A A A

Pasākumi

 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes pastāvīgo komiteju sēdes

  13. decembrī (2018) 
Valmieras pilsētas pašvaldības domes pastāvīgo komiteju sēdes notiks ceturtdien, 2018.gada 13.decembrī Lāčplēša ielā 2, Valmierā, 1.stāva zālē.         Darba kārtība: plkst.08.00 Saimniecisko un transporta lietu komiteja; plkst.09.00 Attīstības un...

Valmieras pilsētas pašvaldības domes pastāvīgo komiteju sēdes notiks ceturtdien, 2018.gada 13.decembrī Lāčplēša ielā 2, Valmierā, 1.stāva zālē.

 

 

 

 

Darba kārtība:

  • plkst.08.00 Saimniecisko un transporta lietu komiteja;
  • plkst.09.00 Attīstības un uzņēmējdarbības lietu komiteja;
  • plkst.10.00 Sociālo un veselības lietu komiteja;
  • plkst.11.00 Izglītības, kultūras un sporta komiteja;
  • plkst.13.00 Finanšu komiteja.
Skatīt vairāk
 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes pastāvīgo komiteju sēdes

  13. decembrī (2018) 
Valmieras pilsētas pašvaldības domes pastāvīgo komiteju sēdes notiks ceturtdien, 2018.gada 13.decembrī Lāčplēša ielā 2, Valmierā, 1.stāva zālē.         Darba kārtība: plkst.08.00 Saimniecisko un transporta lietu komiteja; plkst.09.00 Attīstības un...

Valmieras pilsētas pašvaldības domes pastāvīgo komiteju sēdes notiks ceturtdien, 2018.gada 13.decembrī Lāčplēša ielā 2, Valmierā, 1.stāva zālē.

 

 

 

 

Darba kārtība:

  • plkst.08.00 Saimniecisko un transporta lietu komiteja;
  • plkst.09.00 Attīstības un uzņēmējdarbības lietu komiteja;
  • plkst.10.00 Sociālo un veselības lietu komiteja;
  • plkst.11.00 Izglītības, kultūras un sporta komiteja;
  • plkst.13.00 Finanšu komiteja.
Skatīt vairāk
 

Notiks pasākums "Pārtikas menedžments Ziemassvētkos"

  13. decembrī (2018) 
13.decembrī plkst.17.00-20.00 Vidzemes Augstskolā, Cēsu ielā 4,  notiks lekcija un meistarklase, kā plānot pārtiku Ziemassvētku maltītei, lai pēc tam pārpalikumus nevajadzētu izmest laukā. Pirmajā lekcijas daļā uztura speciāliste Daina Rusule dalīsies  zināšanās par to, kā Ziemassvētkos...

13.decembrī plkst.17.00-20.00 Vidzemes Augstskolā, Cēsu ielā 4,  notiks lekcija un meistarklase, kā plānot pārtiku Ziemassvētku maltītei, lai pēc tam pārpalikumus nevajadzētu izmest laukā.

Pirmajā lekcijas daļā uztura speciāliste Daina Rusule dalīsies  zināšanās par to, kā Ziemassvētkos (un svētkos vispār) gatavot veselīgu maltīti un kā aprēķināt, cik pārtikas nepieciešams, lai viesi būtu paēduši un laimīgi. Pēc tam sekos praktiska meistarklase, ko vadīs "Annas Design Hotel & Spa" restorāna šefpavārs un Eiropas gastronomijas reģiona vēstnesis Dzintars Kristovskis. Viņš rādīs, ko vērtīgu iespējams uzburt no svētku mielasta pārpalikumiem.


Pasākums ir bezmaksas, taču vietu skaits ierobežots. Tādēļ lūgums iepriekš pieteikties, rakstot uz e-pastu elina.sokolova@va.lv.

