A A A

Pasākumi

 

Valmierā būs nodarbība "Dzīve ar jaundzimušo – izaicinājumi jaunajiem vecākiem"

  21. martā (2019) 
Ar cieņu pret piedzimšanu – tāds ir šī gada Latvijas dūlu nedēļas moto. Dūlu nedēļa Latvijā norit reizē ar Pasaules dūlu nedēļu 22.-28.martā. Valmierā nodarbība norisināsies 21.martā. Valmieras un apkārtnes jaunajiem vecākiem jau pazīstams dūlas atbalsts. Daudzi dūlas iepazinuši...

Ar cieņu pret piedzimšanu – tāds ir šī gada Latvijas dūlu nedēļas moto. Dūlu nedēļa Latvijā norit reizē ar Pasaules dūlu nedēļu 22.-28.martā. Valmierā nodarbība norisināsies 21.martā.

Valmieras un apkārtnes jaunajiem vecākiem jau pazīstams dūlas atbalsts. Daudzi dūlas iepazinuši topošo vecāku nodarbībās, gatavojoties dzemdībām, citi izvēlējušies arī dūlas klātbūtni un palīdzību dzemdībās, vēl citiem noderīgs ir bijis atbalsts pēcdzemdību laikā, konsultācijas par zīdīšanas jautājumiem un jaunās māmiņas sajūtām, bailēm, šaubām, nedrošību.

Jau vairākus gadus visā Latvijā saskaņoti ar starptautiskajiem pasākumiem tiek rīkota Dūlu nedēļa. Tās laikā tiek piedāvātas īpašas nodarbības vai lekcijas topošajiem vecākiem un citiem interesentiem bez maksas, par samazinātu maksu vai ziedojumiem.

Arī Valmierā šādi pasākumi notiek jau vairākus gadus, un norises vieta līdz šim nemainīga - Pūriņu skola Beātes ielā.

21.martā plkst.18.00 Pūriņu skolā Valmierā uz tikšanos topošos vai jaunos vecākus un arī vecvecākus vai citus gaidāmā bērniņa tuviniekus šogad aicina sertificēta dūla, zīdīšanas konsultante un bērnu nēsāšanas konsultante Lita Dudele-Krastiņa. Tēma “Dzīve ar jaundzimušo – izaicinājumi jaunajiem vecākiem un tuviniekiem”. Runāsim gan par to, kādas ir bērniņa svarīgākās vajadzības, gan arī kāda palīdzība vai atbalsts var būt ļoti noderīgs jaunajai māmiņai, lai spētu atjaunoties pēcdzemdību laikā gan fiziski, gan garīgi un nodrošināt sava bērniņa vajadzības. Vai vērtīgāka palīdzība jaunajai ģimenei būs pieskatīt jaundzimušo, lai mamma var paveikt ikdienas mājas uzkopšanas darbus, vai varbūt piedāvājums jaunās māmiņas vietā pagatavot siltu maltīti visai ģimenei?

Un nodarbību vēlama iepriekšēja pieteikšanās rakstot lita.dudele@gmail.com.

Dalība pasākumā par ziedojumu pēc paša izvēles.

Šajā nedēļā dūlas piedāvā piedalīties dažādās nodarbībās un sarunās par gaidību, dzemdību un pēcdzemdību laiku, uzsverot to, cik būtiski katrā no šiem posmiem topošās māmiņas vai tēta un gaidāmā vai jaundzimušā mazulīša dzīvē ir izturēties ar cieņu – gan pašiem pret sevi, rūpējoties par savām emocijām, vajadzībām pēc atbalsta un kvalitatīvas informācijas, gan vienam pret otru, gan apkārtējiem cilvēkiem pret jauno ģimeni un jaunajām lomām. Ikkatrs cilvēks ir vērtība – vienalga, cik liels vai maziņš viņš būtu – vēl gaidāms, dzimstošs vai tikko piedzimis bērniņš, mamma vai tētis, jo arī viņi, piedzīvojot grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību notikumus, piedzimst jaunās lomās. Ar piedzimšanu kādam sākas jauna pasaule. Kāda būs viņa pirmā pieredze, saskaroties ar to? Kā izpaužas cieņa pret piedzimšanu, gatavojoties, dzimstot un pēc tam? Kādi vārdi, pieskārieni un darbības to raksturo? Vai spējam pieņemt savas un citu cilvēku tiesības uz vēlmēm, vajadzībām un viedokli? Par šiem un daudziem citiem jautājumiem saistībā ar grūtniecību, dzemdībām un dzīvi ar mazuli runās Dūlu nedēļas pasākumos visā Latvijā, jo cieņa ir pamats, bez kura nav iespējama mīlestība.

Informācija par Dūlu nedēļas pasākumiem visā Latvijā atrodama Latvijas Dūlu apvienības mājaslapā un sociālajos tīklos.

Dūla ir speciāli apmācīta sieviete, kas sniedz psiholoģisku, informatīvu, arī fizisku atbalstu gaidību laikā, dzemdībās vai pēcdzemdību periodā. Dūla nesniedz medicīnisku atbalstu.

Skatīt vairāk
 

Specialitāšu diena Valmieras tehnikumā

  21. martā (2019) 
2019. gada 21. martā Valmieras tehnikumā norisināsies Specialitāšu diena, kas veltīta Valmieras tehnikumā apgūstamajām profesijām. Šajā dienā aicināts piedalīties jebkurš interesents, kurš vēlas savu turpmāko izglītības ceļu saistīt ar profesijas apguvi Valmieras tehnikumā....

2019. gada 21. martā Valmieras tehnikumā norisināsies Specialitāšu diena, kas veltīta Valmieras tehnikumā apgūstamajām profesijām. Šajā dienā aicināts piedalīties jebkurš interesents, kurš vēlas savu turpmāko izglītības ceļu saistīt ar profesijas apguvi Valmieras tehnikumā. Visas dienas garumā vienas mācību stundas ietvaros plānota iepazīšanās ar konkrētu profesiju, ko var apgūt skolā.

Dienas pirmā nodarbība būs veltīta loģistikas darbiniekiem, kurā būs iespēja uzzināt, ko nozīmē strādāt par loģistikas darbinieku, kādas ir nepieciešamās prasmes un personības īpašības. Tālāk būs iespēja caur dažādiem uzdevumiem iepazīt plašo grāmatvedības jomu. Mehatroniku un mašīnbūvi būs iespēja iepazīt ekskursijā pa tehniskajām laboratorijām, kurās varēs sastapt gan pāris komunikablus robotus, gan citus tehniskus risinājumus. Savukārt turpinājumā, atvērtās stundas ietvaros, būs iespēja iepazīties ar prasmēm, ko apgūst jaunie programmētāji.

Dienas otrajā pusē trīs dažādās nodarbībās varēs iepazīties ar pavāra, viesmīļa un pārtikas produktu ražotāja profesijām. Šajās nodarbībās, praktiski darbojoties, būs iespēja pārbaudīt savu iemaņu un prasmju atbilstību šīm profesijām.

Izvēlies sev interesējošo nodarbību un piesakies e-pastā kristine.petersone@valmierastehnikums.lv vai pa tālruni 26589482. Tāpat ikvienu aicinām arī uz Informācijas dienu Valmieras tehnikumā, kas notiks 26.aprīlī, plkst. 12.00.

Skatīt vairāk
 

Bērnu zinātniskais šovs "Neticamā zinātne"

  22. martā (2019) 
Jūs vēl joprojām neticat brīnumiem? Tad jums obligāti jāatnāk uz zinātnes šovu visai ģimenei “Neticamā zinātne” 22. martā plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā! Jūs gaidīs aizraujošs un interesants ceļojums zinātnes brīnumu pasaulē, kura laikā jūs sapratīsiet, ka zinātne...

Jūs vēl joprojām neticat brīnumiem? Tad jums obligāti jāatnāk uz zinātnes šovu visai ģimenei “Neticamā zinātne” 22. martā plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā! Jūs gaidīs aizraujošs un interesants ceļojums zinātnes brīnumu pasaulē, kura laikā jūs sapratīsiet, ka zinātne un brīnumi var pastāvēt kopā! Jautrs profesors kopā ar saviem palīgiem iepazīstinās jūs ar aizraujošiem eksperimentiem.

Magi atvērs durvis uz ilūziju un brīnumu pasauli, bet burvju mākslinieks kopā ar skatītājiem uzzīmēs neparastu gleznu ar gaismas palīdzību.
Visspilgtākie zinātnes eksperimenti, lāzeru un gaismas zīmējumu šovi, starojoši ziepju burbuļi, milzīgi dūmu gredzeni un jautras spēles ar skatītājiem – tas viss gaidīs jūs zinātnes šovā “Neticamā zinātne”!
Nāciet! Būs jautri!
Bērniem līdz 5 gadiem ieeja bezmaksas, neaizņemot atsevišķu vietu.

Biļetes

Skatīt vairāk
 

Uzņēmēji aicināti uz tikšanos pasākumā “Pēcpusdiena ar mēru”

  22. martā (2019) 
Piektdien, 22. martā, no plkst. 14.00 līdz 17.00 Valmieras un apkārtējo novadu uzņēmēji aicināti uz tikšanos pasākumā “Pēcpusdiena ar mēru”. Šajā tikšanās reizē uzņēmējiem būs iespēja uzzināt aktuālāko informāciju par pašvaldību piedāvātajām atbalsta programmām...

Piektdien, 22. martā, no plkst. 14.00 līdz 17.00 Valmieras un apkārtējo novadu uzņēmēji aicināti uz tikšanos pasākumā “Pēcpusdiena ar mēru”. Šajā tikšanās reizē uzņēmējiem būs iespēja uzzināt aktuālāko informāciju par pašvaldību piedāvātajām atbalsta programmām uzņēmējiem, inovāciju vaučeru programmas sniegtajām iespējām, kā arī uzzināt jaunāko statistiku par uzņēmumu nodokļu maksājumiem. Tāpat VID pārstāvji pastāstīs par Brexit iespējamo ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi.

