A A A

Valmieras Tūrisma inovāciju hakatona tiešraide 

Drukāt
27.06.2020

Lai Valmierā attīstītu esošos un izveidotu jaunus tūrisma piedāvājumus Igaunijas un Latvijas tūristu piesaistei, 27. un 28. jūnijā norisinās Valmieras Tūrisma inovāciju hakatons. Hakatona noslēgumā katra jaunizveidotā komanda prezentē izstrādāto produkta, piedāvājuma, pakalpojuma ideju vai prototipu, savukārt starptautiska žūrija izvērtē un nosaka labākos. Hakatona prezentācijas tiks translētas tiešraidē no plkst.17.00. 

 

 

Valmieras tūrisma inovāciju hakatona mērķis ir atrast digitālus, virtuālus un reālus risinājumus, kā ar Valmieru iepazīstināt pēc iespējas vairāk Igaunijas un Latvijas iedzīvotāju. Hakatona sākumā tie, kuriem ir idejas, tās pastāsta publiski, ap sevi pulcējot dažādu ekspertu komandu, kuriem ir vēlme un iemaņas, kā šīs idejas realizēt.

Sestdien, 27.jūnijā, Valmieras Tūrisma inovāciju hakatona 1.dienā dalībnieki prezentēja 26 idejas. Balsojumā tika  izvirzītas 10 spēcīgākās idejas, pie kurām strādāja dažādu nozaru (informācijas un komunikāciju tehnoloģiju, mārketinga, dizaina un tūrisma nozaru) dalībnieki, lai divas dienas sadarbotos, izmantotu savu radošo, zināšanu un pieredzes potenciālu idejas attīstīšanā, veidotu spēcīgas un efektīvas komandas. Jauni tūrisma piedāvājumi Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā, Gaujas potenciāla izmantošana, maršrutētāji, ceļveži, vides objekti, attālinātā darba vietas, mākslas norises, gidu pakalpojums u.c. – tēmu loks, kurā komandu dalībnieki attīsta idejas, ņemot vērā mentora Rolanda Puhova starta ieteikumu, – ja nevaram būt unikāli, varam būt atšķirīgi!

Hakatons ir pasaulē plašu popularitāti guvis pasākums, kura laikā dažādi profesionāļi un entuziasti apvienojas komandās, lai attīstītu kādu ideju, strādātu pie aktuālas problēmas un īsā laikā rastu risinājumus. 

Hakatonu organizē Valmieras pilsētas pašvaldība, Valmieras Attīstības aģentūra, Valmieras Tūrisma informācijas centrs, Vidzemes Augstskola un Vidzemes Olimpiskais centrs.