 

Informāciju sagatavoja:
Elīna Sokolova
Vidzemes Augstskola
Skatīt vairāk
 

Valmierā būs Maijas Tabakas gleznu izstāde

  14. decembrī (2018) 
Valmieras muzeja Izstāžu namā no 2018.gada 14.decembra līdz 2019.gada 19.janvārim būs skatāma Maijas Tabakas gleznu izstāde. Maija Tabaka ir izcila gleznotāja ar spilgtu un viegli atpazīstamu māksliniecisko rokrakstu. Lepna, eleganta, noslēpumaina sava ceļa gājēja. Viņas daiļrade un personība vienmēr...

Valmieras muzeja Izstāžu namā no 2018.gada 14.decembra līdz 2019.gada 19.janvārim būs skatāma Maijas Tabakas gleznu izstāde.

Maija Tabaka ir izcila gleznotāja ar spilgtu un viegli atpazīstamu māksliniecisko rokrakstu. Lepna, eleganta, noslēpumaina sava ceļa gājēja. Viņas daiļrade un personība vienmēr izpelnījusies skatītāju mīlestību un uzmanību. Mākslas zinātāji norāda, ka ar savu rokrakstu un glezniecības manieri viņa ir unikāla pasaules mērogā.

Maija Tabaka vīziju “izvelk” no tik dziļiem zemapziņas slāņiem un sakārto ar tik pārliecinošu virsapziņas varēšanu, ka viņas darbi liek noticēt tikai šajā veidā iespējamai tēlu pasaulei. Cilvēks, viņas gleznu galvenais motīvs, parādās kā vienreizēja būtne, sakāpināts tēls.

Maijas Tabakas māksla rada sajūtu, ka gleznotājas dzīvē viss nācis viegli un eleganti. Gleznas ir pielietas ar brīnišķīgām gaismām, košām krāsām. “Tā varbūt šķiet, bet dzīve man bijusi vienkārši traģiska, briesmīga,” saka māksliniece. Pāragra nāve panākusi viņai tuvus cilvēkus, un daudzas gleznas pazudušas, tomēr Maija turpina radīt. “Esmu neskaitāmas reizes nīcināta par savām gleznām. Pļaukas esmu saņēmusi pat par to, kas pašai šķitis kolosāli vai diezgan interesanti sanācis. Bet es spītīgi turējos pretī,” tā māksliniece.

Izstādē būs apskatāmi dažādos laikos tapuši mākslinieces Maijas Tabakas darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Zuzānu kolekcijas, galerijas “Daugava” un Jūrmalas pilsētas muzeja. Arī Jaungada naktī, no plkst.23.00 līdz 01.00, būs iespēja apmeklēt Valmieras muzeja Izstāžu namu.

Glezna “Dancis” no Zuzānu kolekcijas, foto Jānis Pipars

Skatīt vairāk
 

Aicinām uz Ziemassvētku tirdziņu

  15. decembrī (2018) 
Valmieras rātslaukumā un vecpilsētā 15.decembrī no plkst.10.00 līdz 15.00 norisināsies Ziemassvētku tirdziņš, ziemas ainavā ne tikai ienesot kārdinošas smaržas un rotāšanās idejas, bet aicinot ar gaišām domām sagaidīt tumsas un gaismas mīšanos. “Ziemas saulgriežu...

Valmieras rātslaukumā un vecpilsētā 15.decembrī no plkst.10.00 līdz 15.00 norisināsies Ziemassvētku tirdziņš, ziemas ainavā ne tikai ienesot kārdinošas smaržas un rotāšanās idejas, bet aicinot ar gaišām domām sagaidīt tumsas un gaismas mīšanos.

