A A A

Pasākumi

 

Valmierā notiks Mārim Rozenbaham veltīts piemiņas turnīrs florbolā

  4. jūlijā (2020) 
Sestdien, 4.jūlijā Valmiera norisināsies Māra Rozenbaha piemiņas turnīrs florbolā. Godinot vienu no Valmieras florbola aizsācējiem, trīs grupās varēs sacensties ikviens florbola spēles cienītājs. Turnīrs norisināsies 2020. gada 4. jūlijā, Vidzemes Olimpiskā centra stāvlaukumā (Rīgas iela 91, Valmiera),...

Sestdien, 4.jūlijā Valmiera norisināsies Māra Rozenbaha piemiņas turnīrs florbolā. Godinot vienu no Valmieras florbola aizsācējiem, trīs grupās varēs sacensties ikviens florbola spēles cienītājs.

Turnīrs norisināsies 2020. gada 4. jūlijā, Vidzemes Olimpiskā centra stāvlaukumā (Rīgas iela 91, Valmiera), pie BMX trases. Plkst. 10:00 startēs JAUNIEŠU grupa, bet plkst. 12:00 ELITES un VETERĀNU grupas.

Pieteikšanās līdz 2020. gada 3.jūlijam plkst. 16.00, nosūtot pieteikumu elektroniski uz e-pastu: fkvalmiera@gmail.com,  ar norādi „Māra Rozenbaha piemiņas turnīrs” vai zvanot uz +371 20229157 (Arvis). Pieteikuma forma ir pieejama šeit: https://ej.uz/pieteikumsMR

Dalības maksa: 2 eiro no personas JAUNIEŠU grupā un 3 eiro no personas ELITES un VETERĀNU grupās. Komandām jāierodas pus stundu pirms savas grupas starta, lai apstiprinātu komandu pieteikumus. Turnīrā piedalās tikai komandas, kuras pieteikušās iepriekš. Sacensību dienā jaunas komandas reģistrētas netiks. Turnīra nolikums pieejams šeit: https://ej.uz/nolikumsMR

Turnīra rīkotāji, FBK “Valmiera”, un atbalstītāji parūpējušies par iekārojamām dāvanām godalgoto vietu ieguvējiem. Pirmās vietas ELITES un VETERĀNU grupās saņems naudas balvas 100 eiro apmērā.

Aicinām veidot komandas, pieteikties un izbaudīt āra florbola kaislības! Uz tikšanos 4.jūlijā!

Informāciju sagatavoja:
FBK Valmiera
+371 20229157

Skatīt vairāk
 

Skrējiensoļojums Rīga-Valmiera notiks 11.jūlijā

  11. jūlijā (2020) 
Skrējiensoļojums Rīga–Valmiera, saukts arī par “Gladiatoru pastaigu”, ir garākais ultramaratons Latvijā un vienīgās labdarības skriešanas sacensības, kurās dalībnieki, brīvprātīgie un organizatori ziedo kāda Vidzemes bērna ārstēšanai. Šogad 107 kilometrus garais...

Skrējiensoļojums Rīga–Valmiera, saukts arī par “Gladiatoru pastaigu”, ir garākais ultramaratons Latvijā un vienīgās labdarības skriešanas sacensības, kurās dalībnieki, brīvprātīgie un organizatori ziedo kāda Vidzemes bērna ārstēšanai. Šogad 107 kilometrus garais skrējiens no Brīvības pieminekļa Rīgā līdz Sv.Sīmaņa baznīcas kliņķim Valmierā, nododot Mildas sveicienu Sīmanim, risināsies 11.jūlijā. 

 

 

Jāņem vērā, ka būs vairāki drošības noteikumi, lai pasargātu sevi un līdzcilvēkus no “Covid19” infekcijas izplatīšanās. Par to vairāk informācijas būs pirmsstarta biļetenā jūlija sākumā. Taču Rīga–Valmiera joprojām saglabā LČ 100 km statusu un IAU kvalitātes zīmi – BRONZE label.

Tā kā ir mainīts sacensību norises datums, iespējams savu dalību pārcelt uz nākamo gadu vai nominēt savā vietā citu skrējēju, darot to zināmu epastā sarakste@ultrataka.lv līdz 19.jūnijam. Trešā alternatīva ir pavēstīt par savas dalības maksas 100% ziedošanu labdarībai, līdzīgo kā to jau dara tie, kuri katru gadu samaksā 107 eiro bērniem ar kustību traucējumiem. Šogad skrējēju sabiedrība vāc līdzekļus Vecpiebalgā dzīvojošajam Gustavam, kam nepieciešama ierīce, lai varētu uzsākt skolas gaitas.

