A A A

Valmiera – starta atspēriens starptautiskiem sasniegumiem un karjerai 

Drukāt
18.08.2020

Piekto gadu Valmieras Bērnu sporta skolas (VBSS) paspārnē darbojas viens no Latvijā izveidotajiem Augstas klases sportistu sagatavošanas centriem (AKSSC). Centra mērķis ir sagatavot starptautiski konkurētspējīgus augstas klases sportistus olimpiskajos sporta veidos, lai nodrošinātu izcilus sasniegumus sportā ilgtermiņā. Valmierā tie ir trīs sporta veidu pārstāvji: BMX sportisti, vieglatlēti un peldētāji, kuri līdz šim uzrādījuši augstvērtīgus rezultātus gan Latvijā, gan starptautiskajās arēnās. Viens no viņiem – peldētājs Kristofers Dāgs Breģis.

 

 

 

Kristofers VBSS peldēšanas nodaļā trenējas kopš 2011.gada, bet 2016.gada septembrī tika iekļauts AKSSC sastāvā. Savā sportista karjerā līdz šim aizsniedzies līdz vairākiem Latvijas čempiona tituliem, pierādījis sevi Baltijas mērogā, 2017.gadā Latvijas Jaunatnes olimpiādē izcīnījis 5 medaļas, bet pērnajā sezonā kopā ar vairākiem Valmieras peldētājiem labojis vienu no senākajiem Latvijas rekordiem stafešu peldējumā. Šogad, līdzīgi kā citiem vidusskolas absolventiem, arī Kristoferam bija jāpieņem lēmums par turpmākajām dzīves gaitām, arī sportista karjeru. Jau tuvākajās dienās peldētājs uzsāks jaunu dzīves posmu, turpinot sportista gaitas Amerikā.

Sporta skolā trenējies no agra vecuma, šobrīd esi kļuvis par augstas klases sportistu. Kas Tavā sportista karjeras laikā ir bijis stūrakmens, lai no bērna kājas trenētos peldēšanā un sasniegtu augstvērtīgus rezultātus? Vai sevi redzēji starp vadošajiem peldētājiem Valmierā un sapņoji par augstvērtīgiem rezultātiem?

Kad sāku trenēties sporta skolā, nedomāju par jebkādiem rezultātiem. Man peldēšana agrā vecumā bija tikai viena no nodarbēm, kur likt enerģiju, jo nekad neesmu varējis nosēdēt mājās un neko nedarīt. Kad kļuvu vecāks un sāka parādīties rezultāti, sāku arī salīdzināt sevi Latvijas līmenī. Vienmēr gribējās būt pašam ātrākajam un labākajam. Apzinājos, ka ar smagu darbu es varu kļūt par tādu. Valmierā vienmēr ir bijusi laba konkurence treniņos, tikko sākot trenēties bija patīkami peldēt līdzi labākajiem.

Kā vērtē sadarbību ar treneri?

Mana trenere Inta Andrejānova jau no bērnības mani ir dzinusi uz priekšu ar nopietno attieksmi pret treniņiem. Kad tikko sāku trenēties peldēšanā, dažkārt bija ļoti grūti saņemties un atnākt uz treniņu. Vienmēr bija draugi, kuri sauca ārā. Jāpateicas trenerei, kura no paša sākuma spēja virzīt manī pareizo attieksmi pret to, ko es daru. Ne tikai sportā, bet arī ārpus tā. Liels ieguldījums ir ne tikai trenerei Intai, bet visiem Valmieras peldbaseina treneriem, kuri atsevišķos brīžos pasaka ko labu - tas dod papildu motivāciju. Mana sadarbība ar treneri vienmēr ir bijusi laba, es vienmēr esmu sapratis to, ko no manis prasa, un kopā spējam izvirzīt mērķus, kuri sezonas laikā ir jāsasniedz.

Treniņus esi aizvadījis gan vecajā skolas peldbaseinā, gan arī jaunajā Valmieras peldbaseinā. Ko vari pateikt par treniņu apstākļiem? Kā vērtē kā sportists, kurš bijis dažādās sporta bāzēs, mūsu sporta infrastruktūru?