“Ziemas saulgriežu laiks ir pārdomu un mīlestības laiks ar sudraba, garīgo enerģiju. Domās pateicamies aizejošam gadam, aiz muguras atstājot visu, kas nav izdevies. Tas ir laiks, kad domām ir liels spēks, tāpēc varam sev “ielikt pozitīvu programmu” nākamajam gadam. To aicināsim darīt jau Ziemassvētku tirdziņa laikā,” aicina Valmieras muzeja Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja Guna Medne. Viena no Ziemassvētku izdarībām ar senu rituālu nozīmi ir bluķa vilkšana. Senos laikos iepriekš sagatavotu lielu ozola bluķi, piesietu virvē, vēla no vienas mājas uz citu. Nonākot pēdējā sētā, bluķis tika sadedzināts. Tam līdzi sadega arī visas gada neveiksmes, ļaunums un bēdas. Valmierā bluķa vilkšana notiks kopā ar Matīšu folkloras kopu “Pūrs” (vadītājs Mārtiņš Roziņš). Balsis iesildīt pirms tam varēs, uzcienājoties ar siltu tēju vai kādu citu kūpošu dzērienu, par ko parūpēsies krodziņš “Pils ķēķis”.

“Tirgus piedāvājumu nosaka pati ziema. Piparkūkas, siltie dzērieni, dažādi kārumi gan saldummīļiem, gan brangākai maltītei, adījumi, porcelāna izstrādājumi, pinumi, skaisti darinājumi no koka, kažokādas, dažādi rotājumi, vainagi. Tieši Ziemassvētku tirdziņā ir visplašākais sveču piedāvājums – gan smaržīgas un dzeltenas bišu vaska sveces, gan mūsdienu dizains. Arī dažādas preces veselības uzlabošanai ir jau ierasti Ziemassvētku tirdziņam,” stāsta Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma.

Veselības uzlabošanai svarīgs ir arī svaigs gaiss un fiziskas aktivitātes. Tāpēc Valmieras muzejs pastaigu maršrutā aicina iekļaut vecpilsētu, kas vakara stundās iemirdzēsies gaismiņās. Apmeklētāji gaidīti no 14.decembra plkst.16.00, kad tiks atklāta mākslinieces Maijas Tabakas gleznu izstāde.

Savukārt 21.decembrī plkst.18.00 ziemas saulgriežus ar dziesmām, rotaļām, ticējumu teikšanu un laba vēlējumiem muzeja pagalmā aicina sagaidīt tradīciju kopa “Griezes”. Pievienoties aicinātas gan folkloras kopas, gan visi, kam vēlme izjust brīdi, kad zeme ir Saules griežos.

Savukārt pēc tirdziņa, 15.decembrī plkst.17.00, muzeja Izstāžu namā būs iespēja klausīties senās mūzikas koncertu “Karaļa Henrija VIII dziesmas”. Muzicēs Dārta Treija (balss, blokflauta), Lauma Liepiņa (viola da gamba) un Lenards Gotlubs (lauta). Dziesmu teksti atklās jūtas, kādas vadīja jauno karali Henriju VIII valdnieka pienākumos un pirmajās mīlas dēkās. Mūziku papildinās stāsti par notikumiem Anglijas galmā 16.gadsimtā. Apmeklējums – 5 EUR, biļeti iegādājoties pirms koncerta.

Jāpiemin, ka Valmieras muzejā, grupām iepriekš piesakoties, iespējams piedalīties Ziemassvētku rotājumu, sveču liešanas vai piparkūku gatavošanas nodarbībās.

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Skatīt vairāk
 

Valmieras muzejā būs senās mūzikas koncerts

  15. decembrī (2018) 
15.decembrī plkst.17.00 Valmieras muzeja Izstāžu namā norisināsies 16.gadsimta angļu mūzikas koncerts “Karaļa Henrija VIII dziesmas”. Muzicēs Dārta Treija (balss, blokflauta), Lauma Liepiņa (viola da gamba) un Lenards Gotlubs (lauta). Dziesmu teksti atklās jūtas, kādas vadīja jauno karali Henriju...

15.decembrī plkst.17.00 Valmieras muzeja Izstāžu namā norisināsies 16.gadsimta angļu mūzikas koncerts “Karaļa Henrija VIII dziesmas”.

