No 1.aprīļa tirgotājiem bez kases aparātiem iespējama tikai pašu ražotas vai iegūtas preces mazumtirdzniecība

14.01.2021

No 1.aprīļa stāsies spēkā izmaiņas atbrīvojumos no kases aparātu, hibrīda kases aparātu, kases sistēmu, specializēto ierīču vai iekārtu lietošanas tirgos, ielu tirdzniecības vietās un ārpus pastāvīgās darbības vietas.

 

Ar 1.aprīli nodokļu maksātāji kases aparātus varēs nelietot,  ārpus pastāvīgās darbības vietas (struktūrvienības), tirgū (izņemot tirgus teritorijā reģistrētās struktūrvienības) un ielu tirdzniecības vietās pārdodot tikai pašu ražotas vai pašu iegūtas preces mazumtirdzniecībā, darījumu pēc darījuma partnera pieprasījuma apliecinot ar noteiktā kārtībā noformētu Valsts ieņēmumu dienestā (turpmāk – VID) reģistrētu kvīti.

Savukārt, tirgojoties ārpus pastāvīgās darbības vietas (struktūrvienības), tirgos un ielu tirdzniecības vietās ar iepirktām precēm, neatkarīgi no tā, vai persona ir vai nav reģistrēta VID pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā, turpmāk darījumu reģistrācijai būs jālieto kases aparāti.

Informācija par kases aparātu modeļiem, kas reģistrēti VID, un tos apkalpojošiem dienestiem ir pieejama VID mājas lapā VID Publiskojamo datu bāzē, izvēloties konkrēto elektroniskās ierīces vai iekārtas veidu (piemēram, “Kases aparāts ar elektronisko kontrollenti”) un nospiežot pogu “Atlasīt”. Piemēroti izbraukuma tirdzniecībai āra apstākļos ir portatīvie kases aparāti ar akumulatoru, piemēram, Tiki-Taka Pay, CHD 7, DAISY Expert SX.

Izmaiņas stājas spēkā saistībā ar Ministru kabineta 2020.gada 10.decembrī pieņemtajiem Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumu Nr.96 “Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība” grozījumiem.