A A A

Daudzcīņnieks Ralfs Ūdris: iekļūšana AKSSC man pavēra jaunas iespējas 

Drukāt
15.02.2021

Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centra (AKSSC) vieglatlēts Ralfs Ūdris sportista gaitas uzsācis jau desmit gadu vecumā. Viņš ir dzimis Cēsīs, bet jau desmit gadus sevi sauc par valmierieti. Sportā Ralfs ticis iesaistīts, pateicoties diviem klases biedriem, un ar vieglatlētiku sācis nodarboties Valmieras Bērnu sporta skolā pie treneres Līgas Dzenes. Šobrīd sportists ir viens no labākajiem daudzcīņniekiem Baltijā.

 

 

 

"2020.gadā starptautiskajās sacensībās Minskā 12 valstu konkurencē guvu uzvaru septiņcīņā. Kārstlēkšanā esmu labojis Valmieras jaunatnes rekordu. Manuprāt, AKSSC iekļuvu, jo tā brīža treneris Raitis Ravinskis saskatīja manī perspektīvu. Rezultāti tajā laikā bija labi, bet ne izcili, toties ar tendenci uzlaboties. Iekļūšana AKSSC man pavēra jaunas iespējas," par saviem augstvērtīgākajiem sasniegumiem un iekļūšanu AKSSC stāsta R.Ūdris.

Ralfs AKSSC sastāvā ir jau četrus gadus un spēj novērtēt ikdienas pievienoto vērtību, kad daudz kas tiek nodrošināts no centra. “Pieejamais atbalsts dod iespēju sagatavoties, lai startētu augsta līmeņa sacensībās un sacensties augstvērtīgu sportistu konkurencē, trenēties profesionāla trenera vadībā. Ir pieeja dažādiem pakalpojumiem – medicīnas, ēdināšanas un dzīvošanas, nodrošināts inventārs, kā arī nozīmīgs ir Valmieras pilsētas pašvaldības atbalsts. Šis centrs dod man un citiem sportistiem iespēju uzlabot savus sportiskos sasniegumus.”

Pa ikdienu R.Ūdris stāsta: "Šobrīd sevi atdotu tikai sportam - cīnos par iespēju izpildīt kvalifikācijas normatīvu Eiropas U23 čempionātam desmitcīņā, kas norisināsies Norvēģijas pilsētā Bergenā. Trenējos praktiski divreiz dienā - no rīta un vakarā - piecas dienas nedēļā. Šobrīd mans treneris ir Pēteris Karlivāns, un sadarbība, manuprāt, ir lieliska. Viņš ir piemērs man un citiem - prot virzīt uz priekšu, atbalstīt šaubu brīžos. Treniņu apstākļi šobrīd ir tādi, kā ir. Kā zināms, notiek Jāņa Daliņa stadiona pārbūve. Mēģinām piemēroties apstākļiem un meklējam citas iespējas, kur trenēties. Rencēnu stadions, Valga, Murjāņu sporta ģimnāzija, bet pārsvarā Vidzemes slimnīcas sporta zāle. Notiek arī nometnes Igaunijā, Čehijā."

Tāpat kā citās nozarēs, arī sportā ikdienu izmainījusi Covid19 pandēmija. Joprojām viens no smagākajiem un aktuālākajiem tematiem sporta nozarē ir valstī noteiktie ierobežojumi. Lai gan Latvijas izlašu dalībnieki drīkst trenēties arī iekštelpās, tomēr šī brīža situācija ļoti ierobežo. “Šis laiks ir būtiski ietekmējis manu virzību mērķu sasniegšanā. Pandēmijas ietekmē nevaru pilnvērtīgi strādāt ar tehnisko izpildījumu, tāpēc vairāk tiek strādāts uz fizisko sagatavotību. Viss treniņprocess ir kā izgājis no ritma. Ir vajadzīga liela pacietība un gribasspēks, lai piemērotos šiem apstākļiem.”

Kas ir tavs dzinulis un motivācija, lai sasniegtu savus mērķus?

Kad sāku trenēties, sportoju prieka pēc, nevis rezultāta, netiecos uz konkrētu mērķi, bet laiks ieviesa savas korekcijas, un viss sakārtojās tā, kā tam jābūt. Tikai ar laiku sapratu, ka mani rezultāti ir tīri tā neko un varu tēmēt augstāk. Tā turpinu visu darīt, nebaidoties no izgāšanās un neveiksmēm, sevišķi tas attiecas uz sacensībām. Man mērķu sasniegšana ir pašsaprotama lieta. Protams, reizēm sagurums un slinkums ņem virsroku. Manuprāt, mans treneris uzreiz to ļoti labi jūt, bet viņš ir ļoti saprotošs un neļauj man atslābt.

Valmierā ik gadu uzlabo un attīsta sporta infrastruktūru - kā vērtē to no sportista perspektīvas?

Valmiera strauji virzās un attīstās. Tiek domāts tieši par profesionāliem sportistiem. Ļoti gaidu jauno Jāņa Daliņa stadiona un vieglatlētikas manēžas atvēršanu, kas dos iespēju pilnvērtīgi trenēties infrastruktūrā, kas atbilst visām prasībām. Tā kā Valmiera ir augoša un radoša pilsēta un ik gadu tiek domāts par tās pilnveidošanu dažādās jomās, jebkurš šeit var atrast sev ko interesējošu.

Novēlējums jaunajiem sportistiem?

Domāt pozitīvi!

Informāciju sagatavoja:

Austra Dambrova,

Valmieras Bērnu sporta skolas sporta organizatore