanas un atbalsta brīdi (skatīt tās šeit). Iespējams, kādu no tām varēs startēt VNF pasākumā “Ziedotāju aplis”, kas tiks izsludināts jau decembra sākumā.

Lai valmieriešiem un apkārtējo novadu cilvēkiem ļautu noticēt, ka viss ir iespējams, ja vien dara un vēlas, ar savu pieredzes stāstu dalīsies biedrība “Burkānciema apkaime” no Valmieras un biedrība “Jaunolaines attīstībai” no Jaunolaines. Abas biedrības izveidojušās, satiekoties konkrētās apkaimes cilvēkiem ar degsmi īstenot savas idejas – gan kopienas stiprināšanai, gan teritorijas labiekārtošanai.

NVO “Burkānciema apkaime” ir izveidota tikko rudenī, savukārt NVO “Jaunolaines attīstībai” Jaunolainē darbojas kopš pavasara. Abas biedrības jau ir aizsākušas vairākas iniciatīvas, iesaistot vietējos iedzīvotājus. Īpaši jāuzsver Jaunolaines NVO izstrādātais plāns risinājumu darbnīcā “Mežezera attīstības stratēģijas izstrāde”, kas tapis, sanākot dažādu jomu speciālistiem un pārējiem līdzcilvēkiem, kam rūp ciemata ūdenskrātuve Mežezers. Kā biedrības aktivizē savus līdzcilvēkus savas apkaimes attīstībā – to būs iespējams uzzināt šajā seminārā!

Lai ikviens domrades dalībnieks (un citi interesenti) gūtu mazliet iedvesmas un motivācijas piedalīties savas pilsētas vai novada telpas uzlabošanā, aicinām reģistrēties līdz 29. novembrim, aizpildot anketu ŠEIT - https://ej.uz/8t18 (Zoom tiešsaistes saiti saņemsiet 30. novembra rītā). Jautājumu gadījumā sazinieties, rakstot e-pastu vnf@vnf.lv vai zvanot pa tālruni 20 258 200 (Gundega).

VNF uzdevums ir ne tikai motivēt cilvēkus līdzdarboties, bet arī radīt apstākļus, lai cilvēki paši gribētu piedalīties savas kopienas dzīves veidošanā. Lai ikviens no mums varētu piedalīties lēmumu pieņemšanā par sev svarīgiem jautājumiem savā apkaimē, tādējādi pašiem iesaistoties savas apkārtējās vides veidošanā. Seminārs notiek, pateicoties Kultūras ministrijas atbalstam.

 
Papildu informācija:
Gundega Siliņa, Valmieras novada fonda projektu vadītāja
Tālrunis: 20258200; e-pasts: gundega.silina@vnf.lv
http://www.vnf.lv / Facebook.com/ValmierasFonds/
Skatīt vairāk
 

VUGD 30.novembrī veiks trauksmes sirēnu pārbaudi

  30. novembrī (2020) 
Pirmdien, 30.novembrī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi, iedarbinot tās uz trim minūtēm. “Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju brīdināšanai gadījumos, kad notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv...

Pirmdien, 30.novembrī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi, iedarbinot tās uz trim minūtēm.

“Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju brīdināšanai gadījumos, kad notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv tās draudi. Ir būtiski regulāri pārbaudīt trauksmes sirēnas, lai, ja būtu nepieciešams tās izmantot reālā situācijā, tas nostrādātu bez aizķeršanās” norāda VUGD Civilās aizsardzības pārvaldes priekšnieks pulkvedis Ivars Nakurts.

30.novembrī no plkst.10.00 līdz plkst.10.20 visā valstī, tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas uz trim minūtēm. Iedzīvotājiem nav pamata uztraukumam, jo tā ir kārtējā trauksmes sirēnu pārbaude. Gadījumā, ja trauksmes sirēnu pārbaudes laikā tās nedzirdat, nesatraucieties, jo ārkārtas gadījumos tiks izmantoti arī citi apziņošanas veidi, piemēram, informācijas nodošana pa skaļruņiem. VUGD aicina viesnīcu administrāciju informēt savus ārvalstu viesus par gaidāmo trauksmes sirēnu pārbaudi, lai nerastos lieki uztraukumi.

Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas, kuras ir izvietotas tā, lai  raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā (atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, teritoriālās apbūves īpatnībām, pilsētas ikdienas trokšņiem, gaisa mitruma un vēja stipruma). VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot trauksmes sirēnu signālu, iedzīvotājiem jāieslēdz televizori un radioaparāti vai citas ierīces, piemēram, mobilo telefonu radiouztvērēji, informācijas saņemšanai par to ieslēgšanas iemeslu un nepieciešamo rīcību.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2017.gada 8.augusta noteikumu Nr.440 “Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas izveidošanas, darbības un finansēšanas kārtība” VUGD veic trauksmes sirēnu gatavības pārbaudi, lai pārbaudītu trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli un sadarbību ar plašsaziņas līdzekļiem (radio un TV).

Plašākai informācijai:
Ilze Dāme-Birziņa
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa
Tel. 67075854, prese@vugd.gov.lv
Skatīt vairāk
 

1. decembrī notiks tūrisma vebinārs "Kā piedāvāt savu pakalpojumu dabas tūristam?"

  1. decembrī (2020) 
Laikā, kad dabas un pārgājienu tūrisms kļūst arvien populārāks, un cilvēki savas izvēles bieži vien balsta informācijā, ko iegūst sociālajos medijos, Vidzemes plānošanas reģions rīko vebināru “Kā piedāvāt savu pakalpojumu dabas tūristam?”, kas notiks tiešsaistē otrdien,...

Laikā, kad dabas un pārgājienu tūrisms kļūst arvien populārāks, un cilvēki savas izvēles bieži vien balsta informācijā, ko iegūst sociālajos medijos, Vidzemes plānošanas reģions rīko vebināru “Kā piedāvāt savu pakalpojumu dabas tūristam?”, kas notiks tiešsaistē otrdien, 2020. gada 1. decembrī. Vebinārā aicināti piedalīties tūrisma nozares pārstāvji – gan uzņēmēji, gan pašvaldību speciālisti.

Vebināra tēmas:

  • Gājējam draudzīgs tūrisma pakalpojuma sniedzējs un jaunā atpazīstamības zīme “Gājējam draudzīgs”
  • Jaunais pārgājienu maršruts Mežtaka kā resurss tūrisma produktu un pakalpojumu veidošanā
  • Sadarbība starp tūrisma pakalpojumu sniedzējiem – kā saskatīt iespējas un izmantot savā labā?
  • Sociālie mediji tūrisma nozarē: iespējas, kanāli, rīki

Vebinārā piedalīsies:

  • projekta Mežtaka vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā Maija Rieksta,
  • ekonomikas zinātņu doktore Aija Van der Steina,
  • sociālo mediju eksperts Vilhelms Meisters,
  • dabas tūrists un garo distanču gājējs Andžejs Stepančuks.

Norises laiks: 2020. gada 1. decembris, plkst. 10.00–12.30

Reģistrēšanās šeit: http://ej.uz/pieteiksanas-1_dec_2020

Pieteikšanās atvērta līdz 27. novembrim.

Dalība vebinārā ir bez maksas. Dalības saite tiks nosūtīta e-pastā.

Vebinārs tiek īstenots projektā "Pārrobežu pārgājiena maršruts "Mežtaka"" ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam finansiālu atbalstu.  Šī informācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Informāciju sagatavojusi: Māra Sproģe, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste, +371 26488091, mara.sproge@vidzeme.lv

Skatīt vairāk
 

Tiešsaistes diskusija uzņēmējiem par atbalstu un sadarbības iespējām ārkārtas situācijā

  2. decembrī (2020) 
Valmieras pilsētas pašvaldība un Valmieras Attīstības aģentūra aicina uzņēmējus uz sarunu, lai informētu par plānotajiem atbalsta pasākumiem valstī un pašvaldībā ārkārtas situācijas apstākļos. Diskusijas laikā pašvaldība un attīstības aģentūra vēlas uzklausīt uzņēmējus,...