Pasākuma viesi:

 • Ieva Jaunzeme, VID ģenerāldirektore
 • Dace Pelēkā, VID ģenerāldirektores vietniece nodokļu jomā, Nodokļu pārvaldes direktore
 • Irēna Knoka, VID Muitas pārvaldes E-muitas daļas vadītāja vietniece
 • Jurģis Priedītis, LIAA Valmieras biznesa inkubatora vadītājs
 • Jānis Baiks – Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs
 • Māris Zvirbulis – Beverīnas novada domes priekšsēdētājs
 • Guntars Štrombergs – Burtnieku novada domes priekšsēdētājs
 • Jānis Olmanis – Kocēnu novada domes priekšsēdētājs

Dalība pasākumā ir bez maksas. Aicinām reģistrēt savu dalību pasākumam līdz 20. martam. Saite uz reģistrācijas veidlapu: https://ej.uz/PAM032019

Pasākumu “Pēcpusdiena ar mēru” mērķis ir veicināt uzņēmēju iesaisti un informētību par aktivitātēm Valmieras un apkārtējo novadu pašvaldībās, kā arī aicināt uzņēmējus aktīvu iesaistīties un diskutēt par aktuāliem jautājumiem un norisēm uzņēmējdarbībā. “Pēcpusdiena ar mēru” ir lieliska vieta, kur sastapt pašvaldību vadītājus, speciālistus un citus uzņēmējus, klātienē uzdot savus jautājumus un saņemt atbildes.

Pasākumu organizē Valmieras Attīstības aģentūra sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Leimane
uzņēmējdarbības virziena vadītāja
Valmieras Attīstības aģentūra
Purva iela 12A, Valmiera, LV-4201
Mob.tālr.: +371 20216997
e-pasts: elina.leimane@valmiera.lv

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā koncertēs grupa "Baritoni"

  23. martā (2019) 
Viens no gaidītākajiem notikumiem šogad - Grupa Baritoni dodas tūrē pa Latviju, lai priecētu ar sirsnīgu, skanīgu un krāšņu koncertu, kurš uzlādēs un neatstās vienaldzīgus. 23. martā grupas "Baritoni" koncerts notiks Valmieras Kultūras centrā. Koncertos tiks izpildītas Jums jau zināmās...

Viens no gaidītākajiem notikumiem šogad - Grupa Baritoni dodas tūrē pa Latviju, lai priecētu ar sirsnīgu, skanīgu un krāšņu koncertu, kurš uzlādēs un neatstās vienaldzīgus. 23. martā grupas "Baritoni" koncerts notiks Valmieras Kultūras centrā.

Koncertos tiks izpildītas Jums jau zināmās dziesmas no X-faktors raidījumiem, kā arī pašu oriģināldziesmas no jaunā gaidāmā albuma. Būs arī īpašie viesi - romatiskais duets "Signe un Jānis", šarmantais Didzis Melderis un neatvairāmas dāmas no "Radio Trio" un, protams, būs arī pārsteigumi! Pavadošais sastāvs "MC Orķestris" Tiekamies koncertos - Rēzeknē, Aizkrauklē, Valmierā, Liepājā, Ventspilī, Alūksnē un Rīgā.

Iegādāties biļetes

Skatīt vairāk
 

Iespēja ģimenēm pavadīt laiku sportojot

  23. martā (2019) 
Lai veicinātu veselīgu un sportisku dzīvesveidu un dotu iespēju ģimenēm aktīvi pavadīt laiku kopā, Valmieras pilsētas pašvaldība piedāvā bezmaksas sporta zāles apmeklējumus ģimenēm ar bērniem vecumā līdz 18 gadiem. No 23. marta sestdienās no plkst. 12.00 līdz 14.00 ģimenes varēs izmantot Valmieras...

Lai veicinātu veselīgu un sportisku dzīvesveidu un dotu iespēju ģimenēm aktīvi pavadīt laiku kopā, Valmieras pilsētas pašvaldība piedāvā bezmaksas sporta zāles apmeklējumus ģimenēm ar bērniem vecumā līdz 18 gadiem. No 23. marta sestdienās no plkst. 12.00 līdz 14.00 ģimenes varēs izmantot Valmieras 2.vidusskolas sporta zāli (Raiņa ielā 11 Valmierā), lai spēlētu basketbolu, volejbolu, skrietu vai citādi sportiski pavadītu laiku kopā.

Skolas sporta zālē vecākiem un bērniem būs iespēja izmantot basketbola bumbas un grozus, volejbola bumbas un mīkstās bērnu bumbas. Būs iespēja ņemt līdz arī personīgo inventāru, kas paredzēts lietošanai sporta zālē. Apmeklētājiem tiks nodrošinātas ģērbtuves, bet personīgo mantu uzraudzība gan būs pašu sportotāju ziņā. Aktīvai atpūtai sporta zālē noteikti līdzi jāņem sporta maiņas apavi.

Iespēja aktivitātēm izmantot skolas sporta zāli tiks nodrošināta līdz brīdim, kad āra gaisa temperatūra kļūst augstāka, iestāsies silts laiks, lai ikviens varētu atkal sportot svaigā gaisā.

Izvērtējot iedzīvotāju interesi un pieprasījumu, Pašvaldība lems par aktīvās atpūtas iespēju nodrošināšanu, sākoties rudenim.

 

Lūdzam apmeklētājus sekot līdz savām un bērnu aktivitātēm, lai sportošana visiem būtu droša un telpas, kā arī skolas inventārs tiktu lietots saudzīgi. Katrs apmeklētājs ir atbildīgs par Valmieras pilsētas pašvaldības saistošo noteikumu Nr.203 "Valmieras pilsētas sabiedriskās kārtības noteikumi" un Valmieras 2.vidusskolas iekšējās kārtības noteikumu ievērošanu.

Skatīt vairāk
 

Skanēs Jāņa Strazda autorkoncerts "Mēs esam nošu līnijas"

  24. martā (2019) 
24.martā plkst.16.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Jāņa Strazda autorkoncerts “Mēs esam nošu līnijas”. Koncertprogrammā skanēs Jāņa Strazda dziesmu cikls "Lins" un citas komponista dziesmas ar dzejnieka Jāņa Petera vārdiem. Koncertā piedalīsies Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras...

24.martā plkst.16.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Jāņa Strazda autorkoncerts “Mēs esam nošu līnijas”. Koncertprogrammā skanēs Jāņa Strazda dziesmu cikls "Lins" un citas komponista dziesmas ar dzejnieka Jāņa Petera vārdiem. Koncertā piedalīsies Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu koris “Skan” (diriģentes Irēna Zelča, Liene Zvirbule, Rūdolfs Bērtiņš), Valmieras Mūzikas skolas koris “SolLaRe” (diriģente Irēna Zelča) un solisti Andris Ērglis, Baiba Rancāne un Madars Vanags, kā arī instrumentālā grupa Jāņa Strazda vadībā.

Koncertprogrammas „Mēs esam nošu līnijas” dziesmas galvenokārt ir tautiskas un stāsta par mūsdienu latvieti – par tā sīkstumu, savas zemes mīlestību un patriotismu, kā arī par pieļautajām kļūdām un domstarpībām. Zināmākā dziesma no šī cikla ir “Zaļā zeme”, taču dziesmu ciklā “Lins” kopumā ir 11 dziesmas, kuras koncertā būs dzirdamas koru un solistu izpildījumā. Valmieras Mūzikas skolas koris „SolLaRe” kopā ar Andri Ērgli izpildīs dziesmu ciklu „Dullais Dauka”, kura mūzikas un vārdu autors ir Jānis Strazds.

Diriģente Irēna Zelča pastāstīja, ka sadarbība ar komponistu Jāni Strazdu aizsākās pavisam nejauši, pirms diviem gadiem – brīdī, kad koris “Skan” izvēlējies izpildīt kādu dziesmu no komponista daiļrades. Pēc tam tika apgūtas vēl vairākas Jāņa Strazda komponētas dziesmas, tā nonākot līdz dziesmu ciklam “Lins”. „Korim iepatikās gan dziesmas, gan arī dziesmu cikla nosaukums “Lins”, kas ir kā simbols latviskajam - raupjš, bet tajā pašā laikā skaists. Šis dziesmu cikls ir kā radīts koriem “Skan” un “SolLaRe”.”.

Atbildot uz jautājumu, kā korim izveidojusies sadarbība ar mūziķi Andri Ērgli, diriģentes Irēnas Zelčas sejā redzams neviltoti jautrs smaids. Viņa pastāstīja, ka draudzība ar mūziķi aizsākusies Saldus mūzikas skolas 70 gadu jubilejas pasākumā, kur Irēna ieradusies kā viesis, jo savulaik bijusi Saldus mūzikas skolas direktore. Vakara gaitā pie diriģentes un Saldus mūzikas skolas bijušās mācību daļas vadītājas un klaviermūzikas skolotājas Astrīdas Kalniņas pienācis dziedātājs Andris Ērglis. Tajā brīdī dziedātājs pēkšņi skolotājai Astrīdai Kalniņai atvainojies par savulaik neapmeklētajām klaviermūzikas stundām, par kurām tolaik vēl topošajam mūziķim nezinot, uzzinājis viņa tēvs. Šāds žests skolotājām šķitis jauks, vienlaicīgi jautrs un pavisam negaidīts no šobrīd Latvijā populārā mūziķa Andra Ērgļa. Šādā gaisotnē aizsākusies mūziķa un Irēna Zelčas radošā sadarbība.

Kori un solisti aicina ikvienu uz pavasarīgu koncertu „Mēs esam nošu līnijas” 24. martā Valmieras Kultūras centrā!

 

Skatīt vairāk
 

Valmierā notiks komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīti pasākumi

  25. martā (2019) 
Šogad aprit 70 gadi kopš 1949. gada 25. martā no Latvijas uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem tika izsūtīti vairāk nekā 42 125 cilvēki. No Valmieras apriņķa 1949. gadā tika deportēti 2033 iedzīvotāji. Pieminot traģiskos notikumus, 25. martā Valmierā norisināsies...

Šogad aprit 70 gadi kopš 1949. gada 25. martā no Latvijas uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem tika izsūtīti vairāk nekā 42 125 cilvēki. No Valmieras apriņķa 1949. gadā tika deportēti 2033 iedzīvotāji. Pieminot traģiskos notikumus, 25. martā Valmierā norisināsies vairāki komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīti pasākumi.

