A A A

Airēšanas slaloma Valmieras viesi svin pilsētas svētkus un svin uzvaras sacensībās 

Drukāt
31.07.2018

Pilsētas svētkos “Valmiera virmo” sestdien, 28.jūlijā norisinājās nu jau par tradicionālām kļuvušās sacensības paralēlajā airēšanas slalomā “Valmiera viļņo”. Baltijas valstīs vienīgās šāda veida sacīkstes pulcēja, saprotams, valmieriešus, bet visvairāk viesus, kuri arī izcīnīja Latvijas kontūras ar Valmieras simboliku 1.vietas medaļas visu laivu klašu absolūtajos vērtējumos.

 

Trešo gadu pēc kārtas Baltijas valstu airēšanas slalomisti ieradās uz svētkiem Valmierā, lai svinētu mūsu pilsētas gadadienu un strūklakas fonā sacenstos labiekārtotās un gleznainās Dzirnavu ezeriņa promenādes ūdeņos. Vispirms kvalifikācijas braucienos tika noskaidroti četru laivu klašu ātrākie dalībnieki, kuri turpināja startus pašu airētāju un skatītāju "saldajā ēdienā" - paralēlajos sprintos. Aci pret aci cīņās, ceļot viļņus Valmieras centrā, veiksmīgāki, kas, jāatzīst ir arī stipri likumsakarīgi, bija gludā ūdenī ikdienas treniņus aizvadošo komandu airēšanas slalomisti.

Pārstāvētākajā K1 laivu klasē vīriešiem sensacionāli triumfēja Latvijas vadošais juniors, Liepājas sporta kluba “Atvars” airēšanas slalomists Ivo Kurvins. Arī K1 laivu klasē sievietēm, kā jūras, tā paralēli traucošās konkurentes viļņi, bija sabiedrotie nevis traucēklis vēju pilsētas pārstāvei Annijai Glezerei. C1 laivu klasē vīriešiem zelta sniegumu nodemonstrēja Bērnu un jaunatnes sporta skolas “Rīdzene” līderis Gļebs Voroņko, savukārt C1 laivu klasē sievietēm iepriekšējā gadā iekaroto Valmieras pjedestāla virsotni aizstāvēja Juta Murziņa no Ādažu airēšanas kluba.

Sacensību organizators airēšanas slaloma klubs VSA-VALMIERA pateicas par atbalstu Valmieras pilsētas pašvaldībai, restorānam “Rātes vārti”, kafejnīcai “Bastions”, SIA “Naukšēni”, SIA “Baltijas Suvenīri” un Vidzemes Olimpiskajam centram un rūpēsies, lai vēlējums Valmieras pilsētas svētkos "Dzirnavu ezeriņam viļņoties" piepildītos arī nākamgad.

 

FOTO:
Kaspars Pakers
Fotoattēlā:
“Valmiera viļņo” K1 laivu klases uzvarētāji Ivo Kurvins un Annija Glezere.
 
VSA-VALMIERA
Kaspars Pakers
26594761