A A A

Jauno gadu “Valmiera Glass/ViA” uzsāks pret jau vienreiz pieveikto “Jēkabpili” 

Drukāt
02.01.2019

Sestdien, 5. janvārī, pulksten 18:00, “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” aizvadīs pirmo spēli kalendārajā gadā, izbraukumā tiekoties ar “Jēkabpils/SMScredit.lv” basketbolistiem.

 

Latvijas – Igaunijas līgas regulārās sezonas pirmajā aplī Roberta Zeiles trenētie valmierieši 14 aizvadītās spēlēs izcīnīja trīs panākumus. Savukārt serbu trenera Marko Zarkoviča vadītajiem jēkabpiliešiem tik labi neveicās, piedzīvojot sakāves visās pirmā apļa cīņās, kas Zemgales komandai liek ierindoties pēdējā pozīcijā turnīra tabulā. Arī Vidzemes komanda sezonas laikā noslīdējusi turnīra tabulā līdz 14. vietai, taču pārāk tālu nav arī desmitā pozīcija, līdz kurai valmieriešiem pietrūkst divi panākumi.

“Valmiera Glass ViA” un “Jēkabpils” komandu pirmā cīņa norisinājās 7. novembrī Vidzemes Olimpiskajā centrā, kur mača liktenis izšķīrās ar spēles pēdējo metienu. Mača gaitā vairākkārt mainījās spēles vadība, bet izšķirošais vārds piederēja Edmundam Elksnim, kurš caurgājienā akrobātiski guva divus punktus un izrāva valmieriešiem panākumu ar 84:82. Spēles galvenais varonis Elksnis izcēlās ar 18 punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm, savukārt valmieriešu līderis Jānis Kaufmanis sakrāja 24 punktus un sešas rezultatīvas piespēles. Jēkabpiliešiem ar 26 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Verners Kohs, bet veterāna Jurija Aleksejeva rēķinā 20 punkti un 14 izcīnītas bumbas.

Līdzīgas tendences vērojamas arī kopējā spēlētāju statistikā. Jānis Kaufmanis ir savas komandas rezultatīvākais spēlētājs ar pirmajā aplī vidēji spēlē gūtu 20,1 punktu, kas valmierieti ierindo piektajā vietā starp līgas labākajiem punktu guvējiem. Tikmēr Elkšņa vidējie statistikas rādītāji sasniedz 12,6 punktus spēlē.

“Jēkabpils” rindās Verners Kohs vidēji gūst 19,9 punktus, kas uzbrucēju ierindo līgas rezultatīvāko spēlētāju topā uzreiz aiz Kaufmaņa. Savukārt pieredzējušais Jurijs Aleksejevs šosezon sakrājis “double-double” rādītājus ar 16,4 punktiem un 10,2 atlēkušajām bumbām.

Valmieriešu pirmo spēli 2019. gadā no Jēkabpils sporta nama, pulksten 18:00, varēs vērot “Delfi TV” pārraidē.

Informāciju sagatavoja:
Emīls Ozerinskis