Organizatori izsludina arī brīvprātīgo palīgu pieteikšanos. Vairāk šeit.

Skatīt vairāk
 

Nāc gavilēt un nāc cilpot!

  11. jūlijā (2020) 
Tā kā XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks nākamgad, aicinām jau šovasar sajust īpašo svētku gaisotni, piedaloties spēlē “Dziedi, dejo un cilpo”. Rakstu rakstos nākamvasar savīsies dziedāšana, dejošana, muzicēšana, spēlēšana un cita...

Tā kā XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks nākamgad, aicinām jau šovasar sajust īpašo svētku gaisotni, piedaloties spēlē “Dziedi, dejo un cilpo”. Rakstu rakstos nākamvasar savīsies dziedāšana, dejošana, muzicēšana, spēlēšana un cita mākslinieciskā izpaušanās, bet šovasar īpašus rakstus veidosim kartē. Piedalies cilpošanas spēlē 11.jūlijā no plkst.12.00!

Kas nepieciešams, lai piedalītos

 • Komanda/ kolektīvs, draugu bariņš vai tikai tu pats;
 • Viedierīce, kas ļauj pieslēgties GPS un internetam. Noderēs arī ārējā baterija, lai telefonam "nesajuktu deju solis";
 • LOQUIZ lietotne, kura bez maksas lejupielādējama App Store un Google Play;
 • Laikapstākļiem atbilstošs apģērbs, dzeramais ūdens un citas lietas, lai cilpojot tu justos labi.

Kā spēle norisināsies

11.jūlijā plkst.12.00 pieslēdzies spēles atklāšanas video  “Online spēle: Dziedi, dejo un cilpo!” Facebook lapā. Būs uzruna un iesildīšanās Dziesmu un deju svētku gaisotnē. Video uzzināsi paroli, lai varētu pieslēgties spēlei LOQUIZ lietotnē, kā arī būs informācija par noteikumiem.

Izdomā jau iepriekš, kādā maršrutā vēlies doties – vari skriet, braukt ar velosipēdu, dejot, iet dungojot u.c. Pārvietošanās veids un maršruts ir tava izvēle, taču ieplāno to 6 km distancē. Ik pēc veiktajiem 100–200m lietotne tev piespēlēs jautājumu vai uzdevumu, un tavs aizraujošais cilpošanas piedzīvojums būs sācies. Esam īpaši piestrādājuši, lai spēles saturs būtu saistošs un interesants svētku dalībniekiem. Rakstu rakstus veidos arī lietotne – katrus četrus jautājumus tā savīs vienā cilpā, lai tu iepriekš gūtās atbildes vari likt lietā un cilpu atrisināt, lai turpinātu spēli ar nākamajiem četriem jautājumiem.

Ja 11.jūlijā plkst.12.00 nevari sākt spēli, pievienojies jebkurā laikā līdz pat svētdienas, 12.jūlija, vakaram, taču, lai piedalītos izlozē par balvām, cilpošana jāpagūst izspēlēt līdz plkst.20.00 svētdienas, 12.jūlija, vakarā, kad tiešraidē paziņosim rezultātus. Paroles pēc starta došanas būs publicētas pasākuma “Online spēle: Dziedi, dejo un cilpo!” Facebook lapā.

Šogad, ņemot vērā ārkārtējās situācijas dēļ pieņemtos drošības noteikumus, nevarēja notikt XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, tos pārceļot uz 2021.gadu. Taču mēs zinām, ka Dziesmu un deju svētku īpašo gaisotni veido katrs svētku dalībnieks – tie, kuri uzstājas, tie, kuri jūt līdzi skatītāju rindās klātienē vai skatoties svētku tiešraides, tie, kuriem svētki vienmēr būs sirdī un darbos. Tāpēc, gaidot lielo notikumu, svētkus ieskandināsim jau šovasar. Uzmundrināsim cits citu un stiprināsim pārliecību, cik dziļas ir latviskās tradīcijas, cik bagāts ir mūsu kultūras mantojums un spēcīga latviskā identitāte.

Dalība spēlē “Dziedi, dejo un cilpo” ir bez maksas.

Spēli īsteno Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar aktīvā tūrisma centru “Eži”.

Nāc gavilēt un cilpot 11.jūlijā!

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt publicitātes vajadzībām.

Skatīt vairāk
 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes pastāvīgo komiteju kopīgā sēde - 16.jūlijā

  16. jūlijā (2020) 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes pastāvīgo komiteju kopīgā sēde notiks ceturtdien, 2020.gada 16.jūlijā plkst.14:00 Lāčplēša ielā 2, Valmierā, 1.stāva zālē.