Muzicēs Dārta Treija (balss, blokflauta), Lauma Liepiņa (viola da gamba) un Lenards Gotlubs (lauta). Dziesmu teksti atklās jūtas, kādas vadīja jauno karali Henriju VIII valdnieka pienākumos un pirmajās mīlas dēkās. Mūziku papildinās stāsti par notikumiem Anglijas galmā 16.gadsimtā.

Apmeklējums – 5 EUR, biļeti iegādājoties pirms koncerta.

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā skanēs senioru koru koncerts „Adventes laikā”

  16. decembrī (2018) 
16.decembrī plkst.14.00 Valmieras Kultūras centrā notiks senioru koru koncerts „Adventes laikā”. Koncertā skanēs skaistākās Adventes laika un Ziemassvētku dziesmas astoņu senioru koru izpildījumā.   Koncertā piedalīsies Valmieras Kultūras centra senioru koris „Sudrablāse”...

16.decembrī plkst.14.00 Valmieras Kultūras centrā notiks senioru koru koncerts „Adventes laikā”. Koncertā skanēs skaistākās Adventes laika un Ziemassvētku dziesmas astoņu senioru koru izpildījumā.

 

Koncertā piedalīsies Valmieras Kultūras centra senioru koris „Sudrablāse” (diriģente Larisa Stivriņa), Valmieras Kultūras centra senioru vīru koris „Baltie bērzi” (diriģente Inga Zirne), kā arī Smiltenes senioru jauktais koris „Mežābele” (diriģente Velta Ispravņikova), Madonas pilsētas senioru koris „Mantojums” (diriģente Ināra Stepāne), Salacgrīvas kultūras nama senioru sieviešu koris „Salaca” (diriģents Jānis Lucāns), Limbažu kultūras nama senioru koris „Atvasara” (diriģents Egons Beitiks), Valkas pilsētas kultūras nama senioru koris „Dziesmu rota” (diriģente Tatjana Tīruma) un Tukuma pilsētas Kultūras nama senioru koris „Skandīne” (diriģente Gita Vanaga).

Senioru koru sadraudzības koncerts notiks sesto gadu. Koncerts „Adventes laikā” kļuvis par ikgadēju pasākumu, kurā senioru kori var satikties un izdziedāties, kā arī dāvāt prieku skatītājiem.

Koncerta apmeklējums ir bez ieejas maksas.

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā muzicēs Daumants Kalniņš un Jelgavas bigbends koncertā “Sinatra Ziemassvētkos”

  22. decembrī (2018) 
22. decembrī Valmieras Kultūras centrā ar koncertprogrammu “Sinatra Ziemassvētkos” viesosies populārais solists un mūziķis Daumants Kalniņš un Jelgavas bigbends. Apjomīgajā koncertprogrammā izskanēs leģendārā dziedātāja Frenka Sinatras Ziemassvētku repertuārs, kā arī izsenis zināmi...

22. decembrī Valmieras Kultūras centrā ar koncertprogrammu “Sinatra Ziemassvētkos” viesosies populārais solists un mūziķis Daumants Kalniņš un Jelgavas bigbends. Apjomīgajā koncertprogrammā izskanēs leģendārā dziedātāja Frenka Sinatras Ziemassvētku repertuārs, kā arī izsenis zināmi un atpazīstami Sinatras populārākie skaņdarbi.
Klausītājiem būs iespēja iepazīt līdz šim nedzirdētas un mūziķu iepriekš neatskaņotas Frenka Sinatras dziesmas, un īpašā svētku noskaņā baudīt Sinatras populārākos skaņdarbus Daumanta Kalniņa izpildījumā un skatuves tēla atveidojumā.

Koncerts “Frank Sinatra Ziemassvētkos” izskanēs 22. decembrī plkst. 18.00 Valmieras Kultūras centrā.

Koncertprogramma II daļās, 2 stundu ilga.