Valmieras pilsētas pašvaldība un Valmieras Attīstības aģentūra aicina uzņēmējus uz sarunu, lai informētu par plānotajiem atbalsta pasākumiem valstī un pašvaldībā ārkārtas situācijas apstākļos. Diskusijas laikā pašvaldība un attīstības aģentūra vēlas uzklausīt uzņēmējus, noskaidrojot nozaru aktualitātes un privātā sektora redzējumu, kā pašvaldība un attīstības aģentūra vēl varētu sadarboties un sniegt atbalstu Valmieras uzņēmējiem krīzes ietekmes mazināšanai. Sarunā piedalīsies Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, izpilddirektore / pašvaldības administrācijas vadītāja Evija Voitkāne, Valmieras Attīstības aģentūras, nozaru asociāciju, kā arī citi Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāvji.

 Pavisam notiks astoņas tiešsaistes diskusijas. Katrā no tām tiksies vairāku nozaru uzņēmēji un pārstāvji. Diskusijās ikviens uzņēmējs aicināts dalīties ar savu pieredzi, uzdot jautājumus un piedāvāt priekšlikumus, kā pašvaldībai un attīstības aģentūrai iesaistīties un sniegt atbalstu uzņēmējiem ārkārtas apstākļos. Katras diskusijas plānotais ilgums ir 45 minūtes.
Lai pieteiktos dalībai diskusijā, aicinām reģistrēt savu dalību: https://ej.uz/diskusija_Valmiera_2
Diskusijas dienā uz reģistrācijas formā norādīto e-pastu tiks nosūtīta saite, ar kuru varēs pievienoties tiešsaistes sarunai. Diskusijas tiek organizētas divās nedēļās trešdienās un ceturtdienās, sākot no 25. novembra.
 

PLAŠĀKA INFORMĀCIJA AR DISKUSIJU LAIKIEM UN NOZARĒM

Skatīt vairāk
 

Tiešsaistes diskusija uzņēmējiem par atbalstu un sadarbības iespējām ārkārtas situācijā

  3. decembrī (2020) 
Valmieras pilsētas pašvaldība un Valmieras Attīstības aģentūra aicina uzņēmējus uz sarunu, lai informētu par plānotajiem atbalsta pasākumiem valstī un pašvaldībā ārkārtas situācijas apstākļos. Diskusijas laikā pašvaldība un attīstības aģentūra vēlas uzklausīt uzņēmējus,...

Valmieras pilsētas pašvaldība un Valmieras Attīstības aģentūra aicina uzņēmējus uz sarunu, lai informētu par plānotajiem atbalsta pasākumiem valstī un pašvaldībā ārkārtas situācijas apstākļos. Diskusijas laikā pašvaldība un attīstības aģentūra vēlas uzklausīt uzņēmējus, noskaidrojot nozaru aktualitātes un privātā sektora redzējumu, kā pašvaldība un attīstības aģentūra vēl varētu sadarboties un sniegt atbalstu Valmieras uzņēmējiem krīzes ietekmes mazināšanai. Sarunā piedalīsies Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, izpilddirektore / pašvaldības administrācijas vadītāja Evija Voitkāne, Valmieras Attīstības aģentūras, nozaru asociāciju, kā arī citi Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāvji.

 


Pavisam notiks astoņas tiešsaistes diskusijas. Katrā no tām tiksies vairāku nozaru uzņēmēji un pārstāvji. Diskusijās ikviens uzņēmējs aicināts dalīties ar savu pieredzi, uzdot jautājumus un piedāvāt priekšlikumus, kā pašvaldībai un attīstības aģentūrai iesaistīties un sniegt atbalstu uzņēmējiem ārkārtas apstākļos. Katras diskusijas plānotais ilgums ir 45 minūtes.
Lai pieteiktos dalībai diskusijā, aicinām reģistrēt savu dalību: https://ej.uz/diskusija_Valmiera_2
Diskusijas dienā uz reģistrācijas formā norādīto e-pastu tiks nosūtīta saite, ar kuru varēs pievienoties tiešsaistes sarunai. Diskusijas tiek organizētas divās nedēļās trešdienās un ceturtdienās, sākot no 25. novembra.
 