 

Koncertu cikls "MŪDA". Daumants Kalniņš un Romāns Vendiņš

  18. jūlijā (2020) 
18. jūlijā plkst. 21.00 aicinām uz koncertu cikla "MŪDA" trešo koncertu, kas aizritēs dabas stihijas Gaiss zīmē kopā ar dziedātāju Daumantu Kalniņu un taustiņinstrumentālistu Romānu Vendiņu. Koncerts notiks Valmieras diskgolfa parka teritorijā, Dīvaliņa ielā 2.   Liepziedu smarža, kas...

18. jūlijā plkst. 21.00 aicinām uz koncertu cikla "MŪDA" trešo koncertu, kas aizritēs dabas stihijas Gaiss zīmē kopā ar dziedātāju Daumantu Kalniņu un taustiņinstrumentālistu Romānu Vendiņu. Koncerts notiks Valmieras diskgolfa parka teritorijā, Dīvaliņa ielā 2.

 

Liepziedu smarža, kas gaisā virmo. Vējš, kas izkliedē lietus mākoņus. Ieelpa un izelpa. Cik pašsaprotami, tomēr svarīgi eksistencei. Stihija Gaiss atrodas pastāvīgā kustībā un vienmēr nes pārmaiņas. No vieglas vēja brīzes līdz viesuļvētrai. Tāpat kā cilvēka dzīvē notiekošais. Koncertu ciklā “MŪDA” Daumants Kalniņš izdziedās dažādu noskaņu skaņdarbus vienā no skaistākajām vietām pie Gaujas, Valmierā.

Katrs "MŪDA" koncerts ir muzikāls baudījums kultūras gardēžiem, kura laikā izvēlētā zaļā zona pati kļūst par jaunu, vēl neapgūtu skatuvi un vienlaikus - skaistu ainavisko scenogrāfiju. Pasākuma apmeklētāju sagaida gan muzikāls piedzīvojums, gan arī dabas radītu smaržu un sajūtu piepildīts notikums. 

Koncertu cikls “MŪDA” – mūzika dabā – aizsākās 30. maijā, kad stihijas Zeme zīmē mežā pie Daliņu pludmales aizritēja pirmais koncerts kopā ar izcilo dziedātāju un komponisti Lindu Leen un ģitāras virtuozu Rihardu Lībieti. Vasaras saulgriežos, 20. un 21. jūnijā stihijas Uguns koncertprogrammā tiksimies ar Kristīni Kārkli-Kalniņu un Martu Kristiānu Kalniņu. Noslēdzošais "MŪDA" koncerts aizritēs stihijas Ūdens zīmē 29. augustā. Koncertā piedalīsies ģitārists Mārcis Auziņš un dziedātāja Aija Vītoliņa. 

Biļetes: EUR 18.  Ar Valmieras kultūras karti EUR 2,-  atlaide no biļetes cenas. Atlaide spēkā, pērkot biļetes "Biļešu paradīze" kasēs, uzrādot Valmieras kultūras karti. Pasākuma biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzē” elektroniski www.bilesuparadize.lv un “Biļešu paradīze” kasēs. Biļešu skaits ierobežots. Koncerts notiks, ievērojot pasākumu apmeklētāju drošībai noteikto sanitāro protokolu.

 

Informācija apmeklētājiem:

Aicinām līdzi ņemt savu sēžamspilvenu vai pledu, kā arī padomāt par ērtu, laika apstākļiem piemērotu apģērbu. Pasākuma ilgums: 1 stunda.

Koncertu ciklu “MŪDA” organizē Valmieras Kultūras centrs.

Iegādāties biļetes

Skatīt vairāk
 

Mūzika Namdaru ielas dārzā

  18. jūlijā (2020) 
Jau otro gadu vasara ir Burkānciema Mūzikas svētku laiks. 18.jūlija vakarā Namdaru ielā  klausītājus gaida tikšanās ar izciliem mūziķiem, izskanēs dārza koncerts - krāsains kā pati vasara.   Koncertā uzstāsies Kremerata Baltica Stīgu trio, kura sastāvā muzicē valmieriete Madara...

Jau otro gadu vasara ir Burkānciema Mūzikas svētku laiks. 18.jūlija vakarā Namdaru ielā  klausītājus gaida tikšanās ar izciliem mūziķiem, izskanēs dārza koncerts - krāsains kā pati vasara.  