Plkst. 16.00 pie Valmieras dzelzceļa stacijas notiks komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts atceres brīdis. Klātesošos uzrunās Valmieras politiski represēto biedrības ilggadējā priekšsēdētāja Daina Krēpause, Vidzemes Augstskolas rektors un vēsturnieks Gatis Krūmiņš, Valmieras pilsētas pašvaldības, Zemessardzes 22.kājnieku bataljona un sabiedrisko organizāciju pārstāvji. Pasākumā skanēs patriotiskas dziesmas, ko izpildīs Valmieras Kultūras centra senioru vīru koris “Baltie bērzi” (diriģente Inga Zirne) un Aleksandrs Aleksis Tuņķelis.

Plkst.15.30 no stāvlaukuma pie Sv.Sīmaņa baznīcas uz Valmieras dzelzceļa staciju kursēs bezmaksas autobuss. Pēc piemiņas brīža autobuss pasākuma dalībniekus vedīs atpakaļ uz pilsētas centru.

Plkst.17.30 Valmieras Kultūras centrā ikviens aicināts uz dokumentālo filmu “Lidija” un tikšanos ar filmas varoni Lidiju Doroņinu-Lasmani. Cilvēka seja, viņa acis glabā pieredzi labāk nekā jebkurš dokuments vai atmiņu pieraksts. Īpaši, ja šis cilvēks ir tik daudz piedzīvojis kā Lidija Doroņina-Lasmane. Viņa sevi par disidenti nemaz neatzīst. Savus trīs cietuma un lēģeru termiņus – kopumā 14 nebrīves gadus – viņa nav saņēmusi kā sodu par pagrīdes cīņām, bet gan par to, ka atļāvusies saglabāt savus principus un pārliecību. Filma nav tikai veltījums unikālai personībai Latvijas vēsturē, tā parāda visas Latvijas tautas ceļu caur Lidijas mūžu. Režisors un scenārija līdzautors Andrejs Verhoustinskis izvēlējies neparastu un ļoti emocionālu pieeju savas filmas varones portretēšanai – vissmagākajos pārbaudījumos rūdītais, gandrīz gadsimtu ilgais mūžs skatītājam atklājas vienā 35 minūšu tuvplānā. Pasākuma apmeklējums bez ieejas maksas.

No 25. – 28. martam Valmieras Kultūras centrā varēs aplūkot Valmieras muzeja veidotu ceļojošo izstādi “Mēs bijām, esam, paliksim” par 1949. gada deportācijām.

Skatīt vairāk
 

"Digitālā nedēļa” Valmieras integrētajā bibliotēkā

  25. martā (2019) - 29. martā (2019) 
Visā Latvijā no 25. līdz 29. martam norisinās  aktivitātes, kuru mērķis ir aicināt sabiedrību uzlabot savas e-prasmes un aktīvāk izmantot tehnoloģijas un e-pakalpojumus.  "Digitālā nedēļa” Latvijā notiek jau desmito reizi, to organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas...

Visā Latvijā no 25. līdz 29. martam norisinās  aktivitātes, kuru mērķis ir aicināt sabiedrību uzlabot savas e-prasmes un aktīvāk izmantot tehnoloģijas un e-pakalpojumus.  "Digitālā nedēļa” Latvijā notiek jau desmito reizi, to organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Arī Valmieras integrētā bibliotēka jau vairākus gadus tieši martā rīko dažādas aktivitātes, kas palīdz mūsu klientiem apgūt jaunas un interesantas lietas, jo vairāki valsts un pašvaldību pakalpojumi, tajā skaitā arī bibliotēkas pakalpojumi,  ir pieejami e-vidē.

“Digitālā nedēļā” piedāvājam šādas aktivitātes:

Valmieras integrētās bibliotēkas (VIB) attālinātie pakalpojumi. Konsultācijas un praktiskās nodarbības par Valmieras integrētās bibliotēkas e-pakalpojumiem. Elektroniskais katalogs, grāmatu un filmu elektroniskā pasūtīšana, rezervēšana un pagarināšana internetā.

Gribu lasīt e-grāmatas! Aicinām izmēģināt jaunu bibliotēkas pakalpojumu un saprast, cik vienkārši tagad var lasīt e-grāmatas. Kolekcijas latviešu un angļu valodā. Interesenti var nākt ar savām mobilajām ierīcēm un saņemt tūlītēju palīdzību, vai arī pieteikties individuālai konsultācijai vai grupu nodarbībai.

Atrodi savu īsto! Kā meklēt jaunāko un interesantāko daiļliteratūru e-katalogos un labāk orientēties Valmieras integrētās bibliotēkas mājas lapā.

Virtuālie piedzīvojumi. Oculus Rift (virtuālās realitātes brilles) un XBox piedāvā izbaudīt virtuālos piedzīvojumus!  Piedāvājums paredzēts gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Konsultācijas par VID ienākumu deklarāciju aizpildīšanu. Konsultācija un praktiskā palīdzība ar dokumentu skenēšanu, pievienošanu un noformēšanu. Lūgums iepriekš pieteikties, zvanot pa tālr. 64281448 vai rakstot uz e-pastu diana.rozenblate@vcb.valmiera.lv

LNB e-pakalpojumi.  Iepazīsti Latvijas Nacionālās bibliotēkas piedāvātos e-pakalpojumus un Digitālās bibliotēkas kolekcijas. Lūgums iepriekš pieteikties, zvanot pa tālr. 64222464 vai rakstot uz e-pastu biblioteka.info@vcb.valmiera.lv

Latvijas periodikas arhīvs – digitāli. Par rakstu meklēšanu Latvijā izdotajos laikrakstos un žurnālos. Grāmatu un elektronisko rakstu pasūtīšanas iespējas no LNB. Informācija par rakstiem Latvijas presē no 1950.gada līdz mūsdienām, kā arī ārzemju preses izdevumiem, kuros rakstīts par Latviju un latviešiem (Nacionālā Analītikas datubāze). Lūgums iepriekš pieteikties, zvanot pa tālr. 64222464 vai rakstot uz e-pastu biblioteka.info@vcb.valmiera.lv

Mācies mājās! Par attālināto piekļuvi bibliotēkas abonētajām datubāzem Letonika un Britannica Online Library Edition, EBSCO eBook Library collection un citiem ārpus bibliotēkas pieejamiem resursiem. Piedāvājums paredzēts gan bērniem, gan pieaugušajiem. Lūgums iepriekš pieteikties, zvanot pa tālr. 64222464 vai rakstot uz e-pastu biblioteka.info@vcb.valmiera.lv

Datu bāzes akadēmiskajam atbalstam. Darbs ar Vidzemes Augstskolas abonētājām  datu bāzēm: EBSCO, ScienceDirect , SCOPUS. Lūgums iepriekš pieteikties, zvanot pa tālr. 64222464 vai rakstot uz e-pastu biblioteka.info@vcb.valmiera.lv

Novadpētniecība - digitāli. Digitālās laikrakstu bibliotēkas un datu bāzes izmantošana novadpētnieciska rakstura informācijas meklēšanā. Valmieras integrētās bibliotēkas veidotās novadpētniecības datu bāzes izmantošana. Valmieras novadā no 1825.-1940.gadam iznākušo periodisko izdevumu pilnu tekstu datubāze. Lūgums iepriekš pieteikties, zvanot pa tālr. 64222464 vai rakstot uz e-pastu biblioteka.info@vcb.valmiera.lv

Ja  grūti lasīt ar brillēm. Ja zināt, ka kādam redzes dēļ  ir kļuvis  grūti lasīt tekstus pat ar brillēm, atvediet viņu uz bibliotēku izmēģināt TOPAZ  videolupu. Ar lupas palīdzību iespējams labāk izlasīt drukātos un elektroniskos tekstus, kā arī ir vieglāk aplūkot attēlus un nelielus priekšmetus. Lūgums iepriekš pieteikties, zvanot pa tālr. 64222464 vai rakstot uz e-pastu biblioteka.info@vcb.valmiera.lv.

Skatīt vairāk
 

Ar 25.martu mainīsies Valmieras peldbaseina Atpūtas zonas darba laiks

  25. martā (2019) 
Valmieras peldbaseins lēnām gatavojas vasaras sezonai un ar 25.martu tiek mainīts Atpūtas zonas darba laiks. Atpūtas zona darba dienās un svētdienās tiks atvērta vēlāk, kā arī saīsināts darba laiks pirmdien – trešdien. Atpūtas zonas darba laiks sākot ar 25.03.2018   Esošais...

Valmieras peldbaseins lēnām gatavojas vasaras sezonai un ar 25.martu tiek mainīts Atpūtas zonas darba laiks. Atpūtas zona darba dienās un svētdienās tiks atvērta vēlāk, kā arī saīsināts darba laiks pirmdien – trešdien.

Atpūtas zonas darba laiks sākot ar 25.03.2018

 

Esošais darba laiks

Jaunais darba laiks

Sauna

Tvaika pirts

Krievu pirts

Sāls istaba

Pirmdiena

14:00-22:00

16:00 - 20:00

14:00 - 20:00

16:00 - 22:00

16:00 - 22:00

16:00 - 20:00

Otrdiena

14:00-22:00

16:00 - 20:00

14:00 - 20:00

16:00 - 22:00

16:00 - 22:00

16:00 - 20:00

Trešdiena

14:00-22:00

16:00 - 20:00

14:00 - 20:00

16:00 - 22:00

16:00 - 22:00

16:00 - 20:00

Ceturtdiena

14:00-22:00

16:00 - 22:00

14:00 - 22:00

16:00 - 22:00

16:00 - 22:00

16:00 - 22:00

Piektdiena

14:00-22:00

16:00 - 22:00

14:00 - 22:00

16:00 - 22:00

16:00 - 22:00

16:00 - 22:00

Sestdiena

10:00-22:00

10:00  - 22:00

10:00  - 22:00

10:00  - 22:00

10:00  - 22:00

10:00  - 22:00

Svētdiena

10:00-21:00

12:00  - 21:00

12:00  - 21:00

12:00  - 21:00

12:00  - 21:00

12:00  - 21:00

Piedāvājums „Peldbaseina + pirts apmeklējums” būs pieejams agrāk/ilgāk kā būs atvērta Atpūtas zona, bet jāņem vērā, ka 14:00 – 16:00 un 20:00 – 22:00 būs atvērta tikai sauna vai tvaika/krievu pirtis.

