A A A

Lielais basketbols atgriežas Valmierā 

Drukāt
05.10.2020

“Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā trešdien, 7.oktobrī, pirmo mājas spēli jaunajā sezonā aizvadīs Roberta Zeiles trenētie “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti, kuri samēros spēkus ar spēcīgo BK “Ogre” komandu. Spēles sākums plkst.19.00 Vidzemes Olimpiskajā centrā. Biļešu iepriekšpārdošana risinās interneta vietnē “Biļešu serviss”.

 

 

 

Kopš pēdējās oficiālās spēles Vidzemes Olimpiskajā centrā pagājuši tieši septiņi mēneši. Pēdējais duelis Valmieras basketbola līdzjutēju priekšā norisinājās 7.martā, kad valmierieši cīnījās ar “Ventspils” basketbolistiem, bet laukumā spēlētāja lomā devās komandas treneris Sandis Amoliņš, kuram līdzjutēji pateicās par ilglaicīgo un nesavtīgo ieguldījumu Valmieras basketbolā, iemūžinot Amoliņa spēles numuru #11 blakus Daiņa Bertāna #8 pie Vidzemes Olimpiskā centra griestiem. Neilgi pēc šīs spēles sezonai priekšlaicīgi tika pielikts punkts pandēmijas draudu dēļ.

Aizvadītajā nedēļas nogalē tika uzsākta trešā “Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgas sezona. Pirmo spēļu apli plānots izspēlēt katras valsts komandām savā starpā, bet izbraukumos pāri ziemeļu robežai Latvijas klubi varētu sākt doties tuvāk gadu mijai, ja drošības apstākļi kaimiņvalstīs ļaus aizvadīt starptautiskās spēles.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti pamatīgi lējuši sviedrus vasaras periodā, lai fiziski sagatavotos jaunajai sezonai. Savu spēku vidzemnieki parādīja sezonas pirmajā mačā izbraukumā Rīgā. Ar rezultātu 85:70 valmierieši uzveica “Latvijas Universitāti”, ierakstot turnīra tabulā pirmo panākumu trešajā “Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgas sezonā. Arī šosezon komandu uz priekšu gatavs vest saspēles vadītājs Edmunds Elksnis, kurš pirmajā cīņā nodemonstrēja savu produktivitāti ar 15 punktiem un 13 rezultatīvām piespēlēm. Liela daļa no Elkšņa piespēlēm nonāca Māra Ziediņa rokās, kurš bija valmieriešu rezultatīvākais spēlētājs ar 17 punktiem. Tāpat produktīvu maču Rīgā aizvadīja Ervīns Jonāts, izceļoties ar “double-double” rādītājiem – 16 punktiem un desmit izcīnītām atlēkušajām bumbām.

Ogres basketbola audzēknim Jonātam trešdien gaidāms interesants duelis pret vairākiem saviem jaunatnes līgas komandas biedriem, kuri pārstāv BK “Ogre” krāsas. Ar Jonātu jaunatnes līgas vecākajās grupās kopā spēlējuši Kristaps Dārgais, Renārs Magone un Jānis Antrops. Ogrēnieši savu pirmo sezonas spēli aizvadīja savā laukumā, tiekoties ar “VEF Rīga” basketbolistiem. Pirmajā cīņā gan Daugavas krasta komandai pie panākuma neizdevās tikt, atzīstot galvaspilsētas vienības pārspēku – 63:81. Pirmajā sezonas mačā “Ogres” rindās izcēlās pieredzējušie spēlētāji. Kaspars Bērziņš sakrāja 17 punktus un desmit atlēkušās bumbas. Savukārt Rinalda Sirsniņa rēķinā 13 gūti punkti. “Ogres” amerikāņu viesspēlētājs Andrē Vokers Latvijas basketbolā debitēja ar 14 punktiem.

Ņemot vērā arī Latvijā pieaugošo saslimstību ar Covid-19, Latvijas Basketbola savienība izstrādājusi kārtību, kādā tiek organizētas basketbola spēles un kas ir jāievēro arī līdzjutējiem. Spēļu arēnā var tikt ielaista tikai puse no līdzjutēju ietilpības zālē, tāpēc biļešu skaits būs ierobežots. Ja ir jebkādas pazīmes par slimību, jāpaliek mājās. Ja nejūties vesels, šoreiz paliec mājās un basketbolistu gaitām jūti līdzi TV tiešraidē. Ienākot Vidzemes Olimpiskajā centrā, ir pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi – izmantojam tos!

Ienākšana sporta spēļu zālē norisināsies divās plūsmās. No A līdz H sektoram sēdošie zālē tiks ielaisti pa galvenajām durvīm no VOC vestibila. Savukārt no I līdz N sektoros sēdošie basketbola līdzjutēji ienākt zālē varēs caur florbola laukuma durvīm (Valmieras televīzijas torņa pusē). Eja gar laukuma gala līniju gar spēlētāju durvīm būs norobežota, tādēļ lūdzam ievērot norādījumus un izmantot paredzētās ieejas durvis attiecīgajiem sektoriem.

Arī līdzjutēju tribīnēs būs jāievēro distancēšanās. Tādēļ tribīnēs pacelta būs daļa no krēsliem. Sēdvietās, kuru atzveltnes ir nolaistas, aicinām nesēdēt un pašrocīgi šīs krēslu atzveltnes necelt. Pretējā gadījumā var nākties saskarties ar apsargu skarbajiem skatieniem. Ievērosim piesardzību un izstrādātos noteikumus!

LBS kārtība paredz izvairīšanos no kontakta ar spēlētājiem un spēli apkalpojošajiem dalībniekiem. Tādēļ no spēlētāju soliņa un sekretariāta galdiņa jāievēro divu metru distancēšanās. Lai gan patiesi novērtējam mūsu līdzjutēju lielo atbalstu un uzmundrinājuma vārdus spēlētājiem, taču šoreiz lūdzam ar basketbolistiem fiziski nekontaktēties, lai izvairītos no Covid-19 gadījumiem, kas varētu izjaukt sezonas pilnvērtīgu aizvadīšanu. Savus uzmundrinājuma vārdus aicinām izteikt ar sociālo tīklu palīdzību, rakstot un komentējot pie “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandas Facebook, Instagram un Twitter ierakstiem. Mūsu spēlētāji šos komentārus redz un laba vēlējumus saņems.

Biļešu iegādāšanās! Svarīgi zināt, ka šosezon biļešu iegādāšanās norisinās elektroniski. Lai izvairītos no drūzmēšanās rindās un potenciālajiem veselības riskiem, spēles skatītājus aicinām biļetes iegādāties “Biļešu serviss” interneta platformā. Iegādāties biļetes laikus ir ne tikai dabai draudzīgi (biļetes svītru kodu pie ieiešanas zālē var uzrādīt mobilajā telefonā), bet arī izdevīgi.
* – Līdz spēles dienas plkst.15.00 cena būs 4EUR par standarta biļeti un 2,40EUR pensionāriem, studentiem un skolēniem (pie ieiešanas zālē jāuzrāda apliecinošs dokuments).
* – Iegādāties biļetes pēc spēles dienas plkst.15.00 tās būs dārgākas – 5EUR pieaugušajiem un 3EUR atlaižu grupām.

Informācioju sagatavoja:

VALMIERA GLASS/VIA basketbols