Koncertā uzstāsies Kremerata Baltica Stīgu trio, kura sastāvā muzicē valmieriete Madara Pētersone (vijole), Jevgēnija Frolova (alts) un Pēteris Čirkšis (čells), pianisti Helēna Kundrāta un Ingmars Zemzaris, vijolnieces Anita Balčuna un Biruta Vaivode, dziedātāji Anta Jankovska un Nauris Indzeris. Koncertā dzirdēsim arī skolas "Universum" absolventus -  jauno pianisti Anniju Tauriņu (skolotāja Ritma Pētersone-Cepīte), flautisti Arīnu Babri (skolotājs Aivars Cepītis), kura muzicēs kopā ar tubistu Jāni Dimantu un vijolnieku Teofilu Vatuļinu (skolotāja Inguna Birzniece). Teofils spēlēs kopā ar komponistu, pianistu un ērģelnieku Ingmaru Zemzari, koncertā Ingmars Zemzaris  atskaņos arī savu kompozīciju. Klausītājiem būs iespēja apskatīt Māra Putniņa gleznas un klausīties vēsturnieces Indras Vīlisteres stāstījumu.

Spēlējot Gidona Krēmera vadītajā kamerorķestrī Kremerata Baltica, Madara Pētersone, Jevgēnija Frolova un Pēteris Čirkšis izdzīvo skaņās un nodod klausītājiem īstas mūzikas vērtības, viņu atskaņotā mūzika sniedz īpašu baudījumu ne tikai pašiem mūziķiem, bet ļauj arī muzikālajā dialogā iesaistīties visiem klātesošajiem. Mūziķi atzīst: “Būt mūzikā allaž ir kā būt mājās, ceļojot kopā ar Kremerata Baltica, ir piedzīvots daudz, spēlēts uz  dažnedažādām skatuvēm visapkārt pasaulei, tomēr uzstāšanās mājās sirdī ieņem īpašu vietu!” Kremerata Baltica mūziķi atskaņos Ludviga van Bēthovena, Franča Šūberta un čehu komponista Hansa Krāsas (Hans Krása) opusus. 18.jūlija koncerta apmeklētāji ar gandarījumu varēs atcerēties, ka tieši viņi bijuši klāt Jēkaba Nīmaņa skaņdarba Tango pirmatskaņojuma reizē, jo šis opuss Madaras Pētersones, Jevgēnijas Frolovas un Pētera Cirkša atskaņojumā pirmo reizi būs klausāms Namdaru ielas dārzā.

Daudzi mākslinieki jau valmieriešiem ir labi pazīstami. Vijolnieces Anitu Balčunu, Birutu Vaivodi, Madaru Pētersoni un pianisti Helēnu Kundrātu klausītāji atceras no Valmieras mūzikas festivāliem un Beātes ielas Dārza koncertiem. Lielu klausītāju atsaucību iepriekšējā gada vasarā notikušajos pirmajos Burkānciema Mūzikas svētkos izpelnījās operdziedātāji Anta Jankovska (soprāns) un Nauris Indzeris (baritons). Stāsta Anta Jankovska: “Pagājušajā vasarā Burkānciemā viesojos pirmo reizi, un esmu bezgala priecīga šogad atkal atgriezties. Tā ir tāda maza republika ar īpašu auru. Absolūti unikāls koncertformāts, kas no mūzikas skolas dārza Beātes ielā ir pārcēlies uz Ritmas un Aivara Cepīšu mājas dārzu. Ļoti reti izdodas sajust tik labdabīgu un radošu saikni ar publiku kā šajos koncertos, tādi mazie mūzikas svētki visiem - organizētājiem, izpildītājiem, klausītājiem. Ar saviem kolēģiem un draugiem pianisti Helēnu Kundrātu, vijolniecēm Birutu Vaivodi, Anitu Balčunu un baritonu Nauri Indzeri atskaņosim diezgan lielu laika posmu aptverošu mūziku no Hendeļa līdz Rihardam Štrausam. Skanēs arī Šūberta vokālā kamermūzika, spāņu sarsuēla, neapolitāņu dziesmas - tāds krāsainais gaspačo visām gaumēm. Laikā, kad tik ļoti ir pietrūkusi dzīvā saikne ar skatītāju, tie būs tādi dubultie atkalredzēšanās svētki mums visiem.”

Mūzikas svētki Burkānciemā notiek ar Valmieras pilsētas pašvaldības un pamatskolas "Universum" atbalstu.

Mūzika spēj darīt brīnumus – tā atbrīvo no ikdienas raizēm, sniedz mierinājumu, ielīksmo sirdi, mūzikā katrs ir gaidīts ciemiņš. Klasiskā mūzika nav skaļa, tās spēks slēpjas  spējā ieklausīties. Ikviens laipni aicināts baudīt vasaras vakaru skaistas mūzikas pavadījumā, nāciet un ieklausieties skaņu burvībā!

