A A A

Sveikti Valmieras sporta laureāti 2019 

Drukāt
13.12.2019

Sakot paldies par ieguldīto darbu, enerģiju, pavadītajām stundām treniņos, fizisko un emocionālo izturību, mērķtiecību, sasniegtajiem augstajiem rezultātiem un Valmieras vārda spodrināšanu Latvijā un pasaulē, piektdien,13. decembrī godināti Valmieras sporta laureāti 2019 – sportisti, viņu treneri un sporta entuziasti, kuri 2019. gadā uzrādījuši augstvērtīgu sniegumu, pārstāvējuši Latviju un Valmieru starptautiska mēroga sacensībās.

 

“Sports vieno cilvēkus. Dažādu paaudžu, profesionālās darbības jomu un sportiskās pieredzes cilvēki ir vienoti, atbalstot savējos sportā. Tā ir liela vara, kas iedvesmo un rada emocijas, tādēļ sports neatstāj vienaldzīgus. Paldies ikvienam sporta trenerim un sportistam, kurš iegulda sevi visu, kurš nenogurstoši trenējas, cīnās, pārspēj sevi un savus sāncenšus, brīžam piedzīvo neveiksmes, bet neapstājas un tiecas uz arvien jaunām virsotnēm, lai vēlreiz apliecinātu Valmieras kā sporta galvaspilsētas godam pelnīto nosaukumu un sniegtu mums emocijām pilnu līdzi jušanas prieku,” sveicot sportistus, uzsvēra Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Ikgadējā sporta laureātu godināšanas pasākumā medaļas, goda raksti un piemiņas veltes tika pasniegtas kopumā 49 pieaugušajiem un junioriem, 40 veterāniem, astoņām sporta komandām un 13 treneriem, kuri 2019.gadā kļuvuši par Latvijas čempioniem vai uzrādījuši teicamus rezultātus starptautiska līmeņa sacensībās, pārstāvot Latviju un Valmieru.

Īpašie apbalvojumi “Par sasniegumiem sportā 2019.gadā” tika pasniegts piecās nominācijās – “Gada sportists”, “Gada treneris”, “Gada uzlecošā zvaigzne”, “Gada sporta veids”, kā arī apbalvojums “Par mūža ieguldījumu sportā”. 

Par Valmieras Gada sportistu šogad atzīts basketbolists Jānis Kaufmanis, kurš bijis arī otrs rezultatīvākais spēlētājs 2018./2019. gada sezonā Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā. Par Valmiera Glass ViA futbola komandas aizvešanu līdz ceturtajai vietai Latvijas futbola virslīgā apbalvojumu “Gada treneris” saņēma Tamaz Pertia. Titulu “Uzlecošā zvaigzne” izpelnījies jaunais un daudzsološais sportists Helvijs Babris, kurš augstus panākumus guvis vienlaikus divos sporta veidos – izcīnījis otro vietu Eiropas čempionātā U23 bobslejā divniekiem, kā arī devīto vietu Pasaules kausa posmā BMX riteņbraukšanā. Par 2019. gada sporta veidu šogad viennozīmīgi atzīts futbols, par ko balva tika pasniegta Valmiera Glass ViA futbola komandai, kas, rādot īpaši labu sniegumu, šogad Latvijas futbola virslīgā izcīnīja ceturto vietu, atkal no jauna apliecinot futbola popularitāti Valmierā.

Kā ik gadu, pasākumā tika godināts arī sporta entuziasts, kurš ieguldījis daudz sviedru, pūļu un enerģijas, lai veicinātu sporta attīstību Valmierā, iedvesmotu un motivētu jaunos sportistus – rakstītu sporta vēsturi un veidotu sporta nākotni. Apbalvojumu par mūža ieguldījumu sportā saņēma badmintona treneris ar vairāk nekā 30 gadu darba pieredzi, sporta nodarbību un sacensību organizators, pedagogs, bijušais Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas direktors un joprojām aktīvs badmintonists Uldis Ābeltiņš.

Plašāk ar apbalvojuma “Mūža ieguldījums sportā 2019” saņēmēju iespējams iepazīties VIDEO.

FOTOGALERIJA