A A A

Pasaules čempionātā BMX augsto ceturto vietu izcīna Līva Lizete Glāzere 

Drukāt
14.06.2018

Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku ir aizvadītas gada nozīmīgākās sacensībās - pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā, kurš norisinājās no 5.-9.jūnijam. No mūsu valsts braucējiem dažādās vecuma un meistarības grupās startēja kopumā 81 sportists, to vidū 12 BMX kluba „Tālava” sportisti ar pavadošo sastāvu un  treneri Olafu Lakuču.

 

Patīkamos laika apstākļos Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku esošajā BMX trasē par godalgām pasaules čempionātā BMX cīņu  sekmīgi noslēguši 12 BMX kluba „Tālava”  sportisti. Līvai Lizetei Glāzerei augstā ceturtā vieta.

Sacensību pirmajā dienā par godalgām cīnījās tikai krūzeru grupu braucēji. To vidū tālavieši  Roberts Treimanis un Jānis Treimanis sacensības noslēdza pēc priekšbraucienu kārtas.

Otrā sacensību dienā par godalgām sacentās jaunāko grupu braucēji līdz 12 gadu vecumam. No G8 meiteņu grupas pasaules čempionātā BMX debitēja un augsto devīto vietu izcīnīja Sofija Keita Krūmiņa. G10 meiteņu grupā startēja divas  BMX kluba „Tālava” sportististes: Adelīna Kārkliņa visus priekšbraucienus aizvadīja trešajā pozīcijā, kas ļāva iekļūt  pusfinālā. Pusfināla braucienā Kārkliņa finišēja sestajā pozīcijā un Madara Kate Treimane sacensības noslēdza pēc priekšbraucienu kārtas. B7 konkurencē Toms Višņevskis  pusfināla braucienā izvērtējot fotofiniša attēlus finišēja piektajā pozīcijā, kas viņam neļāva iekļūt lielajā finālā. Priekšbraucienus sekmīgi izdevās pārvarēt Artūram Robertam Krūmiņam puišu B10 grupā un Ralfam Frīdvaldam B12 grupā, kas ļāva iekļūt ceturtdaļfinālā, bet pēc ceturtdaļfināla brauciena abi valmierieši cīņu noslēdza.

Nākamās sacensības aizvadīja jauniešu un amatieru grupu braucēji. Starp labākajām astoņām braucējām pasaulē G14 meiteņu grupā  kvalificējās  Līva Lizete Glāzere, lielajā finālā tika izcīnīta ceturtā pozīcija, kas ir sportistes līdz šim augstākais sasniegums viņas karjerā, bet  Mārtiņš Emīls Treimanis B14 konkurencē astotdaļfināla braucienā finišēja septītajā pozīcijā.

Baku pilsētā notiekošā pasaules čempionāta sacensības elites un junioru BMX braucēji aizvadīja sestdien. Tajās savu meistarību demonstrēja Olafa Lakuča audzēkņi Edvards Glāzers un Jāni Rinalds Kārkliņš.

Pusfināla braucienā Glāzers finišēja septītajā vietā. Tādējādi sacensības tika noslēgtas starp 14 vadošajiem pasaules junioriem, bet Rinalds Jānis Kārkliņš – cīņu noslēdza pēc priekšbraucieniem.

Jau šīs nedēļas nogalē 16. jūnijā Burtnieku novada  “BMX Tālava” / SCO CENTRS velotrasē turpināsies “SMScredit.lv BMX čempionāts”, kad  notiks seriāla ceturtais posms, bet svētdien norisināsies Burtnieku novada kausa izcīņas sacensības.

Informāciju sagatavoja:
“Tālava/VBSS” pārstāve
Alise Šoka
BMX Tālava
facebook.com