Uz tikšanos sestdien, 18.jūlijā, plkst.18:00 Burkānciemā, Namdaru  ielā 1.

Infoormāciju  sagatavoja:

Ritma Pētersone-Cepīte

Skatīt vairāk
 

VADC specializētā autobusa izbraukums uz Valmieru

  20. jūlijā (2020) 
Ārkārtējās situācijas izsludināšana un ieviestie drošības pasākumi pēdējos mēnešos ir radījuši daudz jaunus izaicinājumus visiem, tai skaitā donoru kustībai. Tomēr vīruss  nav apturējis citas smagas saslimšanas un nelaimes gadījumus. Arī šobrīd slimnīcās...

Ārkārtējās situācijas izsludināšana un ieviestie drošības pasākumi pēdējos mēnešos ir radījuši daudz jaunus izaicinājumus visiem, tai skaitā donoru kustībai. Tomēr vīruss  nav apturējis citas smagas saslimšanas un nelaimes gadījumus. Arī šobrīd slimnīcās atrodas daudzi pacienti, kuriem vajadzīga asins pārliešana. Lai glābtu šo pacientu dzīvības, nepieciešams donoru atbalsts.  Ņemot vērā to, ka katram asins komponentam ir savs dzīves ilgums – trombocītu derīguma termiņš ir 5 dienas, eritrocītu masai - 35 dienas, donori ir ļoti gaidīti katru dienu.

VADC lūdz sekot asins krājumam un gaida visus veselus donorus, kuri ir pārliecināti par savu veselības stāvokli  un var ziedot asinis.

Vēršam uzmanību:

 • Personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā atgriezušās no valstīm, kur  kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 15, pastāv aizliegums ziedot asinis 14 dienas, izņemot tās valstis, kurās noteikts vēl ilgāks lieguma periods saskaņā ar Endēmisko valstu karti: https://www.vadc.lv/donoriem/endemisko-valstu-karte. Aktuālie valstu saslimstības rādītāji apskatāmi Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC)  mājaslapā: https://spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/aktualitate-par-jauno-koronavi/valstu-saslimstibas-raditaji-a/;
 • Personas, kas pārslimojošas Covid-19,  drīkst nodot asinis 28 dienas pēc pilnīgas izveseļošanās.

Asinis var ziedot, ja:

 • donors jūtas labi un ir pārliecināts par savu veselības stāvokli;
 • pēdējo 14 dienu laikā nav bijis saskarsmē ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar Covid – 19;
 • atbilst visiem nepieciešamajiem kritērijiem, vairāk informācijas VADC mājaslapā: https://www.vadc.lv/donoriem/vai-vari-ziedot.

Donoru drošībai un ērtībai VADC aicina:

 • pirms ierašanās, donora anketu aizpildīt elektroniskā formā: https://www.vadc.lv/donoriem/asins-donora-anketa. Anketu nepieciešams aizpildīt ne ātrāk kā dienu pirms asins ziedošanas. Izbraukumos donora anketas izdrukāšana netiek nodrošināta, jāierodas ar izdrukātu anketu;
 • godīgi atbildēt uz anketā uzdotajiem jautājumiem un atklāti pārrunāt savu veselības stāvokli ar ārstu;
 • šaubu gadījumā  par  veselības stāvokļa atbilstību, aicinām konsultēties ar VADC medicīnas personālu, zvanot uz VADC bezmaksas tālruni 8000 0003 (darba dienās no plkst.08.30 līdz 17.00).

Ziedošanas vietās tiek ievēroti šādi drošības pasākumi:

 • tiek regulētas donoru plūsmas, lai ievērotu nepieciešamo  2m distanci;
 • ir nodrošināti pastiprināti dezinfekcijas pasākumi;
 • ir pieejami individuālie aizsardzības līdzekļi (sejas maskas) gan donoriem, gan darbiniekiem.

Kā vienmēr, donoram līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur sekojošu informāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto. Bez personu apliecinoša dokumenta donorus nepieņem. Lai saņemtu kompensāciju ir nepieciešams bankas konta numurs.

Jautājumu gadījumā, ik viens ir aicināts sazināties ar VADC - sociālo tīklu kontos, mājaslapas jautājumu sadaļā vai zvanot uz bezmaksas tālruni 8000 0003.

Infografika

Skatīt vairāk
 

Valmieras ceļotāju stāstu vakarā – “Ar kājām apkārt Latvijai”!

