A A A

Noskaidroti Latvijas čempioni airēšanas slalomā 

Drukāt
12.06.2018

Airēšanas slaloma kluba “Vidzemes sporta asociācija - Valmiera” atlēti Ritvars Celmiņš, Toms Karlivāns, Krišs Meļņikonis, Emīls Putniņš un Kaspars Pakers devuši pamatu lepoties, aizvadītajā nedēļas nogalē Valmierā izcīnot Latvijas čempionu titulus gan individuālajā konkurencē, gan komandu braucienos.

 

Šīgada nozīmīgākās valsts sacensības airēšanas slalomā neaprobežojās ar ierasto Baltijas mērogu, jo Kazu krāču trasē devās ne vien Valmierā biežie Lietuvas un Igaunijas viesi, bet arī sportisti no Krievijas un Slovākijas. Svētdien, 10.jūnijā pārstāvētākajā K1 laivu klasē vīriešiem, kā pērn, triumfēja Ritvars Celmiņš, turklāt šajā kategorijā VSA-VALMIERA vadošais atlēts bija vienīgais no mājiniekiem, kas kāpa uz goda pjedestāla. Mielēs par individuālā starta 4.vietu iedzīvojās Toms Karlivāns, jo divas soda sekundes viņam atņēma vicečempiona godu (Vilis Rasimavičs no Lietuvas) un pat bronzu (Samuels Stanovskis no Slovākijas). Piektais Kaspars Pakers, sešinieku noslēdza Krišs Meļņikonis, bet ar starptautisko sacensību pusfināla slieksni apsveicams juniors Ralfs Jurjānis. Pārējie pieaugušo sacīkstēs dalību ņēmušie VSA-VALMIERA jaunieši Ralfs Baldiņš, Pēteris Dambekalns un Mikus Toms Svīķis uzrādīja, attiecīgi, 27., 38. un 57.rezultātu 68 kajakistu konkurencē.

Sensacionāls bija C1 laivu klases vīriešiem fināls. 95,50 sekundes, 95,57 sekundes un 95,95 sekundes - šādus trasē pavadītos laikus pussekundes ietvaros uzrādīja trīs atlēti. Tāpat kā Tomam Karlivānam, vienu vārtu aizskaršana bija liktenīga arī ātrākajam kanoe airēšanas slalomistam Emīlam Putniņam. Viņam šoreiz Latvijas čempionāta sudrabs, augstāk par sevi palaižot Burtnieku novada pārstāvi Krišu Ozolu, bet pārspējot Bērnu un jaunatnes sporta skolas “Rīdzene” audzēkni Stefanu Romanosu. Uz pusfinālu šajā kategorijā otrais aiz strīpas Ralfs Baldiņš.

Sestdien, 9.jūnijā Gaujas Kazu krācēs par 2018.gada Latvijas čempioniem airēšanas slalomā komandu braucienos 3×K1 laivu klasē vīriešiem kļuva VSA-VALMIERA trio Ritvars Celmiņš, Toms Karlivāns un Krišs Meļņikonis. Uzvara 3×C1 laivu klasē vīriešiem Emīlam Putniņam (kopā ar Gļebu Voroņko un Stefanu Romanosu no Rīgas). Latvijas čempionāta airēšanas slalomā sudrabs 3×K1 laivu klasē vīriešiem Kasparam Pakeram (kopā ar slovākiem Samuelu Stanovski un Miroslavu Stanovski) un sudrabs 3×C1 laivu klasē vīriešiem Ralfam Baldiņam (kopā ar liepājnieku Bruno Vēberu un rīdzinieku Jāni Dombrovski). 20 komandu konkurencē augstā 5.vieta 3×K1 laivu klasē vīriešiem, cīņā ar apvienībām ar Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Slovākijas pieaugušajiem atlētiem sastāvā, VSA-VALMIERA junioriem Ralfam Jurjānim, Edgaram Grāvītim un Ralfam Baldiņam.

Vienlaikus ar Latvijas čempionātu aizvadītajā Latvijas Veterānu čempionātā airēšanas slalomā K1 laivu klasē vīriešiem 35+ vecuma grupā uzvara VSA-VALMIERA trenerim Kasparam Pakeram.

Pēdējās desmitgades Latvijas čempioni airēšanas slalomā K1 laivu klasē vīriešiem:

  • 2009.gads Ritvars Celmiņš,
  • 2010.gads Kaspars Pakers,
  • 2011.gads Kaspars Pakers,
  • 2012.gads Ritvars Celmiņš,
  • 2013.gads Kaspars Pakers,
  • 2014.gads Ritvars Celmiņš,
  • 2015.gads Toms Karlivāns,
  • 2016.gads Toms Karlivāns,
  • 2017.gads Ritvars Celmiņš,
  • 2018.gads Ritvars Celmiņš.

FOTO: Jānis Dziļums

Fotoattēlā: Ritvars Celmiņš

Informāciju sagatavoja:
Kaspars Pakers
VSA-VALMIERA
26594761