A A A

Visā Latvijā notiks Mazā biznesa diena 

Drukāt
13.11.2017

18.novembrī Latvijas Biznesa savienība iniciatīvas ''Atbalsti mazo biznesu'' ietvaros šogad jau piekto gadu organizēs Mazā biznesa dienu.

 

Mazā biznesa dienas atbalstītāju tikšanās-preses konference notiks 13.novembrī, plkst. 11:00, Eiropas Savienības mājā Rīgā. Savukārt granta programmas ‘’Atspēriens’’ laureātu gadatirgus un sagaidīšanas konference notiks 17.novembrī Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljonā no plkst. 9.00. Konferences tiešraidi varēs vērot arī LETA un TVNET interneta vietnēs.

Šogad Mazā biznesa diena būs trešā novembra sestdiena – 18.novembrī. Sadarbībā ar partneriem un atbalstītājiem tiks turpinātas aizsāktās tradīcijas reģionos un digitālajā telpā. Iniciatīva ''Atbalsti mazo biznesu'' 2017.gadā pulcē vairāk kā 5800 uzņēmumu, kuri iepazīstina ar sevi bezmaksas interneta platformā www.mazabiznesadiena.lv. Mūsu mērķis ir pēc iespējas plašāk parādīt uzņēmīgu un radošu cilvēku veikumu, novērtēt viņu ieguldījumu valsts kopējā attīstībā un sniegt impulsu turpmākam darbam. Lai atbalstītu mikro un mazos uzņēmumus šogad esam jau piedalījušies uzņēmēju forumos ‘’Valsts atbalsta biznesu’’. Turpmāk nodrošināsim uzņēmumu atpazīstamību digitālajā vidē – interneta vietnē www.mazabiznesadiena.lv, Facebook un Twitter lapās ‘’Atbalsti Mazo’’.

Pašlaik mikro un mazie uzņēmumi veido vairāk nekā 94% no kopējā Latvijā reģistrēto uzņēmumu skaita. Puse no šiem uzņēmumiem reģistrēti galvaspilsētā, bet vēl 21% – Pierīgā. Pēdējos gados mikro un mazā biznesa sektorā ietilpstošie uzņēmumi uzrādījuši stabilu apgrozījumu un strādājuši ar peļņu. Pēdējos gados mikro un mazo uzņēmumu rentabilitāte bijusi par aptuveni 15% zemāka nekā valstī vidēji. Redzam, ka mikro un mazie uzņēmumi ir nozīmīgi darba tirgū, jo ik gadu tiek radītas jaunas darba vietas jaunizveidotajos uzņēmumos, savukārt tirgū jau strādājošie uzņēmumi paplašina savus darbības apjomus, piesaistot aizvien jaunus darba ņēmējus. Lursoft aprēķinājis, ka no visiem Latvijas uzņēmumos strādājošajiem darbiniekiem 468,13 tūkstoši personu jeb 66,48% pagājušajā gadā strādājuši tieši mikro un mazajos uzņēmumos. Aptuveni 70% no visiem mazā biznesa sektorā strādājošajiem uzņēmumiem nodarbina līdz pieciem darbiniekiem katrs.

Vēlamies arī atgādināt, ka pagājušajā gadā pirmo reizi sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju izveidojām indeksu ‘’Investīcijām draudzīgākā pašvaldība’’, kurā no 119 pašvaldībām iesaistījās 80, sniedzot pašnovērtējumu par aktivitāti uzņēmējdarbības atbalsta infrastruktūras veidošanā. Uzņēmums ‘’Lursoft’’ sniedza pašvaldību teritorijā esošo uzņēmumu finanšu-ekonomiskajiem rādītājiem, kas norādīja uz pasākumu atdevi. Indeksu vietējās un reģionālās nozīmes attīstības centriem un republikas nozīmes pilsētām aktualizēsim arī 2018.gadā – Latvijas simtgadē.