  23. jūlijā (2020) 
Ceļojumā apkārt Latvijai var doties dažādi – ar velosipēdu, ar auto un, izrādās, var arī ar kājām!  Domājot par šādā Latvijas apceļošanas veidā pavadīto laika posmu, iespējams, prātā nāks gads, divi vai trīs. Bet kā ar kājām apkārt Latvijai apiet pāris mēnešos?...

Ceļojumā apkārt Latvijai var doties dažādi – ar velosipēdu, ar auto un, izrādās, var arī ar kājām!  Domājot par šādā Latvijas apceļošanas veidā pavadīto laika posmu, iespējams, prātā nāks gads, divi vai trīs. Bet kā ar kājām apkārt Latvijai apiet pāris mēnešos? Par to savā pieredzē 23. jūlijā plkst. 20:00 Valmieras muzeja iekšpagalmā pie lielā ozola dalīsies ceļotāja un grupu vadītāja Agnese Kalniņa. Viņa jau ir pazīstama ar saviem garajiem pārgājieniem ar kājām, šķērsojot dažādas pasaules valstis no viena gala līdz otram. 

Agnese apņēmusies ar kājām noiet apmēram 1800 km garo maršrutu un izdarīt to vienā reizē. Satikusi iedvesmas bagātus un viesmīlīgus cilvēkus Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Kurzemē, vērojusi, kā saplaukst un sazaļo Latvijas daba, izjutusi, kā smaržo sāļais jūras gaiss, bet reizēm par ceļabiedru pielavījies lietus, vējš vai svelmīgā saule. Redzējusi, kā izjustās krāsu gammās viļņojas Latvijas pļavas un zeļ zeltainie labības lauki. Tas viss veidojis bagātīgu pieredzi, kas ļāvusi daudz ko atklāt, piedzīvot un mācīties! Pārgājiens vēl nav galā, tāpēc ceļotāju stāstu vakarā būs iespējams uzzināt pavisam jaunus un nedzirdētus piedzīvojumu stāstus un gūt iedvesmu Latvijas apceļošanai.  

Dalība ceļotāju stāstu vakarā ir bezmaksas. Lai ievērotu drošību un sociālās distancēšanās noteikumus, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, jo apmeklētāju skaits ir ierobežots. Pieteikties dalībai ceļotāju stāstu vakarā iespējams, rakstot uz tic@valmiera.lv vai zvanot pa tālruni 26332213.

Omulīgākai vakara baudīšanai aicinām ņemt līdzi savu sēžamspilvenu, pledu, siltu tēju vai kafiju.  Par atspirdzinošiem, bezalkoholiskiem pārsteigumiem būs parūpējusies Valmiermuižas alus darītava.

Nākamais un noslēdzošais brīvdabas stāstu vakars notiks 2020.gada 20.augustā. Par to plašāku informāciju jau drīzumā atradīsiet www.visit.valmiera.lv.

Skatīt vairāk
 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes kārtējā sēde - 30.jūlijā

  30. jūlijā (2020) 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks domes kārtējo sēdi sasaucis ceturtdien, 2020.gada 30.jūlijā plkst.14:00, Lāčplēša ielā 2, Valmierā, 1.stāva zālē.

Darba kārtība tiks izsludināta 2020.gada 27.jūlijā.

 

Starptautiskais piedzīvojumu filmu festivāls/European Outdoor Film Tour - E.O.F.T.19/20 Open Air

  31. jūlijā (2020) 
31.jūlijā plkst.19.00 Valmierā, Daliņu pludmalē notiks Starptautiskais piedzīvojumu filmu festivāls/European Outdoor Film Tour - E.O.F.T.19/20 Open Air. Eiropas dokumentālo piedzīvojumu filmu festivāls European Outdoor Film Tour ir uzsācis jau 19. turneju apkārt pasaulei. E.O.F.T. 19/20 filmu programma ar...

31.jūlijā plkst.19.00 Valmierā, Daliņu pludmalē notiks Starptautiskais piedzīvojumu filmu festivāls/European Outdoor Film Tour - E.O.F.T.19/20 Open Air.

Eiropas dokumentālo piedzīvojumu filmu festivāls European Outdoor Film Tour ir uzsācis jau 19. turneju apkārt pasaulei. E.O.F.T. 19/20 filmu programma ar vairāk nekā 500 šoviem, 20 dažādās valstīs, šovasar tiks izrādīta arī Latvijā. Festivāla brīvdabas kino pasākumi notiks ne tikai Valmierā, Daliņu pludmalē, bet arī Rīgā, tirdzniecības centra "Alfa" jumta auto stāvlaukumā.