Īpašais piedāvājums pensionāriem un personām ar invaliditāti būs spēkā darba dienās no plkst. 16:00-20:00, sestdienās no plkst. 10:00 – 15:00 un svētdienās no plkst. 12:00 – 16:00.

Uz tikšanos Valmieras peldbaseinā!

Vairāk informācijas: https://www.valmieraspeldbaseins.lv/

Informāciju sagatavoja:
Lelde Bukovska
+371 28247515

Skatīt vairāk
 

Barikāžu dalībnieki līdz 18.martam aicināti pieteikties apliecību saņemšanai Valmierā

  25. martā (2019) 
2019. gada 25. martā no plkst. 11.00-16.00 Valmierā, Valmieras integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, 2.stāvā, barikāžu dalībnieki varēs saņemt barikāžu dalībnieka Statusa apliecības. Aicinām iepriekš pieteikties līdz 18. martam, zvanot pa tālruni 26426840. Ierodoties uz apliecības...

2019. gada 25. martā no plkst. 11.00-16.00 Valmierā, Valmieras integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, 2.stāvā, barikāžu dalībnieki varēs saņemt barikāžu dalībnieka Statusa apliecības.

Aicinām iepriekš pieteikties līdz 18. martam, zvanot pa tālruni 26426840.

Ierodoties uz apliecības saņemšanu, līdzi jābūt Piemiņas zīmes apliecībai vai Pateicības rakstam (oriģinālam vai kopijai) un Personu apliecinošam dokumentam (pase vai ID karte). Tie barikāžu dalībnieki, kuri vēl nav reģistrējušies un ieguvuši kādu no apbalvojumiem, Statusa apliecību iegūt nevarēs. Par reģistrēšanās kārtību interesēties 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrībā. 

1991. gada barikāžu dalībnieka apliecība ir dokuments, kas apliecina barikāžu dalībnieka statusu. To var iegūt personas, kas ir reģistrējušās kā barikāžu dalībnieki un saņēmušas kādu no apbalvojuma veidiem – Piemiņas zīmi vai Pateicības rakstu.

Apliecība paredzēta uzrādīšanai Latvijas Republikas valsts un pašvaldību iestādēs saskaņā ar likumu “Par 1991. gada barikāžu dalībnieku statusu”.

Foto: barikāžu sargi pie ugunskuriem Vecrīgā. A.Naumova foto, Valmieras muzeja krājums

Informāciju sagatavoja
Ieva Eglīte
1991.gada barikāžu muzeja administratore

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā notiks leļļu izrāde bērniem „Nelūgtais ciemiņš”

  27. martā (2019) 
27.martā plkst.10.00 aicinām uz radošās apvienības "Teātris un ES" leļļu izrādi bērniem "Nelūgtais ciemiņš" Valmieras Kultūras centrā! Vāvere un viņas draugi dzīvoja mierīgu un harmonisku dzīvi, līdz kādu dienu viņi izdzirdēja dīvainu skaņu... Draugi nespēja noticēt - pie viņiem...

27.martā plkst.10.00 aicinām uz radošās apvienības "Teātris un ES" leļļu izrādi bērniem "Nelūgtais ciemiņš" Valmieras Kultūras centrā!

Vāvere un viņas draugi dzīvoja mierīgu un harmonisku dzīvi, līdz kādu dienu viņi izdzirdēja dīvainu skaņu... Draugi nespēja noticēt - pie viņiem ir ieradies nelūgts ciemiņš! Lielām ausīm, milzīgām acīm un briesmīgi garu un baisu degunu... Kas ir šis svešinieks un ko viņš te meklē? To varēs uzzināt izrādē "Nelūgtais ciemiņš"!

 

Lelles veidojuši animācijas studijas "Avārijas Brigāde" mākslinieki. Izrādes režisors - Armands Ekštets.

 

Izrādes ilgums: 50 minūtes. Izrādes auditorija: pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni

 

Biļetes: EUR 3. Pedagogiem, kuri pavada bērnu grupu (10 vai vairāk personas), ieeja bez maksas. Biļetes grupām iepriekš var rezervēt Valmieras Kultūras centra kasē, zvanot pa tālruni 64207207.

Skatīt vairāk
 

Ceļotāju stāstu vakarā par Brīvības ekspedīciju “Monblāns 2018”

  27. martā (2019) 
27.martā plkst.18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina uz Ceļotāju stāstu vakaru, lai uzzinātu par unikālu projektu – Brīvības ekspedīcija “Monblāns 2018”.  Līdz šim vēl neviens nebija uzdrošinājies uznest Monblāna virsotnē 10m viengabala karoga mastu un uzvilkt...

27.martā plkst.18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina uz Ceļotāju stāstu vakaru, lai uzzinātu par unikālu projektu – Brīvības ekspedīcija “Monblāns 2018”.  Līdz šim vēl neviens nebija uzdrošinājies uznest Monblāna virsotnē 10m viengabala karoga mastu un uzvilkt tajā savas valsts karogu.

Tie būs stāsti par iedvesmu, azartu, aizrautību, par raksturu un neatlaidību, par grūtībām un to pārvarēšanu, par mērķiem un to sasniegšanu. Uzzināsiet par sapņiem un piedzīvojumiem, par risku izvērtēšanu, uzdrīkstēšanos un drosmi. Tie būs stāsti par patriotismu un lepnumu par savu valsti Latviju.

Cik tālu ekspedīcijas komandai izdevās uznest karoga mastu 2018.gada 12.augustā, līdz pārsteigumu sagādāja franču augstkalnu žandarmērija? Kas par to sakāms ekspedīcijas komandai un kāds būs turpinājums, lai pilnībā sasniegtu savus mērķus, uzzināsiet stāstu vakarā, kura laikā pieredzē dalīsies ekspedīcijas “Monblāns 2018” autors Aldis Kunšteins un projekta vadītāja Ilze Seržāne.

Dalība Ceļotāju stāstu vakarā ir bez maksas. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus pieteikties savlaicīgi, rakstot e-pastu tic@valmiera.lv, ierodoties Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10) vai zvanot pa tālruni 26332213.

Nākamais stāstu vakars notiks 2019.gada 24.aprīlī. Par to plašāku informāciju atradīsiet www.visit.valmiera.lv.  

Skatīt vairāk
 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēde 28.03.

  28. martā (2019) 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks domes sēdi sasaucis ceturtdien, 2019.gada 28.martā, plkst.15.00, Lāčplēša ielā 2 (1.stāva zālē).

 

Organizē vecāku atbalsta grupu

  28. martā (2019) 
Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs organizē atbalsta grupu vecākiem, kuri audzina bērnus ar speciālām vajadzībām. Tās mērķis ir vienam otru iedrošināt, sniegt atbalstu un palīdzētu pārvarēt grūti risināmas situācijas. 28.martā plkst.17.30 notiks pirmā tikšanās...

Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs organizē atbalsta grupu vecākiem, kuri audzina bērnus ar speciālām vajadzībām. Tās mērķis ir vienam otru iedrošināt, sniegt atbalstu un palīdzētu pārvarēt grūti risināmas situācijas.

28.martā plkst.17.30 notiks pirmā tikšanās Gaujas krasta vidusskolā L.Paegles ielā 5/7.

Vecāku atbalsta grupas nodarbības vadīs psiholoģe Līga Bluķe.

Aicināti bērnu vecāki ne vien no Valmieras, bet arī apkārtējiem novadiem.

Vēlama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 26423136 vai rakstot uz e-pastu attistibas.centrs@valmiera.edu.lv.

Dalība grupā ir bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Valmieras Gaujas Krasta vidusskola - attīstības centrs
Daiga Ramata
Skatīt vairāk
 

Valmierā ar programmu "H.U.M.O.R.S." viesosies "Jaunās krievu večiņas"

  29. martā (2019) 
Valmierā ar humora programmu "H.U.M.O.R.S." 29. un 30. martā pirmo reizi viesosies "Jaunās krievu večiņas". Savos koncertos duets „Jaunās krievu večiņas” ar jautriem skečiem un muzikāliem priekšnesumiem ne tikai smīdina publiku, bet arī kļūst par piemēru pozitīvas attieksmes veidošanai...

Valmierā ar humora programmu "H.U.M.O.R.S." 29. un 30. martā pirmo reizi viesosies "Jaunās krievu večiņas". Savos koncertos duets „Jaunās krievu večiņas” ar jautriem skečiem un muzikāliem priekšnesumiem ne tikai smīdina publiku, bet arī kļūst par piemēru pozitīvas attieksmes veidošanai pret dzīvi. Par piemēru, kā ar humoru un pozitīvu attieksmi pārvarēt dzīves grūtības un problēmas.

Dueta dalībnieki Matrjona (Sergejs Čvanovs) un Cvetoček (Igors Kasilovs) ne tikai ir komiķi, bet arī talantīgi aktieri un režisori. Viņiem izdodās atturēties no vulgaritātes un iekarot publikas sirdis ar smalku humoru, ironiju un jokiem, kuri ir saprotami ikvienam.

„JAUNĀS KRIEVU VEČIŅAS” uzjautrinās publiku ar anekdotēm, parodijām, dziesmām un dejām. Aktieri, kuri ir pelnījuši atzinību komiskajā žanrā no miljoniem krievvalodīgās pasaules pielūdzējiem, gaida Jūs ar saviem labākajiem priekšnesumiem.

Biļetes "Biļešu paradīzē"

Skatīt vairāk
 

Norisināsies koncertstāsts "Mīļās Māras istabā"

  30. martā (2019) 
Valmieras muzejā 30.martā plkst.18.00 norisināsies Valmieras Kultūras centra etno kokļu kopas Zanes Sniķeres vadībā koncertstāsts "Mīļās Māras istabā". Muzikālajā priekšnesumā tiks godināta visur klātesošā latviešu dievība Māra. Kokļu maģiskās skaņas papildinās tautasdziesmas,...

Valmieras muzejā 30.martā plkst.18.00 norisināsies Valmieras Kultūras centra etno kokļu kopas Zanes Sniķeres vadībā koncertstāsts "Mīļās Māras istabā".

