A A A

Piensaimnieku kooperatīvs ‘’Piena Loģistika’’ noslēdzis aizvadīto gadu ar 17 734 250 eur apgrozījumu 

Drukāt
11.04.2021

Lauksaimnieku pakalpojumu piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība ‘’Piena Loģistika’’ noslēgusi aizvadīto gadu ar 17,7 miljonu euro apgrozījumu, kas veidojies, iepērkot un realizējot 55 311 tonnas piena, dienā vidēji realizējot 150 tonnas. 

 

 

 

 

Pēc apgrozījuma rādītājiem un biedru skaita ‘’Piena Loģistika’’ ir kļuvusi par vienu no straujāk augošajiem un lielākajiem piensaimnieku kooperatīviem Latvijā. Šobrīd kooperatīvā ir 62 biedri, kuri ikdienā izmanto kooperatīva priekšrocības. 

"Katrs gads parāda to, ka spējam sasniegt jaunus mērķus, augt biedru skaita ziņā, piena realizācijas apjomā, iekšējo darbību attīstībā un citās jomās. Kooperatīva mērķis ir veidot stabilitāti darba procesos, pārstāvēt biedru intereses dažādos jautājumos un veicināt biedru saimniecību izaugsmi. Šī brīža veiksmīgā darbība ar biedru iesaisti mums ļāvusi izveidot arī uzkrājumu, kurš palīdz attīstīties kooperatīvam un veidot stabiltitāti. Tas darbojas arī kā ‘’drošības spilvens", un, pats galvenais, ar šī uzkrājuma palīdzību esam spējuši izveidot finansiālā atbalsta fondu saviem biedriem, kas ļauj augt un attīstīties kooperatīva biedriem individuāli,’’ skaidro "Piena Loģistika" valdes priekšsēdētājs Agris Ludriksons (Z/S "Kūdras").

Starp kooperatīva biedriem ir arī tādas saimniecības kā "Zemturi", Z/S "Vecsiljāņi" un "Rijaskalni". Z/S "Zilūži" saimnieks Valts Grasbergs stāsta: "Tā kā šobrīd mūsu ģimenes saimniecībā paši pārstrādājam tikai aptuveni pusi no iegūtā piena, tad otru daļu realizējam kooperatīvam. Laika gaitā esam darbojušies dažādi - ar pārstrādes uzņēmumu, gan sobrīd ar  kooperatīvu. Ja jāsalīdzina, tad būšana kooperatīvā noteikti ir padarījusi šo procesu daudz stabilāku. Manuprāt, ieguvumi ir vairāki. Procesā - kooperatīvs nodrošina loģistiku, augstas kvalitātes tīrības standartus, kooperatīvs seko līdzi piena cenai biržā, tas ir pārstāvis mūsu visu interesēm, mēs varam saņemt dažāda veida atbalstu, tie ir stabili maksājumi, tā ir pieredzes apmaiņa un kopīga augšana. Kooperatīvs ir uzņēmums, kura īpašnieki esam mēs - lauksaimieki!"

"Piena loģistika’' noslēgusi sadarbības līgumus ar lielākajiem un ietekmīgākajiem piena pārstrādātājiem tirgū: SIA "Latvijas Piens", SIA "Jēkabpils piena kombināts", AS "Limbažu siers", AS "Cesvaines Piens", SIA "Trikātas piens", SIA "Sērenes piens", AS "Tukuma Piens", kuriem tiek veiktas piegādes.

"Darbojoties ar vairākiem pārstrādātājiem, mēs kooperatīvam un katram mūsu biedram samazinām risku, ka vienu dienu visa ķēde pajūk. Šāda forma ir daudz drošāka. Un tas, ka mēs esam jau tik daudz kooperatīva dalībnieku, mums ļauj ieņemt nopietnu pozīciju tirgū. Ar lielāku apjomu mēs iegūstam lielāku stabilitāti un augstāku cenu. Tas arī ir viens no kooperatīva mērķiem - noturēt biedriem augstāku iepirkuma cenu. Mēs spējam nodrošināt lielāku pieprasījuma daudzumu un patiesībā pat ne visu. Šobrīd pārstrādātāji ir gatavi iepirkt vairāk piena no mums, kas nozīmē, ka esam atvērti tam, lai citi piensaimnieki mums pievienotos," vēsta "Piena Loģistika" valdes loceklis Gatis Zeibots (Z/S ‘’Atvases’’).

Informāciju sagatavoja:

Jānis Rozītis,

Vidzemes mārketinga aģentūra “Fundamental”