A A A

Aicinām piedalīties Hanzas dienām veltītā zīmējumu konkursā 

Drukāt
12.02.2019

No 27. līdz 30.jūnijam Pleskavā Krievijā norisināsies Hanzas dienas. Pleskavas apgabala bibliotēka rīko zīmējumu konkursu “No Hanzas uz Hanzu: jauniešu skatījums” un aicina tajā piedalīties jauniešus vecumā no 12 līdz 17 gadiem. Darbus Valmieras pilsētas pašvaldībā gaidīsim līdz 31.martam.

 

Kādreizējo Hanzas savienības pilsētu, tostarp Valmieru, pārstāvošie jaunieši aicināti atainot dzīvi Hanzas laikā, no 13. līdz 16.gadsimtam, – kuģošana, tirgošanās, iedzīvotāji, viņu izskats, nodarbošanās, brīvais laiks u.c. Zīmējumā jāataino arī kāds elements, kas simbolizē Valmieru. Darbs ir jāpapildina ar īsu stāstu, paskaidrojot, kas zīmējumā atainots un kāda ir autora tēmas uztvere.

Izvēlētie trīs darbi būs apskatāmi izstādē Pleskavā, kas tiks atklāta 20.maijā, atzīmējot Starptautisko Hanzas dienu. Pēc tam izstāde ceļos uz konkursa dalībnieku pārstāvētajām pilsētām.

Līdz 31.martam jaunieši aicināti iesniegt zīmējumu un eseju dzimtajā valodā, kā arī vecāku vai aizbildņa aizpildītu piekrišanu par dalību konkursā (pieejama šeit vai Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā) Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā (Lāčplēša iela 2).

Plānots, ka izstādē būs apskatāmi jauniešu darbi no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas un Vācijas. Jaunieši no Valmieras, Balviem, Kokneses, Kuldīgas, Limbažiem, Rīgas, Straupes un Cēsīm aicināti pārstāvēt Latviju.

PIEKRIŠANA PIEDALĪTIES

TEHNISKĀ INFORMĀCIJA DALĪBNIEKIEM