A A A

Miniatūras namiņi iedzīvinās Hanzas laiku sajūtu Valmierā 

Drukāt
02.09.2016

Lai popularizētu un iedzīvinātu Hanzas savienības mantojumu Valmierā, no šodienas, 2.septembra, Valmieru pie pilsētas muzeja rotā Hanzas laiku stilizēti namiņi. Tie izgatavoti pildrežģa tehnikā, kas viduslaikos tradicionāli tika lietota māju būvniecībā. Namiņi tiks izmantoti dažādās izstādēs un tirdziņos, kā arī tie palīdzēs uzburt Hanzas laiku sajūtu valmieriešiem un pilsētas viesiem. 

 

“Viduslaiku Valmierā, laikā, kad Hanzas savienība piedzīvoja uzplaukumu - no 13. līdz 16. gadsimtam, tirgošanās nenotika tikai vienā konkrētā vietā. Arī tirgus laukumu vietas laika gaitā pilsētā ir mainījušās. Hanzas stila namiņi Valmierā radīs viduslaiku pilsētas noskaņu. Vienlaikus tie piedāvās īpašu vietu tirdzniecībai dažādos pilsētai nozīmīgos pasākumos, tādējādi atspoguļojot arī Hanzas savienību uzturošo pamatu – tirdzniecību un ekonomiskos sakarus, kas bija nodibināti starp savienībā iesaistītajām pilsētām”, skaidro Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma.

Pie Valmieras muzeja tiks uzstādīti kopā astoņi miniatūras, pildrežģa tehnikā būvēti namiņi, godinot katru vēsturisko Latvijas Hanzas savienības pilsētu: Rīgu, Ventspili, Kuldīgu, Limbažus, Cēsis, Straupi, Koknesi un Valmieru.

Hanzas savienībā viduslaikos, no 13. līdz 17.gadsimtam, apvienojās spēcīgas Baltijas un Ziemeļjūras pilsētas. Savienības pamatā bija politiski un ekonomiski sakari, nozīme bija arī viduslaiku tirgotāju nodibinātajām savstarpējām attiecībām un veidotajiem tirdzniecības ceļiem.

Atbilstoši iepirkuma rezultātiem saliekamo Hanzas laika namiņu izgatavošanu un uzstādīšanu veica SIA “MJ Eirobūve” par kopējo summu 41 430,40 EUR. Namiņi tiek uzstādīti projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Savienības Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programma.

FOTOGALERIJA