Muzikālajā priekšnesumā tiks godināta visur klātesošā latviešu dievība Māra. Kokļu maģiskās skaņas papildinās tautasdziesmas, citi instrumenti, kā arī stāsti. Viss par Māras daudzveidīgajām izpausmēm, rosinot dziļāku izpratni par vienu no galvenajām latviešu dievībām, par cilvēkiem un mūsu mīļo Latviju – Māras zemi.

Koncertā piedalīsies arī viesi - grupa “Rusted Wheel”. 

Ikviens ir mīļi gaidīts. Ieeja bez maksas.

Skatīt vairāk
 

Pāreja uz vasaras laiku notiks 31. martā

  31. martā (2019) 
Tā kā Eiropas Savienības dalībvalstīs turpinās diskusijas par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā, šobrīd ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība, kas nozīmē, ka šā gada 31. martā Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja uz vasaras laiku. ...

Tā kā Eiropas Savienības dalībvalstīs turpinās diskusijas par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā, šobrīd ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība, kas nozīmē, ka šā gada 31. martā Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja uz vasaras laiku.

Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiks svētdien, 31. martā, plkst.03:00 (naktī no sestdienas uz svētdienu), pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu. Pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks šā gada 27. oktobrī.

Kā zināms, 2018. gadā Eiropā aktualizējās jautājums par nepieciešamību pārskatīt pašreizējo pulksteņa pārregulēšanas kārtību. Tāpēc Eiropas Komisija (EK) veica Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iedzīvotāju aptauju, kurā lielākā daļa iedzīvotāju pauda viedokli, ka pastāvošā kārtība būtu atceļama. 2018. gada 12. septembrī EK iepazīstināja ES dalībvalstis ar jaunas direktīvas projektu, rosinot pārtraukt sezonālo laika maiņu visā ES teritorijā no 2019. gada. Tomēr, tā kā dalībvalstīm bija nepieciešams papildu laiks nacionālajām konsultācijām un savu iedzīvotāju vēlmju apzināšanai, diskusijas par priekšlikumu ES vēl turpināsies un iespējamais jaunās direktīvas spēkā stāšanās laiks varētu būt 2021.gads.

Latvijas valdība lēmusi, ka Latvija kopumā atbalsta atteikšanos no sezonālās laika maiņas, un pēc jaunās direktīvas pieņemšanas gatava pāriet uz vasaras laiku (GMT+3) un tajā palikt pastāvīgi. Papildu informācija par valdības lēmumu publicēta Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē.

Šobrīd pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka 2010. gada 26. oktobra Ministru kabineta noteikumi Nr.1010 “Par pāreju uz vasaras laiku”. Noteikumos minēts, ka Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā plkst.03:00 atbilstoši otrās joslas laikam pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst.04:00 – par vienu stundu atpakaļ.

Savukārt, Eiropas Savienības ietvaros pāreju uz vasaras laiku nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2001. gada 19. janvāra direktīva 2000/84/EK par noteikumiem attiecībā uz vasaras laiku. Direktīva nosaka vasaras laika sākumu un beigas vienoti visām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981. gadā. Sākot no 1997. gada, vasaras laiks ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai. Papildu informācija par pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ pieejama Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē: https://em.gov.lv/lv/nozares_politika/vasaras_laiks/.

Informāciju sagatavoja:
Evita Urpena
Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
E-pasts: Evita.Urpena@em.gov.lv; prese@em.gov.lv
Skatīt vairāk
 

Valmieras Mākslas dienas aicina atklāt un doties tālāk

  1. aprīlī (2019) 
Soļi noklāj teātra grīdu, nesteidzīgi lidinās starp mūzikas skaņām, atstāj pēdas audeklā, dzīvo starp pieturzīmēm, virmo sarunās un aicina tevi mākslas pasaulē. Valmieras Mākslas dienas “Soļi. Pilsēta. Es.” norisināsies no 1.aprīļa līdz 1.maijam. Valmieras Mākslas dienas sāksies...

Soļi noklāj teātra grīdu, nesteidzīgi lidinās starp mūzikas skaņām, atstāj pēdas audeklā, dzīvo starp pieturzīmēm, virmo sarunās un aicina tevi mākslas pasaulē. Valmieras Mākslas dienas “Soļi. Pilsēta. Es.” norisināsies no 1.aprīļa līdz 1.maijam.

Valmieras Mākslas dienas sāksies 1.aprīlī ar akciju “Soļi”, aicinot līdz 27.aprīlim ar īpašas kartes palīdzību atrast mākslu vietās, kur to visdrīzāk neiedomātos meklēt: autoostā, kafejnīcā, bankā, veikalā – astoņās dažādās vietās pilsētā. Būs iespēja aplūkot Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņu darbus glezniecībā, grafikā, fotomākslā, keramikā, šķiedras mākslā, dizainā, instalācijas un objektu mākslā. Karti varēs saņemt Valmieras Tūrisma informācijas centrā no 1.aprīļa, turklāt, to pareizi aizpildot, būs iespēja saņemt pārsteiguma dāvanas.

Jau tradicionāli Mākslas dienu laikā savu soļu nospiedumus – gleznojumus pilsētvidē – atstāj Latvijā un arī plašākā mērogā zināmi mākslinieki. Ko uz soliņiem būs atainojuši mākslinieki Klāvs Loris (soliņš Rūpniecības un Cēsu ielas krustojumā), Ieva Jurjāne, Anna Heinrihsone un Helēna Heinrihsone (trīs soliņi pie Kazu krācēm), aicinām atklāt 27.aprīlī. Šogad savu soliņu pie Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas apgleznos 3.kursa audzēkņi pasniedzējas Ivetas Gudetas vadībā.

Jauno profesionāļu soļi mākslā būs baudāmi arī daudzās izrādēs bērnu un jauniešu teātru festivālā “..un es iešu un iešu”, Valmierā pulcējot jauniešus no visas Latvijas un aicinot 26. un 27.aprīlī apmeklēt izrāžu “maratonu” Valmieras sākumskolā un Valmieras Drāmas teātrī.

Savukārt par pusaudžiem, sevis meklējumiem, ilgām un pieaugšanu stāstīs mūzikas teātra izrāde “Pavasaris”, kas tapusi Valmieras vasaras teātra festivālam. To piedāvās apvienība “Kvadrifrons” Valmieras Drāmas teātrī 29.aprīlī.

Arī šogad Mākslas dienu laikā režisors Jānis Znotiņš piedāvās izrādi mazākajiem skatītājiem, saistošā veidā risinot lielas lietas, kas nozīmīgas ne tikai bērniem, bet arī viņu vecākiem. Izrāde “Kurts” Valmieras bibliotēkā 30.aprīlī plkst.14.00.

Par mākslinieka uzdevumiem, ieguldījumu izrādes tapšanas procesā 5.aprīlī plkst.15.00 būs iespēja uzzināt klātienē, Valmieras Drāmas teātrī tiekoties ar izrādes “Hamlets” mākslinieci Annu Heinrihsoni. Savukārt pēc tam, plkst.16.30, Valmieras muzejā ikviens interesents gaidīts Helēnas Heinrihsones un Annas Heinrihsones izstāžu atklāšanā. Helēna Heinrihsone ir viena no spožākajām un daudzpusīgākajām gleznotājām Latvijā, kura strādā eļļas glezniecībā, akvarelī, litogrāfijā, porcelāna apgleznošanā un animācijā. Viņas spēkos ir mainīties, doties nezināmajā, atklāt jauno un atkal atgriezties pie reiz atrastā. Anna Heinrihsone ar zīmējumiem un telpiskiem objektiem pievērsusies tēmai “saknes”, stāstot, ka “patiess pārdzīvojums, ko es izjūtu kā savu magnētisko pievilkšanas punktu, ir pielūgsmes objekts, apslēpts, intīms, citiem nesvarīgs. Spēka vietas auglis, pie kā domas atgriežas kā pie reliģiska avota. Gar jūru ripinās sakņu murskulis. Saknes kustība ir steidzīga, saraustīta, saprātīga. Es to neuztveru kā zīmi, es to sajūtu aiz sevis turpinājumā kā elpu pakausī. Saknes ir neparasti veidojumi. Tās ir kā gals un sākums vienlaikus”.

Tāpat Mākslas dienās būs īpašas filmas kinoteātrī “Gaisma” (bez maksas). Tie būs stāsti par uzdrīkstēšanos būt citādākam, spēju pieņemt atšķirīgo, meklējumiem, kas šķetina radošumu, un ielūkošanos mākslinieka pasaulē caur vairāk nekā 65 000 kadru, kas ir ar rokām darināti eļļas gleznojumi uz audekla.

Savukārt, kādus soļus mākslā atstāj komponisti, uzzināt aicinās Māra Briežkalna kvintets “Rothko in Jazz”, 30.aprīlī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā risinot neparastu uzdevumu – ja abstraktā ekspresionisma aizsācēja Marka Rotko gleznas būtu skaņdarbi, kā tās izklausītos.

Muzikāla satikšanās gaidāma biedrības “Valmierai. Mūzikai. Kultūrai” un Valmieras Mūzikas skolas labdarības koncertā “Mans solis. Tavs solis. Satikšanās” Valmieras Kultūras centrā 21.aprīlī plkst.16.00.

Koncertprogrammu, kas veidota kā garīga meditācija, 22.aprīlī plkst.16.00 Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā piedzīvot aicina vokālā grupa “Putni” un ērģelniece Larisa Carjkova. Viduslaiku un arī mūsdienu somu, latviešu un citu valstu komponistu daudzbalsīgie a cappella dziedājumi dzidro sieviešu balsu skanējumā vēstīs par cilvēka pārdomām, sevis apzināšanos un dzīves jēgas meklējumiem.

Savukārt par to, kur ieguldām savu laiku un kādas ir dzīves prioritātes, padomāt aicinās gaismas instalācija “Acumirklis” no 9.aprīļa Valmieras pilsdrupās. Pie vairākus gadsimtus seniem mūriem laiku skaitīs smilšu pulkstenis, pretnostatot acumirkli un dzīves ilgumu.

Par virzību, robežu šķērsošanu un soli tuvāk labākai dzīvei pārdomās trīs lekciju laikā Valmieras integrētajā bibliotēkā (9., 16. un 23.aprīlī plkst.17.30) dalīsies dzejnieks un dziesminieks Valdis Atāls, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izstāžu kuratore Farida Zaletilo un bloga Seek the simple veidotāji Laura un Andis Arnicāni.

