Valmieras frisbijisti iesāk jauno telpu frisbija sezonu

22.10.2019

Ar pārbaudes turnīru Ogrē šī gada 19. oktobrī Valmieras frisbijisti iesākuši 2019./2020. gada telpu frisbija sezonu. Savus šī gada spēlētāju sastāvus pārbaudes spēlēs izmēģināja gan Valmieras sieviešu, gan vīriešu komandas. Sieviešu divīzījā sacentās sešas komandas, savukārt, vīriešu – deviņas. Pārbaudes turnīra mērķis bija palīdzēt Latvijas komandām iespēlēties telpu frisbijā pirms gaidāmās sezonas, kā arī sagatavoties starptautiskajam turnīram “Rīgas Rudens 2019”.

 

Valmieras sieviešu komanda kopumā aizvadīja četras spēles, no kurām vienā spēja gūt uzvaru (pār Inčukalna “Wildcats”). Tomēr svarīgākais meitenēm bija sajust spēles garšu un saspēlēties. Tāpat vairumam meiteņu bija jāiejūtas komandas līderu lomās, jo vienīgā spēlētāja no pagājušās telpu sezonas līderēm, kura startēja šajā turnīrā, bija Dace Careva. “Tā bija lieliska iespēja katrai no meitenēm daudz spēlēt ar disku un pašām veidot punktu gūšanas epizodes, kas ne tik bieži izdodas regulārajā sezonā,” tā komandas spēlētāja Kristiāna Buldure.

2019./2020. gada telpu sezonas provizoriskais Valmieras sieviešu komandas sastāvs: Alise Razminoviča, Amanda Dārta Kakse, Dace Careva, Elizabete Alīna Krastiņa, Helēna Dreimane, Krista Līcīte, Kristiāna Buldure, Santa Kazaka, Undīne Vektere un Zane Kraukle.

Vamieras vīriešu komanda aizvadīja četras spēles, kur spēja gūt divas uzvaras (pār  “Ultimate Decision” un “Sirocco” no Rīgas). “Mūsu komandā bija nelielas sastāva izmaiņas, salīdzinot ar pagājušo gadu, kas lika izmēģināt dažādas uzbrukumu variācijas, kā arī pārbaudīt kā komandā iekļausies Toms Biernis un Kārlis Jākabsons, kuri pagājušajā telpu sezonā spēlēja Valmieras 2. komandā. Kopumā sniegums pārbaudes turnīrā nebija labs, bet tas deva atskaites punktu sekojošai telpu sezonai un iezīmēja daudzas lietas, pie kurām ir jāpiestrādā līdz startam turnīrā “Rīgas Rudens”,” tā komandas spēlētāji Toms Šilde un Kārlis Kozulāns.

2019./2020. gada telpu sezonas provizoriskais Valmieras vīriešu komandas sastāvs (gala sastāvs tiks paziņots līdz “Latvijas frisbija līgas 2019/2020” spēlētāju pieteikuma termiņa beigām): Toms Šilde, Pēteris Murīss, Toms Biernis, Kārlis Kozulāns, Kārlis Jākabsons, Emīls Spunģis, Gints Mucenieks, Andrejs Jēgers, Ritvars Carevs, Roberts Razminovičs, Rūdolfs Bērziņš un Artūrs Grīnofs.

Aizvadītajā telpu sezonā Valmieru vīriešu divīzijā pārstāvēja divas komandas. Uz doto brīdi puiši vēl komplektē komandas, bet pastāv pamatotas cerības, ka arī šogad valmierieši varētu izveidot divas komandas. Tas tiks nolemts tuvāko nedēļu laikā.

Telpu sezonas plāni

Pirmais turnīrs gaidāms jau šajā nedēļas nogalē (26. un 27. oktobrī) Ogrē, kur Valmieras jauktā komanda cīnīsies par pirmo Latvijas telpu frisbija čempionu titulu jauktajā grupā.

Ar nedēļas pārtraukumu 9. un 10. novembrī Valmieras sieviešu un vīriešu pirmā komanda piedalīsies starptautiskajā frisbija turnīrā “Rīgas Rudens 2019”, kurš norisināsies Ogrē un Lielvārdē. Par uzvarētāju titulu cīnīsies 15 sieviešu un 24 vīriešu komandas.

No šī gada decembra līdz 2020. gada februārim norisināsies “Latvijas frisbija līga 2019/2020” ar noslēguma notikumu “Latvijas frisbija čempionātu telpās 2020”, kur savu pērnā gada čempionu titulu centīsies nosargāt valmierietes, kā arī par iespējami augstāku vietu cīnīsies Valmieras vīriešu komanda.

Līdz ar pagājušās telpu sezonas uzvarētāju titulu iegūšanu, Valmieras sievietes ir nodrošinājušas sev iespēju piedalīties pirmajā Eiropas klubu frisbija čempionātā telpās, kurš norisināsies Dānijas pilsētā Herningā no 2020. gada 30. janvāra līdz 2. februārim. Šis ir viens no pēdējā laika lielākajiem telpu frisbija notikumiem, un valmierietes ir gatavas parādīt savu labāko sniegumu.