A A A

Zemessardze sniedz atbalstu Gaujas krasta pastaigu takas labiekārtošanā Valmierā 

Drukāt
21.04.2021

Zemessardzes 30. gadadienas svinību gadu iesākot un sagaidot 4. maiju, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienu, Zemessardzes vienības sakopj teritorijas un piemiņas vietas visā Latvijā, savus labos darbus veltot kā dāvanu Latvijai Zemessardzes 30. gadadienā.

 

“Pierādīts, ka cilvēks gūst pozitīvas emocijas, palīdzot un sniedzot atbalstu citiem. Zemessardze veiks sakopšanas darbus, lai padarītu mūsu Latviju skaistāku un iepriecinātu iedzīvotājus. Šie labie darbi būs Zemessardzes dāvana sabiedrībai, sagaidot Latvijas Neatkarības atjaunošanas svētkus,” pauž Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis.

21. aprīlī  Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljons un Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes Artilērijas baterijas karavīri un zemessargi sakopa Gaujas krastu, uzlabojot takas, kur iedzīvotājiem būtu ērtāk un parocīgāk pārvietoties, kā arī sakopa tuvāko Gaujas krasta apkārtni.

No 21. līdz 29. aprīlim karavīri un zemessargi iepriecinās un dāvās svētku sajūtu līdzcilvēkiem, palīdzot  teritoriju labiekārtošanā, piedaloties sociālās aprūpes iestāžu malkas sagatavošanā, sakopjot karavīru piemiņas vietas, izcērtot krūmus un savācot pērnās lapas, gan arī labiekārtojot militāro mācību vietas, stādot jaunus kociņus u.c. Aktivitātes norisināsies ārpus telpām, ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra noteiktos preventīvos un epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Šogad 23. augustā apritēs 30 gadi kopš Zemessardzes dibināšanas. Svinību centrālais pasākums plānots 21. augustā Jelgavā ar visu Zemessardzes vienību un tehnikas vienību parādi, ja epidemioloģiskās drošības situācija to atļaus

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts aizsardzības pamats. Zemessardze ir pārstāvēta visā Latvijā – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē. Šodien vairāk nekā 8300 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām –  brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai militārus uzdevumus, bet arī veic visai sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, dzēš ugunsgrēkus, novērš plūdu radītās sekas. 

 

 FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes
Informācijas daļa
Tālr.28326080
Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi