A A A

Eiropas Vieglatlētikas asociācija meklēs jaunu 2021.gada Eiropas komandu čempionāta norises vietu 

Drukāt
20.10.2020

Valmieras pilsētas pašvaldība ir informējusi Eiropas Vieglatlētikas asociāciju, ka ir notikušas izmaiņas Jāņa Daliņa stadiona pārbūves darbu izpildes grafikā un rosinājusi iespēju piedāvāt Eiropas komandu čempionāta 2.līgas sacensības rīkot citai pilsētai un stadionam vai pārcelt norises datumu 2021.gada vasarā.

Valmieras pilsētas pašvaldība plāno, ka vieglatlētikas stadions un pārējā sporta infrastruktūra tiks pabeigta līdz 2021.gada 3.jūnijam. Taču, lai stadions un vieglatlētikas manēža saņemtu Pasaules Vieglatlētikas federāciju asociācijas sertifikātu, vēl nepieciešami maksimums divi mēneši sertifikācijai. Līdz ar to Eiropas Vieglatlētikas asociācija meklēs jaunu 2021.gada Eiropas čempionāta vieglatlētikā norises vietu.

 

Covid-19 radītā globālā pandēmija un tās izraisītās sekas apgrūtināja cilvēkresursu piesaistīšanu darbu veikšanai Jāņa Daliņa stadiona pārbūves projektā un kavējās materiālu, vieglatlētikas stadiona skrejceļa pamatnes un gumijas seguma sastāvdaļu piegādes, kas liedz šajā gadā stadiona skrejceļam uzklāt beidzamo kārtu. Šogad stadionā uz asfalta seguma tika ieklāta Conipur SW pamata kārta (base layer) un gumijas pasta poru aizpildīšanai, kas nodrošina ūdens neiekļūšanu pamata kārtā. Ņemot vērā rudens iestāšanos, temperatūras pazemināšanos un nokrišņu palielināšanos, lai nodrošinātu augstu skrejceļa kvalitāti un ilgtspējību, beidzamā slāņa uzklāšana un marķējumu veikšana tiks pārcelta uz 2021.gada maiju.

Lai gan Jāņa Daliņa stadionā Eiropas komandu čempionāts vieglatlētikā 2. līgai 2021. gada 19.–20. jūnijā nenotiks, Latvijas Vieglatlētikas savienība plāno pieteikties nākamā Eiropas komandu čempionāta organizēšanai Valmierā 2023. gadā.