A A A

Valmierā pieejamas slēpošanas trases 

Drukāt
16.01.2021

Rosinot brīvo laiku pavadīt veselīgi un aktīvi, Dīvaliņa pļavās atvērta slēpošanas trase, kas bez maksas pieejama ikvienam interesentam. Slēpošanas trase izveidota arī Jāņparkā, kā arī Māra Štromberga BMX trases "Valmiera" teritorijā.

 

 

 

 

Dīvaliņa pļavās, dodoties 400 metrus garajā ceļā, dzirdēsiet ne tikai savu slēpju soli sniegā, bet arī priecīgu spiegšanu – pa netālu ieslidinātajiem kalniņiem ziemas piedzīvojumā var mesties ragaviņās.

Slēpošanas trase ir marķēta un paredzēta gan klasiskā, gan slidsoļa stila slēpošanai. Jāpiemin, ka pie trases nav pieejama inventāra noma, turklāt tā nav apgaismota, tāpēc, ja ir vēlme slēpot diennakts tumšajā laikā, aicinām ņemt līdzi galvas lukturus.

Jāņparkā slēpošanas trase ved apkārt parkam. Jāpiemin, ka vakarā parks ir apgaismots, tāpēc slēpošanas priekus var baudīt arī diennakts tumšajā laikā. 

Ja izvēlies slēpot Māra Štromberga BMX trases "Valmiera" teritorijā, lūdzam iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 29479071.

Valmieras pilsētas pašvaldība pateicas Vidzemes Olimpiskajam centram par sadarbību slēpošanas trašu izveidē.

Kamēr ziema lutina, Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina vortālā visit.valmiera.lv uzzināt par sniegotiem piedzīvojumiem Valmieras pusē. Atpūtas bāzē “Baiļi” ir atvērta  trase ar tablešu tipa pacēlāju kalnu slēpotājiem iesācējiem, kā arī snovborda trase ar pacēlāju. Iespējams arī šļūkt ar kamerām vai citu līdzi paņemto inventāru (to atpūtas bāzē ir iespējams arī iznomāt). Par kārtību, lai ievērotu valstī noteiktos drošības pasākumus ārkārtējās situācijas laikā, vairāk šeit. Arī atpūtas parkā "Avoti" distanču slēpošanas trase gaida ziemas aktīvās atpūtas cienītājus. Trases izmantošana ir bez maksas, par inventāru jāparūpējas pašiem. Vairāk šeit.

Tiem, kuriem tuvāks slīdsolis uz ledus, pie promenādes Kocēnos ir pieejams dīķis slidošanai. Tāpat arī Bērzaines ciema centrā uz asfaltētā laukuma ir izveidota slidotava, kas norobežota ar bortiem.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina ziemas pasaku izbaudīt, dodoties arī pastaigās. Ielūkojies visit.valmiera.lv plašajā maršrutu piedāvājumā. Atbalstot vietējos uzņēmējus, dodoties dabā noderēs kafejnīcu, bistro un restorānu līdzi ņemšanai sagatavotās maltītes enerģijas un siltuma atjaunošanai. Plašāka informācija par iespējām, kur pasūtīt maltīti līdzņemšanai, šeit

Lūdzam būt atbildīgiem un nopietni izturēties pret dažādu traumu risku, lai par ziemas izbaudīšanu būtu vien labas atmiņas. Tāpat aicinām rūpēties par savu un līdzcilvēku veselību, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai.

Foto: trases ierīkošana