PLAŠĀKA INFORMĀCIJA AR DISKUSIJU LAIKIEM UN NOZARĒM

Skatīt vairāk
 

Dzīvokļa īpašniek, to Tev vērts zināt

  7. decembrī (2020) 
Ekonomikas ministrija 2020. gada novembrī un decembrī aicina piedalīties vebināros, kuru laikā namu pārvaldītājus, dzīvokļu īpašniekus, kā arī privātmāju īpašniekus informēsim par aktualitātēm nozares normatīvajā regulējumā un energoefektivitātes risinājumiem.   Š.g....

Ekonomikas ministrija 2020. gada novembrī un decembrī aicina piedalīties vebināros, kuru laikā namu pārvaldītājus, dzīvokļu īpašniekus, kā arī privātmāju īpašniekus informēsim par aktualitātēm nozares normatīvajā regulējumā un energoefektivitātes risinājumiem.

 

Š.g. 7. un 10. decembrī dzīvokļu īpašniekus aicinām piedalīties vebinārā “Dzīvokļa īpašniek, to Tev vērts zināt”. Pasākuma laikā Rīgas pilsētas būvvaldes eksperti pastāstīs par nelikumīgu būvniecību, Rīgas Stradiņa universitātes eksperti pastāstīs par kvalitatīvu dzīves vidi mājoklī, ventilāciju un attālināto darbu. Sniegsim padomus, kā izvēlēties energoefektīvas iekārtas un kā novērtēt dzīvokļa energoefektivitāti, kā arī aktualizēsim citus dzīvokļa īpašniekam svarīgus jautājumus. Pasākuma piedalīsies arī Elektrum Energoefektivitātes centra, Patērētāju tiesību aizsardzības centra,  Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas un Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas pārstāvji. Pieteikšanās vebināram un dienas kārtība ir šeit https://bit.ly/32xzBAT. Pasākums notiks MS Team vidē un linku uz vebināru nosūtīsim dienu pirms pasākuma.

 

 

Š.g. gada 2. un 14. decembrī notiks vebināri “Būvē un atjauno droši”.  Vebināru laikā eksperti no AS “Sadales tīkls” un Elektrum energoefektivitātes centra pastāstīs par saules enerģiju, Rīgas Tehniskās universitātes eksperts pastāstīs par apkures veidiem privātmājā. Pasākuma laikā atgādināsim par to, kas jāzina par ēkas energoefektivitāti pirms pieņem lēmumu par ēkas būvniecību, kā arī par gandrīz nulles enerģijas ēkām un ēkas siltināšanas variantiem. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs arī informēs par būvmateriālu atbilstības deklarācijām. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādinās par ugunsdrošības prasībām. Pasākumā piedalīsies arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas, Latvijas Minerālvates ražotāju asociācijas pārstāvji. Pieteikšanās vebināram un dienas kārtība ir šeit https://bit.ly/3n7yhMK. Pasākums notiks MS Team vidē un linku uz vebināru nosūtīsim dienu pirms pasākuma.

Vebinārus organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju informatīvās kampaņas Dzīvo siltāk un konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā” ietvaros.

 

 

Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa
prese@em.gov.lv
Skatīt vairāk
 

Dzīvokļa īpašniek, to Tev vērts zināt

  10. decembrī (2020) 
Ekonomikas ministrija 2020. gada novembrī un decembrī aicina piedalīties vebināros, kuru laikā namu pārvaldītājus, dzīvokļu īpašniekus, kā arī privātmāju īpašniekus informēsim par aktualitātēm nozares normatīvajā regulējumā un energoefektivitātes risinājumiem. Š.g. 7. un...

Ekonomikas ministrija 2020. gada novembrī un decembrī aicina piedalīties vebināros, kuru laikā namu pārvaldītājus, dzīvokļu īpašniekus, kā arī privātmāju īpašniekus informēsim par aktualitātēm nozares normatīvajā regulējumā un energoefektivitātes risinājumiem.

