A A A

Valmierieši apgūst būvniecības dokumentācijas iesniegšanu digitāli 

Drukāt
01.11.2019

Ar oktobri visā Latvijā sākusies vērienīga pāreja uz būvniecības procesa dokumentēšanu elektroniskā formātā. Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) lietošana no 2020. gada 1. janvāra būs obligāta visiem – arī tiem, kuri vēlēsies veikt mazākus būvniecības darbus, piemēram, uzcelt siltumnīcu ar pamatiem, tāpēc šobrīd noris aktīvs apmācību process darbam ar BIS.

 

Oktobra noslēdzošais reģionālais seminārs par BIS lietošanu ceturtdien notika Valmierā, tam izpelnoties plašu būvniecībā iesaistīto personu interesi un bagātīgu jautājumu skaitu. Tos, kuri nevarēja apmeklēt semināru vai arī vēlas uzlabot savas pašreizējās zināšanas par sistēmu, Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) aicina pieteikties tiešsaistes apmācībām – vebināriem, kuros tiek demonstrēta BIS darbības funkcionalitāte: https://ej.uz/BISvebinars.

“Šis ir vēsturisks brīdis – vēl nekur Eiropā būvniecības dokumentācijas aprite līdz šim nebija iespējama pilnībā digitāli, kā tas pie mums ir no 1.oktobra. Latvija tādējādi ir kļuvusi par būvniecības nozares digitalizācijas līderi. Ar 1.janvāri gaidāmas ievērojamas izmaiņas, jo būvniecības process būs uzsākams tikai digitāli, tāpēc lietotāju sagatavošana šīs sistēmas lietošanai ir mūsu prioritāte. Aicinu būvniecības procesa dalībniekus būt aktīviem ne tikai reģionālajos semināros, uzdodot jautājumus, bet arī pieteikties vebināriem,” saka BVKB direktore Svetlana Mjakuškina.

BIS attieksies uz visiem, jo paredzēts, ka tajā elektroniski tiks dokumentēti visi būvniecības procesi Latvijā, sākot no ieceres iesniegšanas līdz pat ēkas nodošanai ekspluatācijā. Tāpēc BIS būs jālieto ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš vēlēsies veikt pārmaiņas savā mājoklī, pat tik vienkāršas kā radiatoru maiņa vai apjomīgākas siltumnīcas izbūve piemājas dārzā.

“Ideja par BIS ieviešanu ir pozitīva un laba. Vēl gan nav pārliecības, vai ar 1.janvāri viss notiks labi un raiti. Paši ar BIS strādājam ikdienā, un tā uzlabo daudz lietu – ir atvieglota iekšējā komunikācija un dokumentu sagatavošana,” atklāj Valmieras pilsētas būvvaldes vadītāja Jolanta Brūniņa. “No pasūtītājiem un projektētājiem gan šobrīd esam saņēmuši vien dažus projektus, tāpēc ir grūti prognozēt, kā šīs izmaiņas skars viņus. Varētu būt daudz jautājumu, bet varbūt tas vienkārši vēl ir zināšanu trūkums par BIS. Katrs sākums ir grūts, taču šīs sistēmas ieviešanu vērtēju pozitīvi.”

Kopumā Latvijā plānoti 15 klātienes informatīvie semināri, kuros par BIS funkcionalitāti informēs vismaz 1500 sistēmas lietotājus, kā arī vēl 99 tiešsaistes apmācības jeb vebināri un 10 klātienes apmācības sertificēšanas institūciju deleģētajiem būvspeciālistiem. Paredzēts arī veidot ciešāku sadarbību ar pašvaldībām, informējot iedzīvotājus par BIS sniegtajām iespējām. Dalība gan semināros, gan vebināros ir bez maksas.

Vebināri notiek pirmdienās, trešdienās un piektdienās no plkst.10 līdz 13.40, un tie norisināsies līdz pat 20. decembrim.

Papildus jautājumu gadījumā par klātienes semināru un vebināru norisi interesenti tiek lūgti zvanīt: 28303898 vai 26411894.

Par Būvniecības informācijas sistēmu

BIS ir elektroniskā vide, kurā tiek nodrošināta informācijas aprite starp būvniecības procesa dalībniekiem, uzturēti būvniecības procesam nepieciešamie reģistri un ar būvniecības procesu un reģistriem saistītie elektroniskie pakalpojumi.

BIS pieejama: www.bis.gov.lv

 

Informāciju sagatavoja:
Almants Poikāns, komunikācijas konsultants
E-pasts: almants.poikans@ka.lv, mob.tālr.: 28384573

 

Vairāk informācijas:

Elīna Balgalve, sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: Elina.Balgalve@bvkb.gov.lv, tālr.: 67013320