A A A

Valmieras pilsētas pašvaldība saņēmusi “Zaļās izcilības balvu” 

Drukāt
10.12.2018

Valmieras pilsētas pašvaldība 2018.gadā ir saņēmusi Valsts vides dienesta (VVD) apbalvojumu “Zaļās izcilības balva”. Ar to tika apbalvoti 18 uzņēmumi un trīs pašvaldības, kas visaugstākajā līmenī ievēro vides aizsardzības normatīvo aktu prasības, kā arī pēc savas iniciatīvas veic pasākumus, lai mazinātu ietekmi uz vidi.

 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts, uzrunājot laureātus balvas pasniegšanas ceremonijā Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī, uzsvēra: ““Zaļā izcilības balva” ir veids, kā mēs varam pateikt: “Paldies, ka Latvijā ir tādi uzņēmēji!”, kā arī izcelt pozitīvos piemērus, lai ikviens spētu saskatīt ieguvumus zaļās apziņas integrēšanai savā darbībā un ikdienas procesos. Vēlos izcelt to, ka Valsts vides dienesta veidotajā “zaļajā sarakstā” tiek vērtēti ne tikai uzņēmumi, kas ir A, B vai C kategorijas piesārņojošo darbību veicēji, bet arī pašvaldības!”

Valmiera par savas atpazīstamības saukli ir izvēlējusies Dzīvojam zaļi! Pilsēta pierāda, ka ir iespējama industriālo teritoriju un dabas vides līdzsvarota un ilgtspējīga attīstība. Valmieras pilsētas pašvaldības dome jau 2015.gadā apstiprināja Valmieras pilsētas vides deklarāciju. Tā ir pašvaldības labā griba, kas izteikta 14 apņemšanas punktos strādāt un attīstīt pilsētu ilgtspējīgi un videi draudzīgi. Iesaistoties Latvijas simtgadei veltītajā vides iniciatīvā “100 darbi Latvijai”, Valmieras pilsētas pašvaldība ir realizējusi 11 no iniciatīvai pieteiktajiem darbiem. Starp tiem ir dižpriežu marķēšana Kauguru vērī, pūču vērošanas nakts pārgājiens, Ģīmes upītes sakopšanas talka, Valmieras Vecpuišu parka pārbūve un Ģīmes dabas takas būvniecība, kā arī citi pilnīgi zaļi projekti.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes Attīstības un uzņēmējdarbības lietu komitejas priekšsēdētājs Andris Klepers: “Valmieras pilsētas pašvaldība izsaka pateicību visiem, kas “kaldinājuši” iespēju būt zaļiem. Kā Latvijas līmeņa mikro lielpilsētai mums ir ļoti daudz kompromisu, kur ne viss darītais ir 100% zaļš. Ir daudz pārmantoto ietekmju. Taču ir arī ilgtspējīgas iniciatīvas, lai, projekti būtu zaļāki, arī domājot par rūpniecību. Visi kopā mēs esam saskatījuši, ka zaļa dzīvesveida un zaļas vides kā kvalitātes zīmes uzturēšana – tā ir mūsu konkurētspējīgā priekšrocība arī pret Rīgu un citām Baltijas jūras reģiona lielpilsētām. Tāpēc Dzīvojam zaļi! ir ne tikai sauklis. Tas ir reāls redzējums un attieksme, ko mēs darām un vērtība pilsētas attīstības turpināšanai”.

Par vides aizsardzības normatīvo aktu prasību ievērošanu un pašiniciatīvu ietekmes uz vidi mazināšanā balvu saņēma SIA “PF Vecauce”, akciju sabiedrība “Cesvaines piens”, SIA “Vinda”, SIA “Daile Agro”, akciju sabiedrība “Madara Cosmetics”, SIA “Axon Cable”,SIA “Brabantia Latvia”, SIA “Jensen Metal”, SIA “LEAX Rēzekne”, SIA “Neste Latvija” naftas produktu terminālis Rīgā, Laivinieku ielā 5, SIA “Lestene”, zemnieku saimniecības “Lūsēni” un “Stārķi” (Daugavpils novada Sventes pagasts), SIA “Pils rajona namu pārvalde”. Ar “Zaļās izcilības balvu” tika apbalvotas arī trīs pašvaldības – Valmieras pilsētas pašvaldība, Rucavas novada pašvaldība un Alūksnes novada pašvaldība.

Uzņēmumi un pašvaldības VVD „Zaļā saraksta” statusu iegūst uz 3 gadiem. Šajā laikā tie bauda lielāku VVD uzticību. VVD “Zaļās izcilības balvas” pasniegšanu finansiāli atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.

 

Foto autors: Ilmārs Znotiņš