A A A

"Gaismas ekrāni” no Atex® 

Drukāt
06.03.2018

Ir daudz stāstu par stikla šķiedras produktu plašo un daudzpusīgo pielietojumu dažādās nozarēs, pārsvarā industriālajās. Šis būs nedaudz radošāks, jo tā galvenās varones ir divas apņēmīgas jaunietes - valmieriete Viktorija Šarlāne un viņas kursabiedrene no Serbijas Marija Dondoviča (Marija Dondovic). Abas, studējot Eindhovenas Dizaina Akadēmijā Nīderlandē, iedvesmojušās no mūsu ražotā Atex® produkta kvalitātēm, rezultātā Atex® kļuvis par daļu no viņu kopīgā diplomdarba - jaunradītā produkta "Light Screens” jeb "Gaismas ekrāni”.

 

"Gaismas ekrāni” ir funkcionāli gaismas objekti atvērtā tipa biroju telpām, kurās nav ierīkotas atdalošās sienas individuālām darba vietām un kurās trūkst dabīgais apgaismojums. Gaismas risinājums palīdz radīt atmosfērisko gaismu. "Gaismas ekrāni” lieliski kalpo arī kā gaismas un skaņas kontroles mehānismi, nodrošinot efektīvāku gaismas izkliedēšanu telpā, izvairoties no žilbinošas un spilgtas gaismas, un labāku skaņas akustisko efektu. Radīto objektu forma ir izlocīta no vienas tērauda caurules, pie kuras piefiksēts alumīnija rāmis ar Atex® membrānu. Kā gaismas avots izmantota LED spuldze.

Kā tas aizsākās? Kā radās ideja izmantot tieši Atex® materiālu? Ceļš pretī diplomdarba projektam "Gaismas ekrāni” saistīts ar Viktorijas interesi par to, kas īsti tiek ražots Valmieras stikla šķiedrā. Vienā vasarā viņa apmeklēja uzņēmumu, aplūkoja jaunākos materiālus un inovācijas šajā jomā un iedvesmojās no pieredzētā. Lai gūtu atbildes uz sev būtiskiem jautājumiem, tika sazvanīts Valmieras stikla šķiedras meitas uzņēmums Lielbritānijā, kur tiek ražotas Atex® membrānas. Pie projekta jaunietes sāka strādāt kopā, jo abas vieno ne tikai līdzīgs redzējums dizainā, bet arī draudzība. Kā viņas pašas saka, komandas darbs pie projekta īstenošanas ir tikai stiprinājis abu draudzību.

Viktorija un Marija ir priecīgas par gala rezultātu. "Projektu prezentējām Dizaina nedēļā Eindhovenā, kas ir viens no lielākajiem dizaina pasākumiem Eiropā, un tas tika atzinīgi novērtēts. Apmeklētājiem patika tā izskats, funkcija, problēmu risinājums un radītā atmosfēra. Daudzi bija pārsteigti, ka tik lokans un caurspīdīgs materiāls kā Atex® spēj tik labi reaģēt uz tik mazu gaismas avotu,” norāda Viktorija. "Nākotnē plānojam strādāt pie jauniem projektiem, kā arī paplašināt "Light Screen” produktu ģimeni. Vēlamies pateikties Valmiera Glass Grupai par doto iespēju sadarboties un strādāt kopā,” akcentē Viktorija.

Fotogrāfijā: "Gaismas ekrānu” autores Viktorija un Marija Dizaina nedēļā Eindhovenā, Nīderlandē, prezentējot savu diplomdarba projektu. Foto autores: V.Šarlāne, M.Dondoviča.

Informāciju sagatavoja:

Marika Upnere,

AS "Valmieras stikla šķiedra”

Mārketinga projektu vadītāja