A A A

Skolēnu brīvlaikā ceļo Valmieras pusē “Ar stāstiem kabatā”!  

Drukāt
16.03.2021

Strauji kūstot lāstekām un sniega segai, ziema negribīgi sāk atkāpties no Valmieras ielām un parkiem. Ar putnu čivināšanu un saules stariem ir pienācis skolēnu pavasara brīvlaiks. Vai esi jau saplānojis atpūtu, lai laiks pavadīts interesanti un izzinoši?

 

 

 

 

 

Valmieras Tūrisma informācijas centrs ir sagatavojis interesantu ceļojumu “Ar stāstiem kabatā”, kas izved maršrutā “Mazā kabatiņa” pa Valmieras pilsētu, kā arī lielākā lokā pa topošo Valmieras novadu – “Lielā kabata”. Maršrutā ir iekļautas zināmas un mazāk atpazīstamas vietas, ko papildina gidu video stāstījumi. Katrā vietā ir plāksnīte ar QR kodu. Noskenējot QR kodu, kāds no atraktīvajiem gidiem pastāstīs ko jaunu un interesantu par maršruta pieturpunktu. Jau šobrīd gidu stāstījums klausītājiem mērāms 1852 minūtēs.

“Mazā kabatiņa” ir 14km gara un ved apļveida maršrutā pa abiem Gaujas krastiem, tālākos punktus iezīmējot pie Valmiermuižas un Valmieras dzelzceļa stacijas. Dodoties šajā maršrutā, varēs uzzināt, piemēram, kurš ir sastādījis kokus Kazu krācēs, ar kādiem vārdiem koncertus Valmieras estrādē iesāk populārās grupas “Labvēlīgais tips” dziedātājs Andris Freidenfelds, kādi interesanti fakti zināmi par valmieriešu iecienīto Dzelzīti.

Savukārt “Lielā kabata” ir 190 km gara, paredzēta velosipēdistiem un autobraucējiem. Maršruts izvedīs ārpus Valmieras steigas un dunas, ļaujot gūt iedvesmu un enerģiju dabā. Šis maršruts aicina iepazīt tādus labi zināmus dabas objektus kā Zilokalnu un Burtnieka ezeru, kā arī atklās interesantus stāstus par mazāk zināmām vietām – Vācu stigu, Rencēnu pasta staciju vai Bauņu muižas lapegļu aleju. 

Izzinošo maršrutu video fragmentu beigās papildina gidu uzdotie jautājumi. Ja būsi apmeklējis teju lielāko daļu objektu katrā “Ar stāstu kabatā” maršrutā un iesūtīsi atbildes uz uzdotajiem jautājumiem, rakstot uz tic@valmiera.lv līdz 1.aprīlim, Tev būs iespēja piedalīties izlozē par iepriecinājuma balvām. Pasteidzies, maršruts dabā pieejams līdz 31.martam. GPX faili, lai vari vadīties maršrutā pēc navigācijas, pieejami visit.valmiera.lv!