A A A

Valmierietei uzvaras FIS jauniešu kausa kalnu slēpošanas sacensībās 

Drukāt
16.03.2017

Latvijas vadošā jauniešu kalnu slēpotāja valmieriete Dženifera Ģērmane teicami startējusi Itālijas ziemeļu ciematā Folgaria notikušajās FIS jauniešu kausa kalnu slēpošanas sacensībās, kas tiek dēvētas par neoficiālo pasaules čempionātu jauniešiem. Pasaules junioru čempionāta medaļnieces un pasaules kausā sešiniekā tikušās kalnu slēpotājas Ullas Ģērmanes (kādreizējās Lodziņas) meita Dženifera vairāk nekā piecdesmit dalībnieču konkurencē izcīnīja pārliecinošu uzvaru gan slalomā, gan arī milzu slalomā U14 grupā.

 

Pēc uzvarām Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotajā Baltijas kausa pirmajā posmā Lietuvas slēgtajā hallē "Snow arena” Dženifera Ģērmane kopā ar ģimeni devās uz Austriju, kur viņa trenējas un arī piedalās sacensībās. Šajā gadā Dženifera jau bija uzvarējusi vairākas reizes Austrijas kausa sacensībās jauniešiem U14 grupā. Līdz ar to bija pamatotas cerības, ka Latvijas labākā jauniešu kalnu slēpotāja varēs atkal ļoti labi nostartēt arī FIS jauniešu kausā, kas tika aizvadīts netālu no Trento esošajā Alpu ciematā Folgaria, jo mūsu talantīgā jaunā kalnu slēpotāja bija nepārspēta arī pagājušajā gadā "Topolino” sacensībās. Šajās jauniešu sacensībās savulaik ir uzvarējuši vai ieguvuši godalgotas vietas vairāki pasaules vadošie kalnu slēpotāji.

Pirmajā sacensību dienā jaunieši sacentās milzu slalomā, veicot vienu braucienu. Meitenēm U14 grupā uz starta izgāja 54 kalnu slēpotājas no vairāk nekā 20 valstīm. Dženifera Ģērmane startēja ar 5.numuru un 37 vārtu trasi veica 54,70 sekundēs, izvirzoties vadībā un tobrīd otrajā vietā esošo holandieti apsteidzot par vairāk nekā trim sekundēm. Turpinājumā nevienai no konkurentēm ne tikai neizdevās pārspēt latvietes rezultātu, bet arī pietuvoties tuvāk par divām sekundēm. Otro ātrāko laiku uzrādīja slovākiete Rebeka Jancova, kas Ģērmanei piekāpās par 2,09 sekundēm, bet vēl četras sekundes desmitdaļas lēnāka bija trijnieku noslēdzošā slovēniete Nina Drobniča, bet aiz pjedestāla palika vāciete un francūziete.

Nākamajā dienā slalomā jau pirmajā braucienā Dženifera izvirzījās vadībā ar gandrīz divu sekunžu pārsvaru, piesakot ļoti nopietnas pretenzijas uz vēl vienu uzvaru. Otrajā braucienā Ģērmane vēlreiz bija lieliska 52 vārtu trasē, uzrādot laiku 42,57 sekundes un apsteidzot tuvāko konkurenti par divām sekundēm, kas divu braucienu summā deva 4,05 sekunžu pārsvaru pār otro vietu ieguvušo horvātieti Zrinku Ljutiču. Līdz ar to valmieriete svinēja pārliecinošu uzvaru otro dienu pēc kārtas. Trijnieku noslēgusī somiete Rosa Pohjolainena zaudēja gandrīz sešas sekundes.

Treneres un mammas Ullas Ģērmanes komentārs: "Šogad, tuvojoties jauniešu čempionātam, Dženiferas bija labā sportiskajā formā. Satraukumu ieviesa divas dienas pirms sacensībām pēdējais GS treniņš Austrijā, kur Dženifera piedzīvoja nepatīkamu kritienu, jo atvērās stiprinājums. Stress, klīnika, magnētiskā rezonanse un rentgens. Par laimi, daktera slēdziens nomierinošs - ar saitēm un meniskiem viss kārtībā. Kaula stress ļauj Dženiferai rīkoties pēc pašsajūtas. Tātad, dodoties uz sacensībām, bijām gatavi dažādiem scenārijiem, līdz pat neiziešanai uz starta. Bet izdevās visu paveikt, kā nākas. Šogad Folgaria lutināja sportistus ar saulainu laiku, kas gan trases segumu ātri padarīja bedrainu, taču organizatori ļoti centās maksimāli uzturēt trases labā kondīcijā. Dženifera ir stipri uzlabojusi savu GS tehniku, ko arī izdevās apliecināt sacensībās. Slaloma otrais brauciens nepadevās tik labs, tika pieļautas neprecizitātes, bet tas neliedza uzvarēt ar pārliecinošu pārsvaru ap 4 sekundēm. Mūs sāk atpazīt slēpotāju saimē. Esam patiesi gandarīti par Dženiferas paveikto. Paldies visiem līdzjutējiem un atbalstītājiem! Šobrīd esam jau atpakaļ Austrijā treniņu procesā.”

Rezultāti:
1) milzu slalomā: media.wix.com
2) slalomā: media.wix.com

Foto: Dženifera Ģērmane pēc apbalvošanas ar savu galveno atbalstu - vecākiem Ullu un Ediju. Foto no ģimenes arhīva

Informāciju sagatavoja:

Ivars Bācis, sportacentrs.com