Kad Valmierā oficiāli uzsāka jaunā peldbaseina celtniecību, visi Valmieras peldētāji, ne tikai es, nevarēja sagaidīt, kad to atvērs. Skolas peldbaseins bija savu laiku nokalpojis, un, redzot Latvijā, kā trenējās citu sporta skolu sportisti, vēlējos pēc iespējas ātrāk trenēties jaunos apstākļos. Protams, skolas baseins manā galvā palicis kā vieta ar labām atmiņām, ar nopeldētiem daudz kilometriem un vietu, kur sāku savas sportista gaitas. Ir patīkami redzēt, cik strauji attīstās infrastruktūra Valmierā un cik draudzīga vide šeit ir kļuvusi tieši sportistiem. Nebaidos teikt, ka Valmiera ir viena no valsts labākajām pilsētām, kur veidot savu sportista karjeru. 

Ko Tev nozīmēja tikt iekļautam Augstas klases sportistu sagatavošanas centrā?

Kad mani iekļāva AKSSC, man bija patīkami apzināties, ka manu ieguldīto darbu novērtē. Tas, kādas iespējas šis projekts sniedz, ir lieliski. Bija iespēja aizbraukt uz nometnēm, sacensībām, kas man deva papildu pieredzi starptautiskā arēnā. Pašā sākumā, kad iekļuvu centrā, man tas bija liels gandarījums un deva papildu motivāciju trenēties, turpināt iesākto. Tas man bija viens no atspēriena punktiem, kāpēc mani rezultāti tik ātri sāka kāpt uz augšu. Attieksme kļuva nopietnāka, un nebija vairs brīžu, kad negribējās nākt uz treniņiem.

Kādi ir Tavi turpmākie mērķi? Kas Tevi sagaida turpmāk kā jauno peldētāju?

Savu sportista karjeru esmu izvēlējies turpināt Amerikā. Tuvojoties vidusskolas beigām, sāku domāt, ko darīt tālāk, viennozīmīgi vēlējos turpināt sportot, bet to būtu ļoti grūti apvienot ar studijām Latvijā, tāpēc man radās iespēja doties uz Ameriku, kur peldēšana ir citā līmenī. Tur peldēšanu būs arī vieglāk apvienot ar skolu. Nākamo sezonu sākšu University of Findlay, kur saskatu sevi turpmākos 4 gadus. Šis būs vēl viens svarīgs cikls manā karjerā, un sagaidu no sevis maksimumu, jo turpināt karjeru jaunā kontinentā, ar jauniem cilvēkiem sev apkārt būs liels izaicinājums. Es ticu, ka tas man dos vēl lielāku motivāciju turpināt iesākto, parādīt, ko spēju.

Ko paņemsi līdzi uz Ameriku, ko esi ieguvis šeit, Valmierā un Valmieras Bērnu sporta skolā?

Dodoties uz Ameriku, es no Valmieras ņemšu līdzi lielisko enerģiju un atmiņas, ko deva cilvēki man apkārt. Ļoti liels darbs ir ieguldīts šeit, Valmierā, tāpēc Amerikā man noderēs šeit iemācītās darba spējas un attieksme pret darbu. Atmiņā vienmēr paliks jautrie komandas biedri, kuri grūtos brīžos atbalstīja un neļāva padoties. Lielisks laiks šeit ir piedzīvots, kas noteikti ir viens no maniem dzīves visspilgtākajiem brīžiem.

Tavi spilgtākie momenti līdzšinējā karjerā, ar kuriem pats lepojies un esi visvairāk apmierināts?

Manā karjerā ir bijuši dažādi svarīgi momenti. Atmiņā vienmēr paliks 2017.gada Jaunatnes olimpiāde, kurā, nevienam negaidot, spēju uzrādīt lieliskus rezultātus un tikt pie 5 medaļām. Tieši šīs sacensības manī radīja pārliecību, ka es varu cīnīties ar sportistiem Latvijas līmenī. Pēc Jaunatnes olimpiādes mani rezultāti ir gājuši tikai uz augšu. Momenti karjerā ir bijuši daudz un dažādi, bet, neskatoties uz to, ka peldēšana ir individuāls sporta veids, atmiņā ir palicis pagājušā gada Latvijas čempionāts Valmierā, kurā ar lielu pārliecību stafetes peldējumā ar komandu spējām labot vienu no senākajiem Latvijas rekordiem. Sajūtas tajā brīdī bija neaprakstāmas. Runājot par šo rekordu, es ticu, ka to varam labot vēlreiz.

Novēlam veiksmi Kristoferam turpmākajā dzīves posmā! Lai iegūtās zināšanas un prasmes kalpo par pamatu jaunu mērķu sasniegšanā. Vēlam izaugsmi un vēl augstākus sasniegumus, atgriezties Valmierā un būt par iedvesmojošu personību jaunajiem peldētājiem!

Infomāciju sagatavoja:

Valmieras Bērnu sporta skola