A A A

"Valmieras HK/BSS/ViA” kapitulē līgas līdervienībai HK "Dinaburga” 

Drukāt
22.01.2019

Svētdienas, 19.janvāra, pēcpusdienā trešo reizi sezonā uz laukuma tikās "Valmieras HK/BSS/ViA" un HK "Dinaburga" vienības. Līdz šim abas komandas savstarpējos mačos bija izcīnījušas pa uzvarai, pēc aizvadītā mača uzvaras svara kausiem nosliecoties Daugavpils hokejistu pusē. Spēle noslēdzās ar rezultātu 2:4, valmieriešiem atzīstot viesu pārākumu. 

 

 

 

Vārtus Valmieras kluba labā guva Pauls Krūmiņš un Augusts Veidenbaums.

Pirmais periods sanākušajiem ļāva baudīt labu hokeju. Spēle lielākoties ritēja pie abu komandu vārtiem, radot vairākas bīstamas situācijas. Kā pirmie rezultātu atklāja viesi, spēles 9.minūtē liekot kapitulēt vārtus sargājošajam Markusam Žukovskim (0:1). Atbilde no valmieriešiem nebija jāgaida ilgi - trīs minūtes vēlāk, raidot ripu starp vārtsarga kājsargiem, rezultātu izlīdzināja Pauls Krūmiņš (1:1).

Arī otrā perioda pirmajā pusē Valmieras spēlētāji rādīja cīņassparu un gatavību uzvarēt šajā mačā, taču viņu pārliecību apstādināja HK "Dinaburga" gūtie vārti. Pirmie no tiem tika gūti vairākumā, kad uz noraidīto spēlētāju soliņa sodu izcieta Jēkabs Birzulis (1:2), bet otrie, spēlējot pilnā sastāvā (1:3). Spēles vidusdaļā spēle 4 pret 4 izrādījās veiksmīga mājiniekiem - pie Daugavpils spēlētāju vārtiem cīņas karstumā ripu vārtos raidīja Augusts Veidenbaums, samazinot starpību uz tablo līdz vieniem vārtiem (2:3).

Trešais periods valmieriešu spēlē nesa jaunas, taču nevēlamas vēsmas, kas nepalīdzēja gūt pārsvaru uz tablo un laukumā. Spēle nevedās kā plānots, un lielāko perioda daļu nācās aizvadīt savā aizsardzības zonā, atvairot pretinieku metienus. Jāuzteic aizsargu un vārtsarga Žukovska teicamā darbība, kas ļāva noturēt vārtus neieņemtus līdz 43.minūtei, kad trešos vārtus spēlē guva Daugavpils komandas spēlētājs Barkovskis, dubultojot pārsvaru (2:4).

Pēcspēles komentāru sniedza vārstargs Markuss Žukovskis, kurš atzina, ka spēlē visgrūtāk bija izturēt skaitliskos mazākumus: "Lai arī šoreiz noraidījumu bija mazāk, tie jebkurā gadījumā paņēma spēkus gan no manis, gan pārējiem čaļiem. Sākums bija grūts, bet lūzuma punkts varētu būt divi zaudētie vārti otrajā periodā, kas nelika salūzt mums, bet salauza pašu spēles gaitu. Ar cīņu un pašaizliedzību arī šodien viss bija kārtībā, bet paviršas kļūdas mums atnesa nevēlamus golus, pie pašas hokeja spēles mums ir jāpiestrādā. Man patīk, kā džeki cīnās, man būtu jāatvaira uz pusi vairāk metienu, ja viņi tos nebloķētu."

Par savu spēli vārtsargs ir kritisks, sakot, ka vienmēr var labāk, arī šajā spēlē, kad darba nebija tik daudz. Žukovskis uzskata, ka šādā mačā četri ielaisti vārti ir daudz, un situācijās, ja nākas zaudēt, viņš, protams, nav apmierināts ar savu personīgo sniegumu.

Jautāts par to, ko uz priekšdienām komanda paņems no šīs spēles, M. Žukovskis apgalvo, ka tā esot pārliecība: "Mēs varam spēlēt ar jebkuru komandu, pastāv liela iespēja uzvarēt, bet, protams, var tikt piedzīvots arī zaudējums. Jāieliek pašiem galvās sajūta, ka varam cīnīties, varam iemest daudz golus, un, ja labi nospēlējam, viss būs kārtībā."

Nākamo spēli "Valmieras HK/BSS/ViA" aizvadīs svētdien, 27.janvārī , kad vēju pilsētā spēkosies ar "Liepājas SSS" hokejistiem. Spēles sākums plkst.17.45. Spēles gaitai seko šeit.

Valmieras HK/BSS/ViA - HK Dinaburga 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Vārti: 08:25 Barkovskis (Tretjakovs) 0:1, 11:49 Krūmiņš (Rava) 1:1, 22:41 Tretjakovs (Kuzmenkovs, Barkovskis) 1:2, 27:08 Barkovskis (Kuzmenkovs) 1:3, 31:30 Veidenbaums (Krūmiņš, Jakovļevs) 2:3, 42:10 Barkovskis (Kuzmenkovs, Vasiļjevs) 2:4.
Vārtsargi: Markuss Žukovskis - Jegors Loginovs

Foto: Emīls Višķers

Informāciju sagatavoja:

Edīte Mežciema