A A A

airBaltic sveic Valmieru kā vienu no Latvijas mīlētākajām pilsētām 

Drukāt
22.08.2019

airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) ceturtdien, 22. augustā, apmeklēja Valmieru, lai apsveiktu tās iedzīvotājus un domes priekšsēdētāju Jāni Baiku ar Valmieras iekļūšanu Latvijas mīlētāko pilsētu topā. Jau kopš 2018. gada novembra viena no airBaltic Airbus A220-300 lidmašīnām nosaukta Valmieras vārdā.

 

Par godu Latvijas simtgadei airBaltic vēlas veicināt Latvijas atpazīstamību starptautiskā līmenī, tādēļ pēc balsojuma nosaukusi 14 Airbus A220-300 lidmašīnas mīlētāko Latvijas pilsētu vārdos. Kopumā tika saņemtas 98 000 balsis. Ar 9 183 balsīm Cēsis ierindojās pirmajā vietā, bet Valmiera ar 8 072 balsīm ieņēma trešo vietu.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss norāda: "Kā Latvijas vadošais eksporta zīmols mēs veicam ieguldījumu, lai veicinātu Latvijas un šo 14 pilsētu atpazīstamību pasaulē, ļaujot miljoniem pasažieru uzzināt par šīm pilsētām un to atrašanās vietām Latvijā. Mēs apmeklējam skaistās pilsētas, kas iekļuvušas top 14 sarakstā, lai katru no tām individuāli apsveiktu."

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks: “Priecājos par airBaltic un valmieriešu veiksmīgo sadarbību, veicinot lepnumu par valsti un pilsētu, ko saucam par savējo, lai kurp arī dotos. Valmiera ir izaugsmes pilsēta. Lidojot ar lidmašīnu Valmiera, novēlu, lai ikvienam tā paver izaugsmes iespējas, ko sniedz visas četras debespuses, kā arī ikreiz atgādina par mājām.”

Jaunā Airbus A220-300 lidmašīna nodrošina izcilu lidojumu ar tādām priekšrocībām pasažieriem kā platāki sēdekļi, lielāki logi, vairāk vietas rokas bagāžai, pilnveidotas labierīcības un citiem uzlabojumiem. Jaunā lidmašīna ir arī ievērojami klusāka – tās trokšņu līmenis ir līdz pat četrām reizēm mazāks. Turklāt šobrīd tā ir pasaulē videi draudzīgākā komerciālā lidmašīna, jo Airbus A220-300 ir pirmais lidaparāts, kura dzīves cikla ietekmes uz vidi deklarācija ir pilnīgi caurskatāma, palīdzot samazināt CO2 un NOX emisijas attiecīgi par 20% un 50%.

airBaltic nodrošina lidojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem no Rīgas, Tallinas un Viļņas, piedāvājot ērtus savienojumus no Rīgas uz plašo galamērķu klāstu lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, NVS un Tuvajos Austrumos.

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavoja:

Alise Briede,

A/S “Air Baltic Corporation”

korporatīvās komunikācijas vadītāja