Valmierietim Ritvaram Kalniņam izcili panākumi Supervaroņu skrējienā

06.04.2021

Supervaroņu Backyard ultra skrējiens sākās 3.aprīlī plkst.8.00. Noteikumi nosaka, ka dalībniekiem ir viena stunda, lai pieveiktu 6.706 kilometrus. Tiklīdz tas izdarīts, drīkst atpūsties līdz nākamās stundas sākumam. Uzvar tas, kurš spēj izturēt visvairāk stundu. Un to izdarīja valmierietis Ritvars Kalniņš, uzrādot Latvijas labāko zināmo rezultātu – 38 stundās 254,828 kilometri.

 

 

 

 

“Rūpīgi izanalizējot savu sniegumu, nākas secināt, ka panākuma atslēga tomēr bija gulta. Jā, jā, gulta bija galvenais priekšnosacījums uzvarai. Kamēr vairākums uzskatīja, ka nav lielas jēgas nodzīt sevi, lai no stundas “atkostu” kādu sekundi, tikmēr es jau no pirmā apļa biju savas guļasvietas klients,” atklāj Ritvars Kalniņš. Liela nozīme bijusi arī atbalstītājiem: “Amerikā radītais kino, tāpat kā Backyard ultra, ir pierādījis, ka supervaronis ar visām savām spējām ir niecība bez uzticamiem palīgiem. Paldies Ērikai Kalniņai, kura savas dzimšanas dienas ballīti iemainīja pret velopedāļu mīšanu. Paldies Kristapam Brēžam, kurš 18 gadu vecumā (iespējams jaunākais dalībnieks) ne tikai izbaudīja savu pirmo ultru (9 apļi), bet arī aktīvi iesaistījās atbalsta sniegšanā. Pats lielākais paldies Lienei Kalniņai, viņa bija galvenā koordinatore, esmu pārliecināts, ka viņu sacensību azarts bija pārņēmis daudzkārt vairāk nekā mani.”

Neticamo uzvaras skrējienu Ritvars Kalniņš veica Valmierā. “Es ļoti lepojos ar Valmieru un jūtos gandarīts, ka šī uzvara tika izcīnīta tieši šeit – Gaujmalas takās. Pats jaukākais visā pasākumā, ka Valmieras sporta entuziasti spēja priecēt ne tikai ar atzīstamiem rezultātiem, bet arī ar viskuplāko pārstāvniecību.”

Lepojamies un sveicam gan Ritvaru Kalniņu, gan valmieriešus un pārējos dalībniekus! Pievienojamies arī pateicībai līdzjutējiem, kuru atbalsts bija neatsverams, pieņemot supervaroņu cienīgu izaicinājumu.

Sieviešu konkurencē ar noskrietām 26 stundām un 174 kilometriem uzvaras laurus plūca Sigita Vāce. Vismaz septiņas stundas jeb mazo ultru sasniedza 134 no 155 startējušajiem, vismaz 12 stundas un 80 kilometru atzīmi sasniedza 66 dalībnieki. Savukārt 24 stundu klubiņā ar 160 kilometriem jeb 100 jūdzēm pievienojās 13 dalībnieki.

“Organizējot šo pasākumu, mūsu galvenais mērķis bija atbalstīt Latvijas taku skriešanas izlasi, lai tā varētu veiksmīgi startēt pasaules čempionātā Taizemē. Mums ir milzīgs prieks, ka cilvēki mūs sadzirdēja un nolēma mums pievienoties šajā mērķī. Par precīzu summu vēl grūti spriest, bet jau tagad ir skaidrs, ka tie būs vismaz 1500 EUR, kas tiks izmantoti, lai samazinātu mūsu skrējēju privātās ceļa un dzīvošanas izmaksas,” raksta Backyard ultra organizētāji. Latvijas taku skriešanas izlasi vēl ir iespējams atbalstīt: biedrība “Supervaroņi Adventure”, reģistrācijas numurs 40008295800, konts LV39HABA0551048021396 (A/S Swedbank), maksājuma mērķī norādot “Ziedojums Latvijas izlasei”.

Rezultāti skatāmi šeit.

Foto no personīgā arhīva