A A A

Valmierā notiek Lielā Talka 

Drukāt
24.04.2021

Lielajā Talkā Valmierā šodien, 24.aprīlī, valmierieši pieteikuši kopā vienpadsmit talkas. Notiek gan labiekārtošanas, gan atkritumu savākšanas talkas. Taču talkas Valmierā tiek rīkotas jau visu šo nedēļu, kā arī doties apkārtnes sakopšanā būs iespējams arī vēl rīt un vienmēr, kad ir šāda vēlme un vajadzība.

 

Aktīvas ir vairākas iedzīvotāju grupas, kurām rūp savas tuvākās apkārtnes labiekārtošana un sakopšana un kas ik gadu iesaistās pilsētas sakopšanā. Kā ik gadu, valmierieši var piebiedroties Misu apkaimes solo, duo vai ģimenes talkā, kur atkritumi tiek vākti gan Paula Valdena un Brenguļu ielu ceļmalās, gan meža takās uz Gaujas krastu Pauku priedēs līdz Misas garāžām. Ikgadējā talka tiek rīkota arī Brūkleņu, Vairogu un Kadiķu ielu teritorijās, kur tiek vākti atkritumi grāvmalās un tuvumā esošajā mežā. Atkritumu savākšanā iesaistās vairākas šajās ielās dzīvojošās ģimenes. Arī Jāņparka, Slokas un Mednieku ielas apkaimes iedzīvotājiem, kā ik gadu, rūp tuvākās teritorijas sakopšana,  tiek iztīrītas gan grāvmalas, gan tuvākais mežs.

Mežus kopj arī Valmieras apkaimē esošo dārzkopības kooperatīvu iedzīvotāji, izdarot lielu darbu gadiem krājušos atkritumu savākšanā.  Kaimiņu talkas notiek arī pie daudzdzīvokļu mājām un iestādēm: tiek stādīti krūmiņi, sakopta teritorija Andreja Upīša ielā, Beātes ielā. Notiek arī labiekārtošanas un atkritumu savākšanas talka tieši pie Gaujas, valmieriešu lokāli iecienītā atpūtas vietā.

Teritorijas sakopšanā Lielās Talkas nedēļā iesaistījās arī vairākas organizācijas: tika sakopta nevalstisko organizāciju mājas apkārtne Garajā ielā 10, teritorija pie Universum mūzikas un mākslas pamatskolas, mežs Sajūtu parka teritorijā. Sporta klubs FC Gauja atjaunoja futbola vārtu konstrukcijas Valmieras Viestura vidusskolas sporta laukumā. Savukārt vienība “Laivu nams – Valmiera”, Vidzemes sporta asociācijas airēšanas slalomisti, izmantojot savu priekšrocību – iespēju pārvietoties ar laivu –, no atkritumiem atbrīvoja Dzelzs tilta pār Gauju  ūdenī esošā balsta pakāji.

Pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valmieras Tūrisma informācijas centru ikvienam solo, duo un ģimenes lokā talkot gribētājam šogad piedāvā izstaigāt pilsētas pārgājiena maršrutu “Starp četriem Valmieras tiltiem” un vākt Gaujas krastu mežos esošos atkritumus.

Lai piepildīto maisu nodošana un savākšana būtu pēc iespējas ērtāka un pieejamāka, dabā ir marķēti un Lielās Talkas mājaslapā reģistrēti kopā 20 oficiālie maisu atstāšanas punkti. Marķētie punkti būs pieejami visu nedēļas nogali.

Dabā un mežā nokļuvušie atkritumi šajā pavasarī atrodami daudzviet. Ikviena pilsētas sakopšanas iniciatīva ir nozīmīga tīrai videi un patīkamākai dzīvošanai. Ir daudz labo darbu, kas tiek darīti arī klusībā, bez plašas publicitātes. Paldies ikvienam, kurš rūpējas un sniedz ieguldījumu, lai Valmiera būtu atkal tīra un sakopta!

FOTOGALERIJA