Arī šogad Mākslas dienu laikā norisināsies forums “Māksla būt uzņēmējam”. 11.aprīlī no plkst.12.00 koncertzālē “Valmiera” klātesošie dzirdēs par pirmajiem drosmīgajiem soļiem uzņēmējdarbībā un uzdrīkstēšanos, par radošumu komunikācijā un problēmu risināšanā, iedvesmojot būt citādākiem.

No 1.aprīļa līdz 1.maijam Valmierā norisināsies Mākslas dienas, radošās norises apvienojot tematikā “Soļi. Pilsēta. Es”. Programma skatāma Valmieras mājaslapā www.valmiera.lv, sadaļā “Kultūra” un www.visit.valmiera.lv.

Valmieras Mākslas dienas organizē Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valmieras Kultūras centru, Valmieras muzeju, Valmieras integrēto bibliotēku, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu, Valmieras Mūzikas skolu, biedrību “Valmieras Attīstības aģentūra”, Valmieras Jaunatnes centru “Vinda”, Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcu, Valmieras Drāmas teātri un citiem partneriem. Informatīvi atbalsta portāls “Valmieras Ziņas”.

Māksla – klātesoša it visā. Tā runā ar pilsētu un tevi, aicina atklāt un doties tālāk. Rast jaunu sākumu, virzienu un iedvesmu.

 

 

 

 

 

 

 

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Skatīt vairāk
 

Valmierā notiks iluzionista Edžus burvju triku priekšnesumi "Arī Tu to spēj"

  7. aprīlī (2019) 
7. aprīlī plkst.17.00 Valmieras Kultūras centrā ar burvju triku priekšnesumu tūri "Arī Tu to spēj" viesosies iluzionists Edžus. Vai esi kādreiz vēlējies kļūt par burvju mākslinieku, vai vismaz mācēt kādu burvju triku? Tad Tev ir lieliska iespēja, jo Iluzionists Edžus izveidojis jaunu burvju...

7. aprīlī plkst.17.00 Valmieras Kultūras centrā ar burvju triku priekšnesumu tūri "Arī Tu to spēj" viesosies iluzionists Edžus.

Vai esi kādreiz vēlējies kļūt par burvju mākslinieku, vai vismaz mācēt kādu burvju triku?

Tad Tev ir lieliska iespēja, jo Iluzionists Edžus izveidojis jaunu burvju triku priekšnesumu TŪRI, kurā ikvienam būs iespēja iejusties burvju mākslinieka ādā.

Nāc un izbaudi maģijas pilnu priekšnesumu 7. aprīlī Valmieras Kultūras centrā plkst. 17.00!

Biļešu cena - 5 €
Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā -https://www.ekase.lv/lv/biletes/pasakumi/iluzionists-edzus-ari-tu-to-spej  

Skatīt vairāk
 

Valmieras Restorānu nedēļas ēdienkartēs – pavasaris

  8. aprīlī (2019) 
No 8. līdz 14.aprīlim Valmieras restorānos uzplauks pavasaris, jo norisināsies gardēžu iecienītā Valmieras Restorānu nedēļa. Viesiem tiks piedāvātas Latvijas dabas velšu un vitamīnu bagātas maltītes, lai garšīgi sagaidītu pavasara spirgtumu un košumu. Restorāni saviem apmeklētājiem...

No 8. līdz 14.aprīlim Valmieras restorānos uzplauks pavasaris, jo norisināsies gardēžu iecienītā Valmieras Restorānu nedēļa. Viesiem tiks piedāvātas Latvijas dabas velšu un vitamīnu bagātas maltītes, lai garšīgi sagaidītu pavasara spirgtumu un košumu.

Restorāni saviem apmeklētājiem sagatavojuši īpašas trīs kārtu maltītes 20 EUR vērtībā. Pavasara garšas aicina izbaudīt pieci restorāni:

Cik salda ir cukurniedru cukura karamele, vai piena salāti ir sniega baltumā, cik daudz meža enerģijas ir zaķskābeņu krēmā, vai melno ķiploku-vinegreta mērcē vadību uzņemas tumšie vai sārtie toņi, cik spirgts ir bērzu sulas un rabarberu tandēms, kas apvienojies sīrupā? Meistari atklās, cik dažāds ir Latvijas dabas piedāvājums. Gardās maltītēs varēs sajust pavasarim raksturīgās garšas – dārzeņus, maurlociņus, sparģeļus, bērzu sulas, rabarberus, zaķskābenes un meža ķiplokus. Garšas kārpiņas lutinās izsmalcināti ēdieni no truša, liellopa un teļa gaļas, kā arī piedāvājumi, ko veidos jūras asaris, zutis, palija un pikša. Savukārt deserta piedāvājumā pavāri pārsteigs ar augļu saldējumu, aveņu, vaniļas un tumšās šokolādes musa kūku, pavasara olu desertu izlasi, kaņepju želejkrēmu, kā arī īpašu desertu ar nosaukumu “Latvijas zeme mostas”.

Lai nobaudītu Restorānu nedēļas piedāvājumus, nepieciešams veikt iepriekšēju galdiņu rezervāciju. Plašāka informācija par piedāvājumiem restorānos, www.visit.valmiera.lv, kā arī restorānu mājaslapās un sociālo tīklu kontos.

Piedzīvo Restorānu nedēļu Valmierā!

Skatīt vairāk
 

Tikšanās ar stila eksperti Žannu Dubsku „Tava pavasara atjaunošanās”

  10. aprīlī (2019) 
10. aprīlī plkst.18.30 aicinām uz tikšanos "Tava pavasara atjaunošanās" ar stila eksperti Žannu Dubsku Valmieras Kultūras centrā. Pasākuma laikā uzzināsiet: - kā ģērbties skaisti un stilīgi, ekonomējot laiku un līdzekļus; - kā atjaunot savu ārējo izskatu un garderobi; - ko izmest no...

10. aprīlī plkst.18.30 aicinām uz tikšanos "Tava pavasara atjaunošanās" ar stila eksperti Žannu Dubsku Valmieras Kultūras centrā.

Pasākuma laikā uzzināsiet:
- kā ģērbties skaisti un stilīgi, ekonomējot laiku un līdzekļus;
- kā atjaunot savu ārējo izskatu un garderobi;
- ko izmest no skapja un savas dzīves šajā pavasarī;
- stilista padomus, trikus un noslēpumus.

 

Žanna Dubska ir imidža konsultante, stila eksperte, inženierzinātņu doktore, TV3 pārvērtību šova "Gatava pārvērtībām" un video bloga „Mīlestības virtuve” vadītāja, kā arī stila ceļveža "Rīdzinieces noslēpums" autore.

 

Ieejas maksa: EUR 3,-. Biļetes "Biļešu paradīzē". Uzrādot Valmieras kultūras karti, ieeja bez maksas. Ar vienu kultūras karti pasākumu bez maksas var apmeklēt 2 personas.

 

Pasākums notiek "Mākslas dienas 2019" ietvaros. Tikšanos organizē Valmieras Kultūras centrs.

Skatīt vairāk
 

"Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti"

  10. aprīlī (2019) 
2019. gada 10. aprīlī, plkst.19.00 Valmieras koncertzālē notiks izklaidējošs vakara šovs - "Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti". Tas būs Valmierā jauns izklaidējošs atpūtas pasākums ar vakara viesiem, stāstiem, izaicinājumiem, viktorīnu, skanīgiem priekšnesumiem un iespēju...

2019. gada 10. aprīlī, plkst.19.00 Valmieras koncertzālē notiks izklaidējošs vakara šovs - "Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti".

Tas būs Valmierā jauns izklaidējošs atpūtas pasākums ar vakara viesiem, stāstiem, izaicinājumiem, viktorīnu, skanīgiem priekšnesumiem un iespēju laimēt balvas. Ciemos nāks valmierieši, vidzemnieki un ne tikai, lai parunātos un arī paši iesaistītos kādos izaicinājumos.

Biļetes uz pasākumu iespējams iegādāties www.bezrindas.lv. Biļešu cenas 10; 13 un 15 EUR.

Vairāk par pasākumu iespējams uzzināt sekojot https://www.facebook.com/nobriedisvakars/

Skatīt vairāk
 

Hamlets Valmierā no 12. aprīļa

  12. aprīlī (2019) 
Trešo reizi Valmieras teātrī atgriezīsies pasaulē visbiežāk iestudētais un interpretētais Viljama Šekspīra šedevrs "Hamlets", šajā reizē Indras Rogas režijā. Cilvēcisko kaislību buķete - viltības, intrigas, indēšanas, mistiski noziegumi, kautiņi, joki Valmierā no 12.aprīļa....

Trešo reizi Valmieras teātrī atgriezīsies pasaulē visbiežāk iestudētais un interpretētais Viljama Šekspīra šedevrs "Hamlets", šajā reizē Indras Rogas režijā. Cilvēcisko kaislību buķete - viltības, intrigas, indēšanas, mistiski noziegumi, kautiņi, joki Valmierā no 12.aprīļa. Hamleta lomā aktieris Mārtiņš Meiers.

“1607.gadā britu tirdzniecības kuģi “Hektors” un “Drakons” kuģoja gar Āfrikas krastiem uz Indiju, ilgotais mērķis vēl bija tālu, matroži garlaikojās, atmosfēra bija nokaitēta, jebkurā brīdī draudēja izcelties kautiņš... Kuģa kapteinis Viljams Killings saprata, ka steidzami jāatrod kāda nodarbe, kas matrožu prātus pārņemtu savā varā. Varbūt sarīkot teātra izrādi? Bet ko iestudēt? Kaut ko populāru, visiem saprotamu, pilnu izklaidējošiem notikumiem, noslēpumainiem noziegumiem, ar noklausīšanos, indēšanu, kaismīgiem monologiem, divkaujām, lai lugā noteikti būtu mīlestība, bet joki spētu nogāzt matrožus no kājām. Kapteinis pieņēma lēmumu. Jāiestudē “Hamlets”. ” /A.V. Bartoševičs/

Visnoslēpumainākajā pasaules lugā no pirmā Hamleta līdz pēdējam tiek uzdoti vieni un tie paši jautājumi, taču to nozīme mainās līdz ar laiku, kurā dzīvojam paši.    

