A A A

Jauna platforma, kurā satiekas studenti un uzņēmēji ‘’Čempionu vakariņas’’ 

Drukāt
30.03.2021

Vidzemes Augstskola sadarbībā ar LIAA Valmieras biznesa inkubatoru un Valmieras Attīstības aģentūru ir radījuši jaunu, Latvijā vēl nebijuša koncepta projektu ‘’Čempionu vakariņas’’. Tā ir platforma, caur kuru Vidzemes Augstskolas studentiem tiks dota iespēja iesaistīties īstu uzņēmēju izaicinājumu risināšanā.

 

Projekts ‘’Čempionu vakariņas’’ radīts ar mērķi savest kopā Vidzemes Augstskolas studentus ar pieredzējušiem uzņēmējiem, lai sniegtu iespēju studentiem gūt pieredzi reālā biznesa vidē, un uzņēmumiem palīdzētu rast risinājumus dažādiem izaicinājumiem, ar kuriem pašlaik tie saskārušies. Projekta noslēgumā tiek sagaidīts, ka studenti palīdz uzņēmējiem tikt pie rezultāta, kas risina esošo problēmu. Pirmajā projekta uzsaukumā ir pieteikušies 9 Vidzemes augstskolas studenti, sadalīti 3 komandās, kuri ir apņēmības pilni sadarboties ar uzņēmējiem, kā arī 3 uzņēmēji, kuri ir gatavi sadarbībai un atvērti studentu piedāvātajiem problēmu risinājumiem.

Projekts norisināsies 2 mēnešu garumā, kura laikā studenti aizvadīs 3 meistarklases par dažādām nozīmīgām tēmām. Divas no šīm meistarklasēm jau ir noslēgušās. Šajās meistarklasēs studenti paspējuši virtuāli satikties ar LIAA Valmieras biznesa inkubatora vadītāju Jurģi Priedīti un Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātes dekānu Alvi Sokolovu, lai iegūtu zināšanas par komandas nozīmi un dizaina domāšanu, kas studentiem palīdzēs sadarbojoties ar uzņēmējiem.

Pirmās tikšanās reizē ar uzņēmējiem uzņēmēji prezentēs sevi, savu uzņēmumu un tā izaicinājumu, kuram ir nepieciešams risinājums. Šajā reizē studenti izdarīs savu izvēli par labu kādam no šiem 3 piedāvātajiem izaicinājumiem. 

Valmieras biznesa inkubatora vadītājs Jurģis Priedītis uzsver: “Ir svarīgi pēc iespējas ātrāk studentus iesaistīt reālā darba vidē un procesos, jo tas ļoti labi papildina augstskolā gūtās zināšanas. Akadēmiskā vide nodrošina labu teorētisko zināšanu bāzi, kas nereti rada atšķirīgu priekšstatu par to, ar ko nākas saskarties, nonākot reālos apstākļos, tāpēc uzskatu, ka šis projekts ir labs iesākums un reizē turpinājums Vidzemes Augstskolas praksēm, kas palīdz attīstīt studentu profesionālās iemaņas. Ļoti ceru uz veiksmīgu rezultātu, lai šo varētu padarīt par regulāru aktivitāti, kuru novērtē ne tikai studenti, bet arī uzņēmēji”

Šis pavasaris nav vienīgā reize, kad tiks rīkots šāds sadarbības pasākums. Plānots, ka šāda koncepta pasākumi tiks rīkoti vismaz 2 reizes gadā, lai veicinātu jauniešu izaugsmi un dotu iespēju iegūt reālu pieredzi biznesa vidē. ‘’Čempionu vakariņas’’ ir platforma, kurā tiekas drosmīgie, uzņēmīgie un tie, kuriem viss ir iespējams.

Seko Vidzemes Augstskolas aktivitātēm šeit.
Seko LIAA Valmieras biznesa inkubatora aktivitātēm šeit.
Seko Valmieras Attīstības aģentūras aktivitātēm šeit.

Informāciju sagatavoja:
Alise Razminoviča
LIAA Valmieras biznesa inkubatora
Vecākā projektu vadītāja
alise.razminovica@liaa.gov.lv