A A A

Valmierā uzstāsies kiberdrošības stratēģe no Apvienotās Karalistes 

Drukāt
07.02.2019

15. februārī Valmierā notiks tikšanās ar Klēru Leinu (Clare Lain), Apvienotās Karalistes vadošo nacionālo pārstāvi NATO Kooperatīvās kiberaizsardzības izcilības centrā.

 

Tikšanos ar nosaukumu “It starts with me...” (no angļu val. Tas sākas ar mani...) organizē Vidzeme TechGirls un Vidzemes Augstskola sadarbībā ar Riga TechGirls  un Lielbritānijas vēstniecību, lai iedvesmotu Latvijas iedzīvotājus karjerai tehnoloģiju nozarē.

Pasākuma galvenajai runātājai Klērai Leinai ir bijusi veiksmīga karjera tehnoloģiju un informācijas tehnoloģiju sektorā kā arī finanšu, farmācijas, pārtikas pārstrādes un civilās inženierijas uzņēmumos. Vēlāk savus personīgos karjeras izaicinājumus K. Leina turpinājusi valsts sektorā, strādājot dažādās lomās IT apmācībās un konsultācijās kā arī Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrijā. Šobrīd Klēra ir Apvienotās Karalistes vadošā nacionālā pārstāve NATO Kooperatīvās kiberaizsardzības izcilības centrā. Tikšanās laikā Klēra dalīsies savā stāstā par karjeras attīstību un šī brīža pienākumiem un atbildībām.

Zīmīgi, ka Vidzemes Augstskolā ar 2018. gada rudeni tiek īstenota maģistra studiju programma “Kiberdrošības inženierija”, jo jau šobrīd un tuvākajā laikā pieprasījums pēc inženierzinātņu un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju speciālistiem ievērojami pārsniegs piedāvājumu, tādējādi paverot lieliskas karjeras iespējas kiberdrošības speciālistiem.

Tikšanās ar kiberdrošības speciālisti Klēru Leinu  notiks 15. februārī no plkst. 12.30 līdz 14.00 Vidzemes augstskolas Inženierzinātņu fakultātē (Tērbatas iela 10).

Pasākuma programmā:

12:30 – 12:40 Ievadvārdi - Vidzeme TechGirls & Vidzemes Augstskola
12:40 – 13:10 Clare Lain uzruna
13:10 – 13:30 Jautājumi & diskusija
13:30 – 14:00 Sarunas & tīklošanās (uzkodas, tēja, kafija)

Vidzeme TechGirls ir pirmā sieviešu apvienība Vidzemē, kuras mērķis ir aktualizēt, izglītot un iedvesmot sievietes darboties tehnoloģiju jomās. Mums patīk tehnoloģijas, un ar aizrautību vēlamies dalīties un parādīt, kādu ieguldījumu sievietes var dot šajās nozarēs.

Vidzeme TechGirls ir:

Kopienas veidošana - vieta sievietēm, kur satikties, veidot kontaktus, stiprināt prasmes un kompetences tehnoloģiju industrijā;
Iespēja mācīties - nākotnē veidojot koprades apmācības, apgūstot jaunākās un aktuālākās digitālās prasmes;
Brīvprātīgo tīkls -  iedrošinot meitenes un sievietes saistīt savu profesionālo nākotni ar tehnoloģijām.

Nepilna pusgada laikā Vidzeme TechGirls organizējusi divas iedvesmojošas tikšanās un vienu praktisko darbnīcu.

👆 Spied "Going" Facebook: https://ej.uz/vtg3, ja arī Tu vēlies apmeklēt!

Papildu informācija:
Sanda Serafinoviča
sanda.serafinovica@valmiera.lv