A A A

Valmieras pilsētas svētkos aicina ekskursijās "Valmieras pils robežas meklējumos” 

Drukāt
11.08.2016

Sestdien, 13.augustā, pulksten 18:00 Valmieras Tūrisma informācijas centrs pilsētas svētku viesus aicina doties tematiskā ekskursijā "Valmieras pils robežas meklējumos”. 

 

Stundu garās ekskursijas laikā Valmieras pilsētas sertificētas tūristu gides Ineta Amoliņa un Agita Lapsa katra savā ekskursiju maršrutā atklās senās Valmieras viduslaiku pils noslēpumus. Klausoties nostāstus un teikas, dalībniekiem būs iespēja sajust un izzināt, kāda bijusi dzīve pilī, kāda nozīme bijusi aizsardzības sistēmai un paceļamajiem tiltiem.

Ziņas par Valmieras pils celtniecības laiku līdz šim nav atrastas, taču vēstures dokumenti un arheoloģiskās liecības sniedz priekšstatu par aptuvenu celtniecības laika posmu. Ekskursijā varēs izzināt arheologu darbu, viņu atradumus un to nozīmi Valmieras pils vēsturē.

Atklājot Valmieras pils robežas un pils dzīves notikumus, iespējams, vērīgākajiem ekskursijas dalībniekiem izdosies iepazīt arī senās Valmieras pils spoku.

Dalība ekskursijās ir bez maksas. Interesenti bez iepriekšējas pieteikšanās ir aicināti pulcēties pie Valmieras Tūrisma informācijas centra, Rīgas ielā 10 pulksten 18:00. Ekskursijas laikā aicinām dalīties savās sajūtās un iespaidos savos sociālo tīklu kontos, lietojot tēmturi #valmierai733.