Jauns tūrisma maršruts pa bijušajām dzelzceļa līnijām

16.04.2017

4. aprīlī Limbažu novada bibliotēkā norisinājās projekta “Zaļie dzelzceļi” atkāšanas pasākums, kurā piedalījās partneri no 16 Vidzemes un astoņām Dienvidigaunijas pašvaldībām. Projekta mērķis ir divu gadu laikā sakārtot pamestās dzelzceļa līnijas Vidzemē un Dienvidigaunijā, lai tās varētu izmantot nemotorizētā tūrisma vajadzībām.

 

Kopumā maršruts būs aptuveni 750km garš. Projekta plānotās aktivitātes ietver bijušo dzelzceļa līniju segumu atjaunošanu un piemērošanu nemotorizētajam transportam, koka tiltiņu un margu uzstādīšanu, atpūtas vietu izveidi un bijušo dzelzceļa infrastruktūras objektu uzlabošanu, kājāmgājēju, velobraucēju skaitītāju uzstādīšanu, kā arī citas aktivitātes. Tāpat paredzēta maršruta marķēšana dabā, kā arī vietējās un ārvalstu aktivitātes maršruta popularizēšanai.

Klātesošos uzrunāja arī pārstāvji no LIAA Tūrisma departamenta, Latvijas Pašvaldību Savienības, Rīgas plānošanas reģiona, Vidzemes plānošanas reģiona un Latvijas Zaļo ceļu asociācijas, Valgas pašvaldības un Igaunijas-Latvijas programmas sekretariāta. 

Pasākuma turpinājumā projektā iesaistītie ar velosipēdiem devās iepazīties ar “Zaļā dzelzceļa” posmu no Limbažu bijušās stacijas līdz Katvaru ezeram, kas ir viens no pirmajiem pilnībā attīrītajiem vecā dzelzceļa posmiem Vidzemē. Limbažu novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Ilze Millere atzīst, ka "Limbaži-Katvari posma attīrīšana rāda, ka taka ir noderīga un tiek regulāri izmantota arī ziemā kā slēpošanas trase. Iesaistīšanās Igaunijas - Latvijas pārrobežu projektā dod iespēju būt daļai no vērienīga aktīvās atpūtas tīkla. Jau šobrīd pēc pirmās informācijas par projektu saņemam jautājumus - kad varēs izmantot projekta rezultātus, kad būs gatava trase. "Zaļo" ceļu veidošana sniedz dubultu ieguvumu, jo šādi tiek sakārtota pamestā infrastruktūra un ar nosacīti minimāliem līdzekļiem iegūtas tūrisma takas, kuras izmanto gan vietējie, gan viesi”.

Projekta “Zaļie dzelzceļi” vadošais partneris ir Vidzemes Tūrisma asociācija, un tā kopējais budžets ir 1 174 938 EUR, no kuriem 85% līdzfinansē Eiropas Savienība. Projekts norisināsies 26 mēnešus, no 01.03.2017. līdz 30.04.2019.

Foto: Nils Smelteris

Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild autors un tā neatspoguļo Igaunijas - Latvijas programmas vadošās iestādes oficiālo viedokli.

 

Informāciju sagatavoja:
Alise Plaude,
projekta "Zaļie dzelzceļi”
sabiedrisko attiecību speciāliste