Svinīgi iemūrēta Valmieras šķeldas katlumājas kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm

10.09.2019

Piedaloties Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājam Jānim Baikam, kā arī SIA “Adven” un AS “Valmieras Enerģijas” valdes loceklim Mārim Kānītim, šodien svinīgā ceremonijā atklāts Valmieras šķeldas katlumājas būvniecības pirmais posms. Šķeldas katlumājas pamatos iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm – pašvaldības informatīvo izdevumu “Valmiera” un vietējā laikraksta “Liesma” 10. septembra numuru, kā arī divām zīmīgām lietām – Valmieras izaugsmes medaļu un Latvijas Bankas jubilejas monētu, kas veltīta valmierietim Jāzepam Vītolam.

 

Plānots, ka šķeldas katlumāja uzsāks darbību 2020./2021. gada apkures sezonā, projekta izmaksām sasniedzot 4,9 miljonus eiro, no kuriem 1,66 miljoni eiro ir ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums.

Vēstījumā uzsvērts, ka mūsu valsts spēks rodams spējā pašiem plānot, radīt un uzturēt savu saimniecību, tāpēc  šīs katlumājas tapšana ir spilgts piemērs tam, kā ilgtspējīgas idejas piepildās dzīvē.

SIA “Adven” un AS “Valmieras Enerģijas” valdes loceklis M. Kānītis uzsver: “Mūsu mērķis ir radīt vidi un resursus saudzējošu un ilgtspējīgu risinājumu enerģētikā. Jaunā šķeldas katlumāja būs piemērs, kā, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, var radīt siltumenerģiju ražojošu sistēmu, kas ir mazāk atkarīga no fosilajiem energoresursiem un veicina prognozējamāku siltumenerģijas cenu. Tāpat jāuzsver, ka, pateicoties vietējo uzņēmēju saražotās izejvielas izmantošanai, finanšu līdzekļi paliek Latvijas tautsaimniecībā. Šī Valmierai nozīmīgā projekta realizācija palīdzēs pilsētai kļūt vēl zaļākai. Tāpēc šis uzskatāms par nozīmīgu soli Latvijas enerģētikas nozarē un piemērs arī citām pašvaldībām – kā kļūt neatkarīgām un dabai draudzīgām.”

Apliecinot pašvaldības atbalstu projektam, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs J. Baiks norādīja: “Jaunā katlumāja ir nozīmīgs ieguvums iedzīvotājiem, ekonomikai un videi. Šis projekts atspoguļo mūsu rūpes par pilsētas iedzīvotājiem un vidi, realizējot šo projektu ar inovatīvākajiem  risinājumiem energoapgādē – efektīvā, uzticamā un ilgtspējīgā veidā.”

Projekta ietvaros paredzēts uzstādīt šķeldas biomasas katlu ar siltuma jaudu 9MW un dūmgāzu kondensācijas ekonomaizeru ar siltuma jaudu 1,5 MW. Kopā ar jau šobrīd Gaujas kreisajā krastā esošo šķeldas katlumāju, kurā tiek saražoti apmēram 30% no uzņēmuma ietvaros saražotās siltumenerģijas, jaunā šķeldas katlumāja spēs saražot pat līdz 90% no kopējās uzņēmumā saražotās siltumenerģijas.

FOTOGALERIJA

Papildus informācijai:
Kristīne Geida
ADVEN komunikācijas konsultante
E-pasts: kristine.geida@foxconsulting.lv
Mob. tālr.: +371 26410600