A A A

BK "ViA" pagarinājumā piekāpjas BK "Saldus"

Drukāt
02.01.2013

Ceturtdien, 27.decembrī BK "Vidzemes Augstskola" Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas spēle uzņēma BK "Saldus". Viesu komanda, kura arī ir LBL2 līdervienība pieveica mājiniekus pagarinājumā ar rezultātu 101:105. Valmieriešu rindās kā rezultatīvākais izcēlās Oto Grīnbergs ar 26 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām, viesiem aktīvākais punktu krājējs bija Sandris Vītols, viņa kontā 32 punkti un deviņas atlēkušās bumbas.

Jau no paša spēles sākuma laukumā valdīja izteikts cīņas spars abu komandu izpildījumā, rezultāts auga līdzīgi, bet pēc Amoliņa trīspunktu metieniem Saldus komanda pieprasīja pārtraukumu, "ViA" +5. Atgriežoties laukumā viesiem pēc Ķenava, Līcīša un Valtera gūtajiem punktiem izdevās rezultātu izlīdzināt, 18:18.

Otrā ceturtdaļa iesākās izteikti agresīvi, abas komandas pelnīja piezīmes un nokaitētajā atmosfērā Grīnbergs izpelnījās tehnisko piezīmi. Līderu pozīcija nepārtraukti mainījās, "ViA" punktus guva Grīnbergs, Kliests, Amoliņš un Kalniņš, tāpat lielisku sniegumu rādīja viesu komanda, kura ceturtdaļas beigās pēc Ķenava trīspunktu metieniem izvirzījās vadībā un pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 40:45.

Trešo ceturtdaļu ievadīja vairāki trīspunktu metieni Zeiles un Vītola izpildījumā. Ar Grīnberga, Zeiles un Lišika gūtajiem punktiem "ViA" izvirzījās vadībā, tomēr ne uz ilgu laiku. Ķenavs bija precīzs no tālās distances, Līcītis un Vītols punktus izcīnīja zem groza. Kīns, Kalniņš un Amoliņš cīnījās par līdera pozīciju, bet ceturtdaļas pēdējās sekundēs pēc Līcīša veiksmīgā uzbrukuma rezultāts atkal tika izlīdzināts, 66:66.

Pēdējās desmit minūtēs iesākās ar Kīna gūtajiem punktiem, uz ko atbildēja Jurenovskis ar precīziem tālmetieniem. Abas komandas vienlīdzīgi guva punktus, tomēr Ķenava un Līcīša gūtajiem punktiem Saldus komandai izdevās izrauties, "ViA" pieprasīja pārtraukumu. Līdz spēles beigām bija atlikušas mazāk kā trīs minūtes, atgriežoties laukumā Amoliņš starpību mazināja, Zeile realizēja abus soda metienus, bet Grīnbergs skatītāju ovāciju pavadīts rezultātu izlīdzināja ar skaistu slam dunk.

Viesi pieprasīja pārtraukumu, līdz spēles beigām bija atlikusi mazāk kā minūte, bet nevienai no komandām neizdevās gūt punktus un tikai dotas vēl piecas minūtes papildlaikā, lai cīnītos, rezultāts 87:87.

Pagarinājums iesākās ar Līcīša gūtajiem punktiem, Kliests saņēma piekto piezīmi, atstāja laukumu, bet Vītolam izdevās realizēt abus soda metienus, Saldus komandai +4. Grīnbergs bija precīzs no tālās distances, Pabērzs saņēma piezīmju normu un Grīnbergs realizējot soda metienus izvirzīja savu komandu vadībā. Līdzjutēju atbalstīti spēlētāji cīnījās par katru punktu, katru bumbu, līdera pozīcija nepārtraukti mainījās. Spēles pēdējās minūtēs viesi esot precīzi uz soda metienu līnijas pārsvaru noturēja un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 101:105.

BK "Vidzemes Augstskola"- BK "Saldus": 101:105
BK "Vidzemes Augstskola": Grīnbergs 26+7ab, Amoliņš 22+4ab, Zeile 17+4ab+7rp, Kīns 14+4ab, Kalniņš 9+4rp, Lišiks 6+4ab, Kliests 5, Kārklis 2
BK "Saldus": Vītols 32+9ab, Ķenavs 23+6ab+5rp, Līcītis 22+18ab, Valters 11+6ab, Pabērzs 8+4ab, Jurenovskis 7, Fridrihsons 2