Koncertprogrammas producente Anda Zadovska

Informācija: anda@dailesnams.lv

 

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Skatīt vairāk
 

Marijas Naumovas Ziemassvētku programma “Pa īstam”

  22. decembrī (2018) 
Līdz ar Latvijas simtgades svētku sajūtām dziedātāja Marija Naumova, sekojot savai sirdsbalsij, veido jaunu Ziemassvētku koncertprogrammu ar nosaukumu „Pa īstam”, kas izskanēs laikā no 1. – 26. decembrim 11 baznīcās Latvijā, tajā skaitā, 22.decembrī Valmieras Sv. Sīmaņa evaņģēliski...

Līdz ar Latvijas simtgades svētku sajūtām dziedātāja Marija Naumova, sekojot savai sirdsbalsij, veido jaunu Ziemassvētku koncertprogrammu ar nosaukumu „Pa īstam”, kas izskanēs laikā no 1. – 26. decembrim 11 baznīcās Latvijā, tajā skaitā, 22.decembrī Valmieras Sv. Sīmaņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Ziemassvētku laiks vienmēr ir īpašs, kad nebūtiskais šķiet acīmredzams un mēs skaidrāk ieraugām un atceramies esības pamatvērtības - mīlestību, draudzību, nesavtīgu došanu un sirds siltumu. Līdz ar šo Marija Ziemassvētku koncertprogrammā vēlas akcentēt mīlestību pret māti, beznosacījuma mīlestību.

Koncertā skanēs gan R. Paula, gan N. Matvejeva, I. Kalniņa, J. Lūsēna, U. Marhilēviča, I. Feldmaņa dziesmas, gan dziesmas no Marijas pēdējā albuma „Uz ilūziju tilta", kā arī jaunas orģinālkompozīcijas, kas veltītas mātei.

Koncertā kā ierasts muzicēs R. Beļēvičs (taustiņi), N. Skraucis (bass), I. Feldmanis (ģitāra), J. Kovaikovs (ģitāra), A. Buiķis (bungas) un L. Robežniece (balss).

 

Daļa no koncerta ienākumiem tiks virzīta labdarībai.

 

 

Koncerts  vienā daļā. 90 min. garumā.

Sākums plkst. 17:00.

 

Skatīt vairāk
 

Kamerkora "Kaķi" Ziemassvētku koncerts

  22. decembrī (2018) 

22.decembrī plkst.16.00 Valmieras muzeja Izstāžu namā norisināsies kamerkora "Kaķi" Ziemassvētku koncerts.

Ieeja - bez maksas.

 

Aicinām uz Ziemassvētku balli!

  25. decembrī (2018) 
Turpinot Ziemassvētku balles tradīcijas, 25. decembrī plkst.19.00 aicinām uz gada nogales gaidītāko pasākumu - Ziemassvētku balli Valmieras Kultūras centrā! Ballē muzicēs grupas „Kolibri’’ šarmantie kungi, kuri šim notikumam ir īpaši gatavojušies un spēlēs ballei...

Turpinot Ziemassvētku balles tradīcijas, 25. decembrī plkst.19.00 aicinām uz gada nogales gaidītāko pasākumu - Ziemassvētku balli Valmieras Kultūras centrā!
Ballē muzicēs grupas „Kolibri’’ šarmantie kungi, kuri šim notikumam ir īpaši gatavojušies un spēlēs ballei atbilstošu deju mūziku. Bez tradicionālajām, iemīļotajām melodijām un tautā populārajām dziesmām latviešu valodā, grupas repertuārā iekļautas arī cittautu dažādu ritmu un raksturu melodijas.

Aicinām balles apmeklētājus ierasties elegantā svētku tērpā!

Ieejas maksa vienai personai: pie galdiņa 25 EUR, ieejas biļete - 15 EUR.

Biļešu iepriekšpārdošana portālā www.bilesuparadize.lv vai "Biļešu paradīze" kasēs. Plašāka informācija, zvanot uz Valmieras Kultūras centra kasi pa tālruni 64207207. Apmeklētājiem līdz 16 gadu vecumam ieejas maksa EUR 10.

