A A A

LIAA biznesa inkubatora uzņēmumi radījuši 32 jaunas darba vietas 

Drukāt
18.02.2019

LIAA Valmieras biznesa inkubatora uzņēmumi 2018. gadā ir radījuši 32 jaunas darba vietas. Pašlaik LIAA Valmieras biznesa inkubatorā ir 32 uzņēmumi inkubācijas programmā, un pērnajā gadā no 40 pirmsinkubācijas dalībniekiem 16 ir sekmīgi pabeiguši programmu, trīs dalībnieki ir sapratuši, ka ideju neīstenos, un 22 testē savas idejas dzīvotspēju. Deviņi pirmsinkubācijas programmas dalībnieki ir guvuši apstiprinājumu idejai un nodibinājuši uzņēmumu.

 

Visvairāk pārstāvētas tādas nozares kā informācijas tehnoloģijas, kokapstrāde un pārtikas ražošana – 81% uzņēmumu strādā ražošanas sektorā un 19% – pakalpojumu sniegšanas sektorā.

Inkubācijā esošo uzņēmēju lielākā aktivitāte ir vērojama Cēsīs (desmit uzņēmumi) un Valmierā (septiņi uzņēmumi), trīs uzņēmumi ir no Burtnieku novada, divi no Smiltenes novada un pārējie pa vienam no Beverīnas, Kocēniem, Pārgaujas, Valkas, Alūksnes, Raunas, Priekuļiem, Mazsalacas un Alojas.

Turpmāk uzņemšana gan pirmsinkubācijas, gan inkubācijas programmās noritēs divas reizes gadā. Nākamā pieteikumu pieņemšana tiks atvērta no 1. marta līdz 20. martam. Inkubācijas programmā aicināti pieteikties uzņēmumi, kuri nav reģistrēti ilgāk par trim gadiem. Pieteikumus, kas parakstīti ar elektronisko parakstu un nosūtīti uz liaa@liaa.gov.lv, pieņems līdz 2019. gada 20. marta plkst. 23.59.

Pirmsinkubācijas programma ir piemērota gan fiziskām, gan juridiskām personām, kuras vēlas izvērtēt savas biznesa idejas dzīvotspēju. Sešu mēnešu garumā tā sniedz dalībniekiem visu nepieciešamo savas biznesa idejas attīstīšanai: aprīkotas darba telpas, mentoru un citu uzņēmēju atbalstu, seminārus un mācības par dažādām tēmām, kas saistošas uzņēmējiem un palīdz risināt viņu biznesa izaicinājumus, kā arī vērtīgus kontaktus un dalību lielākajā jauno uzņēmēju kopienā Latvijā.

Inkubācijas programmā papildus pirmsinkubācijas atbalstam dalībnieks saņem 50% līdzfinansējumu biznesa attīstībai nepieciešamo pakalpojumu iegādei, piemēram, grāmatvedībai, telpu nomai, dizainam, mārketingam, tehnoloģiskajām konsultācijām un prototipu izstrādēm, sertificēšanai, laboratoriju izmaksām u.c. Tāpat iespējams pretendēt 50% līdzfinansējumam līdz EUR 5 000 aprīkojuma un izejmateriālu iegādes izmaksu segšanai.

LIAA Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un uzņēmumus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai vai idejas attīstīšanai nepieciešamo vidi, kopstrādes telpu, jauno uzņēmēju kopienu, konsultācijām, mācībām, tīklošanās pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un līdzfinansējumu biznesa attīstībai. LIAA Biznesa inkubatori ir finansēti ERAF projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.

Seko LIAA Valmieras biznesa inkubatora aktivitātēm Facebook lapā.

Vairāk par LIAA biznesa inkubatoriem šeit.

Par pirmsinkubācijas programmu šeit.

Par inkubācijas programmu šeit.

Infomāciju sagatavoja:

Laura Krūmiņa-Zvaigzne,

LIAA Valmieras biznesa inkubatora projektu vadītāja