Kopš 2001.gada E.O.F.T. ik gadu sniedz iedvesmu piedzīvojumu meklētājiem, aktīvā dzīvesstila piekritējiem un dabas draugiem, demostrējot unikālus stāstus ar aizraujošiem varoņiem un iespaidīgām ainavām no mūsu planētas mežonīgākajiem nostūriem. Tie ir stāsti par cilvēku sapņiem un mūžīgo vēlmi sasniegt nesasniedzamo, par neatlaidību un degsmi ceļā uz mērķi, par grūtībām un sāpīgām neveiksmēm, kas beigās vainagojas ar apbrīnas vērtām uzvarām.
 
E.O.F.T. 19/20 programma piedāvā daudzveidīgu un dinamisku dokumentālo piedzīvojumu īsfilmu klāstu. Programā ir iekļautas deviņas iedvesmojošas filmas, kas ļaus izrauties no ikdienas un pozitīvi uzlādēs jauniem piedzīvojumiem.
 
Ieskats E.O.F.T. 19/20 filmu izlasē

Francūzis Eliots Šonfelds - šī gada turnejas seja, veic minimālisma ceļojumu caur Himalaju vientuļajiem plašumiem. Filmas "THE MOVEMENT" varoņi savu dzīvi saista ar mīlestību pret sportu un cieņu pret skriešanu, kas iedvesmos uzvilkt apavus un skriet! Ir arī daži ekstrēmāki un avantūriskāki piedzīvojumu meklētāji ar neparastām idejām par sportiskām aktivitātēm neierastās vietās, piemēram, skrituļošana Ruandā, golfa spēlēšana Mongolijā un kalna virsotnes sasniegšana ar dirižabli. Šogad pirmo reizi tika pasniegta gadsimta piedzīvojumu meklētāja balva - “21st Century Adventurer Award “, ko saņēma polārā avantūriste Sarah McNair-Landry. Par to tika izveidota portretfilma “Freedom to Roam”, kas arī ir iekļauta šajā programmā.
 
Kopējais pasākuma ilgums - 4 stundas. Pasākuma laikā paredzēta ne tikai filmu skatīšanās, bet arī tikšanās ar īpašajiem viesiem, kā arī pasākumu papildinās dažādas aizraujošas aktivitātes, viktorīnas un biļešu loterija ar iespēju iegūt vērtīgas balvas.
 
E.O.F.T. filmu izlasēs katru gadu mainās gan varoņi, gan piedzīvojumi stāsti, bet galvenais filmu atlases princips paliek nemainīgs: NO SCRIPT. NO ACTORS. NO SPECIAL EFFECTS. THIS IS REAL!

Biļešu cena: 8 - 12 EUR. Biļetes iespējams iegādāties šeit.

Plašāka informācija par festivālu šeit.

Festivāla norisi Valmierā atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība.

 VIDEO

Skatīt vairāk
 

Latvijas čempionāts standartdejās norisināsies 19.septembrī

  19. septembrī (2020) 
Ārkārtējās situācijas dēļ atceltais Latvijas čempionāts standartdejās Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā norisināsies 19.septembrī.   Sporta deju cienītāji klātienē aicināti sekot līdzi Latvijas sporta deju pāru, kuri augstus rezultātus uzrādījuši arī starptautiskā...

Ārkārtējās situācijas dēļ atceltais Latvijas čempionāts standartdejās Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā norisināsies 19.septembrī.

 

Sporta deju cienītāji klātienē aicināti sekot līdzi Latvijas sporta deju pāru, kuri augstus rezultātus uzrādījuši arī starptautiskā arēnā, sniegumam čempionātā.

Lēnais valsis, tango, Vīnes valsis, lēnais fokstrots un kviksteps – visas dienas garumā pāri sacentīsies dažāda vecuma un līmeņa grupās, bet vakarā gaidāma čempionāta kulminācija, kad savu sniegumu rādīs finālisti. 

Latvijas čempionātu standartdejās SDK “Saltāre” un Latvijas Sporta deju federācija Valmierā organizē kopš 2012.gada, radot lielu skatītāju interesi krāšņā un patīkamā atmosfērā vērot valsts labāko pāru sniegumu. Arī šogad būs iespēja redzēt pasaules līmeņa dejotājus, kuri ne tikai iekļuvuši pasaules un Eiropas čempionātu pusfinālos un finālos, bet arī izcīnījuši medaļas.

Plašāka informācija, kā arī informācija par biļešu iegādi sekos drīzumā.

Čempionāts norisinās ar Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu.

