A A A

Iespēja mācīties par cukuru uzturā un piedalīties cukura meistarklasē 

Drukāt
06.12.2019

Kā svētku laikā izvairīties no pārmērīgas saldumu lietošanas? Cik daudz cukura patiesībā pievienots pārtikas produktiem, kurus uzturā lietojam ikdienā, un vai tas pārsniedz cilvēka organismā pieļaujamo cukura daudzumu? Ja vēlies rast atbildes uz šiem un citiem, ar cukuru saistītiem jautājumiem, nāc uz izglītojošu un radošu nodarbību “Cukurs uzturā”, kas norisināsies sestdien, 14. decembrī, plkst.11.00-14.00 Valmieras bibliotēkas un Vidzemes Augstskolas 217. un 129. telpā Cēsu ielā 4 Valmierā.

 

Uztura speciālista Ulda Sproģa lekcijā (217. telpā) ikviens varēs uzzināt par cukuru un tā nozīmi uzturā. Speciālists atklās būtiskus faktus par cukura ietekmi uz cilvēka organisma darbību un skaidros, kādu organisma reakciju gaidīt, ja cukurs uzturā uzņemts pārmērīgi. Tāpat tiks stāstīts par cukura piedāvājuma daudzveidību, vērtējot to no veselības, vides un ilgtspējas viedokļa. U. Sproģis piedāvās idejas un noderīgus ieteikumus - kā aizstāt saldumus un ēst veselīgāk.

Pēc lekcijas nodarbības dalībnieki būs aicināti piedalīties cukura meistarklasē (129. telpā). Veselīga uztura praktiķi no uzņēmuma “Stirna&Avokado” stāstīs un rādīs, kā pašam pagatavot veselīgus saldumus bez papildus pievienota cukura gan svētku galdam, gan ikdienai. Meistarklasē būs iespējams gan uzzināt viegli pagatavojamu saldumu receptes, gan nobaudīt pašu pagatavotos našķus.

Dalība nodarbībā ir bez maksas. Tā kā, gatavojoties praktiskajai meistarklasei, nepieciešams iepriekš precīzi paredzēt nepieciešamo produktu daudzumu, dalība praktiskajā nodarbībā būs iespējama tikai iepriekš reģistrētiem dalībniekiem. Nodarbībai iespējams reģistrēties elektroniski līdz trešdienai, 11.decembrim, šeit: https://forms.gle/wqW9FkqA9H4k2H1r5, rakstot e-pastu uz info@valmiera.lv vai zvanot 26495997.

Nodarbību organizē Valmieras bibliotēka, Vidzemes Augstskola un Valmieras pilsētas pašvaldība. Tā ir viena no sešām Valmieras bibliotēkas īstenotās neformālās izglītības programmām pieaugušajiem “Līdzsvarota dzīve 2: vide, cilvēks, sabiedrība”.

Pieaugušo neformālās izglītības programmu pieaugušajiem “Līdzsvarotā dzīve 2” kā NORDPLUS atbalstītā starptautiskā projekta “Mana zaļā identitāte”/ “My Green Identity” (2018-2020) aktivitāti finansē Valmieras bibliotēka sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, kā arī praktiskās nodarbības norisi finansiāli atbalsta Vidzemes Augstskola.

Dalībnieki ir aicināti būt atbildīgi – plānu maiņas gadījumā lūgums informēt pasākuma organizatorus par paredzamo neierašanos.

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.