A A A

Notiks meistarklase "Land Art tradīcijas ASV un Latvijā" 

Drukāt
26.10.2018

Otrdien, 29.oktobrī, plkst.14.00-19.45, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā notiks meistarklase "Land Art tradīcijas ASV un Latvijā". Tās dalībnieki tiks iepazīstināti ar Land Art tradīcijām ASV un Latvijā, vides mākslas nozīmi dabas aizsardzībā un ilgtspējīgā attīstībā. Praktiskajā meistarklašu sadaļā tiks demonstrēti Land Art instalāciju veidošanas paņēmieni. Tos topošie Latvijas mākslinieki, ainavu dizaineri, vides aktīvisti, kā arī jebkurš cilvēks, kas interesējas par mākslu un rūpējas par apkārtējo vidi varēs pielietot praksē, lai izplatītu Land Art tradīcijas Latvijā un to nozīmīgo lomu vides aizsardzībā.

 

Projekts "Land Art tradīcijas ASV un Latvijā", Latvijas simtgadi sagaidot,  tiek īstenots, lai stiprinātu Latvijas un Amerikas kultūras saistības. Lai izceltu abas valstis vienojošo filozofiju, meistarklases tēma būs “Brīvība”. Tajā ar pieredzi dalīsies Land Art jomā pazīstamais amerikāņu mākslinieks Patrick Williams no Arkatas Universitātes, Latvijas tēlnieks un vides mākslas specialists prof. Kirils Pantelejevs un ainavu dizainers Deniss Vasiljevs.

Land Art ir mākslas kustība, kas ir radusies ASV 20.gadsimta vidū. Tā ir rāda cilvēkiem, ka mākslai un cilvēku kultūrai ir nepieciešama daba. Vides mākslas objekti nevar tikt ierobežoti mākslīgās telpās. Tā atklāj cilvēka kultūras saikni ar vidi. Ņemot vērā vides aizsardzības aktualitāti, arī Land Art tradīciju popularizēšana Latvijā kļūst arvien aktuālāka.

Meistarklasi un projektu “Land Art tradīcijas ASV un Latvija” organizē biedrība “Nature and People” ar ASV Vēstniecības Latvijā atbalstu.

 

Kontaktinformācija:
Biedrība “Nature and People”,
www.nature-people.org 
denatvas888@gmail.com
Tel.:025930147