A A A

Apbalvoti Valmieras sporta laureāti 

Drukāt
08.12.2017

Piektdien, 8.decembrī, Valmieras Kultūras centrā notika jau par tradīciju kļuvusī Valmieras sporta balle. Izvērtējot 2017.gada nozīmīgākos sporta notikumus un Valmieras sportistu sniegumu, tika godināti sporta laureāti un viņu treneri, kuri šajā gadā uzrādījuši augstvērtīgus sportiskos rezultātus un nesuši Valmieras vārdu Latvijā un pasaulē. Tāpat īpašs paldies tika teikts arī sporta veterāniem.

 

Valmieras sporta laureāti tiek īpašā pasākumā godināti jau 11.reizi. Tas ir kā pieturas punkts, kad, izvērtējot gada sporta sasniegumus, Valmieras pilsētas pašvaldība pateicas sportistiem, viņu treneriem, komandām, sporta entuziastiem, sporta notikumu organizatoriem un dalībniekiem par sporta tradīciju kopšanu un attīstīšanu, par cīņas sparu un sportisko sasniegumu kaldināšanu un Valmieras pārstāvēšanu.

“Ne velti Valmierai cauri tek upe Gauja, kas vienmēr bijusi strauja, spēcīga un mērķtiecīga. Tādi ir arī mūsu cilvēki, kas pierāda, ka mēs varam ātrāk, augstāk un spēcīgāk. Mūsu sportisti to apliecina atkal un atkal, piedaloties un gūstot godalgotas vietas nacionālās, Eiropas un pasaules mēroga sacensībās. Esam lepni, ka daudziem Valmiera un pat Latvija asociējas ar šādiem spēcīgiem, izturīgiem, stingras gribas cilvēkiem, kādi ir mūsu sportisti,” godinot sportistus, uzsvēra Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Apbalvojums “Par sasniegumiem sportā 2017.gadā” tika pasniegts piecās nominācijās “Gada sportists”, “Gada treneris” un “Uzlecošā zvaigzne”, kā arī divi apbalvojumi par “Mūža ieguldījumu sportā”. Godalgotie sportisti saņēma īpašas piemiņas veltes, kuras veidojis Edgars Bogdāns.

Apbalvojumu “Mūža ieguldījums sportā” šogad saņēma Antons Senkāns un Māris Valtenbergs.

Antona Senkāna vārds nav svešs basketbola, futbola, rokasbumbas, vieglatlētikas un vairāku citu sporta veidu draugiem. Savas sportiskās karjeras laikā A.Senkāns 17 reizes kļuvis par čempionu dažādos sporta veidos, darbojies arī kā sporta spēļu treneris un tiesnesis. Video par Antonu Senkānu skatāms šeit.

Savukārt Māris Valtenbergs ir airēšanas kustības aizsācējs Valmierā. Viņš nodibinājis pirmo airēšanas sporta klubu un vadījis airēšanas infrastruktūras izbūvi Valmierā. Daudzkārtējs airēšanas čempions Latvijas un starptautiskā mērogā, kā arī treneris augsta līmeņa sportistiem. Video par Māri Valtenbergu skatāms šeit.

Apbalvojums “Gada sportists 2017” tika piešķirts basketbolistam Rolandam Šmitam, kurš nopelnījis “EuroCup” uzlecošās zvaigznes titulu un palīdzējis Latvijas basketbola izlasei nokļūt augstajā 5.vietā Eiropas čempionātā. Šogad sportists noslēdzis līgumu ar vienu no ULEB Eirolīgas klubiem "Barcelona".

“Gada trenera” godā tika sumināts treneris un spēlētājs, īsts florbola fans, florbola kluba “Valmiera” treneris Aigars Belasovs. A.Belasovs ir Valmieras florbola komandas stūrakmens, paraugs jaunajiem un jau pieredzējušajiem spēlētajiem. Viņa vadībā komanda 2016./2017.gada sezonā guvusi vēl nebijušus panākumus – ierindojusies 4.vietā Latvijas florbola virslīgā, kā arī ieguvusi 2.vietu starptautiskajā florbola kausa izcīņā "EuroFlorball Cup 2017".

Savukārt apbalvojumu “Uzlecošā zvaigzne” saņēma 2017.gada junioru Pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējs, junioru Eiropas kausa sudraba medaļas ieguvējs, Latvijas nacionālais BMX riteņbraukšanas junioru čempions, kurš pats saka, ka panākumu atslēga ir smags darbs un neatlaidība, – daudzsološais BMX riteņbraucējs Mikus Dāvids Strazdiņš.