Foto: SDK “Saltāre”

Skatīt vairāk
 

Raimonda Tigula un Rīgas Doma zēnu kora koncerts "Rīta un vakara dziesmas"

  26. septembrī (2020) 
Komponists Raimonds Tiguls kopā ar izcilu mūziķu instrumentālo grupu un Rīgas Doma zēnu koris Mārtiņa Klišāna vadībā 26. septembrī plkst. 19.00 klausītājus Valmieras Kultūras centrā priecēs ar koncertu “Rīta un vakara dziesmas”. Koncertā būs iekļauti gan jauni skaņdarbi, gan vairākas...

Komponists Raimonds Tiguls kopā ar izcilu mūziķu instrumentālo grupu un Rīgas Doma zēnu koris Mārtiņa Klišāna vadībā 26. septembrī plkst. 19.00 klausītājus Valmieras Kultūras centrā priecēs ar koncertu “Rīta un vakara dziesmas”. Koncertā būs iekļauti gan jauni skaņdarbi, gan vairākas komponista Dziesmu svētkos jau skanējušas un tautā iemīļotas dziesmas - “Lec, Saulīte” un "Dod, Dieviņi”. Pateicoties kopprojektam, minētās dziesmas pirmo reizi tiks izdotas arī ierakstā zēnu kora izpildījumā.

Skatīt vairāk
 

Spāņu un latino grupa “LOS NENS” - muzikāls ceļojums “PASIÓN ESPAÑOLA”

  27. novembrī (2020) 
27. novembrī plkst. 19.00 aicinām uz spāņu un latino grupas "Los Nens" muzikālu ceļojumu Valmieras Kultūras centrā! Grupa “Los Nens” ir unikāla spāņu un latino mūzikālā apvienība, kuras solists Havjers Fernandess Kruss (Javier Fernández Cruz) ir cēlies no Madrides, bet Latviju uzskata...

27. novembrī plkst. 19.00 aicinām uz spāņu un latino grupas "Los Nens" muzikālu ceļojumu Valmieras Kultūras centrā! Grupa “Los Nens” ir unikāla spāņu un latino mūzikālā apvienība, kuras solists Havjers Fernandess Kruss (Javier Fernández Cruz) ir cēlies no Madrides, bet Latviju uzskata par savu otro dzimteni un jau vairāk kā 10 gadus iepazīstina ar Spānijas un citu spāniski runājošo zemju kultūrām. Savā koncertprogrammā “Pasión española” grupa ir iekļāvusi dziesmas spāņu valodā, kas aizvedīs klausītāju muzikālā ceļojumā uz Spāniju un Latīņameriku. Būs iespēja baudīt autentisku latino skanējumu, ko veidos akustiskā spāņu ģitāra, basģitāra, bungas, dažādas afro un latino perkusijas, kā arī trompete un trombons.

Pirmajā daļā grupa dosies uz Spāniju un iepazīstinās ar pašu spāņu iecienītākajām dziesmām, kas raksturīgas dažādiem šīs valsts reģioniem un kuras mēdz dziedāt gandrīz katra spāņu ģimene. Šajā koncertprogrammas daļā varēs dzirdēt mūzikas stilu dažādību – gan basku folkmūzikas skanējumu, gan soul, kā arī katalāņu rumba-flamenco, kurai īpašu dzirksteli piešķirs flamenko deju kluba “DUENDE” dejotājas.

 

Koncerta otrā daļa būs veltīta latino ritmiem - kubiešu salsa, meksikāņu bolero, čačača un latīņamerikāņu folks. Izskanēs pasaulslavenās dziesmas no kubiešu grupas “Buena Vista Social Club” repertuāra, kā arī citas pazīstamas un iemīļotas latīņamerikāņu melodijas. Kaislīgo latino enerģiju palīdzēs uzburt dejotājas Macue Kasteljano (Matsue Castellano) no Kubas un Vanesa Rufino no Brazīlijas.

 

Koncerta īpašie viesi: perkusionists un andu flautu meistars Migels Ernandess Hiraldi (Miguel Hernandez Giraldi) no Čīles, pazīstamais latviešu džeza trombonists Lauris Amantovs un trompetists Normunds Piesis.

 

Grupas sastāvā:

Solo vokāls, stabule: Havjers Fernandess Kruss

Spāņu ģitāra: Aleksandrs Kuzmins

Bass: Ivars Daukšts

Bungas, kahons: Tonny Gella

Perkusijas, andu flautas:  Migels Ernandess Hiraldi

Perkusijas: Aleksandrs Losevs

Trombons, akordeons: Lauris Amantovs

Trompete: Normunds Piesis

 

Dejotājas:

Flamenko deju klubs “DUENDE”

Macue Kasteljano (Matsue Castellano) /Kuba/

Vanesa Rufino /Brazīlija/

 

Biletes no 5-15 EUR var iegādāties "Biļešu paradīzē".

Skatīt vairāk