A A A

Valmierā bērniem un jauniešiem plašas sporta iespējas 

Drukāt
27.08.2020

Ikdienas paradumu veidošana sākas jau bērnībā un nostiprinās pusaudža gados. Lai bērniem un jauniešiem Valmierā nodrošinātu plašas sporta iespējas, veicinātu veselības uzlabošanu, veidotu kvalitatīvu sporta izglītības programmu klāstu un liktu pamatus jaunajiem sporta talantiem, Valmieras pilsētas pašvaldības iestādē “Valmieras Bērnu sporta skola” (VBSS) ik gadu tiek īstenotas gan interešu, gan profesionālās ievirzes izglītības programmas.

 

 

Ir sākusies uzņemšana profesionālās ievirzes izglītības sporta programmās – badmintons, basketbols, BMX riteņbraukšana, florbols, futbols, hokejs, orientēšanās sports, peldēšana, vieglatlētika –, kā arī interešu izglītības sporta programmās – airēšanas slaloms, daiļslidošana, triatlons, sports bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Plašāka informācija skolas mājaslapā vbss.valmiera.lv.

Valmieras pilsētas pašvaldība, atbalstot vecākus, lai bērnam ir iespēja trenēties tajā sporta veidā, kas viņu interesē, kā arī infrastruktūras uzlabošanai katru gadu novirza līdzekļus sporta piedāvājuma kvalitātes un daudzveidības veicināšanai. Tas notiek, pamatojoties Valmieras pilsētas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā (2015.–2030.gadam) noteiktajos mērķos, tostarp veicināt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu. Tādējādi nodrošinot arī to, ka sporta veidu piedāvājums Valmierā ir ļoti plašs ne tikai, lai būtu iespēja kļūt par augsta līmeņa profesionāli, bet arī lai attīstītu vispārējo sagatavotību un rūpētos par ikviena veselību, aicinot atrast savu sporta veidu gan topošajiem profesionāļiem, gan entuziastiem. Darbs turpinās infrastruktūras sakārtošanā un izveidē, kā arī atbalstot vietējās sporta organizācijas.

 

Grafikā attēlota informācija par 2018./2019. mācību gadu. Izmaksas uz vienu audzēkni attiecīgajā sporta veidā ir mainīgas, ņemot vērā audzēkņu skaita izmaiņas, kas iespējamas arī mācību gada ietvaros, izmaiņas sporta zāļu īres cenās u.c. Mācības noteiktos sporta veidos izmaksā vairāk, jo tiem nepieciešama īpaša infrastruktūra un/vai ekipējums, kā arī nepieciešamais finansējums mainās, ņemot vērā attiecīgā sporta veida sacensību un mācību-treniņu nometņu skaitu gadā.