Uz tikšanos Ziemassvētku ballē!

Skatīt vairāk
 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēde 27.12.

  27. decembrī (2018) 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks domes sēdi sasaucis ceturtdien, 2018.gada 27.decembrī, plkst.14.00, Lāčplēša ielā 2 (1.stāva zālē).

 

Jaungada cirka izrāde ar transformeru

  29. decembrī (2018) 
29.decembrī plkst.12.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Jaungada cirka izrāde ar transformeru. Būs visi: Ziemassvētku vecītis, Sniegbaltīte un cirka mākslinieki. Un, protams, būs īpašie viesi - milzīgs un biedējošs, tajā pašā laikā draudzīgs transformers un supervaronis, kuru jūs...

29.decembrī plkst.12.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Jaungada cirka izrāde ar transformeru. Būs visi: Ziemassvētku vecītis, Sniegbaltīte un cirka mākslinieki. Un, protams, būs īpašie viesi - milzīgs un biedējošs, tajā pašā laikā draudzīgs transformers un supervaronis, kuru jūs zināt no komiksiem un filmām.

Jaunajā programmā redzēsiet gan klasiskos cirka mākslas numurus, gan jaunus trikus. Žonglēšanas brīnumi no labākā žongliera Baltijā un spēka numuri neatstās nevienu vienaldzīgu. Smieklīgi joki izklaidēs jebkuru, pat visnopietnāko skatītāju. Transformera un supervaroņa fantastiskie skaņas un gaismas speciālie efekti, lieli šāvēji, LED-apgaismojums patiks visiem!

Laipni lūdzam fantastiskajā Jaungada pasakā!

• Izrādes ilgums ir 1,5 stunda, ar vienu pārtraukumu.
• Izrāde notiek “cirka” valodā – saprotama un skaidri uztverama gan latviešu, gan krievu publikai.
• Bērniem līdz 3 gadu vecumam bez maksas, bez atsevišķas sēdvietas. No 3 gadu vecuma – pilna biļetes maksa.

Norises vieta: 29.12.2018 Valmieras Kultūras centrs
Biļetes var nopirkt “Biļešu paradīzes” kasēs.

Informāciju sagatavoja:
Aleksejs Zaicevs

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā notiks komiķa Maksima Trivaškeviča soloizrāde „Humors pa latviski”

  24. janvārī (2019) 
24. janvārī plkst. 19:00 Valmieras Kultūras centrā notiks komiķa Maksima Trivaškeviča soloizrāde „Humors pa latviski”, kuras laikā autors pastāstīs savus svaigākos jokus.  Maksims Trivaškevičs ir viens no aktīvākajiem vietējās komēdijas scēnas pārstāvjiem, kurš...

24. janvārī plkst. 19:00 Valmieras Kultūras centrā notiks komiķa Maksima Trivaškeviča soloizrāde „Humors pa latviski”, kuras laikā autors pastāstīs savus svaigākos jokus. 

Maksims Trivaškevičs ir viens no aktīvākajiem vietējās komēdijas scēnas pārstāvjiem, kurš nemitīgi priecē skatītājus visā valstī. Pamanījies uzstāties gandrīz visās Latvijas pilsētās, lielākajos Latvijas mūzikas un mākslas festivālos, kā arī saņēmis ovācijas ārzemju auditorijās, kārtējo reizi viesojas Valmierā.  

Autora iepriekšējo stand- up komēdijas izrādi „Stand- up izrāde latviešu valodā” apmeklējuši vairāk nekā četri tūkstoši pozitīvu lādiņu guvuši skatītāji. Izrāde „Humors pa latviski” no iepriekšējās atšķiras ar to, ka tajā iekļauti citi joki.

Pasākuma sākums - plkst.19:00.

Biļetes- "Biļešu Servisā"

Skatīt vairāk