A A A

Īstenoti atbalsta programmas “Zīle” projekti 

Drukāt
21.01.2021

Jau trešo gadu Valmieras pilsētas, Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novada uzņēmēji īsteno projektus, saņemot programmas “Zīle” atbalstu. Programmas mērķis ir veicināt jaunu produktu un inovāciju izstrādi, jaunu tehnoloģisku uzņēmumu veidošanos, kā arī stiprināt esošos uzņēmumus. Aicinām iepazīties ar vēl diviem šajā gadā īstenotajiem projektiem. Atbalstu kopā šogad saņēmuši pieci uzņēmēji.

 

Iekšējo un pārdošanas procesu optimizācija

Atkārtoti programmas “Zīle” atbalsts piešķirts metālapstrādes uzņēmumam SIA “DAUPRO”, šogad īstenojot projektu “Vadības un pārdošanas procesu datorizētas sistēmas izstrāde iekšējo un pārdošanas procesu optimizācijai”. Par projektu stāsta uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Igors Zinkevičs.

“Projekta ietvaros esam īstenojuši divas savstarpēji saistītas aktivitātes. Viena ir saistīta ar ražošanas efektivitātes kontroli datorizētā sistēmā, kas ļauj kontrolēt ražošanas gaitu, efektivitāti un atbilstību termiņiem. Otra aktivitāte ir jaunas mājaslapas izstrāde un ieviešana. Ar “Zīle” atbalstu tiek programmēta jauna mājaslapa, izstrādāts dizains, veidots atbilstošs saturs un attēli. Papildus mājaslapā tiek iestrādāta inovatīva sistēma, kas dos iespēju mūsu klientiem piekļūt pie savstarpējās komunikācijas dokumentiem, kā piedāvājumi, līgumi, dokumentācijas, sertifikāti. Tas atvieglos un paātrinās komunikāciju un dokumentu apriti,” iepazīstina I. Zinkevičs.

Uzņēmējs norāda, ka jauna mājaslapa ir ilgi lolots projekts. “Mājaslapas kvalitatīvai ieviešanai ir nepieciešami lieli līdzekļi, līdz ar to gadu no gada šī ideja tika atlikta, taču sapratām, ka tā ir ļoti nepieciešama. Piešķirtais programmas “Zīle” atbalsts ļauj to realizēt dzīvē, padarot mūs atšķirīgus, salīdzinot ar citu līdzīgu uzņēmumu risinājumiem,” norāda I. Zinkevičs.

Kompakta izmēra krāsns iegāde

Atbalsts piešķirts arī  SIA “Vaidava Ceramics” – ģimenes uzņēmumam, kas kopš 1980. gada ražo skaistus un funkcionālus dizaina traukus no tīra Latvijas māla. Šobrīd uzņēmums nodarbojas ar produktu dizaina izstrādi, ražošanu un pārdošanu. Par dalību projektu konkursā un projekta “Kompakta izmēra apdedzināšanas krāsns iegāde” izstrādi stāsta uzņēmuma pārstāvis Miks Balodis.

“Par programmu “Zīle” uzzinājām Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapā un izlēmām startēt projektu konkursā, jo uzņēmums regulāri meklē dažādas iespējas attīstībai. Pēc projekta apstiprināšanas veicām tirgus izpēti, lai izvēlētos inovatīvāko un efektīvāko risinājumu plānotajai iekārtas iegādei,” stāsta M. Balodis. Uzņēmums izvēlējies pasaulē vadošo apdedzināšanas krāšņu ražotāju no Vācijas “Nabertherm”, kura krāsnis arī iepriekš ir uzstādītas ražotnē.

“Pēc cenu aptaujas veicām pasūtījumu ar SIA “Keramserviss”, kuri iekārtu piegādāja un uzstādīja. Pēc uzstādīšanas jauno apdedzināšanas krāsni sākām izmantot dažādu testu veikšanā, kā arī nelielu produktu partiju izgatavošanā, kas jau pirmā mēneša laikā ir bijis ievērojams atbalsts ražošanas procesu uzlabošanai. Krāsns iegāde ļaus ātrāk un elastīgāk izpildīt nelielus pasūtījumus. Tāpat efektīvi veikt jaunu materiālu, glazūru testus, kā arī trauku apdruku un apdedzināšanu, netraucējot ikdienas ražošanas procesam lielajās krāsnīs,” informē M. Balodis.

Kopējais atbalsta programmas “Zīle” budžets 2020. gadā ir bijis 37 008 EUR. Vairāk par programmu un tajā īstenotajiem projektiem  www.valmiera.lv un www.developvalmiera.lv.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

Foto: pexels.com

Informāciju sagatavoja:
Baiba Zvejniece,
Valmieras Attīstības aģentūra