A A A

Septembrī notikušās vides un ilgtspējas aktivitātes Valmieras 2.vidusskolā 

Drukāt
17.10.2019

Valmieras 2.vidusskola ir viena no Valmieras Ekoskolām, kura 2019./2020.gadā ir saņēmusi arī Ekoskolu augstāko apbalvojumu - Zaļo karogu.

 

2019.gada septembrī skolas jaunieši iesaistījās un organizēja šādas ar vidi un ilgtspēju saistītas aktivitātes:

  • 16.septebrmrī - dalība svinīgajā Zaļā karoga pasniegšanas pasākumā Rīgā;
  • 17.septembrī -  Valmieras 2.vidusskolas Ekopadome  kopā ar Viestura vidusskolas, privātās pamatskolas ZAĻĀ SKOLA un Valmieras sākumskolas vides aktīvistiem piedalījās Eiropas Mobilitātes nedēļā - akcijā "Velosipēds vieno". Skolēni  ar velosipēdiem devās ciemos pie bērnudārzu "Kārliena” un "Krācītes” audzēkņiem, lai iepazīstinātu mazos bērnus ar spēlēm brīvā dabā. Noslēgumā jaunie vides aktīvisti pulcējās kopīgā  pasākumā atpūtas vietās pie Gaujas.
  • 18.septembrī - Diena  bez auto. Akcija tika organizēta skolas ietvaros. Ekopadomes dalībnieki uz automašīnām izvietoja skrejlapas ar aicinājumu 18.septembrī uz darbu doties kājām vai ar velosipēdu.
  • 16.-20.septembrī - audzināšanas  un mācību stundās skolotāji un klašu audzinātāji aktualizēja tēmu „Globālās klimata pārmaiņas”.
  • 23.septembrī Valmieras 2.vidusskolas sākumskolas klasēs norisinājās projekts "Miķeļdienas izstāde „Rudens fantāzijas”". Tā mērķis bija veicināt un pilnveidot bērnu radošās spējas, parādīt Latvijas ražas daudzveidību un transporta izmantošanas          iespējas tās novākšanas procesā, kā arī pievērst uzmanību Latvijas ekosistēmām un to ietekmei skābekļa atjaunošanā.
  • 25.septembrī tika organizēta ekskursija kopā ar Limbažu 3.vidusskolas, Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas un astoņu Valmieras skolu pārstāvjiem „Klimata pārmaiņu dienā: radi tehnoloģijas pats”. Ekskursijas laikā dalībnieki apmeklēja permakultūras saimniecību „Lejas Varicēni”, kur uzzināja par saules pašgatavotām saules baterijām un kolektoriem, kur tās tiek izmantotas  un  cik daudz spēj nodrošināt. Iepazinās ar „raķeškrāsniņu” darbības principiem, hobitu namiņiem un saimniecību kopumā. Tika apmeklēta arī permakultūras saimniecība „Zadiņi” un noskaidrots, kas ir  „pedāļenerģija”(alternatīvs enerģijas ieguves veids), cik daudz un ko ar to var paveikt .Tāpat skolēni apskatīja dažādus ērmriteņus un kopā ar ilgtspējas  ekspertu Elgaru Felci runāja par klimata pārmaiņām un  nepieciešamību katram no mums domāt par savu personisko ietekmi uz klimatu un tās mazināšanu. Noslēgumā Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolā, kas ir zema enerģijas patēriņa ēka un kur tiek veikti dažādi pasākumi ēkas un tās apsaimniekošanas ietekmes uz klimatu mazināšanai, noritēja klimatam draudzīga pusdienošana. Vizīte abās saimniecībās un Pastariņa sākumskolā bija brīnišķīga un interesanta pieredze.
  • 27.septembrī - svinīga skolas Zaļā karoga pacelšana.

Septembrī ar projekta „Latvijas skolas soma” un Karjeras izglītības programmas atbalstu 5. un 7. klašu skolēni piedalījās mācību ekskursijās, kuru laikā tika aktualizētas tēmas :

  • bioloģiskā daudzveidība
  • klimats 
  • transports

 

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavoja:
skolotāja Ņila Zaiceva
Skolas ekokoordinatore