Izrādes radošajā komandā mākslinieki, ar kuriem režisore jau daudzkārt veiksmīgi sadarbojusies kā scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone un citi.

Pārējās lomās: Kārlis Arnolds Avots, Kārlis Freimanis, Elīna Hanzena, Rihards Jakovels,  Eduards Johansons, Januss Johansons, Ingus Kniploks, Jānis Kreklis, Tālivaldis Lasmanis,  Ieva Puķe, Krišjānis Salmiņš, Imants Strads.

Biļetes jau pieejamas Valmieras teātra, visās Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Informāciju sagatavoja:

Marta Cekule,

Valmieras teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Skatīt vairāk
 

“The Sound Poets” izziņo albuma “Trīs” pavasara koncertu sēriju

  13. aprīlī (2019) 
Grupa “The Sound Poets” svētku priekšvakarā izziņo sava jaunākā albuma “Trīs” koncertu sēriju, kas pavasarī notiks piecās Latvijas pilsētās, sekojot vērienīgajam grupas koncertam “Arēnā Rīga”.  Gaidot pavasara koncertus un atskatoties uz koncertu “Arēnā...

Grupa “The Sound Poets” svētku priekšvakarā izziņo sava jaunākā albuma “Trīs” koncertu sēriju, kas pavasarī notiks piecās Latvijas pilsētās, sekojot vērienīgajam grupas koncertam “Arēnā Rīga”.

 Gaidot pavasara koncertus un atskatoties uz koncertu “Arēnā Rīga”, stāsta Undīne Balode: “Mums tas bija liels iekšējs izaicinājums, kā arī satraucošs notikums, jo gribējām ar visiem mūsu klausītājiem nosvinēt albuma iznākšanas svētkus. Zinām, ka ne visi varēja ierasties ciemos pie mums, tādēļ sapratām, ka vēlamies paši doties pie klausītājiem arī citās Latvijas pilsētās. Albuma izdošana arī ir tikai nepilns solis līdz tam, kā mēs gribētu dalīties ar mūsu mūziku. Īsta aci pret aci satikšanās ar saviem klausītājiem un strādāšana uz skatuves pilnā jaudā ir tas, kā mēs gribam pavadīt nākamo pavasari. Sapakosim Arēnas koncertu kastēs un vedīsim pie jums!”

 

Ar septembrī klajā nākušā albuma “Trīs” koncertiem grupa “The Sound Poets” priecēs klausītājus Ventspilī (Jūras Vārti, 6. aprīlis), Valmierā (Kultūras centrs, 13 aprīlis), Jelgavā (Kultūras nams, 28. aprīlis), Rēzeknē (Latgales vēstniecība GORS, 3. maijs), un Liepājā (Rožu Zāle, Liepājas olimpiskais centrs, 11. maijs). Koncerta programmā ir ne vien jau publikas iemīļotās dziesmas no “Trīs”, bet arī visi grupas lielākie hīti. Biļetes uz koncertiem iegādājamas www.thesoundpoets.lv, kā arī Biļešu Serviss tirdzniecības vietās visā Latvijā un koncertu norises vietās.

           

Līdz ar koncertu sērijas izziņošanu “The Sound Poets” piedāvā arī “Noklusētā dziesma” video, kas ir daļa no “Arēnā Rīga” oktobra beigās notikušā koncerta video ieraksta. Pilns koncerta ieraksts, kura režisors  ir Gints Fārenhorsts, noskatāms platformā “LMT Straume”.

 

"The Sound Poets" albums "Trīs" noklausāms "Spotify", "iTunes", "Deezer" un citās digitālajās mūzikas platformās, kā arī CD formātā iegādājams Latvijas mūzikas ierakstu veikalos, kā arī “Rimi” un “Circle-K” tīklos.

 

 

Sagatavoja:

Līva Pētersone-Kļaviņa

Skatīt vairāk
 

Valmierā notiks Ivo Fomina koncerts "Vēlreiz un vēlreiz"

  27. aprīlī (2019) 
27. aprīlī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Ivo Fomina pavasara tūres koncerts "Vēlreiz un vēlreiz". Pavasarī vairākās Latvijas pilsētās notiks pazīstamā Liepājas mūziķa Ivo Fomina jubilejas koncertturnejas turpinājums. Koncertos Ivo kopā ar pavadošo grupu sola atskaņot lielāko...

27. aprīlī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Ivo Fomina pavasara tūres koncerts "Vēlreiz un vēlreiz".

Pavasarī vairākās Latvijas pilsētās notiks pazīstamā Liepājas mūziķa Ivo Fomina jubilejas koncertturnejas turpinājums. Koncertos Ivo kopā ar pavadošo grupu sola atskaņot lielāko daļu dziesmu, kas skanējušas viņa mūziķa karjeras laikā. Koncertos tiks prezentētas arī jaunas dziesmas, pie kuru tapšanas Ivo Fomins pašreiz strādā. Tiekamies koncertā!

Biļetes: EUR 10-18.

Iegādāties biļetes

Skatīt vairāk
 

Valmierā skanēs Māra Briežkalna kvinteta koncerts "Rothko in Jazz"

  30. aprīlī (2019) 
30. aprīlī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies Māra Briežkalna kvinteta audiovizuālā koncertprogramma "Rothko in Jazz". Latvijā tapušajam unikālajam audiovizuālajam projektam “Rothko in Jazz” iedvesma rasta Daugavpilī dzimušā mākslinieka Marka Rotko (1903–1970)...
30. aprīlī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies Māra Briežkalna kvinteta audiovizuālā koncertprogramma "Rothko in Jazz". Latvijā tapušajam unikālajam audiovizuālajam projektam “Rothko in Jazz” iedvesma rasta Daugavpilī dzimušā mākslinieka Marka Rotko (1903–1970) darbos. Projekts īstenots vairākos posmos. Tā muzikālās tēmas radījuši 10 latviešu komponisti – Lolita Ritmanis, Ēriks Ešenvalds, Arturs Maskats, Rihards Dubra, Pēteris Vasks, Jēkabs Jančevskis, Vilnis Šmīdbergs, Jēkabs Nīmanis, Georgs Pelēcis un Raimonds Pauls; vēlāk šīs tēmas aranžējuši Māra Briežkalna kvinteta mākslinieki. Projekta tapšanu atbalstījuši Marka Rotko pēcteči – Keita Rotko Prizela un Kristofers Rotko.

 

"Rothko in Jazz" programma cenšas atspoguļot abstraktā ekspresionista Marka Rotko darbu noskaņu, ko pats meistars dēvējis par "dvēseļu stāvokļu portretējumiem". Visi mūzikā atveidotie darbi tapuši vēlīnajā periodā, kas ir abstraktā ekspresionisma posms mākslinieka daiļradē. Pavisam radītas desmit džeza kompozīcijas, katru saskaņojot ar konkrētu Marka Rotko mākslas darbu. Lai paspilgtinātu šo sintēzi, programmas atskaņošanas laikā koncertā projicēs attiecīgos Marka Rotko darbus. Projekta kopējā noskaņa ir tuva minimālisma un askētisma stilistikai, ko savās gleznās centies radīt pats mākslinieks.

Projektu īsteno labākie Latvijas džeza izpildītāji jeb Māra Briežkalna kvintets – Māris Briežkalns (bungas), Viktors Ritovs (taustiņinstrumenti), Gints Pabērzs (saksofoni), Edvīns Ozols (kontrabass) un Raimonds Macats (elektriskais čells, mutes harmonikas).

Video: https://www.youtube.com/watch?v=dzcV-DIDMWk
 
Biļetes: EUR 10-15. Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzē". Ar Valmieras kultūras karti 15% atlaide; ar lietotni "Mana Valmiera" - 15% atlaide Valmieras pilsētā deklarētajiem iedzīvotājiem.
Koncerts notiek Mākslas dienas 2019 ietvaros.

Skatīt vairāk
 

4. maijā notiks koncerts "Mana tautas dziesma"

  4. maijā (2019) 
4. maijā plkst.12.00 Valmieras Kultūras centrā notiks koncerts "Mana tautas dziesma". Koncertā piedalīsies Asnate Rancāne (balss), Annija Putniņa (balss), Miks Dukurs (balss), Laima Jansone (kokle), DJ Monsta, Jēkaba Nīmaņa "Festival Band", Viktors Keino (video) un Karina Bērziņa (koncerta vadītāja). Koncertprogrammā...

4. maijā plkst.12.00 Valmieras Kultūras centrā notiks koncerts "Mana tautas dziesma". Koncertā piedalīsies Asnate Rancāne (balss), Annija Putniņa (balss), Miks Dukurs (balss), Laima Jansone (kokle), DJ Monsta, Jēkaba Nīmaņa "Festival Band", Viktors Keino (video) un Karina Bērziņa (koncerta vadītāja).

Koncertprogrammā skanēs latviešu tautasdziesmas oriģinālās aranžijās. Latviešu tautasdziesmas dzīvo cauri laikiem, un katra paaudze ienes tajās arvien jaunas krāsas. Cik gan dzīvas, mainīgas un modernas var būt tautasdziesmas, pierāda šī jaunā koncertprogramma, kuru veido tikai latviešu tautas mūzika. Atskaņotājmākslinieku loks ir ļoti dažāds: folkloras kopa "Skandi", grupas "Tautumeitas" soliste Asnate Rancāne, Jēkaba Nīmaņa instrumentālā grupa (taustiņinstrumenti, klarnete trombons, tuba, simtainstrumenti), koklētāja Laima Jansone un DJ Monsta, dziedātāji Annija Putniņa, Miks Dukurs.

Ieejas maksa: EUR 5-10. Ar Valmieras kultūras karti 15% atlaide, ar lietotni "Mana Valmiera" - 10% atlaide. Biļete jāiegādājas katram koncerta apmeklētājam, neatkarīgi no vecuma.

Koncertu organizē Valmieras Kultūras centrs sadarbībā ar VSIA "Latvijas Koncerti".

Iegādāties biļetes

Skatīt vairāk
 

Velo un kino mīļi maijā tiekas festivālā „Kino Pedālis” Valmierā

  10. maijā (2019) - 11. maijā (2019) 
Velo kino festivāls „Kino Pedālis” jau ceturto gadu aicina ģimenes, draugus un visus tos, kuri meklē aizraujošus piedzīvojumus plaukstošajā pavasarī – 10. un 11. maijā satikties Valmierā, kur visas šeptes un darīšana grozīsies ap velo – interaktīva spēle,...

