Aicinām piedalīties Jānim Daliņam veltītā skrējienā

29.10.2019

Tas notika 1927.gada vasarā, kad kautrīgais 23 gadus vecais Jānis atnāca līdzi draugiem uz Limbažu ielas stadionu skatīties soļošanas sacensības. Skatītāji gaidīja aizraujošu cīņu, jo starp dalībniekiem bija arī Latvijas čempions valmierietis Alfrēds Dūrēns (arī Dūrens). Nejaušas sakritības dēļ ceturtais sportists neieradās. Draugi, zinādami, ka Jānis nedaudz trenējas soļošanā, pierunāja viņu startēt, lai sacensības nav jāatceļ. Kādu brīdi vēlāk tika piedzīvots, iespējams, lielākais pārsteigums stadiona vēsturē. Jānis apsteidza Latvijas čempionu. Piecus gadus vēlāk Jānis Daliņš Latvijai izcīnīja pirmo olimpisko medaļu.

 

Šogad izcilajam soļotājam Jānim Daliņam – 115.gadadiena. Jau par tradīciju kļuvis piemiņas skrējiens, kurā aicināts piedalīties ikviens interesents. Starts 2.novembrī plkst.11.00 pēc atceres brīža pie Jānim Daliņam veltītā pieminekļa (Jāņa Daliņa ielā 2).

Skrējiena distance vedīs no stadiona līdz Jāņa Daliņa mājām Valmieras pagastā un pēc tam uz sportista dzimtajām mājām Brenguļos. Apmēram desmit kilometrus ikviens aicināts mērot sev piemērotā tempā. Draudzīgā skrējiena noslēgumā – sarunas un gards cienasts.

Piemiņas skrējienu jau piekto gadu rīko Valmieras Vieglatlētikas klubs ar Beverīnas novada pašvaldības un Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu.

Foto: Jānis Līgats

 

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.