Š.g. 7. un 10. decembrī dzīvokļu īpašniekus aicinām piedalīties vebinārā “Dzīvokļa īpašniek, to Tev vērts zināt”. Pasākuma laikā Rīgas pilsētas būvvaldes eksperti pastāstīs par nelikumīgu būvniecību, Rīgas Stradiņa universitātes eksperti pastāstīs par kvalitatīvu dzīves vidi mājoklī, ventilāciju un attālināto darbu. Sniegsim padomus, kā izvēlēties energoefektīvas iekārtas un kā novērtēt dzīvokļa energoefektivitāti, kā arī aktualizēsim citus dzīvokļa īpašniekam svarīgus jautājumus. Pasākuma piedalīsies arī Elektrum Energoefektivitātes centra, Patērētāju tiesību aizsardzības centra,  Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas un Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas pārstāvji. Pieteikšanās vebināram un dienas kārtība ir šeit https://bit.ly/32xzBAT. Pasākums notiks MS Team vidē un linku uz vebināru nosūtīsim dienu pirms pasākuma.

Š.g. gada 2. un 14. decembrī notiks vebināri “Būvē un atjauno droši”.  Vebināru laikā eksperti no AS “Sadales tīkls” un Elektrum energoefektivitātes centra pastāstīs par saules enerģiju, Rīgas Tehniskās universitātes eksperts pastāstīs par apkures veidiem privātmājā. Pasākuma laikā atgādināsim par to, kas jāzina par ēkas energoefektivitāti pirms pieņem lēmumu par ēkas būvniecību, kā arī par gandrīz nulles enerģijas ēkām un ēkas siltināšanas variantiem. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs arī informēs par būvmateriālu atbilstības deklarācijām. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādinās par ugunsdrošības prasībām. Pasākumā piedalīsies arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas, Latvijas Minerālvates ražotāju asociācijas pārstāvji. Pieteikšanās vebināram un dienas kārtība ir šeit https://bit.ly/3n7yhMK. Pasākums notiks MS Team vidē un linku uz vebināru nosūtīsim dienu pirms pasākuma.

Vebinārus organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju informatīvās kampaņas Dzīvo siltāk un konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā” ietvaros.

 

 

Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa
prese@em.gov.lv

Skatīt vairāk
 

Būvē un atjauno droši - eneregoefektivitāte, apkure privātmājās

  14. decembrī (2020) 
Ekonomikas ministrija 2020. gada decembrī aicina piedalīties vebināros, kuru laikā namu pārvaldītājus, dzīvokļu īpašniekus, kā arī privātmāju īpašniekus informēsim par aktualitātēm nozares normatīvajā regulējumā un energoefektivitātes risinājumiem. Š.g. 2. un 14. decembrī notiks...

Ekonomikas ministrija 2020. gada decembrī aicina piedalīties vebināros, kuru laikā namu pārvaldītājus, dzīvokļu īpašniekus, kā arī privātmāju īpašniekus informēsim par aktualitātēm nozares normatīvajā regulējumā un energoefektivitātes risinājumiem.

Š.g. 2. un 14. decembrī notiks vebināri “Būvē un atjauno droši”.  Vebināru laikā eksperti no AS “Sadales tīkls” un Elektrum energoefektivitātes centra pastāstīs par saules enerģiju, Rīgas Tehniskās universitātes eksperts pastāstīs par apkures veidiem privātmājā. Pasākuma laikā atgādināsim par to, kas jāzina par ēkas energoefektivitāti pirms pieņem lēmumu par ēkas būvniecību, kā arī par gandrīz nulles enerģijas ēkām un ēkas siltināšanas variantiem. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs arī informēs par būvmateriālu atbilstības deklarācijām. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādinās par ugunsdrošības prasībām. Pasākumā piedalīsies arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas, Latvijas Minerālvates ražotāju asociācijas pārstāvji. Pieteikšanās vebināram un dienas kārtība ir šeit https://bit.ly/3n7yhMK. Pasākums notiks MS Team vidē un linku uz vebināru nosūtīsim dienu pirms pasākuma.

Vebinārus organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju informatīvās kampaņas Dzīvo siltāk un konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā” ietvaros.

Skatīt vairāk