Valmierā mācās Eiropas triatlona treneri

26.07.2019

Valmierā norisinās 1.līmeņa Eiropas triatlona treneru apmācības. Tās rīko Latvijas Triatlona federācija sadarbībā ar Eiropas Triatlona savienību (ETU).  Apmācības Latvijā tiek organizētas pirmo reizi.

 

Kursanti apgūst gan teoriju visos trīs triatlona sporta veidos – peldēšanā, riteņbraukšanā un skriešanā,  sporta veidu maiņu zonām, kā arī  Vidzemes Olimpiskajā centrā notiek praktiskas nodarbības.

Kursus vada divi galvenie treneri no Spānijas un Horvātijas 15 dalībniekiem no dažādām Eiropas valstīm – Spānijas, Horvātijas, Igaunijas, Serbijas, Gruzijas, Rumānijas, Kipras, arī pieci triatlona treneri no Latvijas. Apmācībās piedalās arī valmierietis Jānis Melbārdis.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks viesus iepazīstināja ar informāciju par pilsētu un Valmieras peldbaseinu. Kursu organizatori atzina, ka Valmierā ir lieliska infrastruktūra triatlona apmācību, treniņnometņu un sacensību organizēšanai.

Valmieras Bērnu sporta skolā triatlons ir jaunākā interešu izglītības programma, kas ļauj secināt, ka šim sporta veidam ir attīstības potenciāls