Velo kino festivāls „Kino Pedālis” jau ceturto gadu aicina ģimenes, draugus un visus tos, kuri meklē aizraujošus piedzīvojumus plaukstošajā pavasarī – 10. un 11. maijā satikties Valmierā, kur visas šeptes un darīšana grozīsies ap velo – interaktīva spēle, trīs maršruti un kino – pieci pop – up kino teātri ar izmeklētu filmu programmu.

10.maijs | KINO NAKTS | plks.19.00 | ieeja bez maksas

Atklāšana piektdienas vakarā Vecpuišu parkā, kad durvis vērs pieci pop – up kino teātri - iekārtoti vietās, kur parasti kino netiek rādīts. Katrai vietai sava filmu programma un seansu laiki saplānoti tā, lai iespēt redzēt varētu praktiski visu. Filmu programma šogad raiba kā dzeņa vēders. Teju 20 filmas aicinās novērtēt velo kultūras nozīmību, ļaujot just līdzi neticamiem piedzīvojumiem, sapņu piepildījumam, mīlestībai un dzīves realitātei. Sestdien bērnu filmu programma un  filmu izlase pieaugušajiem koncertzālē „Valmiera”. Ieeja visos kino teātros bez maksas.

11.maijs | VELO BRAUCIENS | plkst. 11.00 | interaktīva spēle | 3 maršruti

Sestdien starts tiks dots VELO BRAUCIENAM, kas reizē arī interaktīva spēle.  Šogad velo brauciena maršruti pagriežas uz pilnīgi jaunām takām. Ģimeņu pedālis (ap 15 km) ripos uz Kocēniem, bet Puspedālis (ap 25 km) un Dižpedālis (50 km) aicinās iepazīt Beverīnas novadu, kur varēs pamāt „Baiļu” kalnam, veldzēt slāpes spirdzinošā vietā Brenguļos un ievērtēt maģisku mīlestības vietu tur, kur Abuls ar Gauju satiekas. Dižpedālis pabrauks vēl mazliet tālāk, ļaujot piedzīvot ko līdz šim nepiedzīvotu. Braucienā droši aicinātas piedalīties kā ģimenes ar bērniem, tā zibenīgie tālbraucēji.

Braukšanas virzienu rādīs īpaša mobilā lietotne – interaktīva spēle, kas līdz ar ceļa norādēm piespēlēs āķīgus jautājumus. Brauciena dalībnieki atpūsties varēs īpaši iekārtotās pieturvietās, kas piespēlēs ne vienu vien pārsteigumu.  Dalība velo braucienā ar biļeti, kas reizē ir arī loze lielajai loterijai, kur galvenā balva ir pavisam jauns velosipēds no veikala „Eži”.

Sestdien šeptes Vecpuišu parkā nerimsies – bērnu filmu programma, līdzsvara riteņu brauciens mazākajiem,  neliela street food festivāla prieki, atrakcijas un aktivitātes visas dienas garumā.  Sagaidījuši mājās braucējus, ap plkst. 17.00 -  loterija, uzstāsies grupa „7 DĒLI” un kolorītais Uģa Meldera un Mikusa Frišfelda tandēms.

Pasākumu rīko aktīvā tūrisma centrs „Eži” un Valmieras pilsētas pašvaldība, sadarbībā ar Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novadiem.

Skatīt vairāk
 

Izsludināta Valmieras iecirkņu vēlēšanu komisiju locekļu kandidātu pieteikšana EP vēlēšanām

  25. maijā (2019) 
Valmieras vēlēšanu komisija izsludina Valmieras iecirkņu vēlēšanu komisiju locekļu kandidātu pieteikšanu Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām 2019.gada 25.maijā. Valmieras vēlēšanu komisija aicina pieteikt kandidātus darbam Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirkņu komisijās: Iecirkņa...

Valmieras vēlēšanu komisija izsludina Valmieras iecirkņu vēlēšanu komisiju locekļu kandidātu pieteikšanu Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām 2019.gada 25.maijā.

Valmieras vēlēšanu komisija aicina pieteikt kandidātus darbam Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirkņu komisijās:

Iecirkņa Nr.

Iecirknis

Adrese

910.

Valmieras Kultūras centrs

Rīgas iela 10, Valmiera

911.

Valmieras Namsaimnieks

Semināra iela 2A, Valmiera

912.

Valmieras Pārgaujas ģimnāzija

Zvaigžņu iela 4, Valmiera

913.

Valmieras skolu dienesta viesnīca

Ausekļa iela 25C, Valmiera

914.

Valmieras 5.vidusskola

Raiņa iela 3, Valmiera

915.

Valmieras 2.vidusskola

Raiņa iela 11, Valmiera

916.

Pārgaujas sākumskola

Meža iela 12A, Valmiera

Pieteikumi iesniedzami Valmieras vēlēšanu komisijai Lāčplēša ielā 2, Valmierā, 109. vai 214.kabinetā līdz 2019.gada 10.aprīlim plkst.17.00. Papildus informācija pa tālruņiem 64207145 vai 64228430.

Pieteikums sagatavojams atbilstoši Centrālās vēlēšanu komisijas apstiprinātajai veidlapai.

Parakstot pieteikumu, kandidāts apliecina, ka piekrīt savu personas datu apstrādei, apņemas pildīt savus pienākumus, ievērojot likumus, Centrālās vēlēšanu komisijas instrukcijas, lēmumus un rīkojumus, un nodrošinās fizisko personu datu aizsardzību.

Tiesības izvirzīt un pieteikt savus pārstāvjus iecirkņa komisijā ir:

 1. reģistrētām partijām vai reģistrētu partiju apvienībām;
 2. vēlētāju grupai, ko veido ne mazāk kā desmit vēlētāji;
 3. attiecīgās republikas pilsētas vai novada vēlēšanu komisijas loceklim.

Katras partija vai partiju apvienības, vēlētāju grupas vai vēlēšanu komisijas locekļa izvirzīto un pieteikto kandidātu skaits katrā iecirknī nedrīkst būt lielāks par septiņi.

Par iecirkņa komisijas locekli var pieteikt ikvienu vēlētāju:

 1. kurš prot latviešu valodu;
 2. kuram ir vismaz vispārējā vidējā izglītība;
 3. kurš nav pieteikts par deputāta kandidātu vai nav kandidātu saraksta iesniedzējs;
 4. kurš nav Eiropas Parlamenta, Saeimas, attiecīgās republikas pilsētas domes vai novada domes deputāts;
 5. kurš nav citas vēlēšanu vai iecirkņu komisijas loceklis, izņemot gadījumu, kad pašvaldību vēlēšanu komisija drīkst pildīt iecirkņa komisijas pienākumus.

Prasības pretendentam:

Augsta atbildības sajūta, komunikācijas spējas, spēja strādāt ar paaugstinātu uzmanību un ilgstoši darboties pie datora.

Kandidāta pieteikums (.doc)

Kandidāta pieteikums (.pdf)

Skatīt vairāk
 

No 1. jūlija plānots lielāks atbalsts adoptētājiem un cilvēkiem ar invaliditāti

  1. jūlijā (2019) 
Lai veicinātu "sistēmas bērnu” adopciju, viņu iespējas augt ģimenē, no 2019.gada 1. jūlija paredzēts ieviest jaunu atbalsta veidu adoptētājiem – bērna adopcijas pabalstu par katru adoptēto bērnu, kurš līdz tam bijis ārpusģimenes aprūpē, līdz bērna 18 gadu vecuma sasniegšanai....

Lai veicinātu "sistēmas bērnu” adopciju, viņu iespējas augt ģimenē, no 2019.gada 1. jūlija paredzēts ieviest jaunu atbalsta veidu adoptētājiem – bērna adopcijas pabalstu par katru adoptēto bērnu, kurš līdz tam bijis ārpusģimenes aprūpē, līdz bērna 18 gadu vecuma sasniegšanai. Plānotais pabalsta apmērs ir minimālo uzturlīdzekļu apmērā, t.i., 107,50 EUR mēnesī par bērnu līdz 6 gadiem un 129 EUR mēnesī par bērnu no 7 līdz 18 gadiem. Tāpat adoptētājiem saglabājas vienreizēja atlīdzība par bērna adopciju 1422,87 EUR apmērā.

Tāpat no 1. jūlija lielāks atbalsts būs tām ģimenēm, kurās ir bērni ar īpaši smagu invaliditāti, kuriem nepieciešama īpaša kopšana smago funkcionālo traucējumu dēļ. Šie bērni nevar dzīvot patstāvīgi bez vecāku vai atbalsta personas pastāvīgas palīdzības vai uzraudzības. Tas attiecas arī uz šīm ģimenēm, kad šie bērni sasniedz pilngadību, saglabājoties īpaši smagai invaliditātei un nereti pat veselības stāvoklim pasliktinoties. Iecerēts šīm ģimenēm palielināt īpašās kopšanas pabalstu par 100 eiro, t.i., 313,43 EUR mēnesī (līdz šim – 213,43 EUR).

Šīs izmaiņas paredz otrdien, 26. februārī, valdības apstiprinātais likumprojekts "Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā".

Lai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra kā minēto pabalstu izmaksātājs varētu veikt nepieciešamās izmaiņas informācijas sistēmās, noteikts, ka bērna adopcijas pabalsta izmaksu par periodu no 2019. gada 1. jūlija uzsāks ne vēlāk kā no 2019. gada 1. oktobra. Savukārt pieaugušajiem ar īpaši smagu invaliditāti, kuras cēlonis ir slimība no bērnības, kopšanas pabalstu pārrēķinās un pabalsta starpību izmaksās ne vēlāk kā līdz 2019. gada 1. septembrim. Bērna ar invaliditāti kopšanas pabalstu palielinātā apmērā piešķirs vai pārrēķinās un izmaksās līdz ar likuma grozījumu stāšanos spēkā – no 2019.gada 1. jūlija.

Informāciju sagatavoja:
Aiga Ozoliņa,
Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja,
aiga.ozolina@lm.gov.lv
 
Skatīt vairāk