Īpašas piemiņas medaļas un veltes kategorijā “Sportiskie sasniegumi 2017” saņēma: smagatlēti Juta Gargurne, Jānis Anšmits, Jānis Bergholds, Janeks Šelkovskis, Miks Goba, Mārtiņš Krūze, Edgars Jurkāns, Kristers Muhins, Emīls Ogriņš, Ivo Mačs un treneris Artūrs Vazdiķis, airēšanas slalomisti Evita Savickaite, Toms Karlivāns, Ritvars Celmiņš, Krišs Meļņikonis, Emīls Putniņs un Krišs Ozols, orientieriste Līga Valdmane, viņas trenere Inguna Valdmane, hokejista Sandis Zolmanis un triatlonists Jānis Melbārdis, peldētāji Sindija Siliņa, Kristiāna Buka, Eva Rozenfelde, Zelma Mālmane, Uvis Kalniņš un viņu treneri Inta Andrejānova un Vladimirs Širjājevs, BMX sportisti Sandra Aleksējeva, Edžus Treimanis, Rihards Veide un treneris Miks Puķītis, vieglatlēti Linda Ozola, Jolanta Kaupe, Kristīne Strazdīte, Kristīne Deruma, Gunita Šīrante, Artjoms Beršedovs, Arnis Žviriņš, Didzis Siksalietis, Dāvis Oliņš un viņu treneri Raitis Ravinskis un Pēteris Karlivāns, autosportisti Ervins un Justs Grenči, bobslejisti Oskars Ķibermanis un Oskars Melbārdis.

Par sasniegumiem sportā 2017.gadā tika sveikti arī sporta laureāti veterāni: smagatlēti Guntis Apse, Jevgēņijs Katajevs, Andris Pružinskis, Ainārs Leimanis, Aleksandrs Kacēvičs, Aigars Āboltiņš un Boguslovs Demidko, badmintona spēlētāji Ojārs Koziņecs, Aigars Bedrītis, Māris Rinkus, Uģis Melders, Normunds Cercins un Uldis Ābeltiņš, airētāji Kaspars Pakers un Elmārs Pitura, peldētāji Svetlana Kampenusa, Aiva Miķelsone, Iluta Tetere, Laura Siliņa, Anna Mironovska, Mārcis Celmiņš, Jānis Celmiņš, Jānis Ozoliņš, Vidvuds Maculēvičs, Aigars Bergs un Ritvars Bušmanis, vieglatlēti Marta Ādamsone, Laila Ceika, Ilona Apele, Sandra Sprice, Vaira Grigorjeva, Iveta Putniņa, Dzintra Zinkovska, Ilgvars Āboltiņš, Elmārs Gulbis, Egils Šakens, Mareks Antons, Aleksejs Koziņecs, Māris Bemers, Raitis Lērme un vieglatlētu trenere Sandra Kaufmane, riteņbraucēji Heinrihs Kiršblūms, Ivo Lakučs un Ainārs Ķiksis.

Apbalvojumus saņēma arī sporta spēļu komandas: Valmieras badmintona kluba komanda, futbola komanda Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola, basketbola komanda Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola, SK “Spēks” futbola komanda, Valmieras dāmu volejbola komanda 60+, Valmieras kungu volejbola komanda 35+, Valmieras dāmu volejbola komandu 55+, aktīvā dzīvesveida kluba “Savējais” frisbija komanda, florbola klubs “Valmiera” un basketbola komanda Valmiera/ORDO.

Pateicības rakstu par Valmieras vārda spodrināšanu saņēma arī garo distanču skrējēja Elīna Krūkle, kura šogad kā vienīgā Valmieras pārstāve piedalījās skrējiensoļojumā Rīga-Valmiera, iegūstot 4.vietu kopvērtējumā un 2.vietu dāmu konkurencē. Viņa startējusi arī Monblāna skrējienā CCC 101km distancē.

Par kultūras programmu rūpējās mūziķi Emīls Balceris un Marats Ogļezņevs, kā arī mūsdienu deju grupa “Baltā”. Pasākumu vadīja sporta žurnālists Uģis Joksts, bet ballē klātesošos izklaidēja grupa “Dziļi Violets”.

Valmieras pilsētas pašvaldība pateicas visiem pasākuma atbalstītājiem: Valmieras Bērnu sporta skolai un Valmieras Kultūras centram.

FOTOGALERIJA