A A A

Sportisks izaicinājums ar labdarīgu mērķi 

Drukāt
01.02.2021

Lai arī aizvadītais gads bija savādāks nekā citi, IT uzņēmuma Wunder darbiniekiem tas nebija iemesls ieslīgt savos dīvānos. Tieši pretēji – jaunie apstākļi deva iespēju radošākiem risinājumiem, kā būt aktīviem un saglabāt sportisko formu. Wunder pārstāvniecība Latvijā ik gadu aicina savus darbiniekus iesaistītes izaicinājumā, kur katrs nosportotais kilometrs tiek pārvērsts ziedojumā. Šogad kopīgiem spēkiem paveiktais ziedots labdarības projektam „Rūpju bērnu māmiņām”.

 

Pērn vairāk kā jebkad lielai daļai biroja darbinieku bija jāpalauza galva, kā nezaudēt sportisko formu, jo no ikdienas rutīnas izzuda ierastais ceļš no mājām uz darbu vai regulārs sporta zāles apmeklējums. Protams, varētu atrast 101 iemeslu, kādēļ kaut ko nedarīt, bet Wunder darbinieki izvēlējās darīt – pasūtīja sporta aprīkojumu, lai labiekārtotu savu mājas “sporta zāli”, piedalījās virtuālās un arī dažās drošās klātienes sporta sacensībās vai devās garās pastaigās dabā.

Jau trešo gadu pēc kārtas Wunder aicināja savus darbiniekus iesaistītes sportiskā izaicinājumā un krāt kilometrus, lai gada beigās tos pārvērstu ziedojumā. Wunder darbinieki atzīst, ka šādi izaicinājumi ir pozitīvu atkarību izraisoši un kamēr vienus motivē labdarības mērķis, citiem adrenalīna līmeni ceļ iespēja sacensties. Aizvadītajā gadā tika izveidoti gan atsevišķi izaicinājumi populārākajās sporta aktivitātēs (iešana, skriešana, riteņbraukšana), gan kopējais WunderFitness izaicinājums, kurā pieskaitīta ikviena aktīvi pavadītā minūte.

Lielu popularitāti izpelnījās pavisam jauna iniciatīva – kolektīva pārgājieni. Tie deva iespēju aktīvi un saturīgi pavadīt laiku kopā ar kolēģiem, vienlaikus ievērojot visas drošības prasības. Tā agrā pavasarī kopā izbaudīts 37 km garais ceļš no Salacgrīvas līdz Tūjai, vasaras plaukumā – 40 km gājiens apkārt Rāznas ezeram, rudens lapkritī – 23 km pastaiga no Līgatnes līdz Siguldai, bet decembra ziemas dvesma sajusta 27 km garā pārgājienā gar Strīķupi. Ņemot vērā šo jauno aizraušanos, starp 2021. gada izaicinājumiem nu atrodami arī pārgājieni.

2020. gadā kopumā izaicinājumā piedalījās 28 Wunder darbinieki. Izaicinājuma periodā aktīvi pavadīta 151 diena, kopīgiem spēkiem sadedzināti divi miljoni kaloriju un pieveikti 21048 kilometri, kas attāluma ziņā būtu pat par 1000 km vairāk kā no Ziemeļpola līdz Dienvidpolam. Katra kilometra vērtība ir 2 eiro centi, kas šogad pārtop par 420.96 eiro vērtu ziedojumu Ziedot.lv labdarības projektam „Rūpju bērnu māmiņām”, sniedzot gan praktisku, gan emocionālu atbalstu smagi slimu bērnu mammām.

Wunder kolektīvs lepojas, ka neskatoties uz izaicinājumiem un ierobežojumiem, ir izdevies saglabāt sportisko aktivitāti tikpat augstā līmenī kā 2019. gadā un pat nedaudz to pārspēt. Tāpat kolēģi ir pārliecināti, ka labākais veids kā būt veseliem un laimīgiem, ir būt kustībā un novēl ikvienam 2021. gadā atrast sev tīkamāko aktivitāti.

2018. gadā nosportotie 16935 kilometri pārtapa 338.70 EUR vērtā ziedojumā un nonāca pie kustības PLECS, kura strādā, lai katram bērnam Latvijā būtu iespēja izaugt ģimenē. 2019. gada veikums – 20237 kilometri jeb 404.74 EUR – ar fonda BE OPEN staarpniecību ziedoti mērķtiecīgā valmierieša Roberta Jurkas rehabilitācijai.

FOTO: Pārgājiens gar Strīķupi, autors Jānis Bebrītis.

 

Informāciju sagatavoja:
Zane Ābelīte-Medne
Wunder, Leona Paegles iela 47, Valmiera
zane.abelite@wunder.io
+371 26388362