A A A

ViA aicina piedalīties Eiropas Mobilitātes nedēļas aktivitātēs 

Drukāt
05.09.2019

Īstenojot pasākumus un aktivitātes, kas veltītas ikgadējai tēmai - droša pārvietošanās ar kājām un velosipēdu viedajās pilsētās -, Vidzemes Augstskola (ViA) no 16. līdz 22. septembrim piedalīsies Eiropas Mobilitātes nedēļā 2019.

 

Lai mazinātu privāto automašīnu izmantošanu un veicinātu iedzīvotāju paradumu maiņu par labu videi draudzīgam pārvietošanās/transporta veidam, Vidzemes Augstskola aicina studentus un pasniedzējus Mobilitātes nedēļas laikā mērot ceļu uz augstskolu ar velosipēdu. Aktivitāte norisināsies darba dienās, un katrs velosipēdists, ierodoties augstskolā vai bibliotēkā, varēs saņemt zīmodziņus abu augstskolas ēku administrācijās. Apņēmīgākos dalībniekus, kuri pārvietoties ar velosipēdu būs izvēlējušies vismaz četras dienas nedēļā, noslēdzoties aktivitātēm, gaidīs pārsteiguma balvas.

Savukārt pirmdien, 16. septembrī, plkst.18.00 ikviens valmierietis un pilsētas viesis būs aicināts piedalīties Vidzemes Augstskolas organizētā 1,5 stundu garā veloekskursijā pa Valmieras noslēpumainākajām vietām. Lai pievienotos, nepieciešams iepriekš pieteikties ViA Facebook lapā, rakstot ziņu, un saņemt dalības apstiprinājumu.

Eiropas Mobilitātes nedēļā piedalīsies arī citas Valmieras organizācijas, uzņēmumi un iestādes, par kuru organizētajām aktivitātēm iespējams uzzināt šeit. Taču, ja pasākumu nedēļas laikā plānots būt ārpus Latvijas, par aktivitātēm citās Eiropas valstīs iespējams uzzināt šeit.

Eiropas Mobilitātes nedēļa tiek organizēta Eiropas Savienības dalībvalstīs kopš 2002. gada un ik gadu notiek vienā un tajā pašā laikā – no 16. līdz 22. septembrim. Eiropas komisija mobilitātes jomā ir izvirzījusi divus ambiciozus mērķus – līdz 2030. gadam pāriet uz bezizmešu transporta līdzekļiem pilsētu centrā, un līdz 2050. gadam pilsētās pilnībā atteikties no automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem.  

Eiropas Mobilitātes nedēļas mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par pozitīvo ietekmi pārvietojoties ar riteni un kājām, kā arī viedo pilsētu attīstību. Šā gada kampaņa tiek īstenota ar saukli #GudrāksSolis.

Informāciju sagatavoja:

Vidzemes Augstskola

Dārta Rasa Ozola