A A A

Valmierā aicina pieteikties programmā “Atrodi savu sporta veidu” 

Drukāt
17.09.2020

28.septembrī sāksies programmas “Atrodi savu sporta veidu” ceturtā sezona Latvijā un otrā Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā. Tā ir iespēja bērniem no septiņu gadu vecuma izmēģināt dažādus sporta veidus profesionāļu vadībā, lai atrastu sev piemērotāko.

 

 

 

 

Lai pieteiktos programmai “Atrodi savu sporta veidu”, vecāki aicināti aizpildīt pieteikumu līdz 22.septembrim šeit.

Valmierā pieteikumi gaidīti šādos sporta veidos: badmintons, basketbols, BMX, cīņas sports, florbols, futbols, hokejs, orientēšanās, vieglatlētika, volejbols, kā arī beisbols.

Programma guvusi ievērību ne tikai Latvijā, bet arī ārpus robežām, jo šogad tai ir pievienojies Goda treneris no Austrālijas (basketbols) Andrej Lemanis: “Ticu, ka programma drīz būs pieejama visā Latvijā, lai visiem bērniem būtu dota iespēja, ko sniedz šī programma.”

Programma tiek nodrošināta Rīgā, Jūrmalā, Jelgavā, Liepājā, Valmierā, Cēsīs, tuvākajā laikā Jēkabpilī un drīzumā Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī un Ogrē.

Attīstība notiek ik gadu ar treneru un pedagogu iniciatīvām, ar pašvaldību, bērnu un vecāku līdzdalību. Arī sporta ārsts no ASV Kārlis Ullis šogad piedalīsies, konsultējot bērnu vecākus par pareizu uzturu.

Jaunums šajā gadā bija pirmā tiešsaistes konference ”Talants. Kā to atrast un attīstīt?” Latvijas treneriem, vecākiem un citiem interesentiem. Tāpat jaunums šajā gadā būs testēšana, ko izstrādājis fizioterapeits, vispārējās fiziskās sagatavotības treneris, Mg.paed. Normunds Vārpa. Ar tās palīdzību varēs ātri noteikt kvalitatīvos un kvantitatīvos rādītājus bērniem.

Uzziņai par programmu:

  • Programma “Atrodi savu sporta veidu”, vadoties pēc  treneru un pedagogu iniciatīvas, radīta 2017.gadā ar mērķi bērniem vecumā no 7 līdz 12 gadiem rast interesi par sportu kopumā un iespēju nodarboties, izmēģināt dažādus sporta veidus un atrast sev piemērotāko
  • Ietver vairāk nekā 10 sporta veidus
  • Katra nodarbība notiek citā sporta veidā
  • Par bērna labsajūtu rūpējas atbalsta personāls
  • Nodarbības vada attiecīgā sporta veida treneri
  • Programmas ilgums – viens mācību gads
  • Absolvējot programmu, bērni saņem apliecinājumu par piemērotāko sporta veidu

Kā pēc pirmā mācību gada noslēguma sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis: ”Ne katram ir jākļūst par profesionālu sportistu vai olimpieti, taču ir labi izvirzīt mērķus un tiekties uz tiem! Galvenais, lai mūsdienu tehnoloģiju laikmetā cilvēks neaizmirstu par savu ķermeņa fizisko attīstību,” uzrunā teica ministrs.

Informāciju sagatavoja:

Kaspars Čerņavskis,

Programmas "Atrodi savu sporta veidu” vadītājs